0 oy
767 göst.
Diğer kategorisinde (761 puan) tarafından
Benim bir komşum var yani komşu dediğim öyle gelip gitme samimiyet yok sadece merhaba merhaba.

Bunun 2 büyük iki de kucik çocuğu var kucuklerden biri 2 diğeri 4 yaşında. Büyüklerde çalışıyor.   Bu kadın her cani sıkılınca getirip bana bırakıyor benimde 22 aylık bebegim var Bu arada. Işte arıyor nehir temizlik yapacağım çocukları sana bırakayım nehir misafir gelecek çocukları sana bırakayım nehir bir yere gitcm çocuklara sen bak. Pazara gidecem sen bak Bugünde aramış nehir oy kullanmaya gideceğim çocuklara sen bak. Dedim valla abla ben temzilik yapacağım kusura bakma bakamam dedim. Iyi o zaman yanimda gotureyim dedi.  

Benim kafa yapım şu yönde belki doğru belki yanlış bilemem. Çocuk hastalansa bir şey olsa Allah göstermesin insanlık hali gözden bi anda kaybolup bir yaramazlık yapsa kimse benim çocuğum yaramazlık yapmış yaralanmış fln demez nehir bakamadı. Nehir yüzüden hasta oldu fln fistan yani. Ben kendi çocuğum ile iki evi idare edebiliyorsam insanlar niye edemesin çiçeklerim yanlış miyim..? Birde  5 dk diyor misal aramasam gelip almıyor çocukları 

34 Cevaplar

+1 oy
(6,441 puan) tarafından
Samimiyetin yoksa ne diye başta kabul ettin ki canım asla kabul etme bende etmiyorum zaten insanlarda ne rahat çok acil bir durum olur rica edersin ama gelip hemen alırsın 
(7,121 puan) tarafından
Demi yani merhaba imiş madem nasıl çocuk getirip bırakıyor
(6,441 puan) tarafından
Selamün aleyküm bi çoçuk bırakıp çıkacaktım ben :)
-Reklam-
0 oy
(3,398 puan) tarafından
Keşke alıştırmasaydın canım böylesine yüz vermeye gelmez. 
(761 puan) tarafından
Valla öyle dediğin gibi
0 oy
(148 puan) tarafından
Bence araya mesafe koy canım hani seni kullanıyo arada bahene uydur derim yada açık ve net şekilde söyle ben bakamam de benim eşim hiç sevmez öyle şeyleri 
(761 puan) tarafından
Benim eşimde sevmiyor ama kaynanam bak ne olck şu bu yapıyor oda ayrı canımı sıkıyor bugün yok dedim ama gücendi gibi
(148 puan) tarafından
Aman gücensün canım ya kayınvaldene bakma bişey olsa bakmasaydın der. Net yani boşver aşkı yeni eşim gelicek cart curt de bakma derim
(983 puan) tarafından
Kaynanan merakliysa kendi baksin.kendi cocuguna baktinda elin cocuklari mi kaldi allah askina.zaruri bi durum olur kadincagiz cenazeye gider hastaneye gider neyse o zaman bakilir ama zirt pirt yuzun yumusak diye sana birakmasina izin verme.ayrica ister insanlik öldu mu desinler ister komsuluk sizin yuzunuzden bitti desinler bence hersey karsilikli olmali.
0 oy
(8,343 puan) tarafından
Canım cocuk baktırma dısında nehir gel cay yaptım nehır gel bi kahve içelim nehir gel yemek yiyelim oturalım demiyorsa cocuklarına bakma asırı derecede seni kullanıyo olur cunku.
(761 puan) tarafından
Onların hiçbiri yok çiçeğim sadece çocukları getirip duruyor bana davet ikram hiçbirşey yok
(8,343 puan) tarafından
O zaman net kullanıyor seni canım. Zaten bu durumu fark etmissin ki bakmak istemiyosun. Hersey karsılıklı su hayatta karsılıksız beklenılen sey enayılıktır. Sadece içten gelen iyilik hariç hersey karsılıklı. Sen onun can simidi değilsin bakma boşver.
0 oy
(8,384 puan) tarafından
Bana mı güvenip çocuk yapmış komşum müsait değilim deyiveririm Allah Allah bugün pazar herk kesin eşi evde ne münasebet ya çok acil bir durum söz konusu olmadıkça kimsenin çocuğuna bakamam bişey olur benim başıma kalır 
(761 puan) tarafından
Işte ben de aynı düşüncedeyim bana mı güvenerek yaptın Bir de öyle bir şey ki yani tüm çocukları hep ortada büyüyor ya komşuda yakaladı ya görümcede ya elti de ne bileyim bir tuhaf aile yani
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Keşke baştan kabul etmeseydin canım bende aynı dusuncedeyim başına bir şey gelse sen suçlu olursun bu yüzden ne ben çocuğumu bırakırım ne de başkasının bırakmasına izin veririm baştan söyleyip olmaz deseydin keşke tatlım ama sonunda söylemişsin devam ederse tekrar söylersin anlar sanırım rahatsız olduğunu 
(761 puan) tarafından
Vallahi bugün yok dedim bacım yarın da gelir bak der ya da evvelsi gün gelir bak derse o da onun yüzsüzlüğü aşırı rahat yani öyle böyle değil
(7,376 puan) tarafından
Söylerse daha sert bir dille tekrar uyarirsin canım var yani oyleleride
0 oy
(7,152 puan) tarafından
Asla mesuliyet kabul etmem kaynım nişanlısı benim o zamanki eltim olcak kız çalışacaktı işte kaynanam çocuğunuza ben bakarım demiş o da hiç sevmezdi kaynanamı sana getiririm daha iyi hem 3 5 harcligin olur sana destek olurum dedi valla bacım kusura bakma ben iki taneye bakabilcek olsam kendim dogururum ben ona cesaret edemiyorum emanet çocuğa hiç bakamam bakmak degil yediği 2 lokma gözüme gelmez büyüdüler benimkiyle kardeş gibi isterim çok isterim ama başına bişey gelir mesuliyet kabul edemem dedim 
(761 puan) tarafından
Bir de ben de aynı düşüncedeyim kaynanam diyor ki ne olacak kızım ya ne demek ne olacak bir iş gelse bir sıkıntı olsa kim sorumlu
0 oy
(246 puan) tarafından
Yanında götürmeyecek ti niye doğurmuş çocuklarıni :)
(761 puan) tarafından
Kız çocuk doğurmak biraz Affedersin Bunlar da farklı bir durum herhalde yani hep ortada büyüyor çocuklar
(246 puan) tarafından
Valla hayret ben akraba ya bile bırakmam değil komsuya bırakıp guvenmek
0 oy
(680 puan) tarafından
Allhtan merhabalaşıyorsunuz yoksa çocuğunu yatılıya gönderecekmiş  :)) en ufak şeyde başkasına çocuk bırakılmaz herkes kendi çocuğuna bakmalı Allah korusun en ufak bişe olsun tek suçlu seni gösterir 
(761 puan) tarafından
Vallaha sorma ha Allah'tan sadece merhaba merhaba Bundan sonra o da zor gibi yüz verdik astarını istiyorlar
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Sadece merhaba dediğin  ınssna çocuk bırakılır mi   
(761 puan) tarafından
Kız ben kadınla zaten konuşacak yaşta değilim Benim yaşım 25 kendi gelmiş 40 yaşına Kırkından Sonra bir çocuk daha doğuruyorsun ay Neyine Gerek üçte ne var Allah'a çok şükür Hayır bir de baksa içim yanmayacak çocuk orada burada büyüyor
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Aha belki pskopatim caniyim sapigim ne bilem igrenc biriyim doverim surekli surekli neyine guvenipte birakiyo  acaba bide nasil birakiliyo yani valla aklim almiyo ben uyurken kaynanaya birakiyomda gelenece kirk kere ariyom uyandimi naptiniz diye darda kaldin hadi bir olur iki olur millet mecburmu 
(761 puan) tarafından
Kız sorma ya Hele bu devirde insan kaşından gözünden sakınıyor ben bu insanların rahatlığını anlamıyorum Ben arada kızı annemlere bırakıyorum onlar bile aklım kalıyor bu insanlardaki rahatlığı anlamıyorum
0 oy
(872 puan) tarafından
Ay bence doğru yaptım ve mesafe için ilk adımları attın. Öyle kusura bakma isim var veya başka bisey uydur. Başkasının çocuğu için sorumluluk alma. Ne olur ne olmaz. 
(761 puan) tarafından
Vallahi bugün yok dedim Yarın da olsa yine yok derim artık yeter yani
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Milletin çocuğumu çok değersiz benimki mi çok kıymetli acaba bende mi tuhaflık var 3 yaşında en fazla bıraktığım 5 dir oda ya anneme ya kaynanaya onda bile aklım kaliyor millet nasıl bir rahatlikta hergün beler duyuyoruz ben nereye bebem oraya yani
(761 puan) tarafından
Aha benden bir tane daha Ya ben kendi kızımı bir yere bıraksam aklım kalıyor millet nasıl rahat Vallahi ben anlamıyorum ha
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Asla kabul etme emanet çocuk Zor olur çok bırakacaksa artık paralı çocuk başı saati 50₺ de 
(761 puan) tarafından
Öyle deyince de adım başka bir şey çıkar mahallede:)
(7,768 puan) tarafından
Kız zaten para vermez parayı peşin isticeksin ondan çocukta bırakmaz
0 oy
tarafından
Her cocuklara bak dediginde bakamam ben kendi çocuğuma zor bakiyorum diyeceksin baktin ısrar ediyor vana mı güvenip çocuk yaptın de geç. Ne ***** insanlar var ya.
(761 puan) tarafından
Kız essahtan Bak ben kendi evimin temizliğini bitirip kaynananın evinin temizliğini bitirip de çocuğuma vakit ayırabiliyorsam bir de ek Milletin çocuğu oluyor ya Vallahi ben bazen fıttırıyorum yani
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Nehir baksin diye doğurmuş :D

(761 puan) tarafından
Öyle görünüyor zaten yani yemin ederim mahallenin çocuk bakıcısı gibi herhalde gözüküyorum Bitene kızım var diye
0 oy
(4,390 puan) tarafından

nehirrr bize gelsene akşam yemeğine :D

(761 puan) tarafından
Vallahi bacı yemeğe gelirim ama çocuk falan bakamam anca severim:):)
(4,390 puan) tarafından
yok kız dinlen diye =)
0 oy
(232 puan) tarafından
Genişliğe bak 
(761 puan) tarafından
Fazla genis
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Ay oldu canim baska belki keyfine uyuycan evin degil mi istedigini yaparsın bence hayir demelisin ne demek misafir gelcek oh sessiz sedasiz sohbet muhabbet kusura bakmasin da üremeseymiş o zaman 
(761 puan) tarafından
Ay sorma valla ben bazen işlerimi ertelemek zorunda kaloyrm
(2,704 puan) tarafından
Kabul etme bi daha arkadas bile degilki gelip gitmiyosun oturup biseyler paylasmiyosun ne irite bi durum sal gitsin
(761 puan) tarafından
Çiçeğim kadın nereden baksan 40 yaşında ben 25 yaşındayım yani kadınla konuşacaklarımız bile uymuyor Yani şöyle söyleyeyim Benim yaşımdaki kişiler için cahil gözüyle bakıyor cahil gözüyle baktığım birine çocuk nasıl emanet ediyorsun değil mi yani yanlış mı düşünüyorum
(2,704 puan) tarafından
Şaka mi bu ya :)) bi daha kabul etme canım kaybedecegin bisey yok ne hali varsa görsün esim istemiyo de cocugumla anlasamiyolar de salla biseyler ya da sallama bile gonderme de olsun bitsin amaan babanin oglu mu :)
0 oy
(1,468 puan) tarafından
Bakma kesin ve net. Çocuk bu bide niye sana güveniyo bu devirde babana güven yok samimi degilsin bisey degilsin ben hayatta güvenip bırakmazdim kadin saldım çayıra mevlam kayıra hesabı yapip büyütuyo böyle annelik olmaz en nefret ettigim sey. Sen nasil bunun sorumlulugunu alıyosun alma allah korusun bisey olsa hem aileyle sorun hem vicdanen sorun
(761 puan) tarafından
Aynen öyle valla her iki tarafı da ... yani insanlar tuhaf yada ben garibim

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 534 göst.
8 Kasım 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 584 göst.
23 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 439 göst.
29 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 262 göst.
19 Şubat 2021 Aile kategorisinde Nazmiye 06 (60 puan) tarafından soruldu

381,011 soru

11,406,705 cevap

34,944 kullanıcı

...