0 oy
546 göst.
Diğer kategorisinde (218 puan) tarafından

Sizinde okumanızı istedim bazı insanlar yediklerini içtiklerini paylaşıyor bunun sevabı böyleyse günahını düşünmek istemiyorum benim başıma geldi kışın ortasında bulamadım okadar çok çekti ki gözümün önünden gitmedi aylarca yiyinceye kadar

Bir gün hamile bir gelinin canı et istemiş. Kaynanasının 60 tane hayvanı varmış ama gelin kaynanaya bunu söylemekten çekinmiş çünkü kaynanası onun yoğurttan bile yemesine izin vermezmiş. Sonunda gelin düşünmüş ve kedi kesip yemeye karar vermiş. dışarı çıkmış bir kedi bulmuş karşı evin gelini görmüş yanına gelmiş. Ne yaptığını sormuş hamile gelin olanları ona anlatmış et aş erdiğini karşı evin gelinine söylemiş. Evin gelini benim kayınpederim hacda onun bir sürü hayvanı var bitanesini kesip sana yedirsem hiç bişey Anlamaz demiş ve bu böylede olmuş karşı evin gelini hamile gelin için hayvann kestirmiş ve etini hamile geline yedirmiş. Neyse günler geçmiş kayınpederi hacdan gelmiş ve direkt gelinin yakasına yapışmış. Sen bu dünyada nasıl bi iyilik yaptın ne gibi büyük bir amel işledinki hacda seni kabeyi 7 defa tavaf ederken gördüm hatta sen olduğuna inanmadım eteğinin ucunu kestim demiş. Gelin koşa koşa gitmiş ve eteğine baksaki eteği gerçekten kesikmiş. Yani hamile bi kadına istediğini yedirmek hacca gitmek kadar sevabmış. Hamile insanların gözüne bile bile yicekleri sokan ve önemsemeyen insanlar ne kadar büyük vebal aldıklarının farkına varırlar umarım.!!!

4 Cevaplar

+1 oy
(330 puan) tarafından
Ay çok güzell
(218 puan) tarafından
Aynen cnm bazen hamile oldukları halde insanlar paylasiyor yediklerini başka hamileleri düşünmeden
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Bende bunu youtube de gormustum ve tuylerim diken diken sabaha kadar uyuyamamistim nasil guzel bisi dimi :) herkese iyilik yapilmiyo samimi olunmuyo ama bi yakinim bi gun hamile olursa elim kolum dolu dolu gidicem hep :) istedigini yapmaya calisicam esim disinda umursayan yok hamileligimi kimse boyle  yalniz hissettsin istemiyorum

(218 puan) tarafından
Çok haklısın cnm bi annemiz bide eşimiz başka kimse umursamiyor
tarafından
Annemde umursamiyo valla :D
(218 puan) tarafından
Alla allah ilk torun değil bide annemin çok düştü
+1 oy
tarafından

Ayy okurken tüylerim diken diken oldu :)

(218 puan) tarafından
Benimde aynı oldu ilk okuduğumda:)
0 oy
tarafından

Cok haklisinz canınız et cekmis verilmemis vs.. Ancak biz hz ömeri yaratan rabbimin kullariyiz.  Hz Omer çarşıda dolasirken sariginin icine koydugu parayi goren hirsiz sarigini calmis. Hz Omer arkasindan kosmaya baslamis. Ancak hirsizi yakalamak icin degil. Arkasından " Allah sahit ki ben o sarığı sana hediye ettim sende kabul ettin l. Cehennem atesi sana dokunmasin" diye bagirmis. Biz boyle bi devirden gelen kullariz. Herseyi kin tutmayin icinizde. Siz helal edin hakkinizi rabbim 2 katini versin dite dua edin ki. Allah size 4 katini versin. Ve bu hikayede bi tuhaflik yok mu sencede? Gelin kayinpederinden habersiz nasilsa bsey anlamaz diye kesiyo. Helal mi bu? Yani demem o ki.. Helali harami sadece kendinize pay cikararak düşünmeyin. Affedin. Hamilelerin duasi kabul olur. Dua edin

(218 puan) tarafından
Cnm sen ne anladın bilmiyorum ama aynı düşünmüyoruz o kesin ben burda farkindaysan bi uyarı amaçlı yaptım burda birazımiz hamile birazımiz değil ama hamileyken bile kendimizi sosyal medyaya kaptırıp acaba birinin canı cekermi demeden yiyecek fotoları atanlar var bu günah degilmi ben herkez okusun dikkat etsin diye yazdım ama sen beni beya başkalarını kendine pay çıkarttın olarak düşündün ben kendime pay çıkartmadım çünkü zaten doğum yaptım daha önce başıma geldi aylarca canım çekti o kişiye dedim böyle böyle yapma hani mevsiminde paylas bulamayan olur diye o kizim ben oyle dusunmedim iyi dedin bana dikkat ederim artık diye bilmeden de olsa yapanlar var bazilarida bilerek artıyor ibret olsun diye 120 tl eriğin kilosu bebeğim için erik diye paylaşıyor benim o an durumum olmaya bilir aylarca canım  çekçek düşünceye kadar mesala kendim den veriyorum yanlış anlama bunu başka  kişilerde yasaya bilir bunu
tarafından
Kendine pay cikardn demedm. Affedin dedm gunah sadece bize gunah degil dedim. Hz omerin yasadigi dunyada yasiyoruz feyz alalm dedm hikayesinden. Ayrica bu hikayede celiskili dedim. Kayinpederinden izinsiz kesiken o kurban haramdr dedm. Dogru hikayelerden ornek alalim dedm. Birinden caniniz bisey cektigi zaman affedin rabbim daha cok versin deyin dedm. Sen ona kin gutmek yerine rabbim daha cok versindersen rabbim sana 4 katini verir dedm...
(218 puan) tarafından
Kin guten yok zaten cnm neden öyle yapalım ki ben sadece dikkat edelim dedim neyse o haram veya değil bunu allah bilir cnm onun kararı o an bence hemen haram diye meyiz buna allah karar verir
tarafından
Elimizde kuranimiz var niye kafamiza gore haram diyelim ki. İzinsiz helalsiz alinmis bisey haram olmaz mi
(218 puan) tarafından
Ben sana kafana göre demedim cnm sen anlamak istediğin gibi anlıyorsun ben buna allah karar verir dedim ben kuranı karıştır madım tamam haram olabilir onu bende biliyorum bu konuya göre buna allah karar verir diyorum anladın

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 396 göst.
17 Şubat 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Alfa anne. (687 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 399 göst.
1 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Zehra800 (1,056 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 350 göst.
14 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 331 göst.
28 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nar (872 puan) tarafından soruldu

377,981 soru

11,313,620 cevap

34,748 kullanıcı

...