0 oy
802 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Sıkıntılı bir gebeliğin ardından doğum yaptım sezeryanım çok iyi geçti hemen kendime geldim her şey yolundaydı taki eve gelene kadar. Kaynanam yaptı yapacağını hastaneden çıkarken kucağımda bebek vardı eşim dedi taşıyamıyorsan bekle ben gelip alayım, dedim yok taşırım. Kaynanam diyor ne var ki taşır. Eşim de mutlu oldu bebek doğunca kızımla evde kaldılar ben ve kaynanam hastanede. Onları çok özledim sabah geldi taburcu olucaz bana bir afra tafra yapıyor en ufak şeyde gerizekalı falan diyor. İçim öyle buruldu ki. Evde kadının yaptıklarını dün paylaşmıştım şu an eşimle ikisi ben hangi odaya gidersem başka odaya gidiyorlar kapıyı kapatıyorlar. Lavaboya girip ağlıyorum ağlıyorum çıkıyorum. İki kez acillik oldum komşuyu çağırdım. Sizce ailemin yanına gitsem mi

19 Cevaplar

0 oy
(7,945 puan) tarafından
Kaynanan sana gerizekalı deme hakkını nerden aliyo?
tarafından
Kaynanam değil eşim diyor. Kaynanam dün sırf bebeği hastaneye götürmek istedim diye bana kürtçe bişeyler söyledi sonra anladım küfür ettiğini. Eşim onun yanında 360 derece dönüyor dayanamıyorum artık
(7,945 puan) tarafından
AA pardon kaynanan sandım yazık ya lohusa kadına böylemi yapılır çok uzuldum sana ne desem bilemedim
tarafından
Gitmek geliyor içimden. Hastaneye gittim tek başıma bebeğimi bile aramadı gözüm evden çıkıp gitmek istiyorum ama mutlu olur
(7,945 puan) tarafından
Aileni çağır ailen gelsin
-Reklam-
0 oy
(738 puan) tarafından
Esin neden bu şekilde davranıyor kaynanani asla anlam veremedim de 
tarafından
Kaynanam dengesiz biraz beni sevmiyor, seviyormuş gibi yapıyor ee bir yere kadar dayanabiliyor. Eşim de biliyor haksızlık yaptığını. Benimle konuşmaya çalıştı tersledim. Kaynanam da konuşmaya çalıştı ona da cevap vermedim konuşmadım. Ben uzattığım için eşim de uzatıyor güya. Ama farkında değil o hastaneye geldiği ilk sabah ben çok kırılmıştım bu da tuz biber oldu.
0 oy
(3,230 puan) tarafından
El ele tutuşup onlar defolsun gitsin 
tarafından
Giden benim huzurum oldu bidaha gelir mi sanmam. Bu günleri asla unutmam. Bir tel kopar ömür boyu ahenk bozulur. Benim de o tel koptu. Her şey boş geliyor şu an
(981 puan) tarafından
Lutfen boyle konusmayin lohusasiniz moralinizi bozmaya calissalarda izin vermeyin giden gitsin sizde bakmayin yuzlerine.ne guzel basarili bi dogum olmus bebeginiz kucaginizda zehir etmelerine musade etmeyin lutfen.bizde gebeyiz bebegimizi bekliyoruz cogumuz bizim yerimizede opun koklayin sarin masumunuzu bu gunu cok beklediniz
0 oy
(618 puan) tarafından
Sen hiç bi yere gitme gelebiliyorsa ailen senin yanına gelsin bi kaç güne toplarsın zaten 
tarafından
O zaman da sen benim annemle konuşmadın ben de seninkine aynısını yaparım muhabbeti olur. Ailemi böyle bir duruma düşürmek istemem. Ki bilmiyorlar bütün bu olanları. Babam duysa kıyameti koparır
(3,050 puan) tarafından
Kız daha iyi ya işte niye kendini bu kadar sahipsiz çaresizmiş gibi gösteriyorsun. Eşin kazık kadar adam olmuş hâlâ annesinin eteğinde. Bırak da ailen de senin yanında olsun. Hiç değilse bi daha bu cüreti gösteremezler. Seni tek görüp her seferinde eziyetin dozunu artırırlar. Kimse sana gelip de aman gelin de çok iyi bize sesini çıkarmadı demez.
tarafından
Zaten tepkimi koydum diye haksız duruma düştüm. Eşim olaydan sonra konuşmak istedi hep tersledim hem de annesinin yanında. Annesi de pişman oldu konuşmaya çalıştı ona da cevap vermedim. Gün boyu peşimde dolaşıyır sana çorba yapayım mı diye. Eşimin gözünü boyamaya kendini ezik göstermeye çalıştı sert tepki verdiğim için. Yine haksız ben oldum
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Ailenden birini cagirsaudin keske bunlarin eline kalacagina yada ailenin yaninda dogum yapsaydin
tarafından
İlkinde annrm geldi. Onda da baya bir afra tafra yaptı kendi gelmedi diye. Dedim bunda da gelsin torunudur hakkıdır. Ama olan bana oldu. Hiç yoktan yere kötü olduk oysa o kadar pozitif düşünmüştüm ki iyi olsun istedim ki, yine olmadı.
0 oy
(100 puan) tarafından
Ayni şeylerden bende gectim neler demedi kaynanam evden kovdum kaynanamı oglunada dedim seni boşarım  2ay konuşmadım beni cogu gece evde tek bıraktı hiç ona muhtac gibi davranmadım ayagıma kendi geldi pisman oldu eşim sana tavsiyem ikisinede taviz verme annene git aile herseydir
tarafından
Benim de 1 buçuk yaşında kızım var sırf eziyet olsun diye al kızını uyut altını değiştir diye yanıma yolluyor kapıyı da kapatıyorlar yanlarına gitmesin diye. Bebeğim durmuyor zaten bugün akşam yemeğimi az önce yedim sabah bir kase yoğurt yemiştim düşünün.
0 oy
(13,030 puan) tarafından
Eşim niye değişti bir anda 
tarafından
Ailesinin yanında değişiyor hemen. Yani baskılanmış mı ne olduğunu anlamıyorum onlar yokken o kadar iyi sevgi sözcükleri vs. Onlardan biri olunca hep kötü davranıyor. Psikolojide bir adı var mı bilmiyorum ama psikolojik olduğundan eminim
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Malaesef erkekler konu anne baba olunca böyle aslan kesiliyorlar 
tarafından
Bu günümde bunu yapmamalıydı
(1,937 puan) tarafından
Haklısın ama erkek milleti
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Yazıklar olsun ya lohusa kadına öyle davranmak nedir 

Günahları boyunlarına... 
tarafından
Hakkımı helal etmiyorum benden beter olsunlar. Bugünü hatırlatsın Allah
0 oy
tarafından
İnsan en mutlu gününde yaşananları unutamaz canim ne diyim 
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Lohusa psikolojisindesin senden kaçıyorlar gibi düşünüyorsun merak etme bunlar gecer ayrıca bırak napiyorlarsa yapsinlar
0 oy
(5,495 puan) tarafından
Git canım ailenin yanına al çocuğunu onların ağız kokusunu çekene kadar kendi ailenin çekersin lohusa yeni doğum yapmış birine olacak iş değil tövbe ya valla çok üzülüyorum ben böyle duydukça Allah yardımcın olsun kocana da akıl fikir versin 
tarafından
İşte gidersem de amacına ulaşacak. Bu olaylardan önce ben dedim yakın olsa annemgile giderdim 2 ay kalırdık diye eşime. Kaynanam diyor çok istiyorsan babanın evine yollayalım seni. Mutlu olur
(5,495 puan) tarafından
Tövbe ya öyle şey mi olur manyak felan herhalde Allah yardımcın olsun kuzum ya
0 oy
(5,325 puan) tarafından
Sezeryanlı halinle boylemi yapıyorlar :(
tarafından
Evet. Bilmiyorlar acısını. Allah yaşatsın ne diym
0 oy
tarafından
Doğum yapmışsın eve gelmişsin gerizekalı bilmem ne tavır yapiyorlar bide anası ile birlik olup beni başlarına taç etmeleri gerek ameliyatlı olan sensin doğum yapan sen hem vucud olarak hem piskolojik olarak en zorlanan sensin o durumda ve yaptıkları tavır affedilir yani yok sen niye gideceksin evden annenleri ara gelsinler eşinle kayinvalidende de benden baya rahatsız oluyorsunuz aynı odada bile durmuyorsunuz demediniz bu halimle hakaret kalmadı kaynanada hadi bakalım al oğlunu gidin evinize de olaylı cikartiyorlar polisi ara şiddet uygulamaya kalktı diye çıkarsınlar evden değiştir kilidide benim ailem hem bir güzel ikisinide önce lafla sonra faaliyetle hallederler sonrada atarlar evden aklım basima gelmeden de sakın bu kapıya gelme ananida hiç daha getirme bu kapıya derler yani ben hiç karışmam o halimle zaten
tarafından
Olay çıkarmıyorum çünkü iletişim yok tamamen duvar örüyorum. Düşünün iki senede bir gördüğüm insan evime gelince böyle yapıyor yakın olsak biz kesin boşanırız bir de tayinciyiz. Allah sonumuzu hayır etsin bakalım. Annem gelmek istiyor bu sefer eşim ona kötü davranır annesinin yaptığını ondan çıkarır o yüzden gelmesini istemiyorum. Bu kadın gitsin ben kendimi toplarım
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Bence eşini odaya çağırıp konuşman lazım .. bi dişini göstermen lazım .. ya iki yüzlülük yapmayı bırakırsın yada sonu kötü olacak de. Sen susup söylemedikçe erkek gelip sormaz anasının dibindende ayrrılmaz .. erkeği kadın yönetir bak sen seslenmeyince diğer birr kadın yani annesi yönetiyor 
tarafından
Konuşmuyoruz eşimle. Ben eczaneye gidiyorum acile gidip geliyorum onlar takılıyor evde. Annesi gitsin zamanı gelince konuşucam ama şu an uzun bir süre yüzünü göresim yok
0 oy
tarafından
Kadınlar Bi hamileyken bide lohusayken yaşadıklarını ömür boyu unutamazmis harbiden de öyleymiş bende unutamam bazı şeyleri Rabbım yardımcın olsun
tarafından
Teşekkür ederim. En zor zamanımda yapılanı hiç bir zaman unutmam
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Sebep ne niye böyle oluyor 
tarafından
Kadın beni sevmiyor. Eşim azıcık güzel davransın çıldırıyor. Abartmıyorum çıldırıyor ben böyle bir şey görmedim. Tamam sevmek zorunda değil ama bu yaptıkları ağır şeyler. Ameliyat olmuşum çocuğu pazardan almışım gibi bir muamele. Kendi evinde bir yemek yapar tüm binaya dağıtır burda bir çorbayı yapmıyor. Kendimi geçtim oğluna da yapmıyor.
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Yakin mi gelebilecek durumdami sende aileni cagir belki defolup gider kaynana denen yaratik 
tarafından
Gidecek zaten salı günü. Eşim çok üzgün gidecek diye. Şimdi gezmeye çıktılar. Keşke hiç gelmeseler kafa dinlerdim. Kendi evimde yemeyi içmeyi bıraktım.
(2,687 puan) tarafından
O kadar uzuluyosa daha kapi orda dee gitsin anasiylaa
tarafından
Kesinlikle öyle
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Ay çok sinir oldum insan bu dönemlerini asla unutmuyor yaşadığı acıları sancıları unutuyor ama doğum sonrası sendromunu unutmuyor daha yeni doğum yapmışsın yaşadığın şeylere bak bnde hoş şeyler yaşamadım doğumdan sonra bu kadar değildi ama insan en ufak şeye üzülüyor zaten 
tarafından
Ben çabuk toparlanırdım kadın beni resmen hasta etti. Yalnız kalsam bundan bin kat daha iyi olurdum. Burda doğumda yalnız kalan varsa da hiç üzülmesin. En azından huzurundan olmaz.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 238 göst.
18 Şubat 2024 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (293 puan) tarafından soruldu
+4 oy
25 cevap 806 göst.
14 Şubat 2024 Aile kategorisinde Etkiye tepki (584 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 654 göst.
13 Nisan 2023 Aile kategorisinde Papatyasever (3,162 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 274 göst.