0 oy
429 göst.
Aile kategorisinde (3,086 puan) tarafından

20 aylık 2 yaş sendromunu dipten yaşıyoruz ne aglamasi bitiyor ne bir şey. 20 ayda bir kez bile normal bir şekilde uyanmadi hep krizli ağlamali en az 5 10 dk sürüyor aşırı kucak bagimlisi yere koyamiyorum uyandi mi en az 30dk taşımam lazım yoksa başlıyor krizler. 

Aşırı seçici bir gün yedigini ertesi gün yemez bi gün bile normal bir şekilde yemek yemedi hep oyunla kap kacakla eli hiç boş olmayacak.  uykusu da hep berbatti ne uyku gerilemesi direnmesi varsa hepsini yaşadik tam 2 ay boyunca abartmiyorum gece gunduz kucakta uyudu bizde oturarak koltukta kucakta bebek. Bensiz 5 dk oynamaz odadan ciktigim gibi krizler. Hayalimde 2 çocuk vardı ama kızım o kadar zorluyor ki beni hiç bir konuda kolay bir çocuk değildi  ne yemek ne uyku ne diş çıkarma her şeyi en dipte yaşadık. 2nci çocuğu yapanlar sizin ilkler nasıldı kolay miydi da cesaret ettiniz 

25 Cevaplar

+1 oy
(625 puan) tarafından
Ben de merak ediyorum bunu. Birincide mahvoldum resmen ikincide hayatımdan tamamen vazgeçmiş olurum heralde. Bir de bu ekonomide 1 çocuk bile aşırı aşırı zorken 2. ye nasıl yetişiyorsunuz? Rızkıyla geliyo, aç kalmıyo falan gibi ağzına kürekle vurmayı gerektiren yorumlar da olur tabi de. Yok öyle olmuyo valla.

Biz 4 kardeştik sefalet içinde yaşadık büyüdük, hepimiz de mutsuzuz sonuç olarak. Karnını doyur, okula gönder yeter büyüsün gitsin değil olay. Çok sinirliyim ben anne ve babama. İçimi de dökmüş oldum bir kez daha... 
(1,944 puan) tarafından
O kadar hakli bir yorumki. Benim de bir tane ve ben cocugumun cok istediği seyde gozunun kalmasini asla isteme ki maddi durumumuzda buna engel degil. Olay sadece doğurmak değil mucize olmadiği surece bolluk berekette getirmiyor cocuk sadece büyüyorlar da iste nasil büyüyorlar
(3,086 puan) tarafından
Bu konuda çok haklısın herkes gücü kadar cocuk yapmalı ha kazayla olur o başka ama önceki nesil bu kadar bilincli değildi onlar her şeyi bizim kadar ince düşünmüyorlardi
(1,944 puan) tarafından
Valla ben küçükken hicbir seyim yoktu hicte mutlu degildim suan bile geçmişin izlerini hissediyorum bazi davranislarimda kaldiki suan cocuklar goruyorlar,biliyorlarla her seyi ve istiyorlar o yuzden herkes maddi durumuna göre sayiyi arttırmalı. Ütopik dusuncelerle sadece kendini kandirir
(625 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Çocukken çok mutsuzdum, 4 kardeş olarak genel olarak mutsuzduk. Cah*l denebilecek ebeveynlerle büyüdük. Sonra güzel bi işim oldu, evlendim, her yeri gezdim, güzel ülkelere gittim, Paris'in göbeğinde otellerde keyif yaptım ama asla tam anlamıyla bir şeyler yerine oturmadı... Çocukluk çok önemli, asla asla izlerini silemedim. O yüzden yok kardeşsiz kalmasın, yok ilerde tek kalmasın cart curt.. Bööö yani... Hiç de öyle değil. Tek çocuk olup şuan 42 yaşında ni arkadaşımız. Anne babasının durumu iyiymiş hep. Mutlu, huzurlu... Hatta oh derdim yok her şey bana kalacak, ne güzel de yaşadım yaşıcam. Kardeş ne yahu diyor ve tek çocuğu var, öyle de kalacak. Cehaletten başka bi şey değil gerçekten aksini düşünüp çocukları da kendini de mahvetmek...
-Reklam-
0 oy
(8,336 puan) tarafından
Cesaret etmeme fırsat kalmadı 

Kızım 6 aylıkken korunurken hamile kaldım.. 
(4,197 puan) tarafından
Benimkinin aralari 5 bucuk yas :))
(8,336 puan) tarafından
Anammm bana huni lazım 5.5 yaşta böyle oluyorsa :))
(4,197 puan) tarafından
Ben istemiodum dusunmuodum cxk o nedenle esekten dusmuse dondum. İsteyene goze alabilene kilay gelir bilemem:) ben kendi basimin yandigindan mesulum:)))
(48,695 puan) tarafından
o zaman şeytmeyeydin iyiydi bebenin kabahati yok☺️ bende oyle kaza kursunu dogan bebeymisim benim sucum yok abimin arkasindan hemen damladim diye ☺️
(4,197 puan) tarafından
Bilsem hkkaten kirk kat kilit vururdum seyime hamile kalacagimi bileydim o gece:)) ah akilsiz kafam ahh:)). Bebelerin sucu yok kocalarin sucu var sende sucsuzmusun:)))
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Oğlum kolikti ama beş yaşına kadar yapmadım beşten sonra yaptım hiç durmayan bı çocuktu 
(3,086 puan) tarafından
En mantıklısı o bizimki ilk 3 ay kolaydı sadece sonra başladı her şey
(1,189 puan) tarafından
Ben kirklikta bı başladı hiç susmadı
0 oy
(5,406 puan) tarafından
O kadar yaramaz bir oğlum var ki =)) 25 aylik. Ben yeni doğum yaptım 1 hafta oldu kızım doğdu =) oğlum biraz kıskançlık yapıyor ama bakalım biraz ele avuca gelsin otursun emeklesin falan oynarlar birlikte. Oğlum arkadas canlısı evde de sıkılıyor onun için çok iyi olduğunu düşünüyorum 
(3,086 puan) tarafından
Benimki de çocuk çok seviyor öyle kiskanc da değil ama o kadar zor bi çocuk ki gözüm kesmiyor 2nciye
(7,447 puan) tarafından
Ay çok yeni daha sana öneri bebeği kaçırma oğlundan nasıl sevmesi gerektiğini göster biraz büyüsün kırkı vs çıksın yanyana koy beraber vakit geçirmelerini sağla kıskançlık kalmaz bizimkiler küçük o yüzden olmadı ama olmaması için bunu yaptık ne olur ne olmaz birde aralarında bağ daha güçlü oluyor :)
0 oy
(31 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba canım Allah kolaylık versin bence ilk veya ikiyle alakası yok benim evet ilk kizim usluydu ikinci kızım bebeken çok gazliydi 1 yaşına kadar çok çektim aynı sekil benimle birlikte doğum yapan bı yakinimin çocuğu okadar usluydu ki ailede kıyaslama yapıyorlardı benim ikinci hiç durmuyor onun ilki çok uslu diye benimkinin 1 yaşı doldu dolmadi şuan 4 yaşında küçük kizm okadar uslu olduku onunda tersine çocuğu büyüdükçe yaramaz oldu şimdi çok şükür küçükken çekmişim şuan okadar rahattim kalktım 3. Ye kalkistim 10 haftalık hamileyim yani o çocuklara bağlı şuan 2 kızımda bana bı zorluklari yok söz dinliyorlar rabbim seninkinide sakinleştirsin inşallah 
(3,086 puan) tarafından
Ah sagol canım rabbim sanada sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
(31 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Yaramaz veya değil her türlü ikinciyi istiyordum oğluma kardeş ve en iyi arkadaşı olur canı sıkılmaz diye şimdi büyük oğlum 22 aylık küçük oğlum 4 aylık ve iyi ki diyorum çok yoruluyorum ama aralarında ki iletişimi sevgiyi gördükçe mutlu oluyorum :)
(3,086 puan) tarafından
Bende istiyorum aslında ama kızım o kadar zorluyor ki cesaret edemiyorum ertelemek en iyisi galiba
(7,447 puan) tarafından
Valla ben sar baştan yapmak istemedim herşey düzene giriyor belli bir süre sonra çünkü o yüzden okul dönemleri bile bir olsun istedim
(3,086 puan) tarafından
Öyle olması çok güzel kardesimle tam 2 yaş var anaokulundan tut ortaokula kadar hep aynı okuldaydik :)
(7,447 puan) tarafından
İşte o yüzden yaptım ve hiç pişman değilim :)
0 oy
(13,886 puan) tarafından
Evet hamileliğe karar verdiğimde gayet uyumluydu ve kolay bir çocuktu. Hamile kaldim ondan sonra işin rengi değişti. Daha kardeşi doğmadan onu daha çok seviyorsunuz demeye başladi. Gittikçe zor bir çocuk haline geldi. Hata mi ettim diye düşünüyorum. 
(3,086 puan) tarafından
Işte bu da belli olmuyor kolay olur ikinciyi yaparsın doğana kadar bin kere huy değiştirir
0 oy
(12,670 puan) tarafından
başliği cevaplim : evet 

kizim 1 yaşinda 10 haftalık hamileyim

saatında uyur saatında kalkar şaşmaz uslu sosyal
(3,086 puan) tarafından
MaşaAllah kız  rabbim banada böyle uslu çocuk nasip etsin
(12,670 puan) tarafından
amin canım
0 oy
(2,853 puan) tarafından
20 aylıkken gebe kaldım kızım maşallah çok usluydu beni zorlamadi ne gebelik ne de sonrası.. oğlum aşırı huysuz ilk çocuk böyle olsa ikinciyi düşünmezdim 
0 oy
tarafından
Şimdi tek kızım var illallah ettirdi bana herseyi 2. Bilmiyorum kızım sayesinde çocuk yapmıyorum sjsjs
(3,086 puan) tarafından
Bende ilallah etme derecesine geldim inşaAllah düzeliler
0 oy
tarafından
İkinciye hamileyim.29 haftalıgiz.kizim ilk başlarda usluydu.oyle ikinciye karar verdik.hamile kaldım huyu suyu değişti.yarim saat önce yemekte gitmiş oyuncağı almış şakkk diye alnıma yapıştırdı,patladı patlayacakti ya felegim şaştı.ikincisi gelince nolcak bilmiyorum.asiri psikolojim bozulmuş derecede.
(3,086 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kaç aylik kızın 2 yaş sendromu olabilir
tarafından
Eylül'de 3yasinda olacak
0 oy
(758 puan) tarafından
Evet aşırı usluydu asiriiiiiiiii . Ama yinede 5 yaşına giriyor ben daha yeni hamileyim 
0 oy
(15,239 puan) tarafından
2 yaştan sonra biraz rahatlar diye tahmin ediyorum. O zamanlar çok agliyolar ya. Şuan oğlum 3 yaş olmak üzere. O ağlama krizleri bazen tutsada büyük ölçüde geçti. 2 3 haftaya da doğumum olacak Allah nasip ederse. Benimki aşırı yaramaz değil ama çok da uslu bı çocuk da değil yani. Araları çok olmasın diye bı cesaret işte 
(3,086 puan) tarafından
Sağlıkla kucağına al inşallah su gibi doğum olsun
Inşallah benim kızım biraz mizmiz kucakçi uyandimi 20 dk kucakta durmasi lazım vay haline direkt yere koyduysan aglama krizi başlıyor ve 10 dk susmuyor :))
(15,239 puan) tarafından
Allah yardım etsin. Çocuk yetiştirmek zor
0 oy
(17,811 puan) tarafından
İlkim dünyanın en uslu bebeği şuandada en efendi beyfendi bir oğlum ama diğer ikisi tam fırlama ortancı çok hareketli en küçük tam keşif zamanı aynı bende çile çekiyorum işte :))
0 oy
(1,099 puan) tarafından
Canımsın ya bu soruyu sorduğun için vallahi. Bende öyle diyorum ilki uslu olmalı ki 2.ye cesaret ediyorlarm Eylül'de 3 yaşına girecek kızım. Normal sakın geçen bı günüm olmadı resmen kan kusturan cinsten. İlk 4 ay bana çok cektirdi çok aglakti. Sonrası da zordu. Hep oyun isteyen bı cicuj. Hala daha öyle. Dibinden ayrılmaz. Şuan huysuz değil ama fırıldak gibi yetişemiyorum kendisine. Çok hizki . Dışarı ciktigimiz gibi anamı agkitiyor her yere dalıyor . Arkadaşını gordummu asla beni dinlemiyor. Maraton koşucusu gibi peşinde kosuyorum. Yeni uyudu vallaha bacaklarım agriyor
(3,086 puan) tarafından
Bencede jqjs baksana yorumlarda ilki kolay olanlar yaptı 2nciyi şaka bir yana etkiliyor insan cesaret edemiyorum istese bile
(1,099 puan) tarafından
Valla hep tek çocuk isteğim vardı şuan o istek basa sabitlendi. Kararımı değiştiren tek şey ise, evi temizleyecek, camssiri halledecek, yemeği yapacak biri. Gerisini ben yaparım:D
0 oy
tarafından
Cok sukur ilkide ikinciside usluydu arada 2 yas var ilki dahada uskuydu hic aglamazdi. Evde bebek varmi yokmu belli degildi ,ikincisi ona gore biraz daha mizmizdi 
0 oy
tarafından
Benim kızım çok sakindi bebekken hiç ağlamazdı kolik falanda değildi çok şükür çok sessiz geçti bebekliği taa ki 2 yaşına geldi sendromlar birazcık dengesini bozdu onun dışında çok iyi bende 2.ye karar verdim yaptım ama olmadı düşük yaptım Rabbım hayırlısı ile sağlıkla isteyene de bana da nasip etsin inşallah 
(3,086 puan) tarafından
Amin Rabbim bir daha yaşatmasin, isteyen herkesede nasip etsin hayirlisiyla
0 oy
(192 puan) tarafından
Benimki ilk iki sene çok iyiydi zaten o yüzden o sırada ikinciyi yaptık ama kardeşi doğduktan sonra biraz yaramazlaştı kıskançlıklar falan başladı ama gene de etrafımdaki diğer çocuklara bakınca şükrediyorum yani kızlarım o derece sorunlu değil 
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Tam tersine ilkte nelr çektim Bİ Allah Bi ben bliyo ilk 9 ay uyku nedr hiç bilmedim şükr 2. De çk sakn şuan 3 aylk olack işte karnı tok altı temizse öylece dryo pusette kendi kendine uyuyo :) 
0 oy
(48,695 puan) tarafından
normal olarak uslu uyumlu kizim 

gaz uyku yemek kusma cektigimiz çileler ☺️ikinci bebek bakma fikri zulüm geliyor bana

İlgili sorular

380,267 soru

11,385,292 cevap

34,884 kullanıcı

...