0 oy
453 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar benim oglum 21 aylik sinirlenince bazen oyun olarak bana vuruyor tabi baya elstiri de oluyor bazilari diyor biz çocuğumuz oyle yapinca bir guzel vuruyorum sonra da vurmayı kesti bu ve buna benzeri ben tamamen tasvip etmiyorum yanlis buluyorum surekli oğluma anlatıyorum ama o yine aynisi yapıyor duzelmesi icin baska yapacağım bir sey var mi

27 Cevaplar

+1 oy
(1,937 puan) tarafından
Şimdi çocuğunun şiddet yaptığını yanlış olduğunu söylüyor bunu yaparken de kendi şiddet uyguluyor çocuklar söze değil görsele bakarlar belli bir yaşa kadar Bu bir gerçek peki bu görselde  ne görüyoruz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Öp canım o ne yaptığının farkinda değil bunu bir çocuktan öğrenmiştim .kızım arkadaşının elindeki oyuncağı almaya çalıstı oda kızıma tepki göstermek yerine kızımın elini öptü ve kizim oyuncağı hemen bıraktı. O gün anladım ki dayak asla bir ikna etme metodu değil olamaz .sevgi eğitir
0 oy
(1,010 puan) tarafından
Bende tasvip etmem çocukların aynası ebeveynleridir onlar belki öyle yaparak engelledi ama ilerde tramvaya sebep oluyor abi sinir, şiddet vs.gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya gelebilirler başka bir şekilde engellmeye çalışmak daha iyi ki oğlunuz 2 yaş sendromuna girmek üzere ondan belki bu tavırlar benim kardeşim 9 yaşında o bile kocaman oldu bu tavırları var maalesef sizin ki daha küçük ve 2 yaşındaki bebeği dövme düşüncesiyle nasıl insanların aklından geçiyor garip bu eleştirenler 
0 oy
(2,506 puan) tarafından
Israrla anlatacaksiniz dogru olan bu. Size vuruyorsa elini tutup bu yaptiginin yanlis oldugunu anlatacaksiniz. Vurmak cozum degil, cocugu daha hircin yapabilir. Ayrica vurmak dovmek bir egitim sekli degil.
0 oy
(1,085 puan) tarafından
Şiddet gören şiddet gösteriyor . Şimdi çocuk senden şiddet görüyor ilerde bunu ya kardeşine ya çocuğuna yapıyor yani birine. kesinlikle karşıyım ben çocuklara şiddet gösterilmesine
0 oy
(7,973 puan) tarafından
Benim oğlum 3 buçuk yaşında kızınca bana vuruyo sonra o agliyo beni öp diye yanağını gösterip öt diye bağıriyo öp demek istiyor ben diyorum oğlum vurma yapma bir güzel vurup sonra öt diyo
0 oy
(697 puan) tarafından
Canım sabırla her defasında göz teması kurarak onun boyuna inerek vurmaması gerektiğini bunun güzel bişey olmadığını aksine senin canını acıttığını hoşlanmadığın birşeyi bana dile getirirsen birdaha yapmamaya dikkat ederim demelisin. Ama bu süreç ister. Ben cocukların birilerine vurmasına çok karşıyım özelliklere büyüklere buna engel olmazsan yada yanlışlığını anlatmazsan bellir bir süre devam edicek daha sonra parktaki cocuğada yapıcak vsvs 
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Tabikide hayır bazen sert bir şekilde uyaririm ama vurmam yaptığının yanlış olduğunu anlatirim ama zaten çocuklar bizi örnek alir o sana vurunca sen de kızıp ona vurunca öfkesini vurarak göstermesi gerektiğini düşünecek ve bunu devam ettirecek maalesef
0 oy
(18 puan) tarafından
Benim oğlumda 19 aylık bu aralar bir kaç kere yaptı bende bunun doğru olmadığını söyledim kızamıyorum bile gerçekten çünkü cocuk o anlamaz oyun saniyor
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Hayır vurma diye bağırdım her yaptığında bıraktı şimdi 19 aylık oğlum
0 oy
(8,992 puan) tarafından
2.5 yaşında bana da derler sen böyle alıştırdın yok ben olsam Bi vurrum Bi daha yapamazlar falan ama vuruyor ne yapim bende meraklı değilim oğlundan dayak yemeğe ama alışır zamanla bırakır unutur inş tabii bende yapma diyip anlatmaya çalışıyorum ama........
0 oy
(625 puan) tarafından
Vurulur mu yahu çocuğa. Nasıl kıyılır
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Eee yarın biri ona vursa demek ki vurmak gerek diyecek. Kötülüğe kötülükle cevap vermek bu. Vuruyorsa hemen uzaklaşıp anliyorsa neden uzaklastigini anlatacaksın. Ama vurarak karşılık vermek manasiz
0 oy
(48,710 puan) tarafından
bir kere eline vurdum o yine vurdu pisman oldum cok
0 oy
(13,238 puan) tarafından
Sonra o çocuğa şiddet kötü bir şey diye öğret öğretebilirsen
0 oy
(15,269 puan) tarafından
Vurmam. O vurmanın kötü olduğunu bilmeden vuruyo. Elini tutup yavrucum.vurmuyoruz hayır diyorum. Olayı büyütüp gereksiz tepkiye gerek kalmıyor. Bu kadar yapınca zamanla ogreniyorlar zaten. Hangi insan veya hele hele çocuk ilk seferde öğrenmiş ki. İstikrarlı bı şekilde tekrarlamak gerek
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Cici cici yaparak unutturdum ben. Bence ayarlama yapamiyorlar. Annecim acıyor el cici yapam diyorum. O da yapiyor. Bide cok ustelememek lazim, tepki verdikçe oyun gibi görüyorlar
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Şöyle bişey firlatinca bı şaplak atiyom ama yine aynısı yapıyolar
0 oy
tarafından
Arkadaşlar hepinize ayri ayri teşekkür ediyorum aydinlattiniz beni yorumlarinizi severek okudum zamanim olmadigi icin ayri ayri cevap yazamadim kusuruma bakmayın 
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Vursun bn öpüyorum o vurdumu oglum vurmaz aslada kızım vuryor balikomm:)))

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 213 göst.
30 Mart 2023 Diğer kategorisinde Es-Es (817 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 374 göst.
17 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
72 cevap 992 göst.
18 Aralık 2021 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 217 göst.
21 Ekim 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,975 puan) tarafından soruldu

380,761 soru

11,400,105 cevap

34,929 kullanıcı

...