0 oy
332 göst.
Aile kategorisinde (660 puan) tarafından
Kızlar biz eşimle kuçuk evlendik oğlum doğunca yaşımız küçüktü yani kayın pederim le kaynanam zorla oğlumu nüfusta kendi adlarını kaydetiler  şimdi  oğlum benimle yolculuk bile edemez ben ne yapsam nereye başvuru yapsam oğlumu üzerime alırım 

8 Cevaplar

+1 oy
(15,823 puan) tarafından
Kaç yaşında evlendin ki??
(119,131 puan) tarafından
o nasi oluyo hastane nasi yapiyo o islemi
(660 puan) tarafından
16 yaşında anne oldum
(15,823 puan) tarafından
Bizim komsunun kizida kaçtı 15_ yaşında 18 den sonra nikah oldu ama onların bebeler kendi ustlerine bunlar neden böyle saçmalık yapmışlar küçücük kızı al gelin et bide çocuğunu all ayyy sinirlerim zipladii dava açılması gerek
(119,131 puan) tarafından
bende bi gerildim
-Reklam-
+1 oy
(17,651 puan) tarafından
Bu nasıl saçma iş böyle
0 oy
(787 puan) tarafından
Soy bağını değiştirme suçu var ama 
(660 puan) tarafından
Evet nasıl yapacam peki kayın pederim bana vekalet verirse yine oğlumu yurt dışina cikaramazmiyim
0 oy
(202 puan) tarafından
Mahkeme halleder ancak soy bağı değiştirme suçuda var  doğum belgesi varmı  ,dna testi belkide yapılır 
(660 puan) tarafından
Suç hapismi doğum  belgesi var   başka nasıl yapa bilirim mesala kayın pederim red etse ben kendi nüfuseme alamazmiyim
0 oy
(200 puan) tarafından
Mahkemeye başvurarak sanırım... Bir DNA testiyle herşey hallolur.. kayınpeder ve kaynananız çok kurnazmis sizin yaşınız küçük olunca tabi oğulları halise kadar suruklenecekti belki bebek de esirgemeye verilecekti onlarda çareyi soy bağını değişmekte buldu.. bunu ancak mahkeme kararıyla degisebilirsiniz o zaman da kaynananız ve kayınpederiniz artı sakladığınız için sizlerden 1 ila 3 yıl arası hapis cezası ki onu paraya çevirirler gibi durumlar böyle olur davayı da sadece siz ve çocuğunuz açabilir başka kimse acamaz siz gidip o çocuk benim diye dava açabilirsiniz benim bildiklerim bu kadar çocuğunuzu uzerinize almak istiyorsanız çevreniz de bir baro avukatına gidip danışabilirsiniz onlar sizi yonlendirir
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Aileden izin alarak evlenme yaşı 14. Aslında ailenin izni ile evlendik diyerek kendi uzerinize alabilirdiniz 
tarafından
Nasıl 14 öyle bişi olabilir mi yasa sa 14 mu
(1,211 puan) tarafından
Hukuk dersinde görmüştüm. Anne babadan izin alarak evlenilebiliyor. Bu taciz davalarinda da kıstas 14 yaş oluyor. Örneğin hatta benim arkadaşım bile var kız 14 yaşında oğlan 15 yaşında birliktelik olmuştu. Sonra evlendiler mecbur kalıp. Kızın kemik yaşı 14ü geçtiğinden dolayı erkek ceza almadı
tarafından
Hayretler icerisindeyim
(1,211 puan) tarafından
Evet öyle bir kanun var. Çocuk olarak 14 yaş altı geçiyor. 14 yaş üstü çocuk sayılmıyor gibi bişey oluyor
0 oy
tarafından
Dava acaciksin sona büyük ihtimal senin çocuğun olduğunu kanıtlayacak ve senin nüfusuna vercekler hemen dava ac
0 oy
(6,238 puan) tarafından
Yani babasıyla kardeş görünüyor çocuğun. Acilen ceza bile alınsa çocuğunu kendi nüfusuna al ileride büyük sıkıntı olur. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 197 göst.
0 oy
22 cevap 294 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,599 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 49 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hatice4242 (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 172 göst.

378,279 soru

11,322,234 cevap

34,768 kullanıcı

...