0 oy
609 göst.
Diğer kategorisinde (2,537 puan) tarafından

Ben büyüyünce isimlerimizin değişeceğini sanıyordum :D bunun böyle olmadığını öğrenince ne yani dedemin ismi çocukken de mi Duran' dı diye çok şaşırmıştım :D

Sizin de böyle ileride farklı olacağını düşündüğünüz bir şey var mıydı 

38 Cevaplar

+1 oy
(4,220 puan) tarafından
Büyüyünce çok mutlu olucam sanıyordum hepsi fos çıktı
(2,537 puan) tarafından
İnşaallah olacağız günler yakındır ♥️
(2,381 puan) tarafından
Helal lan Yusufi :D
-Reklam-
0 oy
(6,165 puan) tarafından
Ya ben TV oyuncularını hayal ürünü zannediyodum :D bizim gibi insan olmadıklarını bu dünyada yaşamadıklarını saniyodum ne alakaysa:) 
(2,537 puan) tarafından
Çocukken ne masumuz hep öyle kalsak sjsjsj
(6,165 puan) tarafından
Ahh keşkee büyüdükçe herşey değişti
tarafından
Bende filmlerde kıyılan nikahı gerçek sanıyordum. Sürekli birbirleriyle evleniyorlar saniyordum
(6,165 puan) tarafından
Çocukluk işte:)
(48,617 puan) tarafından
bende hayvanların falan sadece bizim burda oldugunu saniyodum mesela kedi kus tavuk bizimki gibi degil gibi geliyodu
0 oy
(8,028 puan) tarafından
Sorunun cevabı mı bilemedim ama hani şu dağların en tepesindeki direkler varya ben onu Allahını evi zannederdim Allah yukarıda dedikleri için sürekli oraya bakar dua ederdim çocukluk işte 
(2,537 puan) tarafından
Yaa gerçekten mi sjsjsj
(48,617 puan) tarafından
bende ezani Allah okuyo saniyodum ☺️
(8,028 puan) tarafından
Şimdikiler herşeyi bilmiş doğuyor sanki bizler en son saf nesildik galiba :)
0 oy
(1,204 puan) tarafından

Bazı çizgi filmlerde ev süpürülüp halının kasanın altına atılırdı toz, bende öyle sanırdım :) bide büyüynce Jetgiller çizgi filmdeki gibi kapsül yemek uçan araba o devire geçicez sanırdım 

(2,537 puan) tarafından
Yıllar geçti bizler hâlâ yerimizde sayıyoruz ama sjsjsj
0 oy
tarafından
Büyünce çok üst düzeyde bir hayat yaşayacağım sanıyordum su yabancı filmlerde oluyor ya para içinde iş kadını gidiyor geliyor işine hayatta aşk falan oluyordu sadece dertleri romantik komedilerde , üniversite okuyan herkes öyle çok varlıklı yaşıyor saniyordum
(2,537 puan) tarafından
Hâlâ öyle ama sosyal medyada. Herkes çok varlıklı gibi fotoğraflar atıyor
tarafından
Yok ya filmlerde hergun kadın Starbucks dan kahvelerini alıyor topuklu ayakkabılar saçlar sarı üniversite okuyan öyle olur sanıyordum hemen öyle işlere başlıyor sanıyordum , canım çoğu sosyal medya da yalan geliyor bana gerçek hayatlar değil herkes kendini daha iyi gösterme çabasında
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Çocukken büyüyünce hayatın daha eğlenceli ve kolay olacağını zannediyordum.( Şükür umduğum kadar olmasa da eğlenceli ama bazen çok zor) 

En büyük derdim büyümekti yani :D

Çocuk olup tek derdimin taso çoğaltmak olduğu yılları çok özledim. :( 

Gerçi o zaman da oğluşumla kocişim olmazdı :/
(2,537 puan) tarafından
Yanii oğluşunuzla tekrar büyümek daha güzel bence ♥️
(1,279 puan) tarafından
Kesinlikle.. bir de hayat arkadaşına sırtı yaslayıp destek alınca daha da güzel ❤️ Allah  çocuklarımızı bize, bizleri de çocuklarımıza bağışlasın...

Şimdi hatırladım ben hiç evlenmeyeceğimi de sanıyordum, erkek Fatma diye ortalıkta dolaşanın şimdiki ben olduğunu bilenler hala şaşırıyor :D
0 oy
(1,135 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

İleride farklı olmayla alakalı değilde benim de isimle alakalı bir anım var. 

Cocukken Almanyada yaşıyorduk, oturduğumuz sitede bayan bir yönetici vardı adı Gabi idi. Ben cocuk aklıyla Gabi ismi almancada yönetici anlamına geliyor zannediyordum. Yaz tatilinde Türkiye'ye gelmiştik benim dedem oturduğu sitede yoneticiydi... '' Dede sen bu sitenin Gabisi misin? '' diye sormuştum hahhaha herkes gülmüştü bana orda anladım ki Almanyadaki kadının adı Gabiymis :D

(2,537 puan) tarafından
Çocukluk ne güzel ♥️
tarafından
Daisy seninle profil fotomuz ayni
(1,135 puan) tarafından
Evet hakkaten nasıl denk gelmiş öyle papatyaları cok severim ben :)) buarada daisy de papatya demek
tarafından
Benimde en sevdiğim cicek
(1,135 puan) tarafından
Ben değiştirdim fotomu canım karıştıranlar oldu çünkü :)
0 oy
(7,272 puan) tarafından

Öyle bir çocukluğum olmadı ;)

(2,537 puan) tarafından
Nasıl bir çocukluğunuz oldu
(7,272 puan) tarafından
Çalışmalı,kavgalı huzur olmayan bir çocukluk
(2,537 puan) tarafından
İnşaallah çocuklarınız güzel yaşar en güzel zamanlarını ♥️
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Vurdulu kirdili dizi filmlerde insanlar gercekten ölüyo ailesine yuklu para birakmak icin ölmeyi kabul ediyo sanirdim :D 
(2,537 puan) tarafından
Yaa sizin ki daha ileri seviye sjsjsjsj
0 oy
tarafından

Babam ise giderken annem yolun acik olsun derdi bende yolları cidden kapalı sanıyordum :Dşey birde bütün atasozlerini Atatürk yazmış sanıyordum

(750 puan) tarafından
Tokatlmsnz
tarafından
Evet sizde mi
(750 puan) tarafından
Ben tokatlı değilim ama eşim tokatlı Tokat'ta otryrm
tarafından
Himm anladım merkezde oturuyorum bende canım
(750 puan) tarafından
Evet cnm bende merkezdeyim
0 oy
(4,859 puan) tarafından

Kuzenlerim iki tanesinin gözleri renkli biri mavi birinin yeşil çocukken mavi ve yeşil görüyorlar etrafı sanıyordum :D

(2,537 puan) tarafından
Tam gülmelik post oldu bu sjsjsj
(4,859 puan) tarafından
Güle bilirsiniz serbest :D puhuhujsfvh
0 oy
tarafından

Burger king yiyenlerin hepsinin zengin olduğunu düşünüyordum:)

(2,537 puan) tarafından
Hâlâ öyle zaten yerken fotoğrafa atıp çok zengin gibi gösteriyorlar sjsjsj
tarafından
Sakarya da var bitane köprü de onun yüzünden zenginler yiyor sanıyordum :)
0 oy
(869 puan) tarafından
Ya bir tek ben değilimdir sanırım ama çizgi filmlerde sihir yapanları gördükçe bende kendi kendime hareketler yapardım ve sanki sihirlerim varmış gibi hissederdim :D fazla hayal aleminde dolaşıyormuşumdu böyle birine bakar aklımdan bişiler geçirirdim misal o olcakmış gibi :D
(2,875 puan) tarafından
Yanlız değilsin :)
(869 puan) tarafından
Yaa evett :D hiç kaçırmazdım kaçırmamaya çalışırdım nasıl birşey olduysa böyle onların yok olma hareketlerini felan yapardım çocukluk işte :D taciye çok üzülürdümmm
(869 puan) tarafından
Ahah mutlu oldum yalnız olmadığıma :D
(12,489 puan) tarafından
Aynı ben :) babama sigara alırdım o sigara pekitinin üstünde tuş varmış da ben sihirle karşı taraftan biriyle konuşacakmışım gibi hayaller kurardım allahım ne kadar sa. Lak mıljm
(869 puan) tarafından
Ahaha demek ki 1 kere bile olsa aklımızdan geçirmişiz :D
0 oy
(829 puan) tarafından
Büyüyünce herşeyi yapabileceğimizi ve herşeyin daha kolay olacağını sanırdım büyüdükçe daha çok dert daha çok sorumluluk arttığını öğreniyor insan bı de filmlerde dizilerde biri oldugu zaman gerçekten öldüğünü sanırdım çok üzülürdüm çocuk aklı işte 
0 oy
tarafından
Tövbe haşa ama nedense hep kendi kendime sorarım şimdi Allah beni görüyor her hareketi mi eee onca uzakta olan kişiyide nasil görüyor insanlar nasıl hareket ediyor  böyle saçma sapan şeyler düşünürdüm 
(2,537 puan) tarafından
Bu saçma değil ki çocuksunuz ve sorgulamak en doğal hakkınız. Rabbim bütün kullarına yetecek kadar büyük ♥️
tarafından
Orası öyle tabi işte rabbimin ne kadar büyük olduğunu anlamaya çalışıyordum Rabbım bizleri ona layık kul eylesin ❤️
0 oy
tarafından
Televizyonun icinde gerçekten insanlar var sanıyordum hatta şu eski televizyon lar varda kare olanlar bi ara içine bile baktım sjsjjs
0 oy
tarafından

Küçükken bütün meslek sahiplerini en iyisi saniyordum:D.

Mesela bir ogretmenin dünyadaki herşeyi bildiğini,

Bir doktorun her şeyi ameliyat yapabildiğini her muayeneden anladığını,

Her polisin herkesi kurtardığını sanıyordum.

0 oy
(6,919 puan) tarafından
Ölümü bilmiyordum anna baba hep olucak sanıyordum ama olmuyor muş
(2,537 puan) tarafından
Keşke anneler babalar ölümsüz olsa ♥️
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Bende bebek yapımınj bebekleri seyyar satıcıdan tavuk kafesi gibi olan seyyar satıcı hatta rüyamda da görmştm en küçük kardeşimi tavuk seçer gibi seçtiklerini sjsskksksks
(2,537 puan) tarafından
Ha leylak ha tavuk sjsjwjwj
0 oy
(343 puan) tarafından
En garibi benimki galiba. Bebekler doğarken annelerinin karnında bulunan göbek deliği büyüyor büyüyor bebek oradan çıkıyor sanıyordum :)) 
(2,537 puan) tarafından
Eltimin oğlu yengecim bebek oradan nasıl çıkacak diye herkesin sürekli sorardı o geldi aklıma sjsjsjsjsj

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 128 göst.
0 oy
28 cevap 235 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,381 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 172 göst.
5 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Queen bee (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 389 göst.
16 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,378 puan) tarafından soruldu