0 oy
244 göst.
Diğer kategorisinde (1,893 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hüngür hüngür ağlıyorum şuan. Artık psikolojim kaldırmıyor dayanamıyorum. 1 aydan fazladır ne yese kusuyor. Ek gıdadan vazgeçtim sadece mama veriyorum yine kusuyor. Kaç doktora götürdüm bir sürü ilaçlar kullandım olmuyor delircem artık çok yoruldum. Günde en aşağı 4 kere kusuyor. Her yer kusmuk. Üzerime kusuyor kendi üstüne kusuyor bir yere gidiyoruz milletin evinde kusuyor. 4 aylık da hamileyim artık kusmuk temizlemekten çocuğumu o halde görmekten mahvoldum psikolojim bozuldu kaldıramıyorum. Çok yoruldum tükendim gözümde yaş kalmadı sinirlerim alt üst. Az önce bugünün 5. kusmasını yaşadık. Üzerime arabaya kendi üstüne fışkırır şekilde kustu sadece 60 cc mama içmişti. Allah için bana bir tavsiye verecek var mı yoksa ben sabaha kadar ağlıcam böyle. 9 aylık bu arada 

6 Cevaplar

0 oy
(152 puan) tarafından
Canım üzülme lütfen vardır bir çaresi belki midesi kabul etmiyordur daha az vermeyi dene birden 60 cc verme mesela 20 ver 15 dk sonra 30 ver öyle dene Bende 1 aylık anneyim bebeğim biraz miz miz eşim sürekli baskı yapıyor acmi doymuyor mu falan diye bilirsin Bende bu şekilde sıkıntı yaşıyorum ilk bebeğim gecem gündüzüm yok memelerim de mastit oldu daha şimdi tartıştık uyudu biz başka odada kalacak misiz rahatsız oluyormuş benim uyumamdan herkesin derdi farklı yani demek istediğim birde öyle dene mama değişikliği yap veya anne sütünü vermeyi dene 
(1,893 puan) tarafından
9 aylık artık bir kere hasta oldu düzeni bozuldu anne sütünü kestik çoktan normalde 120 CC mama içer 60 a düştü yine aynı ağzına 1 çay kaşığı muhallebi koyuyorum daha yutmadan kusuyor
(152 puan) tarafından
Midesine baktırdıniz mi canım
-Reklam-
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Benim çocuğum da öyleydi seni çok çok iyi anlıyorum . 14. Aya kadar kustu hatta hala ara ara yine kusar . 20 aylık olacak . Bir yetişkin kadar kusardı . Her ek gıda zehir olurdu mama da öyle . Doktora gider korkar kusar . Banyo yapar ağlar kusar . Canı acır ağlar yine kusar ben hep sakin karşıladım .doktor gastroentrolojıye yönlendirdi ama benimkisi asla muayene ettirmedi kendini ama zaman geçtikçe çok çok azaldı şimdi sadece banyo yaptıkça kusuyor . Eğer çocuğun doktorda sıkıntı yapmıyorsa çok bi götür midesine baksınlar . Burundan mideye bi kamera gibi bişey sarkıtıp o şekilde hastanede 2 gün kontrol ediyorlarmış bizim doktor öyle demişti psikolojik değilse midede sorun olabilir mide kapakçığında benim kızınki psikolojik canım zamanla anladım bunu 
0 oy
(385 puan) tarafından
Fışkırır gibi kusuyorsa çocukta reflü vardır benim oğlumda öyle sürekli kusardı doktorum çocuk gastroenterolojiye yönlendirdi gittik bize ilaçlar başlayıp bir kaç ay takibe aldı her gidişte ilaç değişimi yaptı ve sonunda geçti çok şükür o gün bugündür hiç kusmadi üzülme lütfen Allah dermansız dert vermesin sen çocuk doktoruyla görüş seni yonlendirsin midesine mutlaka baktır 
0 oy
(6,433 puan) tarafından
Ay Allah yardımcın olsun daha ufacık bebeğin üzerine ikinci geliyor kafayı yemezsin umarım. İnşallah onda da böyle bir sorun olmaz. 
0 oy
(1,666 puan) tarafından
Amcamın oğlu da yaşına girene kadar ne yese kusardi senin ki gibi de değil kucağına aldığın anda ne 5 i ne 10 u sonra geçti sabret ins gecer rahatlarsın oluyormuş bazı çocuklar oyle demekki
0 oy
(2,474 puan) tarafından
10 aylık olana kadar benim kızımda küstü anne sütü alıncaya kusardi reflüsü 1 yaşından sonra gecti 16 aylık kusması kalmadı reflü mamaları ver canım ek gıdaya katılanlarıda var inanki kızımda o kadar kusardiki üstü başı herşey kusmuk olurdu kıyafetlere çıkmazdı lekeleri ne ugrasmistim kustuktan hemen sonrada acıkır yemek isterdi akşama kadar kısır döngü devam ederdi 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 309 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (831 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 150 göst.
31 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde nur1203 (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 451 göst.
30 Mart 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 193 göst.