0 oy
108 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (886 puan) tarafından
Gunduz 3 saatte bir anne sutu+mama veriyorum 3 saatte bir uyuyor bu haftaya kadar geceleri 4-5 saat uyuyordu bu hafta sabahlara kadar uyumuyor 2-3 saatte bir gecede veriyorum dün esim gece vardiyasindaydi agladiginda kayinvalidem odama geldi ses etmedim yardımcı oluyor dedim bugün esim evdeydi bugünde gece lap diye odaya daldı haliyle sinirlendim her ağladığında odaya gelmene gerek yok dedim mamasını ver okuyacam çocuğu dedi emzircem önce sonra mama vercem dedim çocuk aç ne emzirmesi dedi her ağladığında mama ver diyor cildircam sütüm kesilir diyorum kesilsin mama yer 2 saat önce emzirdin yeter diyor kafayı yicem 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gazı vardır canım anason Al kaynat suyunu içir biraz rahatlar ılk 6 aya kadar biz çektik öyle çekiliyor maalesef 
(886 puan) tarafından
Ben mi içicem bebege mi icircem ne kadar vermeliyim
tarafından
Bebeğe içir kuzum daha etkili olur küçük cezvede su kaynat ıkı tatlı kaşığı anason koy üzerine karıştır altını kapat soğuyana kadar beklesin gün içinde ara ara ver içsin sindirim sistemine ve uykusuna çok iyi gelyor kızım mayışırdı onu içince
(886 puan) tarafından
Deneyecegim çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(244 puan) tarafından
O çocuğun saat başı emmesi lazım ne maması sütun varsa niye mama veriyorsun o niye karışıyor 
(244 puan) tarafından
Yok canım öyle şey mi olur bolca emzir mamayi biraktir sütun yetiyorsa hiç gerek yok umursama cocuk ac mama ver demek yerine emzirmek daha mantıklı kitle kapini girmesin daha çok Küçük uyku düzeni olmaz ve gazi rahatsız eder bolca masaj yap Zeytin Yağ icir gaz damlası kulana bilirsin benim oğlum 3 aylık olana kadar gece 4 de uyanır di gazını çıkarırdım ondan sonra uyurdu kendi çocuğunu kendin tanırsın ne istiyor anlarsın
(886 puan) tarafından
15 gunlukken dogum kilosunun altındaydı doktor mama ver dedi sütümün fazla olduğu zamanlar mamadan kisiyorum zaten de kaynanam her aglamasinda mama ver diyor sırf ağlamasın diye verdiğim oluyor çıldırmak üzereyim
(244 puan) tarafından
Beni rahatsız eden bi durum yok gece emzirmek mi daha mantıklı mama vermekmi sutu varsa emzirmesini tavsiye ettim kaynanasinin yaptığına sinir oldum siz neden benim fikrimi sorguluyorsunuz
tarafından
Sıkma canını kuzum sütünde var mamada veriyorsun olsun zaten sütü olan bir çok annenin sütü 6 aya kadar yetiyor daha doymuyor çocuklar öyle böyle büyüyorlar yıpratma sen kendini mutlu ol ki sütünde bol olsun
(244 puan) tarafından
Her ağlamasını nedeni açlık olamaz sen bosver onu bolca emzir sana kokuna ihtiyacı vardır onun
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Umjrsama sakin dinleme  amma verme sutun emzirdikce.cogalirr bebegin gazli bu arada biogaia gaz damlasi var alip deneyebilirsin veya anasson kimyon rezene bunlari al tane olark hem sut yapiyor hem gaz gideriyor
(1,248 puan) tarafından
Kendin icebilirisn tahin helvasi ye sutunu arttirmak icin ve neden mama verme geregi duydhn acaba
(886 puan) tarafından
15 gunlukken dogum kilosunun altındaydı doktor mama ver dedi o yüzden veriyordum sutumun çoğaldığı durumlarda mamadan kısıyorum başka nedenlerle ağladığında kaynanam olacak kadın mama ver deyip duruyor sürekli artık çığırından çıktı emzirme direk mama ver diyor
(1,248 puan) tarafından
Esinle konus bu durumu her seye mama ver deyip duruyor  de bisi demiyormu o bisi demiyorsa sen dicen yoksa susmazz
(1,248 puan) tarafından
Ben oglani emzriyim.sana yazcm.smdi basima gelen bisiyi
(886 puan) tarafından
Gece odaya geldiğinde eşime bu ne saygisizlik mahremimiz nasıl girebiliyor hadi dün sen yoktun diye anlayış gösterdim dedim zaten esim annesi bisey dediği zaman anne tamam sen karışma diyor söylene söylene bu çocuk aç minnak diye sevmekle olmuyor bu işler dedi gitti gün içinde de sütün yetmiyor artık cogalmaz boşa uğraşıyorsun  hem mamayi senin sütünden daha çok seviyor kanırsıyor diyor bütün moralimi alt üst ediyor
(1,248 puan) tarafından
Bak kuzummasla duyma.onu uzuntuden sutunu geri gidercek.sakin takmaa vee annesine de bu cocuk ac degl.gazli oldugu icin durmiyor dee ve mamanda gaz yapabilir cnm degstrmeyi deneyebilirsin asla duyma bak anne sutu kadar guzel bisi yok tek verdgn cvp anne sutu kadar degerli bisi yok dee ve sussun her oyle dedgnde sen boyle soyle bisi diyemez yada diymamazlktan gel sade tahnn helvasi ye bol.bol sekerin yoksa extra olark.eczaneden bestlak damla al sut artirryo bu dediklerim inslhh mamaya gerek kalmas anne sutu varken mama nedir aptalca gece mama hazrlamk cok zor oliyor hadi sutun hic olmasa anlarim.da kaynananin dedgi sacma lutfen uzulmd bebegnede yansyo
(1,248 puan) tarafından
15 gunlluken dogum.kilosinun altinda demisisn sarilik gecrdimi ozamnlar
(1,248 puan) tarafından
Cenesi var konsuyor asla duyma odana da sokmaa tovbe yaa
(1,248 puan) tarafından
Bebebgn daha kucuk emzirdikce sutun artar ve asla taviz verme tepene cikarlar cocuk 4 aylk oldumu agzna  baska seyler sokarlarda gizli gizli oyuzden taviz verme  asla dedgm.gbi anne cocugumu benden iyi taniyamazsn de anne sutune daha cok ihtyci var mamaya degl de o sana her oyle dediginde sen aynisini soyle ama asla takmaa uzuntuden sutun gider
(886 puan) tarafından
Bestlak damla stilla çay gün içindede komposto falan tüketiyorum göğsüm şişti kocaman oldu çocuk emiyor emiyor yutkunma yok sagma makinesiyle bakayım dedim 2 gündür damla damla 10 cc bile çıkmadı mastit oldum sanırım kaynanama çaktırmadan masajlar sıcak kompres duş falan getirmeyi deniyorum sürekli sırf geri gelsin diye fazlaca emdiriyorum ters emzirme ile sut geliyor normal pozisyonda damla damla geliyor
(886 puan) tarafından
Sarilik yoktu doğduktan sonra solunum sikintisindan 1 hafta kuvozde kaldi 3470 grmdi 15 gunlukken 3050 gr
(886 puan) tarafından
Ahh canım bir görsen inan duyulmayacak gibi değil yanında emzirmek işkence gibi alıp çocuğu odaya götürüyorum uyuyor çocuk bırak uyusun diyor daha neler neler
(1,248 puan) tarafından
Bi gun benim basma geldi kizim ozamnalr asiri agliyordu hem tuvalet yapamiyordu hemde gazliydi hernsye cok agliyor diye mama versin mama versin herkes konsutu kaynanamda konsutu bende sutum.vsr.yetiyor.cocuk.gazli dedim.extra her kontrole onunla gdyorduk cocugu sık emzrme diyordu cok gazliydi  kilo alimi gauet.iyyiidi. emziririken kilo alimi iyi deglse ondan snra mama.verilir. sutt arttrkca.mamani kesebilirsin de bebegin durmuna gore neyse herkesi oyle susturddm.herkes ayni seyis oylerdi bende ayni seyi soyleerdim.bisi diyemezlerdi smdi.ayni sey ogluma.yapiliyor.84 gunlgz  ilk bi haftlkken sariligii vardi uyudu.sariigi.gecsin diye.hem.emzrdim.hem.mama.verdim.cnku uyandiramiyordum.sonra mamayi biraktim. ben isim.oluyor.kaynanamin.yanina indiriyoom.mesela cocuk aglmaya basliyor ee bu cocuk ac cocuga  diuo yda karnimi acikmis bilmm ne boyle boyle devm etti  en son guzelce otururuken azcik tepkimi vererek soyledim.dedimki.bak.anne bu cocuk ac veya karninmi ac kelimesjnden sueekli.emxir demezinden.skldm.bunaltiyrsunz beni dedim. o cocuk gazli emzirdikce gazli olcak aglicak durmicak ben emzriyorum.mesela 15 20 dk once sonra agladkca emzircen agladikca emzircen hyr  oyle bisi yok cocugun doyurma.saatleri belli 2-3 saat araligi halada bazen konsuyorlar ama kaynanam.dahada bisi demedi.ama.mama.konusunda israr etmez yani o anne sutu verme.taraftri cnku onun.kadar saglkli bisii yok.semde.al.karsina.konus yapma de
(1,248 puan) tarafından
Benmkizim.ayagmda buyudu cnku uyandimi.hic.durmazdi.nerdeyse 9 aya kdar sknti cektim.ben oglum.da gazli aa.kizim.kadar.degl.kimseye.hesap.vermek.zorunda.deglsin.kuzum.bana diyor.iste.oglani yerden almicaktik.etmicdktik kucaga alismicakt kendileri zirt pirt aldilar cocuugu gormeye gledilee alalimmi diyince izin verdi bana sormdan uyuyan cocugu kendileri durtuu sonra  cock.agladi durdu napcam.aglatcammmi.cocugu bana ihtyci var tabiki bazen kucgmda.uyur git yatir yatrmiyorum.beklliyrum.inadima.uyaniyor diyom.yatrincz bisi diyemiyor bana alstrdn diyor kendileri yaptilar
(1,248 puan) tarafından
Ben birlik yasiyorum bide yani seninki bir.mi beraberminyasiyonuz ya esin fazla yepki gosterip sustrcaj yda sen sustrcan sagolsunlar ama kimsenin buytme sekline karisamzlae  ben kendi kayinvalieme.dedim.cocuga.ben.hayir.diyorsam.siz.yapiyorssnz.cocuk.sonra.dinlemiyor.yaptiryor.sonra.saygisz.deyip.duruorsunz.demeyin.dedim.ben.yapmayinca.sizde.yapmayin.oyle.alismasin diyorummtamam diyorlar.gene ayni umursamiyorum.napiyim.onlar.beni.takmiyor.benmi.takcam.cocuk agliyor disari cikcam.veya.neneme gitcemm onun yaptrcgini.bildigi.icin.bende.cocugu.alio.odama.gdyom.sakinlesene kdar odadan cikmiyom  onunla beraber   tepemi artrdilarimi kiziyom tepkimi veriyom
(1,248 puan) tarafından
Emiyor yutkunma.yok demissin  memeyi tam.kavradgna emin ol.ve emerken hava yutmasin dikkat et. Kuzum.nasil.emiyorsa o sekilde emzir mastit icin masajlar.yapabilirsin gogsun agrimiyorsa mastit olmamstr.
(886 puan) tarafından
Konuşuyorum canım doktor bir damla olsa bile anne sütü ver yerini hiçbir mama tutmaz dedi diyorum eşim emmemis hicbiseyi yok diye eşimle kıyaslıyor. Doğduğunda 1 hafta kuvozde kaldığında mamaya alışmış daha almaz senin sütünü sevmiyor diyor neler neler üzüntüden mastit oldum 2 gündür 10 cc bile zar zor çıkarıyorum ters emzirme ile birazını boşalttım yumru yumru kaldı düz emzirirken damla damla geliyor şuan da
(1,248 puan) tarafından
Damla damla gelmesi normal.oyle.aliscak
Aman eski kafa duymaa cocuk benim.sutumu.seviyr de sen nerden.bilcen de senmi.emzryon.de.gecvalla agiz tadi birakmiylar  sen emzir onuda kulak asma kulak.asarsan cok sklrsin
(886 puan) tarafından
Emzirirken çok acıyor gogsum boşalınca hamur gibi olurdu şimdi sert sıkınca yumru yumru biseyler geliyor elime ters emzirdigim zaman sut geliyor sadece suanda duş alıyorum masaj yapıyorum sıcak kompres yapıyorum hala aynı
(1,248 puan) tarafından
Her aglamasinin.nedeni.aclik.degldr kuzum.saa ihtyci vardir kucgnaal.saril kokla senin kokunu alsin
(1,248 puan) tarafından
Tamam mastit olmuss.sagarak.hafifletebilirsin kendini bende oyle oldum.da sagdim.sagdjm.rahatladim.sag gogsuni bosalt kompel.rhaatlayana kdar scak.deglde soguk.kmpres yapcan agrinini hafifletsin
(1,248 puan) tarafından
Ve sey yap sagarken o sert olan kisimlari ov ki acilsin oralar
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Çocuğu bol bol emzir sütun varsa neden mama veresin ki karıştırma çocuğuna kimseyi kocan demiyomu anne karım.bakar sen git yat 
(2,369 puan) tarafından
Hayır sem.her seferinde mama değilde emzirmeye çalış çünkü anne sütü çok önemli en az 6 aya kadar onu karıştırma işine sen
Eşinle konuş kessin sesini
Cildirmaba gerek yok emdikçe süt çoğalır bulgur tatlı çok ye Ayça elma incir ye bunlar çok süt yapar yoğurt ye
(886 puan) tarafından
Bestlak damla stilla çay incir anasınun  hurma kompostosu iciyorum göğsüm kocaman oldu ama sut gelmiyor damla damla mastit oldum sanırım ters emzirme ile geliyor sadece
(1,248 puan) tarafından
Ters emzir.sende.kuzum.bebegine.gore.hareket et.en azindan biraz daha buyuyene kdar .sutun. artana kdar
(2,369 puan) tarafından
Tamam biraz sağım yap ver çocuğa bir yandanda emzir yada fazla sütü tarihi ile süt poşetine köy buzluğa at ek goda döneminde verirsjn
(886 puan) tarafından
Dedikleriniz uygulayacağım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 89 göst.
10 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kirazim (257 puan) tarafından soruldu
+2 oy
11 cevap 343 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde melis-gul (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 374 göst.
21 Kasım 2021 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 126 göst.
22 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Elanur888 (102 puan) tarafından soruldu

380,198 soru

11,382,755 cevap

34,882 kullanıcı