0 oy
233 göst.
Diğer kategorisinde (134 puan) tarafından
Kızlar kızım uykuya çok direniyo diye artık dayanamadim son çare bunu aldım ama annelik işte ne bileyim saçma da olsa vicdan yaptım çocuğu zorla uyutmaya çalışıyorum sanki bikmisim vs gibi ama dayanamadım verdim şimdi de korkuyorum bı zararı olur mu mesela dün verdim şimdi yine direniyo bugünde verdim hem üzülüyorum ama bende tukeniyorum bişey olmaz demi kullananlar yazabilirmi 

11 Cevaplar

0 oy
(8,021 puan) tarafından
Kullandım canım çbir faydası olmadı bizde:) 
(134 puan) tarafından
Ay deme canım ya benim kızım da böyle sersemliyo gibi ama hala direniyo şuan da öyle icirdim hala bı o inat ediyo bı ben ama ben pes ediyorum bı yerden sonra vala :)) sen hergun vermismiydin
(8,021 puan) tarafından
Evet canım verdim üstüne birde ben rezene kimyon kaynatıp içiyordum sütünden geçsin uyur diye ama malasef hiçbir şey benim kızı uyutmadı uyutmuyor :(
(134 puan) tarafından
Niye böyle direniyolar anlamıyorum ya benim kızımda öyle çok direniyo üzülüyorum yeri geliyo sinirleniyorum kızıyorum acaba bendemi sorun var ben nasıl anneyim deyip kendimi suçluyorum
-Reklam-
0 oy
(284 puan) tarafından
Bu bir ilaç mı acaba?
tarafından
Bitkisel bir takviye
0 oy
tarafından
Valla hiç bir zarari olmadı. Herrrrgunnn kullanmasın zaten. 

Ben ilk diş doneminde kullanmak için almıştım. Burda sordum herkes beni linclemişti. Bir iki kullanmıştım. Sonra korktum bıraktım. Şimdi 2 yaşinda ogle uykusunu bıraktı çok çok erken bıraktı. Bende yine öğle uykusuna alışsın diye bir kaç kez verdim. İlaçin çokta etkisini göremedim .

Ama sen kimseyi dinleme. İnan her anne kendi çocuğunun iyiliğini düşünür zaten.

Bazen o kadar bunaltiyorduki benimki. Seni en iyi ben anlarım. Doğduğundan beri uyku sıkıntısı var kızımda. Bıraksam gece 12 ye kadar benimle durur. Hiç uyku belirtisi de gostermez.

Hele şu diş doneminde Allah'ım ne çektiğimi bir ben bir Allah bilir. Hortlak gibi geziyorduk
tarafından
Aynen işte çocuğuna kimse durduk yere birşey vermek istemez ama bazen o kdr illallah ettiriyorlar ki bebekler. Kızımı sallardik sallardik ağlaya ağlaya helal olurdu ama yinede uyumazdi. Benimde pskilojim bozuluyodu bunaliyordum.
Şimdide öğle uykusunu bıraktı 25 aylık. Sabah 7den akşam 8e kadar full ayaktayix
(1,200 puan) tarafından
Ya benimki de şuan 20 aylık ve bir haftadır öğlen uykusunu uyutamiyorum resmen uyumuyor normal mi ya bu saatlerce sallıyorum bırakıyorum sonunda
tarafından
Ya aslında normal değil. En azından 2.5 yaşinda olsalar. Yine uyumasada olur diycem ama yok uyumak istemiyor. Odasında 1 saatten fazla bekliyoruz ağlıyor ayakta. Yatmıyor bile.
Doktoruda artık 2 yaş olmuş erken yatiyorsa zorlama dedi. Bende zorlamiyorum artik
(134 puan) tarafından
Kıyamam ya öğlen uyusa iyi olur senin için , sen nasıl uyutmayi deniyosun canım
tarafından
Öğlen uyutmuyorum artık. Öğlen uyumadigi için gece uykusuna çok rahat geciyor
0 oy
(670 puan) tarafından
Vala bende kulandim iki şişe baya faydası oldu uykuya çabuk geciş yapıyordu hiç bir zararida olmadi
(134 puan) tarafından
Hergun mu kullandin canım
(670 puan) tarafından
Evet canım
(134 puan) tarafından
Ne kadarlıkti kullandığında bebeğin peki
(670 puan) tarafından
16 aylık canım bu kişta veriyordum şuan iki buçuk yasinda
(134 puan) tarafından
Tamam canım saol cevabın için bende tereddüt etmiştim de iki gün üst üste verince korktum ama içim rahatladı sen yazınca saol
0 oy
(12,943 puan) tarafından
Ne kadarlık bebeğim 
(134 puan) tarafından
17 aylık
0 oy
(51 puan) tarafından
İlk 2 gün çok iyiydik fakat 3.gun oksurerek uyandı alışkanlık yapınca fayda etmiyor bize alerji yaptı 
(134 puan) tarafından
Aa geçmiş olsun canım saol yorumun için bende korkuyorum işte bilemedim vala
0 oy
(4,210 puan) tarafından
Doktorumuz tavsiye etmedi. 2-3 yas grubuna daha uygunmus. Ayrica biraz arastirmistim beyine zarari varmis.

Uykusuzluk zor deme en iyi ben bilirim. Bebegimde coklu besin alerjisi vardi 48 saat uyumadigim zamanlar oldu.
(134 puan) tarafından
Hemde coookk zor canım ya hayır bak uykusu olmasa uyumasa tamam dicem zorla uyutuyorum ama uykusu var gözünden uyku akiyo bu direnme ne yani vicdan yapıyorum acaba. Karnımı doymadı diye yok susadimj çocuk yok kakasinimi yaptı hep kendimi suçluyorum ama yok yani hiç viseyi yok sadece inadı var bu da beni tukketti gündüz ayrı gece ayrı bu sefer insanın psikolojisi bozluyo sırf ayağımda dursun diye telefon verdiğim oluyo yeter ki yatsın diye sen düşün ona rağmen kalkiyo kız telefonla kalkiyo tabi de :)))
(4,210 puan) tarafından
Benim bebegimde oyle canim. Cok uykusu var ama hep direnir dogdugundan beri oyle. Gunumuzde ki bebeklerin genel problemi.
Telefon verme yinede canim. Baska turlu zararlari olur.
Kac aylik belki uyku saatlerini duzenlersen boraz uyuyabilir. Ben duzenledim de daha iyi eskiye gore
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Büyümüşsün damla sayısını fazla vermen lazım ama benim hayatımı düzene soktu çok şey borçluyum ona 
(134 puan) tarafından
Hadi ya hergun mu kullanmistin
(13,202 puan) tarafından
Evet 6 aylıkken kullanmıştım hatta diş huzursuzluğuna da faydası oldu.
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Faydası olmadı bizde asla. Aksine kızım uykuya dalamadı. Sürekli uyandı durdu 
0 oy
(3,340 puan) tarafından
Kendim kullandım  etkisi bende bile oldu kaldı çocuksa hayli olur 
0 oy
(1,868 puan) tarafından

canım annelik vicdan işte ama inan hiç vicdan yapma anne olmayan yargılar anca ya da bir sürü kendisine yardım eden. inan uykusuzluk o kadar kötü ki anne de derman bırakmıyor ben de alabilsem alıp diş dönemlerinde kullanmak istiyorum mahvoldum çünkü :( 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 187 göst.
4 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Bahar1610 (1,437 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 251 göst.
3 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ecem44 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 179 göst.
30 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde bbsradrkk (1,634 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 209 göst.
6 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (680 puan) tarafından soruldu

378,966 soru

11,343,700 cevap

34,809 kullanıcı

...