0 oy
180 göst.
Aile kategorisinde (1,383 puan) tarafından
Hanımlar kızım 32 aylık kekelemeye başladı önceden doktora götürdük zamanla geçer dedi ama cumartesiden beri arttı yine rendavu aldım çocuk gelişimine nasıl davranacağını şaşırdım çok huysuz oldu olmazsa dil ve konuşma merkezine götüreyim diyorum ağlayarak yazıyorum hayatı boyunca devam ederse diye korkuyorum özgüveni oluşmassa diye çevrenizde ya da sizin yaşadığınız durumu anlatır mısınız ne yapmam lazım şimdiden teşekkür ederim 

7 Cevaplar

+1 oy
(2,675 puan) tarafından
Genelde nazar olunca oluyor bi okutun. Küçükken ben de olmuşum ama geçiyor bu üzülmeyin. Bir de hiçbir kelimeyi siz düzeltmeyin kendi yavaş yavaş söylesin 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Öncelikle lafını kesmeden dinleyin cümleleri onun yerine tamamlamayn sakin bir şekilde dinleyin doktora ve rehabilitasyon merkezine tekrar gidip konuşmaniz en doğrusu olacaktır 
+1 oy
(4,216 puan) tarafından
Benim oğlum da su gibi konuşan bir çocuktu nazara geldi galiba şuan konuşunca bitek ben anlıyorum kızınız kekeleyince onu düzeltmeye çalışmayın sakince cümlesini bitirmesini bekleyin çok zeki çocuklarda kekeme olabiliyor doktora gösterin umarım düzelir
+1 oy
(2,704 puan) tarafından
Olur oyle duzelir merak etme. Bi oku ufle cocuguna. O yaslarda bazi cevremdeki cocuklar da olmustu gecmisti yani
+1 oy
(56 puan) tarafından
Eltimin kızıda böyle olmuştu daha sonra yavaş yavaş düzeldi çok şükür merak etmeyin onu dinleyin sakince düzelir inşallah 
+1 oy
(13,887 puan) tarafından
Benm kardeşimde öyleydi annem hocaya götürdü geçti korkuncada oluyor sonradan olduysa mutlaka iyi bir hocaya da götür 
+1 oy
tarafından
Fizyolojik kekemelik biz de yaşadık 6 ay çektik geçecek merak etme çok düşük bir ihtimal kalıcı şekilde kalması. Ben bir doktorun söyleşisine gittim bana bir yöntem öğretti 2 akşam yaptım oğluma kekemeliği geçti 
tarafından
40 aylık şuan
(1,383 puan) tarafından
İnşallah bizimde geçer o yöntemi söyler misiniz

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 23 göst.
15 Aralık 2023 Aile kategorisinde Hrklts (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 138 göst.
9 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Biryenianne (219 puan) tarafından soruldu
0 oy