0 oy
464 göst.
Aile kategorisinde (1,082 puan) tarafından
Kızlar 2 sene olacak ben evleneli. Eşimin benden önce bi Nişanlilk evresi olmuştu . İlk başlarda kaynanam gil çok açardı lafını şimdi açılmıyor eskisi gibi . Ama bugün kaynanam mantı çitlerken lafını açtı . Komşu kızlarına çanta vermişler de diğer komşuda biz yakınız bize vermediniz eltime verdinz demiş. Oda diğer kiza alinan çantaydi dedi. Gorumcen almıştı doğum gününde canta ile pantolon dedi. Çantayı bir komşuya  pantolonuda diğer komşuya verdik nisan atılınca dedi .Ben gülerek Gorumceme küstm bana almadj doğum günümde de ona mi aldı dedm. Gorumcem yoktu o ara. Kaynanam da içinden gelerek almadi ki dedi zorla aldı dedi . Doğum gününe bile gitmemişti o zaman dedi. Ben eşime sormuştm daha önce ama busey almadm demisti. Kaynanam da çiçek ile fonus gibi bisey almıştı dedi . Eşimin yalan söylemesine ayrı üzüldüm tabi. Bide ben ilk doğum günümde yeni evli idim. Ne kaynanam ne Gorumcem pastayi gectm bi hediye bile almadılar. Ben severm hediye almayı. Bana alinsa alirdm ama alınmadığı için almıyorm. Ama eşim her zaman onların doğum gününde pasta alir. Bi geçen sene damadinn doğum gününe Gorumcem para istedi anne param yok verde pqsta alaym diye. Bende bana kimse doğum günümde bisey almadı flan demiistm. Doğum günümde elime  100 ile verdi kaynanam gorumcenle ikimizin diye. Ya benm amacım para degl ki . Ufakta olsa bi hediye düşünüldüğü hissetmek. Yani o kiza oyle şeyler almışlar ki daha kaynanamin şunu da sana aldm dediğini gormedm. Ama ona aldıklarını öyle anlatır dururdu . Yani insan ona neden oyle şeyler aldilar da bana almadılar diye üzülmüyor degl. Siz olsanız üzülür müydünz

13 Cevaplar

0 oy
(774 puan) tarafından
Amann canım salla bende param olduğu zamanlarda sevdiklerine özelliklede çocuklara hediyeler almayı çok severim onlar sevindikçe ben daha çok seviniyorum çünkü boşver o eski nişanlısına isteyerek almıyolarmış heralde içinden gelerek almadıktan sonra o hediyeden pek hayır gelceni düşünmüyorum  hiç takma kafana bunlar falan hiç bişey çevrede neler neler var üzülmeye değmez anlıcan senin evine karışmasınlarda varsın hediye almasınlar takma 
(1,082 puan) tarafından
Gelmemişte zaten canım eşim nişanı atmis o doğum gününden sonra.
-Reklam-
0 oy
(1,082 puan) tarafından
...,???????????????????
0 oy
(150 puan) tarafından
Baya uzun olmuş canım yazı ama okudum ben olsam üzülmem benimde eşimle dayısının kızı konuşmuş bi ara ve konu açılınca dahil suratımı düşürür banane ondan derim herkese söylemeliydin zamnında yada şuanda da aynısı konu açan varsa söyle yani rahatsız oluyorum diye ne gerek var o günleri anmaya benim kaynanam iyi ki de o olmamış da seni almışım kızım der bana mesela bu arada hediye konusunda bana alsalar alırım demişsin böyle şeyler karşılıklı yapılmaz ilk adımı sen at bak o zaman almazlarsa sende almazsın onların almadığına da takilmazsun senden öncesi de seni ilgilendirmez benim düşüncem. 
(1,082 puan) tarafından
Haklısın canım ben zamanında acmayn diye sert çıkmadım. Benm kaynanam malesef öyle demiyor asla duymadm ağzından. Çok seviyodm diye anlatırdı ilk başlarda. Valla canım ben oyleym yaaa. Birinden bisey görmezsem kendimden içimden gelerek almam malesef .
(150 puan) tarafından
Terbiyesiz ya evlenmişsin sen artık hiç gerek yok adının dahi geçmemesi gerekirken yani olana bak
0 oy
tarafından
Hiç takildigim belli etmem ama laf sokarım hayiridr neden bana muabbeti açılıyor o kadar aklınızda kaldıysa niye attınız nişanı kim varsa yanınızda kiymetini bilmediniz içinmi attı nişanı yoksa derdim
0 oy
(5,466 puan) tarafından
Olmuş geçmiş bitmiş birşey neden hala lafı oluyo ki ve ben takmazdım sanırım 
0 oy
(48,652 puan) tarafından
evet bana almadilar diye üzülürdüm beklerdim yani 

esime de derdim soyle sunlara konusunu acmasjnlar bir daha gelmem diye 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benğm kaynanamda çok lafını açar eski eşinin lafını esirgeme hiç bi zaman önüne geçemezsin yoksa benimkilerde çok çok yapmış herkes falan tabi zoruma gidiyor ama yeri gelince lafını sokarım 
0 oy
tarafından
bosversene yaa gelmis gitmis.. kadin almis kiymet bilinmemis almiyo simdi. sende yakilma hic
0 oy
tarafından
Bence açıkça de bu konu beni sıkıyor diye eşimin benden önceki hayatı de beni ilgilendirmez de sizinde bu konuyu açıp konuşmanizi istemiyorum açık açık demen lazım 
0 oy
(315 puan) tarafından
Canım neden eşinin senden önceki geçmişinin senin yanında konuşulmasına izin veriyorsun ki? Benim kaynanam da birkaç kez benden önce istemeye gittiği kızlardan bahsetti yok oğlu beğenmemiş de istememiş de kız hemşireymis de güzelmiş de bende hemen kalkarım bu tarz konu açılırsa yüzlerine bakmam umrumda bile olmaz benden öncekinden banane ya? Onları da geçtim neden eşine eski nişanlına ne hediye aldın diye soruyorsun onun aklına dusuruyosun? Kapat bu konuları gitti bitti uzatmayın. Onlarda ister sana hediye alsın ister almasın takma bu kadar eşin önemli olan eşin seni önemsiyor mu? Bitmiştir.Ben olsam üzülmem umrumda bile olmaz 7 tane görümcem var hiçbiri umrumda bile değil aile ortamında gerektiği şekilde davranır konuşurum evimde ağırlarim ama doğum günümde hediye almadılar diye kafama da takmam aman banane ya onları mı kendime dert edicem bide.
0 oy
(65 puan) tarafından
Canım bu konuların senin yanında konuşulması çok ayıp hem o ne öyle onu aldık bunu aldık bilmem ne çok çirkin muhabbetler . Böyle konuların benim yanımda konuşulmasını istemiyorum demelisin bence saygısızlık ama tabiki sen bilirsin. Ve sana bir şey almadıkları veya hatirlamadikları için de üzülme Allah aşkına kendi ailen dışında kimsenin sevgisi gerçek olmuyor bence işlerine yarardan severler yaramazsan sevmezler . Tecrübe ile sabit
0 oy
(4,635 puan) tarafından
hediye ne ki koz sen adami almissin salla gitsin :) 
0 oy
tarafından
Sen neden eşinin geçmişini sana anlatmalarina izin veriyorsun yok şunu ona almış bunu bana almamış ne kadar saçma şeyler bunlar almıyorsa almamış eee sen eşine de benim yanımda sürekli eski nişanlıni anlatıp kafamı karıştırıyorlar hayırdır ben kimim burda de 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 489 göst.
5 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 184 göst.
31 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 275 göst.
0 oy
14 cevap 411 göst.
8 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu