0 oy
420 göst.
Diğer kategorisinde (55 puan) tarafından
Kızlar ya ben bu pişmiş kurabiye, pişmiş poğaça, kalem böreği, tepsi böreği gibi şeyleri buzluğa koyuyorum çok pratik oluyo güzel de aklıma şey geldi artık biraz abartayım dedim :) pişmiş kek koydunuz mu hiç buzluğa nasıl oluyo yapılır mı öyle pişirip koysam mi buzluğa ne dersiniz 

14 Cevaplar

0 oy
(3,640 puan) tarafından
Ben yapıyorum, bayatlamayan, pişince ılığı çıkar çıkmaz atıyorum buzluğa. Çıkınca harika oluyor. 
(55 puan) tarafından
:D sinirlenme, zararlı :D
(3,640 puan) tarafından
Sen benim sinirimin yanından bile geçemezsin :)
(55 puan) tarafından
:D komik kız seni :D
(3,640 puan) tarafından
Ay yeter artık b*kunu çıkardın. Git başka yorumlara bulaş. Ben de yazılarını bildirimden sayıyorum snra
(55 puan) tarafından
:D güldüm :D
-Reklam-
0 oy
(12,489 puan) tarafından
Koymuştum 1.2 defa tadı değişmiyor güzel yani 
(55 puan) tarafından
Her kekte oluyo mu ki tarçınlı havuçlu falan yapsam
(12,489 puan) tarafından
Valla kakaolu ve portakallı atmıştım hiç bişi olmamıştı bence bişi olmaz
0 oy
(3,470 puan) tarafından
Ben koyuyorum çıkınca taze gibi oluyo
(55 puan) tarafından
Her kekte oluyo mu peki
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Bazen koyuyorum  herşeyi valla sonradan çıkarıp yiyoruz
(55 puan) tarafından
E yapayım madem ya elimin altında bulunsun
(6,919 puan) tarafından
Sen kek deyince kaltım mazoık kek yaptım pişiyor
(55 puan) tarafından
Ahahahah afiyet olsun :D
0 oy
(15,168 puan) tarafından
Ahaaa bunu öğrendiğim çok iyi oldu ya. Hiç duymamıştım.keki.dolaba atan. Aklıma geldi ama hiç koymadım. Doğumdan önce yapıp buzluğa atayım diyorum ben de biseyler. 
(55 puan) tarafından
Aaa kurabiye falan çok güzel oluyo dene bak kesinlikle. Çok pratik valla çok rahat
(15,168 puan) tarafından
Kurabiye yaptım daha önce börek poğaça falan da koydum. Ama kek hiç duymamıştım.
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Hep koyarım mis gibi de oluyor :) 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Kız keki yeni duydum yorumlarda herşeyi pişirip poşetleyip mi koyuyorsun mesela bazen fazla yapmış oluyorum poğaça kek falan yazar mısın çiğden mi yoksa fırından çıkıp soğuyunca mı atıyorsun 
tarafından
Bende burda bekliyim :)
(2,226 puan) tarafından
Mesela ben poğaça yaaparım soğuyunca poşetleyip atarım
Kek de ıslak kek denedim attım çıkarınca da aynı taze gibiydi bol soslu :) en sevdiğimmm
(6,441 puan) tarafından
Vallaha aslında denemek lazım misafir geleceğinde çıkar oh mis bide kurabiye kek değilde mesela börek poğaçayı mikrodalgada mı yoksa fırında tencerede mi ısıtıyorsunz
(55 puan) tarafından
Aa tabi. Baya kurabiyeyi poğaçayı pişiriyorum sonra oda sıcaklığına gelince yani o ilk sıcağını atıp soğuyunca birbirine dokunmayacak şekilde tepsiye dizip buzluğa atıyorum. Aradan iki saat falan geçince de alıp posetliyorum koyuyorum buzluğa. Lazım olunca da önce fırını 180 derecede güzelce ısıtıyorum atıyorum içine 10 dk sonra taptaze oluyo. Poğaça ve kurabiye için böyle yapıyorum. Börekleri de bazen pişirmeden koyuyorum bazen pişirip koyuyorum iki türlü de güzel oluyo
0 oy
(11,235 puan) tarafından

Kız onu geçtim de bunları çıkarınca fırına mi veriyorsun buzunu salmasi yeter mi dondurucunuz mu var nasıl alıyor dolap bunca şeyi  :)

(55 puan) tarafından
Fırına koyuyorum bacım direk :) dondurucum yok ama dolabimin buzluğu büyük baya alıyor
(11,235 puan) tarafından
Maşallah hamarat gacı başka oluyor  :D
(55 puan) tarafından
Yemek de yaparım salçayla hop hop :D
0 oy
(732 puan) tarafından
Ben baklava da koyuyorum:)
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Islak kek koydu m çıkarınca aynı müthişlikteydi :) 

Islak keke bayılırım 
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Kalıpla yapıp 4 e bölüyorum, streç filmle sarıyorum önce sonra buzdolabı poşetine koyuyurum. 4/5 saat önceden çıkarıp oda ısısına gelince tüketiyoruz.
0 oy
(8,965 puan) tarafından

Ben koyuyorum özelikle kakoolu kek hiç fark etmiyor....

Geçen de tatlı yaptım attım şerbetli dün misafire çıkardım hiç farkedilmedi  :)))

0 oy
(48,642 puan) tarafından
cok koydum guzel oluyo 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 68 göst.
0 oy
17 cevap 319 göst.
23 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde MinnieMouse (591 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 109 göst.
30 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde sweet rainbow (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.

379,359 soru

11,355,514 cevap

34,830 kullanıcı

...