0 oy
741 göst.
Aile kategorisinde (34 puan) tarafından
7.5 aylik hamileyim eşimin ailesi çocuğuma daha bir çorap bile almadı ne hissedersiniz naparsiniz 

45 Cevaplar

0 oy
(832 puan) tarafından
Hiç beklentiye girmedim doğumda iki çeyrek takım battaniye getirdiler şaşırdım,:D
-Reklam-
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Esin almıyor mu 
0 oy
tarafından
Üzülürüm heves etmiyorlar sevinmiyorlar doğacak diye düşündürür yapmamalari ama onun dışında almak zorunda tabiki değiller çok şeyde beklemem ama  heves edipte bir zıbın alıp bunuda torunuma gördüm hoşuma gitti aldık demeleriylede mutlu olurum
0 oy
tarafından
Kötü hissederim yani mecbur değiller ama torunları alsalar ne olur 
0 oy
(1,010 puan) tarafından
Benim annem bile torununa almadı eşimin ailesi ile konuşmuyoruz zaten küsüz eşim sağolsun halleti herşeyi gerek sağdan soldan yardım edende oldu şükür 
0 oy
(8,327 puan) tarafından
Valla canım gerekte yok bıdı vıdı yapabilirler sonrasında. Benim eşimin ailesi de torun dedı dedı  dogumdan ıkı ay uc ay sonra geldi kaynanam esımın işi yok diye ıkı tane ceyrek altın taktı ıkı yelek ormustu bir yorgan yastık getirmişti ama ozenmemişti yüzüne felan annem takım yapmıstı en güzel kumastan. Gorgulerı o kadar belkıde bılmıyorum. O kadar yılda bir anca goruyolar yuz yüze kayınpeder verırse harclık verıyo felan 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Daha doğmamış çocuğa Don biçilmez canım ondan almamislardir 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Valla almadılar bir çöpleri yok çok şükür alsaydi başımıza kakarlardi hiç takmıyorum valla ne halleri varsa görsünler 
0 oy
(829 puan) tarafından
Valla kızım iki yaşını bitirdi ikinciye hamileyim bir çorap bile gelmedi eşimin ailesinden kızımda herşeyi a dan zye kadsr annem aldı getirdi üstüne de altın taktı . Şimdi de kız kardeşimin dediğine göre yine altın takacakmis yine birşeyler aldırıp duruyormuş kardeşlerime 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Herşeyini  biz aldık  anneciğim   Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah   a dan z ye herşeyi almış   t0 mevludu nu yaptı  
0 oy
(13,089 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bütün hamileliğimi yanında geçirdim ilk torun sadece bir tane babaannem beni çok seviyor yazan zıbın aldı bende giydirmedim. Güya isimli künye alacakti almadı. bir de alacağım deyince almış gibi davranıyor en son yatağını alırım dedi sonra ona da kıyamadı. Yarı parasını veririm dedi. Sonra eşime bile söylemeden kendim aldım minnet edipte alıp onun hediyesi diye evime koymam o eşyayı ben 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Hiç bisey yapmam. Kim ne geliyosa ya da gelmiyorsa içinden ya da elinden yapar yapmaz.

Ama şükür öyle bişey yaşamadık. Kim ne yapabildiyse
0 oy
(531 puan) tarafından
Valla canım kaynanamlar almaz diye düşünüyordum diğer gelinler hep şikayet ediyordu birsey almadılar falan diye bugün kaynanam beni aradı bebeğe de birseyler almaya gidelim dedi şaşırdım bende tamam dedim tabi bunu kendisi mi alacak yoksa bana mı aldıracak bilemedim ama kendisi alır diye umuyorum. Benim annem ablamın bebeğine almıştı yorgan takımına kadar battaniyesini vs yaptırmisti bana da yaptıracak ama ablamın kaynanası da hiçbir şey almadı yapmadı ve hala bayramda çocuğa harçlık bile vermiyorlar doğum gününde 1 parça birsey aldıklarını görmedik ama biz doğum gününde hep alırız sürekli para veririz bayramda harçlık veririz şaşırıyorum bazı insanlar öyle işte 
0 oy
(684 puan) tarafından
Ben 1 2 aylık hamileyken k.v bebeğime atletler fln almaya başladı getirir yanımızda severdi büyük valizle bir düzüne kiyafet almıştı kundagina varana kadar bir altın taktılar Görümcem tek takım almıştı ama bir altında o taktı diğer gorumcemde aynı şekilde benim ailemin taktiklariyla birlikte 6 altın bir gr altın 850 tl de para toplanmisti
0 oy
tarafından

19 aylık olduk hala bi çöplerini görmedik sağolsunlar :)  bi doğdugundan altın taktılar o kadar 

0 oy
(270 puan) tarafından
Ay canm benim su an kizim.6aylik ne corap aldilar nede tebrik edib bir cicek yoladilar hastaneye eve yani bos insnalar umrumda deyil önemli olan esim herseyini yapti esim ve kendu ailem 
0 oy
(82 puan) tarafından
Kızım 19 aylık bi kaç parça kıyafet  oda 15-20 liralık kıyafetler geçende erkek tshirtü almış bu ucuzdu diye.Marka falan değil kesinlikle mahallede ki bi mağazadan. Zoruma giden şeyde bu kadının çift maaşı var hem kendi emekli hemde eşinin maaşını alıyor. Bilmem kaç milyonluk evde oturuyor. Bankada zibil parası var. Bi LCW den bile elbise falan almadı sağolsun. Parası pulu olmasa hiç önemsemem alamıyor canı sağolsun derim. Ama var olduğunu bilipde hiç bir şey görmeyince çok sinir bozucu oluyor. 
0 oy
(802 puan) tarafından
ikinci bebegimi 2 ay once kucagima aldim ne bunda ne diger oğlum da bi çorap bile almadilar tabi benimkiler torun degil onlar anca diger torunlarina alsinlar hic bişey hisetmem onlarin karakteri ve cok şükür alacağı bi coraba muhtaç degiliz ama araya atiklari ayrımcılık insaninzoruna gidiyir
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Benimkilerde almazlar hatta kaynanam umreye gitti geldi diğer torunlarına kiyafet almıştı benimkilere almadı hiç umrumda olmadı çünkü zaten zevklerimiz uyuşmuyor esimin tarafıyla alsalarda giydirmem 
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Benim ilk çocuğum ilk torundu hiç birşey almadılar rahmetli annem almıştı donuna kadar yani sevmeye gelince herkes den önce biterler

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 266 göst.
5 Mart 2021 Aile kategorisinde SMelek (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 836 göst.
0 oy
17 cevap 816 göst.
19 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 620 göst.
11 Kasım 2020 Aile kategorisinde Ayti4 (2 puan) tarafından soruldu