0 oy
396 göst.
Diğer kategorisinde (2,397 puan) tarafından

Oğlum 2021 Şubat doğumlu. Akşam 9 da yemek yiyor. Gece de 1 de cici bebe veriyorum. Sizce kesmeli miyim? 

Ha birde akşam 10 gibi yatar sabaha kadar uyur yani hiç kallkmaz. 

Siz ne yapıyorsunuz? Kesmeli miyim gece beslenmesini. Bu arada kilosu 13 küsur 

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Uyandırıp mi veriyosun ? Anlamadım. Ben birazdan kızıma verip uyutucam gece falan vermeye gerek yok 24 aylık 
(2,397 puan) tarafından
Yok cnm uyurken veriyorum. Kucagimaa alıyorum biberon ile veriyorum iciyo
tarafından
Verme cnm gerek yok büyük yani
(4,176 puan) tarafından
Kiz 1 yasa gelmeden gece beslenmesi kesilmeli de oste. O bir hafta coglik kiyamet olacak diye gozum kesmio. Emmeyi braktirmayi dort gozle bekliom. Koca cocuk buyuk yani aynn germe rahatcana bos mideyle uyusun biz yetiskinler gobi aksam yemegi sabah kahvaltisi arasi yememesi gerek
-Reklam-
0 oy
tarafından

Cici bebe ne kız 2 buçuk yaşındaki çocuğu uyandırıp mi veriyorsun birde.

Sabah kalkınca senle güzelce kahvaltısını yapsın.

Sabah uyanınca verimli kahvaltı yapiyormu bari .

Ve zaten çok zararlı dişleri ne durumda. Bir kaç seneye çürür sonra pişman olursun.  Ayrıca reflude yapar ileride.

5.5 ta yemek yeriz Benim kızım öğle uykusu yapmıyor o yüzden 7.5 ta yatiririm 8de uyur. Yemekten sonra veirirsem meyve veiririm başkada bişi vermem. Gecede uyur 7bucuk bazen 8. Yada 8bucuk bazen 9da uyanır.

Kalincada güzelce kahvaltisini yapar. 
(2,397 puan) tarafından
Kahvaltı kesinnlikle yapmıyor. Ya patates kızartması yada yumurta (yağda). Peynir zeytin kesinnlikle yemez.
Ha bu arada gece cici bebeyi biberon ile veriyorum . Kucağıma alıyorum emzirir pozisyonunda. Sonra iciyo. Dişleri de maşallah çok iyi
tarafından
Yapmaz kahvaltıyı canım gece karnı doyuyor çünkü. Sabah aç olacakki kahvaltı yapacak. Dişleri zaten şuan iyidir şimdi belli olmaz sen onu 4 yaşında gör.
(2,397 puan) tarafından
İnşallah birşey olmaz kuzum ya. Neyse keseyim o zaman:) bende aç kaliyo sabaha kadar diyorum da veriyorum
tarafından
Ya gayet büyümüş gece yemesine gerek yokki.
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Uyanmıyorsa Kendi seninde uyandırman saçma uyusun 
(2,397 puan) tarafından
Uyandirmiyorum cnm. Kucağıma alıyorum biberon ile veriyorum. Hem uyuyr hem iciyo. Sonra geri yatağında uyuyo
0 oy
(2,586 puan) tarafından
Dişleri sağlam mi ? Bunu merak ettim :))

Gece ve gündüzü kızımda 22. Ayda bıraktım mama içiyordu.  Oğlum da 22 aylık emiyor onu da biraktiracagim.  Yatarken hafif çorbalar veriyorum yağsız salçasız.  Gece 1 kez emiyor bazen  kalkmıyor 
(2,397 puan) tarafından
Evet cnm dişleri masalalh çok iyi.
0 oy
tarafından
Doktorlar gece beslenmesinin bir dönem sonra reflü yaptığını söylüyor bence kesin 
0 oy
(811 puan) tarafından
Gece şekerli gıda neden veriyorsunuz? Midesini fena yakar o yazık çocuğa.

Hem akşam 9'da yemek yiyormuş zaten acıkmaz ki? 
(4,174 puan) tarafından
Ayrıca seker verilmesine ben cok karşıyım sekerı yükselip duruyor ve bagısıklıgıni düşürüyor bağırsaklardaki zararlı bakterileri besliyor
0 oy
tarafından
Ay 2.5 yas cocugun gece beslenmesı nıye? Ne ıhtıyacı var? 1 yasında kestım ben
0 oy
(914 puan) tarafından
cici bebeyi nasil veriyorsun yani tarifin var mi bende uyumaya yakin mamaveriyorum gecede uyaninca su icip uyur 
(2,397 puan) tarafından
Bazen süt bazen de açık çay ilr veriyorum
0 oy
(4,492 puan) tarafından
valla bizde 2021 ocak doğumluyuz 7 de yemek yer 9da meyvesini yer 11 de sutunu ıcer bir bardak oyle uyur
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Kes verme cnm 1 yaşında kesmiş olman lazım koca çocuk olmus ekimde 3 yaşına girecek oğlum benimde yatmadan 1 saat önce 1 çay bardağı ılık ballı süt veririm tamam sabaha kadar uyur kalkınca da kahvaltı yapar biberon ve gece beslenmesi Dış çürüğü yapar bide bence verme artık buyumus o da 
0 oy
(418 puan) tarafından
Benim oğlum 1 yaşında kendiliğinden kesti bende vermedim gece birşey yaşı da var bence verme artık alışkanlık yapar canım. Şuan 3 yaşında gece uyansa bile su dışında birşey yemez. 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Verme canım benim büyümüş artık bide kucağına alıp veriyormussun alisirsa hergun kalkar kucağına al diye 
0 oy
(7,719 puan) tarafından
Neden ki. Faydasından çok zararı var ayrıca ocici bebenin. Ben hepi topu 3 kere filan almışımdır şu zamana kadar
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Uyanıp istemeyen bebeğe neden böyle bı uygulama yaptın anlamadım. Benimki beni emdiği için 25 ay kadar gece de emdi şimdi 26 aylık gece sadece su veriyorum. Yatmadan önce bazen süt isterse veriyorum o kadar. İhtiyacı yok sende kes bence
0 oy
(930 puan) tarafından
Uyanmıyorsa gerek yok bence 
0 oy
(1,629 puan) tarafından
17 aylık gece beslenmesi yok 1 yaşından sonra kestim ben 7 de yemek yer yatmadan yoğurt yediririm çünkü çocuğun peynir süt yemiyor 
0 oy
(227 puan) tarafından
10 aylıktı gece beslenmesimi kestigimde akşam yemeği saatinve yedigiyle uyuyor canım benimkide 202@ Nisan dogumlu
0 oy
(14,032 puan) tarafından
2 yaşına girdi kestim gece beslenmesini artık ihtiyacı yok ki baya araştırdım ben bunu. Bence biberonu sende bıraktır dişleri curuyebilir benim oğlumun başladı çürümeye 
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Kesinlikle yapmamalısın, verdiğin şey aşırı şekerli gerek de yok doktorlar 6 aydan sonra kesilmesini öneriyor. 

Kızımla aynı sene aynı ay doğumlu. 7 aylıkken kestik beslenmeyi. 12.5 kilo, sağlıklı aktif bir kız maşallah

En son 7 gibi bişeyler yerler  9 gibi uyurlar. Sabah 7 de kalkar 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Doktor mu tavsiye etti? Acıkan çocuk uyanır zaten. Kızım iki aylıkken uyanmamaya başladı, o zamandan beri gece hiç beslenmiyor. Cici bebenin şeker oranı çok yüksek. Allah korusun ileride şeker ile ilgili sorun yaşamasın çocuk bence zorla vermeyin. Acikmiyor demek ki uyanmiyorsa

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 144 göst.
29 Ekim 2021 Aile kategorisinde Gunani (13,821 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 160 göst.
7 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 82 göst.
5 Şubat 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 138 göst.
20 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,573 cevap

34,862 kullanıcı

...