0 oy
622 göst.
Aile kategorisinde (97 puan) tarafından

Kızlar merhaba size bişey sorucam şimdi sizin ihtiyacınız var ama eşiniz size para vermiyor siz istiyorsunuz olduğu halde yok diyor sizde gidip alırsanız bu helal mi haram mı oluyor aldıktan sonra aldım diyorum..).  :)

34 Cevaplar

0 oy
(4,216 puan) tarafından
Eğer ihtiyacın olduğu halde eşinin parası varken sana ve çocuklarına vermiyor eksik ediyorsa onun haberi olmadan alabilirsin caizdir helaldir ama ben olsam alamam yedi senelik evliyim daha eşimin cebine elimi sokmuslugum yoktur bazen cüzdanını bile ister cebinden veremem kendin al derim tabi bizim böyle bir sorunumuz yok orası ayrı konu
-Reklam-
0 oy
(649 puan) tarafından
Birak habersiz para almayi bir keresinde kenara biraz para biriktirdim.ben bir kabuslar gördüm bir kabuslar gördüm gidip eşime dedim. Ben kenara su kadar para biriktirdim ihtiyacimiz olursa diye söyledim. Abartısız pantolon cebine bile bakmıyorum makineye atarken. O da artik alisti cebini kontrol edip kirliye atiyor. Garip bir sekilde takintiliyim. Küçükken bir dizi izlemiştim. Bir kadin sürekli kocasının cebinden para aliyordu. Bir gün öldü. Defnedilirken kocasi cuzdaninin kabire dustugunu fark ediyor. Kapattiklari kadarini geri aciyorlar. Birde bakıyorlar ki kadinin eli yüzü yanmiş. Kocasının cuzdani elinde göğsünun üstünde duruyor. Allahim dizi işte bakinca mantik yok ama yaşim 30 o sahneyi unutamam asla. 
0 oy
(5,941 puan) tarafından
Paralar bende durur eşim üstünde gezdirmez bir maaş kadar parayı ama almak da haram değildir bence sonuçta koca eve bakmak zorunda o parada senin de hakkın var
0 oy
(284 puan) tarafından
Eve geldiğinde getirir kendisi verir. Gaz vs aldıktan sonra maaşını da benim hesabıma yolluyor. Bazen pantolon felan yıkarken ceplerine bakarım çıkarsa her zaman para koyduğum yere koyarım yada ihtiyacım varsa harcarim ama ona sormadan hiçbir zaman almadım o da bana sormadan almaz 
0 oy
(91 puan) tarafından
Gerektiği durumlarda alıyorum kendisi almamı söyler ama yinede söylerim gerekti aldım diye gizli olması uygun olmaz
0 oy
(4,973 puan) tarafından
Eğer vemiyorsa mecbur Alcan napcan dilenelim mi yani ,benim eşimde çok cimri biri para vermiyor ben alıyorum cebinden napayım ihtiyacım falan oluyor,ayrıca kocanın parası seninde paran oluyor hırsızlık olduğunu düşünmüyorum 
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Almam asla gururum önemli benim için hem habersiz haram dir 
0 oy
(547 puan) tarafından
Youtubede bunla ilgili video var bak istersen
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Adam oldugu halde. Vermiyor ihtiyaclarini karsilamiyor ne olacak ki o da ayri bir konu neden boyle
0 oy
(8,955 puan) tarafından

Hiç böyle bir durumun icine girmedim ama olduğu halde vermiyorsa kadın napsin ki. Bence sorun olmaz :D

0 oy
(696 puan) tarafından
2 yıldır evliğim 9 yıldır birlikteyiz eşimle bu zamana kadar kazancını bilmem cebindeki parayı bilmem evlendiğimizden beride çalışmıyorum bişey istediğimde alır ihmal etmez isterkende durumumuz varsa alalım derim.  Cebinden almak bir arkadaş aşağı eklemiş bencede günahı yok keyfi değilse tabiki
0 oy
(13,043 puan) tarafından
Helal veya haram demek için hocaya sormak lazım 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 832 göst.
19 Aralık 2022 Aile kategorisinde Birhilall (1,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,317 göst.
2 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 581 göst.