0 oy
582 göst.
Diğer kategorisinde (261 puan) tarafından

Arkadaşlar eşimin anne ve babası yakın zamanda boşandı. Ve 1 hafta içerisinde de başka bir kadınla nikahlandı. Ayrıca kayınvalideme çok çektirmiş. Kayınpederimin babası yokmuş ve kayınvalidemin anne babası ona sen bizim evladımızsın felan demiş. Ama Kayınpederim karısına da karısının ailesine de çok çektirmiş onları sömürmüş

Neyse bu onlar arasında ki mevzu özet olarak. Eşimde geçen gün şakasına benim babam gitti senin baban beni evlatlık alsın dedi. Bende annemle konuşurken bunu söyledim annemde başladı ki sonra o da bize babası gibi yapmasın. Öyle kırıldım ki yaa. Benim eşim annemlerin hiçbir varlığına eyvallah etmez hastahaneye gitse ilk eşim koşar yanlarına annelere gelse ne lazım ne getireyim der. Yani eşim babası gibi davranmıyor annemlere sadece çocuk şakasına senin baban beni evlatlık edinsin dedi. Annemde gelen o da babası gibi yapmasın bize deyince şok oldum. Hemen anneme anne ağzımızdan çıkanlara dikkat edelim eşimin kimseye ihtiyacı yok o şakasına dedi dedim. Annemde o bizim çocuğumuz biz ayırt etmiyoruz felan deyip toparlamaya çalıştı. Yani belki annemde kötülüğe demedi ama ne bileyim kötü oldum yaaa ben hiçbir şeye büyük konuşmak kınamak istemiyorum düşünmek dahi istemem. Ama az önce anneme böyle tepki verdim. Sizce ben mi abartıyorum. Eşim aileme karşı asla saygısızlık yapmadı onları sömürmedi yani babası gibi değil eşim. 

13 Cevaplar

+1 oy
(14,428 puan) tarafından
Kocan seninle şakalaşmış niye annene söyledinki
(261 puan) tarafından
Yaa hoşuma gitti öyle demesi bende annemle konuşurken paylaştım. Yani art niyetli değildim. Ama bu da bana iyi bir ders oldu
(2,762 puan) tarafından
Aman bazen annelerde patavatsız oluyor. Bir daha dediğin gibi söylemezsin olur biter. Eşine de annenin böyle yaptigini söyleme. İçinde annene karşı bir burukluk olabilir :)
(261 puan) tarafından
Yok yok söylemem tabiki ben böyle olduysam eşim daha kötü olur. Zaten henüz yeni acıları böyle birşey dersem gitmez annemlere
-Reklam-
0 oy
(10,080 puan) tarafından

Amaaan kiz bazen bakiyorum gercekten cok abartiyosunuz bazi seyleri :) yada ben annemi cok iyi anliyor ve taniyorum. Ben anneme boyle bisey desem oda bana dese. Derimki anaaa kiz buda beni birakip baskasini almasin sakin guler geceriz :angel:

(261 puan) tarafından
Ne güzel valla ben öyle olamıyorum bazen. Ama bu sadece annemler için değil eşimde annemler hakkında haksız birşey dese onada aynısını yaparım
0 oy
(15,291 puan) tarafından
Aşırı alınganlık yapmışsın bence.. laf arasında annen espri yapmak istemiş sanırım. 
(261 puan) tarafından
Evet o da espri yaptı büyük ihtimal. Fakat ben espri boyutunda değilim insan aklından neyi geçirir büyük konuşursa onu yaşar ve  bende o yüzden büyük konuşmaya esprisi dahi olsa karşıyım. Diğer taraftan eşim annemlere saygıdan iyilikten başka birşey yapmaz yani annemin böyle düşünmesi bile kırdı beni.
0 oy
(119,483 puan) tarafından
esinle arandaki sakalasmayi annene soylemen hatan olmus
(261 puan) tarafından
Evet. Bu konuda bende ders çıkardım
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Yani abartmış sın bence de annende kötü bişi dememiş böyle şeylere çok takılmayın 
0 oy
(4,390 puan) tarafından
bir sorun göremedim
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Annenize alinganlik yapmissiniz diye dusunuyorum
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canim galiba sen alınmışsın annen kirilicagini düşünmemiştir şakasına demistir
0 oy
tarafından
Eşin seninle muhabbet arasında şaka yapmış gidip annene söylediğinde ne bekledinki söylesin vallaha benim ağzıma lafı verene yapıştırırim öyle olsun olmasın sonuç olarak konunun çıkış noktasını bilince ama başkasının yanında denmez reflesk olarak söylerdim açıkçası öyle olduğu yada olacağından değil 
0 oy
tarafından
Eşim kelimesini o kadar çok kullanmışsınki :)) 

Keske annene demeseydin ama ortada bisey yok abartlcak 

Senin mesleğin neydi canım
0 oy
tarafından
Anneni susturmaya çalışman iyi olmuş 
0 oy
tarafından
İyi de bana da öyle desen ben de öyle derdim ne var bunda annen de karşılık vermiş şakana kocan şaka yapıyor ama annen deyince laflarına dikkat et anne ne güzel dünya.. 
0 oy
(35 puan) tarafından
bence de çok abartıyorsun kadın kötü bişey dememiş ki hem annen senin kadar esini tanımıyor babasida öyle yapınca sonuçta oda onun oğlu o şekilde demiş olabilir ama her insan tabiki farklı senin kadar tanisaydi eşini emin ol söylemezdi onun için boşuna annene kırılma 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 236 göst.
1 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 616 göst.
12 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 312 göst.
12 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 745 göst.