0 oy
310 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
Ozet kisa anlaticam 8 yillik evliyim ve hep sorunlarimis ceviz kabugunu doldurmaz sebeblerle tartisip esim uzatip buyutuyo aylarca bana sirt donuyo aslinda tek buyuk bi sorunum var beni ailesine ezdiriyo ve eziyo uzup kirip incitiyo tabi benimde bazen hatam kusurum oluyo olmuyo degil ama ailesi beni hic sevmedi istemedi ama bn ailesin karsisinda kendimi savunmami bile onlara saygisizlik gorup benimle haftalarca kus kalabiliyo hep alttan benim susan benim gonul alan benim ama cok sorunlar yasiyoruz namaz kilip kuran okyan biriyim dualrimla duzeltmeye calisiyorum bana karsi yuzunu okadar yirttiki ben halen ona saygimi korurken o bana cok saygisizlik hakaretlerde bulundu ailesi hep beni sucluyo esim beni sucluyo ama yanlis yapiyo arkadas ayagi var ve cok sık gorusuyo hemde gereksiz alkol ve kari kiz ayagi olan esimin parasinin yiyen tipler  duzgun gitmiyo evliligim simdi merak ettigm senelerce sorun yasayip duzelen veya ayrilip da sonradan duzelen varmi ya 2 kucuk cocugum var hic gidecek yerim yok kimsem yok onlari birakamam ama sebeblerimizde kucuk mahkemeye bile ciksam bana guler hakim ne anlaticam ne soylicem cok konustum insaniyetle ama esim cok degisti herkese bana laf soyletir ama bana kimseye laf soyletmez arkadasi dahi olsa beni hic savunmaz is yataga gelince bana yaklasmazsam gunah falan der ama beni asil bu konuda o ihmal eder:((

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Başlığa göre cevap veremm 

Oldu şuan yavaş yavaş duzeliyoruz ayni ilk günler gibi oluyoruz bakalim
(20 puan) tarafından
Nasil yani ne sebeb oluyo duzelmenize guzel seyler umutlu seyler duymaua okadar ihtiyaçim varki :(( zor zamanlar geciriryorum
tarafından
Ben hep geri durdum herseyi güzelleştirmek için mutlu olmak için baktım olmuyor hep geri durdum baktım o kendisi bana meyve tabağı yapmaya başladı bizimle ilgilenmeye başladı yemek kurarken yardım etmeye başladı bizimle bol bol vakit geçirmeye başladı hep

Ben beraber yaşıyordum herifle düzgün birsey yapamiyorduk hadi odaya gidelim beraber film izleyip mısır yiyelim derdim oda hemen derdi yaa şimdi olmaz abimle oturcam annemle oturcam yada kız kardeşlerim gelsin birlikte oturalım o böyle yaptıkça aramız baya bozuldu en sonunda ben onun ailesiyle kavga ettim  ben artık dayanamıyorum gidicm dedim eşim zor sabır ettirdi bana dedi biraz daha sabır et ben şimdi gidiyorum ev tutacam gitti tuttu hemen abar topar evi taşıdık kendi evimize geldik halen kavgalar devam etti erkek kardeşi vardı her akşam eve davet ediyordu bu seferde bunun için baya kavga ettik şimdi kendine yavaş yavaş geliyor bizimle ilgilenmeye başlıyor ona herseyi söyledim dedim bizim seninle vakit gecirmesek
Ne anlamı kalıyor kızım küçük onun mutlu huzurlu yuvası olması için hayal etmedik mi neden hep ailen bizim planlarımızı içinde bulunuyor dışarı çıkalım diyorum sen kardeşlerimde gelsin diyorsun böyle yapalım diyorum sen yok buda gelsin diyorsun bizi istemiyorsan söyle dedim kızı alır giderim ruhun duymaz dedim baya onun yüreğinden vurdum geri durdum herseyde sonra o kendisi düzelmeye başladı  daha tam oturtamadik
-Reklam-
+1 oy
(889 puan) tarafından
Bizimde ilk iki üç yıl oldu kavgalarimiz ama öyle sizinki kadar büyük seyler olmadı.bir hatası olduğunda.esimin abları.ona hep kızdı uyardı karismamalari gereken yerde de hep geri durdular hiç aramıza görmediler. yanımda oldular.yani aile de önemli eşlerin düzelmesindd diyeyim.
(20 puan) tarafından
Malesef beni esmin karsisinda gömdüler iyice suçladılar yanimda olmadilar esim nasil kafaysa aileside oyle
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Bundan iyi sebebi var mutsuz sun da ne olsun
(20 puan) tarafından
Ewt cok mutsuzum ama duzeltme yapici olma taraftariyim :((enazinxan iki kucuk cocugum icin
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Oldu evet zor günler yaşadık ama sabrın sonu selamettir oyled3 oldu çok şükür hamdolsun Rabbım senind3 yardımcın olsun 
(20 puan) tarafından
Insallah benimde yuvam duzelir huzuru bulurum :(
0 oy
(994 puan) tarafından
Yani iyi ne denir bilmiyorum 8 yıl ve iki çocuğa rağmen hala böyleyse değişmez bence bir de bu onun huyu sanırım kendi istemedikten sonra nasıl düzelecek ki insan evlendiğinde ilk ailesi eşi çocuğu olmalı aileni sen koruyamazsan gelen giden ezer bunuda kendinde hak görür düzelir mi derseniz sanmam ama sizin düşünceniz ve kalbiniz düzelmesi yönünde ise Allah yardımcınız olsun inşallah diyelim 
(994 puan) tarafından
Onlar birşey deyince sende onlara haftalarca tavır yap cevap verme o zman bunu kabul edecekse ya beni yanlış anlamayın bu konuda herkes aynı değil tabiki ama buna müsade eden birazda biziz en başından sınır cizemiyoruz sen eğer çizgilerini baştan belli etseydin ona göre davranmak zorunda kalacaktı bence herkes şimdi bu adam bugün sana böyle eyvallah sen bir sekilde yedin yuttun sustun yarın evlatlarına da mı böyle olacak yada o çocuklarda susarak içlerine ata ata mi büyüyecek kafamda deli sorular olusmaya başladı çevremde iki örnek var benzer biri aynı itiş kakış ve kötü devam ediyorlar 10 yildr falan evli,diğeri 20 yıldır evli ve son 8 yılında duzeldiler inşallah sizde düzelen tarafta yer alirsiniz
(20 puan) tarafından
Haklisin ben iyi niyetimin magduruyum ben ii olursam herkes ii olur dedim basinda firsat verdim simdi kolumu alamiyorum insallah duzeliriz :((
(994 puan) tarafından
Amin amin inşallah eğer bir ailen varsa destek olacak arka çıkacak ona görüp belki normal davranırlar yahu sen onların emanetisin benim kafam hiç almıyor bu tipleri gelinle aran iyiyse evladınlada iyidir mantığı var bende, kaldı ki kayinvalideniz birde kız evlat sahibi ise ekstra iyi davranmalı korkmalı yani kendi evladına biri onun davrandigi gibi davransa kıyameti ilk kendi koparacak tipler nasıl olurda başka bir annenin doğurduğuna evlada bu şekilde yaklaşmaz algılayamiyorum
(20 puan) tarafından
5 tane kizi var hemde hepside mutsuz evlilik yasayip kole gibiler biliyolar da bunu 2 eltime iyiler el ustundeler bense gozlerinde kotu ezik biriyim
(994 puan) tarafından
Buda günün notu olsun o halde deveye diken insana s.. yaraniyor cidden demedigini birakmasan senden kıymetlisi olmazdı inanki kızları mutsuzsa dönüp kendilerinide sorgulasinlar
0 oy
(999 puan) tarafından
Hayatım kurulu bir düzeniniz yok ise eşinizin ilk etap işini ve şehrini değiştirmeye çalışın gerisi çorap söküğü gibi gelir   . Ben eşimle 12 senedir sevgiliyim 8 aydır da evliyim. 12 sene önce nasılsa , nasıl aşkla bakıyor ise hâlâ daha aynı o şekilde. Kavga sayımız 12 senedir 2 elin parmak sayısını geçmemiştir ve hiç yatağa küs girmemişizdir . Kavga esnasında hangimiz sinirliyse sakin olan hep geri çekilmiştir sakinleşincede o konuyu oturur konuşuruz ve çözüm odaklı oluruz ondan çok güzel bir evliliğimiz vardır . Kaynanam kayınpederime gelince Allah onlardan bin kere razı olsun çok iyiler her konuda bana karşı da evlatlarına karşı da aynı şekilde. Ama bir durum olsa eşim kesinlikle laf söyletmez . Bazen kaynanam fikrini beyan eder eşimde "kafası çalışmıyor mu onun, akıl edemiyor mu" der susturur 
(20 puan) tarafından
Malesef bu konuyu konustum cok cabalafim hayalini dahi kurma dedi ailesiyle ayni binada oturuyoruz kesinlikle birakip gitmem dedi
(151 puan) tarafından
Bende iki yıllık evliyim aynı binada oturuyorum ve eminim ki 8 yıl boyunca aynı binada oturmaya devam edersek hiç mutlu olamayız
(151 puan) tarafından
Zaten son şansı kendini duzeltmezse bana bir kez daha vurursa 1 değil 10 çocuğumda olsa bitti
(999 puan) tarafından
O zaman canım sen gaflete düşüp kavga esnasında karşılık vermeyeceksin zamanla herifin düzelecek. Birde psikologa götürmeye ikna et oda sana çok fayda sağlayacaktır. Bu arada Bursa'nın neresinde oturuyorsun canım
(999 puan) tarafından
Evlilikte şiddet çok kötü birşey. Bende eşime söylemiştim ilk evlendiğim gece 2 şeyi affetmem dedim. 1.si ihanet aldatmak 2.side dayak. 10 çocuğum da olsa ne beni ne evladımın yüzünü dahi göremezsin demiştim
0 oy
(21 puan) tarafından
Merhaba canm bende 8 yıllık evliyim ve bende çok çektim 3 tane çocuğum var çok şükür hamileyken bile sorunlar yaşadım eşimle.ailesiyle elti olacak olan yılanlarla kardeşleriyle çok söyledim küstüm evi terkettim gittim olmadı iftiralar uğradım kayınbaba olacak o pislik bile küfürler edip üstüme yürüdü kocam çok ezdirsi beni ama sonunda onada aynını yaptılar ve rest cektik hepsine şimdi çok değişti benim bi sözümü iki etmez sabret dua et onlar icin beni ezen adam şimdi adlarını anmıyor yuvanı yılma şiddet aldatma yoksa bende sen den daha kötüydüm düzelir inşallah canım beraber namaz bile kılıyoruz artk Rabbim sizleride mutlu mesut eylesin..
(20 puan) tarafından
Guzel yorumun icin tesekkur ederim seninle ayni seyleri yasiyorum malesef suan fazlasiyla yasiyorum hemde insallah rabbim beni ve benim gihi olanlarin feraha cikarir
0 oy
(1,852 puan) tarafından
Güzel şeyler söylemek isterdim  ama maalesef sanmıyorum aile çok önemli ama haklı haksızı ayıracak karakterde eş daha önemlisi bide alkol karı kız ayağı olan arkadaşlarla takılan erkek maalesef hiç iyi değil bu konuda benim canım çok yandı. Dilerim Rabb'im hakkınızda hayırlı olanı nasip etsin 
(20 puan) tarafından
Amin sagolasin Allaha bagladim umidimi napiyim rabbim biyerden kapi acar herhalde  tek dayanagim o
(1,852 puan) tarafından
İnşallah canım Rabbim hayırlı kapılar açsın
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Bazi insanlarim fitrat geregi yuzu yumusaktir. Olumlu ve yapicidir . Kavga sevmez, küsemez, küslük de uzun sürdürmz. Sen onlardan birisin sanırım. 

Esin gidemeyeceginden o kadar emin ki cok rahat hareket ediyor. Sen nasilsa evdesin falan kafasinda. Kaybetmeye korkup da deger göstermeye bile gerek duymuyor. Lutfen yasadiklarini düşün. Sen cok kiymetlisin ozel ve önemlisin 

Sen iyi olmazsan mutlu olmazsan, ben cocuklarim için dayandim diyorsun ya çocuklarin keske bizj düşünüp ayrilsaydin da bize mitlu anne olsaydın da diyebilir. Ki cevremde bu örnekler gercekten cok fazla
(20 puan) tarafından
Ahh ahh ewt oyleyim malesef ewt beni cebinde biliyo ama nebilm ya Allah kapi acar herhalde biyeerde :((
0 oy
(100 puan) tarafından
Çok büyük bir problemimiz oldu olay namus davası sebep eşimin babası ama eşim benden yana olup babası ve babasının tarafını tutan herkesle görüşmeyi kesti böylelikle evliliğimiz düzeldi çok şükür darısı başınıza inşallah canım 
(20 puan) tarafından
Amin insallah insallah :/
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Klasik aileci erkek tavrı ne zmaan düzelecek diye bekleme sen bu durumu kabul et o düzelmez sen yorulursun başka birşey olmuyor haklida olsan kulağının üstüne yat onlarla başa çıkamazsın çocuklarınla ilgilen sana tavsiyem onlar biraz büyüsün kendini sende geliştir zaten bir süre sonra umursamayacaksın 
(20 puan) tarafından
Galiba haklisin boyle yapmaliyim baska carem yok :/ :/

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 285 göst.
30 Eylül 2021 Aile kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 295 göst.
28 Şubat 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 34 göst.
10 Eylül 2023 Diğer kategorisinde 2KizAnnesi (341 puan) tarafından soruldu