0 oy
674 göst.
Diğer kategorisinde (316 puan) tarafından
Hayırlı cumalar arkadaşlar uzun süredir Bu  Forumu takip ediyorum herkes içini döküyor Ben de bugün hesabı açtım içimi dökmek istiyorum En azından rahatlarım Kimse beni anlamıyor Umarım Sizler anlarsınız.

6 şubat depremde  kaynanamı kayınpederimi görümcemi kaybettik Ben eşim ve Oğlum Adıyaman'da depreme yakalandık çok şükür hayattayız bir şekilde kurtulduk eşim Maraşlı ailesi maraş'taydı direk duyduğumuz gibi Maraş'a gittik depremin 4 günü cenazemizi bulduk ve gömdük ondan sonra kayınpederimin köyde inşaat halinde bir evi vardı eşim onu yaptırıp tayinini memleketine çekip Maraş'ta yaşamaya başladık 2 ay önce, 2 tane Kaynım var biri evli biri bekar evli olan 8 ay önce evlendi onlar da İstanbul'da yaşıyorlar.

İstanbul depremi olacağı için Ev sahipleri onları evden çıkaracakmış Ev sahipleri Şubat ayına kadar onlara vakit vermiş. Kendileri de ve eşim Ne yapıp edip kaynımı buraya çekmek istiyor Birlik yaşamaya mecbur bırakıyor eşim Annemi babamı kız kardeşimi kaybettim onları da kaybedemem gerekirse seni boşarım ama kardeşlerimi senin için atamam ben kardeşlerini atmasını söylemiyorum sadece Birlik yaşayamayacağımızı söylüyorum kaynım da eve ortak gibi davranıyor evin altına 3+1 ev yapılabilecek durumda ve evini kiraya vermek isteyen TOKİ evlerinden kaynımın bir arkadaşı var. Ben babamın evindeyken eltim Maraş'a gidersen haberim olsun Ev temizliğimi annemi yollayacağım dedi Ben de ben halledeceğimi söyledim kimsenin elimin ayağımın içinde olmasını istemedim çünkü namahrem diye bir şey var eltim de evde biz de yaşayacağız Ne bu konuşman dedi bana kötü bir şey söylediğimi de düşünmüyorum. Kalkıp kaynımı arayıp dolduruşa getirmiş Kaynım bana sen haksızsın dedi ben de sizinle yaşamak istemiyorum dedim Bu da yaşamak istemiyorsan babanın evinde kal dedi sonra ev bizim dedi Oysa ki benim altınlarımı satıldı 250 milyara yakın bir Altınım var dile bile getirmedim bu saatten sonra asla lafımı esirgemem.

Eltimin ailesi cenazeye gelmedi Üstelik 10 dakikalık bir mesafe varken benim ailem Bitlis'ten Maraş'a depremin olduğu gün geldiler Onların da Ailesi gelebilirdi Üstelik Ben aileme gelmemelerini söyledim Yollar çok kötüydü onlara bir şey olsun istemedik onlar Ona rağmen çıkıp geldiler 6 saatlik yolu 12 saatte geldiler İstanbul'a kaynımın evine gittik 10 gün orada kaldık muhtaçtık bir ev bulana kadar mecbur oraya gittik, kaynım sanki Evde Ordu var aldığım her şey çabuk bitiyor diye cümle kurdu aldırmadım. Sonrasında eltimin hal ve hareketleri hoşuma hiç gitmedi Bizi istemiyor gibi davranıyordu Bir iş yaparken bir yemek yaparken Oflayıp pofluyordu anladım ben rahatsız olduğunu gözümden o an düştü buraya geldiler bayramda Bir hafta misafirim oldular kapıları güm güm güm bilerekten vuruyordu tabaklarımı şakır şukur Mermere vuruyordu Ortada bir şey yokken ne diyor o hareketleri yapıyor anlam veremedim o da ayrı bir mesele.

Kusura bakmayın Biraz uzun oldu yarım yamalak anlattım Aklıma gelmeyen bir sürü mesele var o yüzden özetin çeyreğini geçtim sizce bu durumda ne yapabilirim?

21 Cevaplar

0 oy
(6,392 puan) tarafından
Çok ayıp bişey kaynınla niye aynı evde olasın. Oturman söz olur kalkman söz olur. Eşinle tekrar konuş tamam de mecburiyet varsa gelsinler ama ayrı ev yapılana kadar ben kendi ailem ile kalacağım de. 
(316 puan) tarafından
Git kal diyor. Eltime güvenmiyorum. Evimi eşyaları mi ona bırakıp gitmem onun bir şeyi yok o gitsin
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 371 göst.
0 oy
12 cevap 447 göst.
12 Eylül 2023 Aile kategorisinde Eymir (731 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 1,767 göst.
7 Kasım 2018 Aile kategorisinde ✨Gafsa✨ (2,891 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 627 göst.