0 oy
571 göst.
Diğer kategorisinde (1,679 puan) tarafından

Cadde üstünde oturuyorum çocuk yok anca ben çıkarırsam öyle çıkabiliyor yavrum arabalar vızır vızır geçiyor insan bırakamıyor oynasın arkadaki mahallenin çocukları cıvıl cıvıl ama benim kuzum o yüzden hep evde 

Arka mahalleden kimseyi tanımıyorum götürüp oynasın anca arada parka gidersek belki çok üzülüyorum ben bu yüzden:(

23 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Arka mahheleye gidin canim belki birileri ile tanışırsın kuzucukta sıkılmaz hem öylelikle 
(1,679 puan) tarafından
Öyle de yapıp girişken biri değilim tanışim
(4,141 puan) tarafından
Ara sokak bile olsa cck kac yasinda olursa olsun su devirde tek salinmaz sokaga zaten senle inecek. Bende recidancedayim ana cadde uzer onum de arka taraf ta. Bina in buyuk balkonu var ortak alan oraya cikariyorum yada park var oraya . Caddenin karisina gecince park falan var cok gunes acikta diye useniorum valla iralara gecmeye yazin vok sicak oluo baharda soguk. Ccklarin uyku saati onemli benim icin uyku saatine kadar isim gicim sporum yemegim falan anca yetisiom valal
-Reklam-
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Benimki de evde havalar iyi değil ki napim zaten küçük daha ama sana tek tavsiyem çocuğu kendi başına dışarı çıkarma dünyanın bin bir türlü halı var
(1,679 puan) tarafından
Öyle cnmm da evin içinde çocuk ayıptır söylemesi ama ***** gibi oluyor ya
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Bu zmaanda kimseye güven olmaz senin gözetiminde günlük 1 saat parka götür enerjisini atsın bende bahçeye dahi çıkarmıyorum komşunun çocukları çok cirkin davranışları var küfür kavga gibi abiyle oynuyor babamızın iş yerine iniyor bende çıktıkça gezmeye götürüyorum 
(1,679 puan) tarafından
Ya öyle yapıyorum da cnm insan istiyor bir sürü arkadaşı olsun beraber oynasın parka gidiyoruz kimseyi tanımıyorum çocuk tek başına öyle bakıyor
(1,798 puan) tarafından
Olsun alışır üzülme gide gele o bir kaç arkads edinir
0 oy
(5,258 puan) tarafından
Benimkilerde evde o yuzden hergun cıkarmak zorundayım. Ama benim 2 cocugum var sıkılmıyorlar pek beraber oynuyorlar 
0 oy
(7,939 puan) tarafından
Benimkilerde öyle ya hep evdeler ben çıkarıyorum arada komşu var onlara gittim sırf çocuklarım için ama benle arkadaşlık yapmadılar anneleri bana gelmediler bende gitmiyorum ama çocuklarıma çok üzülüyorum 
(1,679 puan) tarafından
Bende ya :( şimdi ki aklım olsaydı siteden ev alırdım en azından çocuk çocuklarla oynardı
(979 puan) tarafından
Ben sitedeyim hep diyorum ki iyi ki sitede oturuyorum yasit cocuklar olmasa bile ortalik alanda oturacak oynayacak yer var top oynamaya bisiklet binmeye. Yoksa evin önü bizimde e-5 karayolu gibi diyom arabalar vizir vizir
0 oy
(8,995 puan) tarafından
Yaz geldi kapıya indiriyorum cocukalrimi ama bende başlarında duruyorum. Sende arka mahalleye götür çocuğunu illa ki gide gele biriyle tanışır arkadaş olursun. Bende burada kimseyi tanımıyorum ama parka gidip geldikçe ordaki insanlarla tanıştım 
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Bizim ortam müsait fakat ben yalnız göndermem yine de 4.5 yaşında ve her gün çıkarırım 
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Bizde ayniyiz canim etraf boş apartman boş havalar kotu hep yagmurlu anca binde bi disari cikarabilirsem iki insan goruyoruz oda bunaliyo hergun montuna sarilip dis kapinin onunde bekliyor bende uzuluyorum da yapacak biseyim olmuyo  
0 oy
(811 puan) tarafından
Bizim de burda hiç yaşıtı yok oğlumun. Dışarıya çıkarsam gezecek yer pek yok. Doğru dürüst insan yok bizim mahallede. Hep yaşlı var. Benim de hiç arkadaşım yok, kendimi çok yalnız hissediyorum. Parka da arada sırada çıkarabiliyorum skolyoz var sırtımda o yüzden çok da yorulmaya gelemiyorum sırtım hemen ağrıyor. 

Sen nerde yaşıyorsun canım gel benim arkadaşım ol :)
(1,679 puan) tarafından
Adana cnm benim valla keşke bir iki tanıdık olsa insan iyi hisseder
(811 puan) tarafından
Tüh uzakmışız kız Eskişehir'deyim ben de
(1,679 puan) tarafından
Evet cnm maalesef
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Benim cocuklarım pazardan pazara dısarı cıkıyor malesef. Sukret ki park varmıs yakında. Ne yakında parkımız ne de kapımızın onu var oynayabilecekleri. Bu bakımdan cocuklarım cok sanssız. 
(1,679 puan) tarafından
Neresi ora
0 oy
tarafından
Hayatım bu duruma üzülmek yerine çocuğu alıp her gün farklı bir aktivite yapsana ? Çocuğun özgüven eksikliği yaşar bu şekilde devam ederse. Zamanım yok demeyin kesinlikle. Çocuğa bu yıllarını asla geri veremezsin
(1,679 puan) tarafından
Cnm benim inan isterdim ama eşim gece çalışıyor gündüz uyuyor o uyanıyor oğlan uyuyor evde erkek oldu mu iş mi bitiyor kahvaltısı osu busu bitmiyor anca akşam olunca başbaşa kalıyoruz oğlumla günün yorgunluğu birikiyor insan oynamak istemiyor dinlenmek istiyorum artık
0 oy
(2,962 puan) tarafından
Al sen gotur disariya parka gide gele alisir cocuklara kaynasirda senin icinde iyi olur. Ben hergun disardayim parkta adini bile bilmedigim bir suru tanidigim oldu. Gecen yazdan tanistiklarim var. Aa ne kadar buyumusler falan diyip muhabbet ediyoruz. 

Asagidaki yorumlarda gordum esin evdeymis. İsten gücten cikamiyorum demissin ama yap yemegini cik. Ben oyle yapiyorum. Esime geliyosan gel cocugu aksatamam diyip cikiyorum. Esin biraz uykusundan yemeginden feragat edebilir.
0 oy
(17,703 puan) tarafından
İşi gücü herşeyi bırak gezdir oynasın çocuğun canım bence
(1,679 puan) tarafından
Cnm eşim gece çalışıyor gündüz evde tam oğlum yatıyor eşim kalkıyor onun kahvaltısı çayı derken akşam yemeği derdine düşüyorum ne zaman yemek yapmasam inan eşim resmen ortaçağa düşüyor bazen döner bile bulamıyor yesin ee öyle oldu mu yapmam lazım bütün gün erkek evde oldu mu bilion daha zor arada götürüyorum zâten
0 oy
(2,304 puan) tarafından
Bnde öleyim cnm tanmym kimseyi kızımda cok sıkılyr sürekli üzerimde eziyet edyr ya evi bi değiştirsem birz daha rahatlarım bnde şehirde otrym
(1,679 puan) tarafından
Neresi orası
0 oy
(705 puan) tarafından
İşte bu yuzden cocuklari erken yaşta krede veriyorlar maalesef gunumuzde hep apartman dairelerinde buyuyor cocuklar hic yasitlarini görmeden.
(1,679 puan) tarafından
Site içinde oynuyorlar yıne iyi kötü cnm bizim burdaki TOKİ'nin çocukları öyle oynuyor biz cadde'de oturuyoruz çocuk hep evde insek bile arabalardan insan tedirgin oluyor çocuk oynasın
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Bizde aynı durumdayız önümüz yol araba geçiyor ara cadde mahalleye insek ufak bebeğim var hep inemiyorus evin içinde çocuklar ben tikilip kaldik
(1,679 puan) tarafından
Bende öyleyim işte 4 duvarın arkasında öylece duruyoruz
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Bizimkiler de evde bacım bende evde büyüdüm bişi olmaz arada parka götür al markete çıkar çokta alışması taraftarı değilim bu devirde çocuklarım sokağa devir bizim devir değil 
(1,679 puan) tarafından
Orası öyle cnm ama benim zâten hıc komşum yok eşimin akrabaları ile aynı cadde'de oturuyorum ama hiç biri ile çok alakam yok çocukları da büyük zâten ama çocuk evde duradura dışarıya kapanık oluyor evet sokak tehlikeli ama bunu evde değil Sokak'ta öğrenir çocuklar lâ oynaması lazım bütün gün evde çocuğum s.alak gibi oluyor resmenn
(4,431 puan) tarafından
Canım arada çıkar tabiki hepten kapama da çocuklarda alıştı mi fena bizim komşular misal sabah kalkıyom sokakt çocuklar gece kalkiyomsokakta tutamiyolsr evde çocukları birde yol kapının onu zaten bı ara bende çıkarıyordum dolaşmaya bı turlayip geliyorduk ama hergunher dakika dışarı demeye başlayınca eşimle cikiyoz artık ben sabahtan.aksama kadar dışarda bekleyemem ki onu bahçeli ev olsa çıksın oynasın da
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Havalar ısındı her gün parka götür canım eve tikma.cocugu. parkta illaki çocuk oluyor bugün olmasa yarın olur. Ben kızımı alistirmisim her gün çıkarmaya çikmadigimiz gün kapıyı açıp kaçmaya çalışıyor :))
0 oy
(2,224 puan) tarafından

Havalar ısındı her gün parka götür canım eve tikma.cocugu. parkta illaki çocuk oluyor bugün olmasa yarın olur. Ben kızımı alistirmisim her gün çıkarmaya çikmadigimiz gün kapıyı açıp kaçmaya çalışıyor :))

0 oy
(31 puan) tarafından
Yıllardır çalışıyordum, oturduğum yerde bir tane tanıdığım yoktu. Bebeğim olunca izne ayrıldım ve onun için hergün dışarı çıkıyorum hava alsın sosyalleşsin diye. Gördüğüm insanlara selam verip konuştum. Zaten ilk başta çocuklarla ilgili konuşuluyor. Böyle böyle şimdi bir sürü tanıdığım oldu. Numaralarımızı aldık dışarı çıkarken haberleştik. Siz de girişken olun, size de iyi gelir çocuğunuza daha da iyi gelir. Yalnız büyütmek de yalnız büyümek de çok zor. Çocukların sosyalleşmeye, enerjilerini atmaya çok ihtiyacı var. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 133 göst.
9 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 407 göst.
27 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 193 göst.
17 Nisan 2024 Aile kategorisinde Merve atabay (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 106 göst.