0 oy
344 göst.
Aile kategorisinde (0 puan) tarafından
Slm kizlar,

Ne yapmaliyim yardim edin lütfen..

Ben ilk evlendiğim zamanlar iki sene boyunca kaynanam izin aldırıyordu bana annemlere gidince haber vermeyince de laf sokup huzursuz ediyordu. 

Detaylara girmiyorum ama kök söktürdü zamanla aştım bunu onu dinlemeye dinlemeye.

Şimdi de tekrar başladı, ben daha önce 4 düşük yaptım, gebelik başında full 3 ay yatmam gerekiyor. 

Son hamileliğimde kaynanamda kaldım annem ameliyat olmuştu. Hiç rahat edemedim kayınbabaam ve kaynın habire odaya atlıyorlar dı saçlarım açık olmasına rağmen.

Şimdi tekrar hamileyim anneme geldim kaynanam, 1 haftadır habire arayıp diyor ki gel gel gel.

Şimdide bana diyorki “sen artık evlisin senin yerin burası, insan evlendikten sonra babasıgilde o kadar kalamaz, oğlumun nefesi çıkmıyor bende kalıçaksınız ikiniz vs” 

Gercekten biktim hep ailemi uzak tutmamı istiyor, konu açılınca hep diyor ki amca dayı dam üstündür erkek tarafı da erkek tarafı…

Kendisi kendini kocasının ailesin adamış benimde oyle olmamı istiyor 

Yarın öbür gün cocuk olunca cok daha kötü olucak biliyorum. 

Ben naapiyim şimde ona inat kalıyımmı yoksa evimemi döneyim. 

Sirf ders olsun diye ona kalmamış bilsin ye ona gitmek istemiyorum 

17 Cevaplar

0 oy
(4,970 puan) tarafından
Eşin ne düşünüyor bu konuda?
(0 puan) tarafından
Eşim annemlerde kalmama razı, biliyor ki burda daha rahatım ve kaynanama da söyledi daha önce ama kadın anlamıyor beni daha huzursuz ediyor.
Bu arada evimiz zaten ayrı, benim düşük tehlikem olduğu için birinin yanında kalmam gerekiyor.
2 hafta sonra randevum var olmadı kendi evime dönerim yada tekrar annemlere mi gelsem ona kapak olur ve anlar karışamıcağını ???? :(
(4,970 puan) tarafından
Eşin destek oluyorsa kaynanana laf düşmez. Tabiki nerde rahat ediyorsan orda kalacaksın. Ben doğum yaptığımda kaynanam gelmek istedi eşim annemin yanında rahat olacağımı söyleyip kabul etmedi. Hele ki düşük tehlikesi varsa hiç kalkmaman lazım mecbur kalmadıkça ablamdan biliyorum. Sadece tuvalet için kalkardı ablam. Kaynanan ararsa da eşim burada kalmamı uygun buluyor ben burada rahatım de
-Reklam-
0 oy
(168 puan) tarafından
Ay Allah yardımcın olsun ya bu nedir böyle eşin ne diyor bu konuda ?
(0 puan) tarafından
Eşim annemlerde kalmama razı, biliyor ki burda daha rahatım ve kaynanama da söyledi daha önce ama kadın anlamıyor beni daha huzursuz ediyor.
Bu arada evimiz zaten ayrı, benim düşük tehlikem olduğu için birinin yanında kalmam gerekiyor.
2 hafta sonra randevum var olmadı kendi evime dönerim yada tekrar annemlere mi gelsem ona kapak olur ve anlar karışamıcağını ???? :(
0 oy
(12,775 puan) tarafından
Öncelikle strese girme boşuna kendini ve bebeğini düşün. Önemli olan sizsiniz. Ayrıca bunlar çağ dışı düşünceler eski devirde yaşamıyoruz kimse de evlendi diye ailesini atmıyor öyle olsaydı oğlununda onları atması gerekirdi. Eşinin düşüncesini yazmamışsın o yüzden fikir yürüyemiyorum ama onunla konuş ben burda rahatım de kapatsınlar bu konuyu
(0 puan) tarafından
Evet olmadi ona dicem hal etsin
0 oy
tarafından
Vallah canım baştan sesini çıkarmalıydın o kim ki senin ailene gitmeni engelleyecek izin almak nedir ya ailene istediğin zaman gidersin eşinin haberi olduğu sürece bence artık tepkini göster madem gitmişsin kal annende sen ve senin gibi kadınlara buradan sesleniyorum umarım okurlar lütfen kendinizi ezdirmeyin sizin aklınız, fikriniz var evlendiniz diye yöneticiniz onlar olmadı ne demek sen artık evlisin evlenince anamızı babamızı mesafeli mi görücez bizi büyüten ana babaya izin alıp gitmek nedir ben sana söyliyim sen böyle devam edersen sana çok çektirir eşin birşey demiyor mu ya
(196 puan) tarafından
Aynen öyle Bacım çok doğru değindn %100 katılıyorum sana✓
(0 puan) tarafından
Anlamiyor kadin bin kere dir diyorum inat yapiyo.. her seferinde « insan evlenince… » diye basliyor
0 oy
(1,161 puan) tarafından
Benim eşim kendi getiriyor anneme ayda 5 gün kalıyoruz evimizin mesafesi arabayla 30 dk olmasına rağmen  kaynanamda gittiniz mi gelmiyorsunuz diyor sadece 
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Hepsi aynı canim offf offf
0 oy
(437 puan) tarafından
Bütün kaynanalar öyle. Benimkide bi tartısmamızda keşke en bastan ailesi çok gelmicek diye sart kossaydım dedi. Pardoooonnnn da sen kimsin dedim bende. Sanki senle evleniyorumda şartın kaldı bide haspam.. aklıma geldikçe sinir olurum onu bu lafı yüzünden affedemiyorum zaten içim asla soğumaz. İsterlerki sen afedersin sahipsiz enik gibi peşlerinde dolaş ağaç kavuğunda buldular çünkü seni.
(0 puan) tarafından
Evet benimki de oyle kelimeler diyor ki insana dokunuyor asla unutamiyorum.
Bana diyo du ya insanin amcasi dayisindan ustundur baba tarafi onemli ve öndedir, simdi cocuk olunca kök söktürcek
0 oy
(196 puan) tarafından
O sana karışamaz istediğin kadar kaynanan olsun eşin izin veriyosa onane hem rahatsız olduğun konularda var bu hep böyle gitmez bacım al karşına üslupluca konuş ha baktın anlamiyo sende yelkenleri suya vericen benim ablam hamileliğinde sürekli babamlardaydi tiksinti vardı onda hiç kendini üzme kafaya takma gerçekten çok bunaltiyosa seni haddini bildir onun asla sana karışmaya hakkı yok birliksende eğer sana tavsiyem bebeğin doğmadan o evden çık yoksa bebekten sonra daha kötü şeyler olabilir çık ayrı eve kafan rahat olsun sakin hamilelik geçir daha da sana karışamaz eğer birliksen çok karışıyolar bacım Allah yardımcın olsun eşine bişey demiyorum çünkü erkekler arada kalıyo.ama.seninde onun çocuğunu taşıdığını unutmasın daha hassasiyetli olmalı biraz dişini göstercen.yoksa senin çok işin var bu kadar sana karışması sana bağlı koy mesafeni gülme hiç yüzüne ciddi ol surat da as lafta sok ezdirme kendini bacım işte ben yaşadığım için diyorum 
(0 puan) tarafından
Tamam eşimle konuşayım o hal etsin, peki sence randevudem sonra annemleremi geliyim tekrar ? Anlasın ki onun dediği olmuyor
Yemin ettim onun evine asl gidip kalmicam
0 oy
(1,009 puan) tarafından

Benim ailem ile hem eşim hem ben kavgalı ve limoniyiz bazı sebeplerden dolayı ama ben tecrübe olsun diye annemde kalıyorum eşimde şehir dışında çalışıyor doğumdan sonra memelekette taşınacağız Allah'ın izniyle annem eşimin hakkında hakaret küfür vs. Ne gelirse aklına dedi ama beni ve bebeği düşündüğü için kalmama müsade ediyor yaşım küçük çünkü yıkmayı beslemeyi vs. Öğrenmem lazım.

Peki senin eşin bu konuda ne diyir ailende kalma konusuda senin yada eşinin ailenle bir sorunu yok kalmanda anormal bir durum da yok kaynananın dediğinj tutup anacılık mı yapıyor yoksa sana mı bırakıyor kararı?
Sen annenin yanında daha rahat olacaksın bence kal orda isterse ağlasın kaynanan beni nasıl dinlemez diye önemli olan senin ve bebeğin rahatlığı 
(0 puan) tarafından
Benim eşim burda kalmama bişey demiyor, ama anlatsam annesinin aramasını belki derki 2/3 güm annemde de kal ki ğönlü olsın ama asla kalmam kalırsam dediği olmuş olur hani diyo ya insan evlemdikten sonra o kadar kalamaz babasında
(1,009 puan) tarafından
Aman boşver eşin birşey demiyirsa kaynanan konuşmasın her isteğini yapınca gönlü olsun diye el üstünde tutulmuyorsun aksine enayi gibi görüyorlar insanın her istediği olacak sye birşey yok olmasın gönlü kendi kaynanasından çekmiş kendi ailesiyle yakın olamamış büyük ihtimalle sana da öyle davranıyor
0 oy
(436 puan) tarafından
Bence gitme. Ben burda doğup büyüdüm evlendim diye annem babam yok değil ağaç kavugundan çıkmadım de. Sadece kocanın soyadını aldın kendine aile kurdun.  O kimmiş ya. Benimki de yapmaya çalıştı ilk baştan beri tabi ben pabuç bırakmadım sen kim kpek ya dimii.  
(0 puan) tarafından
Benim eşim burda kalmama bişey demiyor, ama anlatsam annesinin aramasını belki derki 2/3 güm annemde de kal ki ğönlü olsın ama asla kalmam kalırsam dediği olmuş olur hani diyo ya insan evlendikten sonra o kadar kalamaz babasında
Sence randevudan sonra evimemi gideyim tekrar anneme mi
(436 puan) tarafından
Ben olsam anneme giderdim bana karışamayacğını anlasın diye. Sadece kocanın annesi şimdiden yüz verirsen bebe doğduktan sonra onuda sahiplenir
0 oy
(531 puan) tarafından
Aynı benimkiler de öyle vallaha ama ben umrumda bile olmuyor 3 4 aydır annemde kalıyorum doğum yapacam annemde kalicam eşim de sen nerde rahat edersen orda kal diyor çünkü daha önce beni arayıp kayinbabam ayıp değil mi falan demişti annemlerde kaldığım için ve eşime dedim eğer ki ailen beni bidaha arayıp öyle bir davranışta bulunurlarsa hiç affetmem seni de silerim onlara da gereken her cevabı veririm dedim şimdii hiçbir şey demiyorlar derlerse çok kötü cevaplarını veririm doğumdan sonra gorecez öyle bir davranışta bulunup bulunmayacaklarini 
(0 puan) tarafından
Olmadi senin gibi yapayim
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Bunlar ksyinvalidenle degil esinle karar verecegin konular keske onun ne dusundugunu yazsaydin. senin yerinde olsam gitmem. Git demesiyle mi gittin de gel demesiyle geleceksin. 
(0 puan) tarafından
Sence ona inat kalmaya devam edeyimmi anlasin ki onun dediğıyle olmuyor
(2,705 puan) tarafından
Ya hamilesin bide stres yapmaman lazim nerde rahat hissedersen oyle kal bi de cocuk musunuz yani esine bi iki naz yap burda rahatim diye. Ben gitmezdim senin yerinde olsam ne gitcem sanki onun koynuna giriyorum. Ben senede iki uc ay ailemde kalirim bi de tek cocugum yani. Kim karisacakmis bana kocamdan bile izin almam anam babam onlar benim sadece ortak bi zaman ayarlariz maddi manevi olarak o kadar
0 oy
(3,813 puan) tarafından
Ben olsam gitmem hele ki karışırsa hiç gitmrm. Nerde kalacagım eşimle benı ilgilendirir. 

Mesela eşim göreve gitxek 2 3 haftalığına kaynanam daha yakın ve tek yasıyor ama ben onunla cok sıkıldıgım için annemlere gidicem. 
(0 puan) tarafından
Evet bencede
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Kocan izin verdikten sonra kaynanana laf düşmez susup otursun evinde
0 oy
(54 puan) tarafından
Benimkide aynı demisti bana aileni unut seni oğlun kızın unutuyormu dedim kesinlikle bir daha deme dedim şimdi yanımda kalıyor herseyi ben yapıyorum güya bana bakıyor agirlastim diye geldi annemde oyle olmuyor anlattim bunu ben yapamam diye sizde dun kqyin baban cocuk olsun gelir diyor bende agirım diye gelmedi o zaman lohusa olurum gelmez dedim anladiysa lohusa kadının yanında kayin baba ne arasın anlam veremiyorum gercktwn dagda mi büyüdüler 
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Anne kocamla konuştuk ben burda kalicam de kapat zorla getirecek hali yok ya bırak konuşsun dursun 
0 oy
(7,882 puan) tarafından
Bi benim kaynana karışmıyor herhalde nerede kalmama umrumda bile değil kadının doğurdum el gibi geldi tek bir çöp bile kaldırmadan evden gitti aylardır ne beni arar ne de ben onu oğlunu bile aramaz hiç karışmaz 

Eşin ailende kalmana karşı değilmiş ben olsam bazı şeyleri artık anlamadı için kesinlikle kaynanama gitmezdim herkesin kendi aklı fikri hayatı var dünya erkekte ailesi etrafında dönmüyor ben ne istersem ooo

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 195 göst.
14 Mart 2021 Aile kategorisinde yagmurhawa (376 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 689 göst.
14 Ocak 2022 Aile kategorisinde Asya17 (218 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 399 göst.
24 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 209 göst.