0 oy
1,274 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
Bilmeyenler için özet geçeyim 8 aylık hamileyim eşimle 9 yıldır birlikteyiz 3 yıldırda evliyiz eşim beni 4 gün önce bir kavga esnasında aldattığını söylemişti ve bu yükü taşıyamadığını benden uzak kaçmak istediğini kendinden bilerek uzaklaştırmaya çalıştığını tek gecelik bir ilişki olduğunu duygusal anlamda hiç bir şey hissetmediğini falan filan daha fazla anlatıp hatırlamak bile istemiyorum şok oldum tepki veremedin çok ağladım 4 günde kilo verdim . Ayrılmamın benim en doğal hakkım olduğunu fakat beni çok sevdiğini söyledi bebeğimiz babasız olmasın onca yıl emeğimiz var birbirimizde sen benim ailemsin beni bırakma bir daha asla o hataya düşmeyeceğim dedi 4 gündür yanıma geliyor benle ilgileniyor bi tepki veremiyorum o işteyken gün boyu ağlayıp o eve geldiğinde tepkisiz dolanıyorum evde düşünme evresindeyim halen daha her ne kadar bu evde kalmayı kabul etsem bile aileme çevreme duyurup rezil olup sonra eşimle barışırsam bir anlamı yok ilerde boşndığımda bile pişman olmak istemiyorum diyorum ki ben elimden geleni yapayım sonra bir hata yaptığında boşansam bile için rahat olur her aldatılmış kadın gibi kendime sebepler aradım dominat bir insanım eşimi ezdiğim küçümsediğim zamanlar oldu 2 kaybım olduğu için hamilelikte cinsel birleşme yaşamadım ondan hep uzak kaçtım od saygı duydu bunlar asla beni aldatmasına sebep olamaz asla ama işte aklıma gelenler bunlar ve dediğim gibi son 1 aydır bekar arkadaşlarıyla takılması 10 yıldır tanıdığım sevdiğim adamın bir ayda benden uzaklaşması anlam veremiyorum kpss çalışıyorum bu sene mezun oldum tek hedefim atanmak ve kendi ayaklarımın üzerinde durmak bunu hem kendim için hem evladım için yapacağım eşimin yanında maddi sebeplerden kalmaya ihtiyacım yok annem benim arkamda bugün gitsem evini açar her zamanda yanımda olur şükür sıkıntımız olmaz ama iyice ölçüp tartmak istiyorum belki bana onursuz gurursuz diyeceksiniz bilmiyorum şimdilik kararım bu bebeğimin doğmsına çok az kaldı doğduktan sonra daha sağlıklı bir karar verebilirim diye düşünüyorum. Durum bu tavsiyeleriniz için teşekkür ederim hakkınızı helal edin hayatımda asla aldatılacağım aklıma gelmezdi bu dönemde umarım hiçbir kadın bunu yaşamaz dünyadaki en büyük hayal kırıklığıymış malesef öğrenmiş oldum...

41 Cevaplar

+2 oy
(740 puan) tarafından
Şahsen tek gecelik olsa bile benim midem almaz . Hemde her ayrılan anne babanın çocuğu annesiz yada babasız büyümüyor . Anne hayatta baba hayatta sonuçta 
-Reklam-
+1 oy
(7,665 puan) tarafından
Nasıl için alacak esini? Ve neden suçu kendinde bulmaya çalışıyorsun, esin senden uzak dursa hemen baskasinin koynuna mi atlayacaksin? Senle alakasi yok tamamen onun karaktersizliği ve üzgünüm ki bir yapan bir daha yapar. Ben bosanma surecindeym ve boyle büyük bir sorun da yok sebep yalan 2 sene önce maddi acidan bir yalan söylemişti bir daha olursa affetmem dedim ve ara ara bunu hatırlattım bana her zaman durust ol diye bak onca seye rağmen 2. Kez yalan soyledi ve kasımdan beri ayriyim. Pisman da değilim. Aldatma olsa ilk seferde yol verirdim. Tiksinc bir durum bi de fiziksel aldatmış yani başkasina dokunmuş nasıl kabulleneceksin bunu 
(20 puan) tarafından
İnan bana bende bilmiyorum gözüm görmediği için mi kendim öğrenmediğim için mi neden bilmiyorum inanamıyor muyum halen şoktamıyım onu bile bilmiyorum tabiki iğrenç bir durum kimse bunu basitleştiremez sadece doğum bir ay kalmış biraz daha sabredip düşünüp o zaman net bir karar vermek istiyorum bu kadar sende haklısın tabiki söylediklerinde....
(151 puan) tarafından
Ya benimde eşim yalan söylüyor ama bebeğim var inanın bir bebek için çok şeye katlanmaya başladım 6. Ayında başladı bizim evliliğimiz sallanmaya halada sallanarak devam ediyor bizim evliliğimizin bir gün benim tarafımdan biteceğini biliyorum ama yinede her seferinde şans veriyorum ayrılmak zor bebekle tekrar baba evine dönmek zor insnin bir mesleği olmayınca bu dahada zor aileme yük olmayin birde bebeğimle diye düşünüyor insan şiddet gördüm ve hala sabrediyorum
(994 puan) tarafından
Hamile olduğunuz için duygusal davranıyorsunuz şuan inkar metabolizmaniz çalışıyor zamanla bu durumu kabullenme evresine geçip ya sindirecek yada bitireceksiniz hakkınızda hayirlsii olsun doğuma 1 ayınız kalmış hayirlsii ile doğurup yolunuza öyle bakın öyle karar verin fakat sunuda unutmayin ki doğumdan sonra lohusa dönemi çok daha hassastır ve aklınızdan olur olmadık çok şey geçecektir inşallah sizin ve bebeginiz için hayirlsii olur
(7,665 puan) tarafından
Eslemini; bu yalanların önü arkası kesilmez yani ömrünü çürütmeye gerek var mı bilmiyorum. Biz de şiddet filan yoktu hatta çok iyiyiz sanıyordum ki böyle oldu neyse hayırlısı buymuş diyorum. Ben yalan dolan içinde evlilik sürdüremem tabi herkesin bakış açısı, kaldirabilecegi seyler farklı yadirgamıyorum. Benim de oğlum var 4.5 yaşında babasını özlüyor tamam ama mutsuz, huzursuz bir evde büyümesindense huzurla büyüsün.
Endora; yaşadığın çok zor bir durum karar senin ama bu yaşadığın da hafif bir şey değil şimdi eşin nasılsa affetti diye daha rahat davranabilir çünkü senin sınırlarını öğrendi
(151 puan) tarafından
Çok çok çok haklısınız ama galiba cesaret edemiyorum
+1 oy
(3,546 puan) tarafından
Burdan sana ahkam kesmek çok kolay sen içinde neler yaşıyorsun neler düşünüyorsun  hiç kimse bilemez biz boşan yada boşanma deme hakkına sahip değiliz insan başına gelmedikce uzaktan şunu bunu yap demesi kolay düşün taşın en mantıklı kararı ver 
(20 puan) tarafından
Bu yaşadıklarımı başkası gelip bana anlatsaydı bende boşan derdim onların yazdıklarını yazardım onlar benden daha güçlüler rabbim kimseyi böyle sınamasın zaten doğru olanda boşanmak fakat dediğim gibi onu çok seviyorum ve düşünmek istiyorum
(3,546 puan) tarafından
O yüzden diyorum kimwe başına gelmedikce bilemez yengem hep derdi ki aldatılsam beş dakika yanında durmam yurt dışında onu da bu ülkeden bu evden def ederim diye o kadar büyük konuştu ki aldatıldı ve hiç birşey yapmadı yapma gücüne ve imkanına sahip olduğu halde o yüzden ağzımızdan çıkanlara çok dikkat etmeliyiz ben asla yapmam yaparsa bunu yaparım o geliyor seni buluyor
0 oy
(4,146 puan) tarafından
Ne diyeyim bilemedim Allah kararından pişman etmesin canım 
(20 puan) tarafından
Amin umarım pişman olmam olursamda yoluma bakacağım bebeğimle sadece içimde ukte kalmasını istemiyorum o kadar
0 oy
(966 puan) tarafından
Hayırlısı olsun 
0 oy
tarafından
Soylecek bişey de bulamadim Allah yardımcın olsun 
0 oy
(2,833 puan) tarafından
Bana göre bir kere yapan yine yapar yine aldatır.bilemedim canım hakkında hayırlısı olsun inşaAllah 
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Sen affetmissin zaten bize laf dusmez insallah ayni yerden tekrar sinanmazsin
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Valla benim canım da içimde kor gibi yanar. Allah yaşatmasın kimseye ya ben kalamazdim sigamazdim eve.. Allah hakkında hayırlısını nasip etsin sana
(151 puan) tarafından
Dışardan öyle oluyor insan başına gelmeyince bilmiyor gerçekten bekarken hep tek tokatinda giderim bana babam vurmamis el oğlu hiç vuramaz derdim ama insan bazen sabretmek zorunda kalıyor
(151 puan) tarafından
Sorsan bende senin gibi düşünüyorum bırak koynuna girmeyi mesajlaşma görsem bitiririm diyorum ama o zaman diliminde ne düşünürüm bilmiyorum
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Bence herkes ikinci bı sansi hak eder ben bı daha yapan bı daha yapar lafına katilmiyorum tabiki yapan oluyor ama bu dahada hiç yapmayanda oluyor eşin seni seviyorsa bı daha yapmaz ki sevmese gelip sana da söylemezdi senden saklayamamis yani bence eşine bı şans daha ver ve bı daha olursa kabul etme onlarda düzgün bi sekilde konuş için rahatladigi zmn Allah sabır versin cnm bende yaşadım acısını bilirim çok kötü 
(7,906 puan) tarafından
Kuzum Allah bize nefis diye bir içşey vermiş Bi zahmet sahip çıkamayanlarda evlenmesin zaten bekar kalsın daha iyi aldatılmak kadar gurur kırıcı nçbşr durum olduğunu sanmıyorum ki sende yaşamışsın bir daha yaşama inşallah ta
(1,189 puan) tarafından
İnşallah öyle tabiki aldatmak kadar haysiyetsiz ve karektersiz bişey yok gerçekten Allah hepsini ıslah etsin bazen düşününce kafayı yiyiyorum ama zaman herşeyi gösteriyor
(7,906 puan) tarafından
Ay ne güzel yine baharlar istemsiz toplandık:)
(1,189 puan) tarafından
Evet öyle olmuş fark etmedim okuyunca farketim
(168 puan) tarafından
Ne sevgisi ne şansı ya
0 oy
(292 puan) tarafından
Bir de şunu sakın yapma kendinde suç arıyorsun şimdi ayrılamadığın için bende dominantım ilişkiye girmedim vs falan diye onun suçunu paylaşıp ayrılmak istemediğin için eğerki sen bunları yaptıysan vardır elbette bir nedeni çünkü aynısını ben de yapıyorım bnm eşimin de şiddet sorunu var 2 yıl önce ilk kez darp etti bırakıp gittim ama döndüm 2 yıl sonra dün yeniden oğlumun yanında yine aynı haltı yedi bırakabilirim ama kendine kızıyorum gücümü toplayamadığım için bazen kendimi suçluyorum ben de şunu yaptım diye ama hiçbiri şiddet için neden değil
0 oy
(151 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum canım kadın için namus varsa erkek içinde var sen onunda bebeğini taşıyorsun tek senin değil bende bir düşük yaptım korkmanı çok iyi anlıyorum ki riskli bir gebelikte sen can taşıyorsun uzak durabilirsin hamilelik hormonları ile belki yanlış kararlar verebilirsin ama hiç kimse birbirini hor göremez küçümseyemez hatan burda bence ha burda demek istediğim eşin seni aldatacak hakkı vermiyor tabiki sana bunu yapma kırılıyor um diye konuşsaydi sen yapamazdin zaten her ne olursa olsun evli insanların bir birini aldatma hakkı doğmaz bence olmuyorsa ayrilirsin başkasıyla o zaman birlikte olursun eşini uzak tuttuysan sadece sana bakarak da kendini tatmin ederdi bizim toplumumuzda su var ya bir kez yapan bir daha yapar ben buna inanıyorum eşini sen tanıyorsun ve yaptığın gitmeme konusunada hak veriyorum bu gurursuzluk değil inanmak istemek iyice düşün gözlemle eşini ve ona kötü davranma kırgınlığıni belli et ama yaptığını doğruda sanmasın mesleğini Felan eline al bir bebeğin doğsun lohusalık dönemini atlar o zaman tekrar düşünürsün rabbim yardımcın olsun hakkında en hayırlısını nasip etsin sanada kuzunada insallah
(20 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yorumun için dua edin bana lütfen
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Şu şekilde düşün şuan bebeğin için deniyorsun hiç deilse ileride anne benim için bir şans vermedin mi deme sıkıntısı olmaz bişey olsa bile o konuda için rahat olur zamanında çocuğum için şans vermiştim oda bitti diyebilirsin rahatça tecrübeyle sabit .
0 oy
(758 puan) tarafından
Senin kararın .  Ama adam zaten yaptım affedildim diyecek umarım ilk ve sondur .. sende her hareketinde güven olacak mı bu çok önemli ...  Hakkınızda hayirlisi olsun
0 oy
(2,669 puan) tarafından
Boşver kuzum sen bir şans ver şeytana uymuş diyelim anlaşılan da sende seviyorsun ama bir hatasını gorursen ozaman herşeyi bitir ne dim kuzum
0 oy
(7,906 puan) tarafından
Hiçbirşey eskisi gibi olmayacak malasef eşinle yatağa girdiğinde bile aklına gelecek tiksinşceksin eşinin sana dokunmasından kafanda hep soru işaretleri acabalar olacak ve durumda çocuk büyütmeye çalışacaksın illa affedşcem diyorsan ikşnizinde tedavi olması bu durumu rahat aşanıza yardımcı olur 
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Kısa ve öz yazayım benim her birleşme de  aklima .gelirdi ve bilmiyorum yapamazdim 
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Sen boşanmaktan yana değilsin canm b3n bunu anladım şimdi çok var öyle durum yasayip tekrardan hayatına devam eden yani şimdi gecmicek  gibi geliyor ama geçer canm Allah'a sığın 
0 oy
(369 puan) tarafından
çok haklısın hiç birsey sebeb değildir aldatilmak için 

Bende cocugumu kayıp ettim erken riskli hanilelik falan değildi birden oldu 

eğer şimdi tekrardan hamile kalsam bende çekinerek davranırım ve bunuda eşim anlayışla karsilar evlilik sadece yataktan ibaret değildir arkadaşlar bir erkeğin ihtiyaç duyduğu kadar Bi beyanında ihtiyaç duyma hakkı vardır ama eğer kadın fedakarlık yapıp nefsine hakim oluyorsa erkeklerde bunu yapmalı..

kararına gelince asla yadirgamadim şuan anlattığın yazdığın kadarını biliyoruz herkes hata yapa bilir sen ben o herkes hatasız kul olmaz ki bu dünyada..

o an belki şeytana uydu yaptı evet yapmasaydı cook iyi olurdu ama ölmüşle olmuşa çare yok maalesef

sen şuan hamileliginin son dönemlerini yasiyosun belki hiç kimsenin mutluluğunu sevincini cocugunla kavuşacağın gunu zehir etmesine izin verme 

belki kızacaklar okuyanlar ama  ağır başlılık yapıp evine dönmüşsün bunu her kadın yapmaz büyük konuşmayayım  sözden büyük Rabbım vardır belki ben olsam donmezdim..

bekle her insan ikinci şansı hakkediyor 

zaman herseyin ilacıdır 

umarım o hataya birdaha düşmez bu kendisine ders olmuştur 

bebeğini sağ salim kucağına almanı nasip etsin Rabbım inşallah... ömrüne bahtına güzel yazılar yazsin Rabbım. 
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Eşiniz sizi aldatma konusund hiç bir zaman haklı değil tek gecelik de ols arada hiç bir bağ olmasada o ilişki yaşanfı ve sonucunun ne getirecegi kocaman bir soru işareti iken böyle suçluluk duygusuyla karşınıza gelemside koca bir muama gelelim size neden eşinizi ezdiniz hor hördğnüz 9 yıllık birlektilikte eşinizii ezme gücünü mü kendinizde buldunuz gerçekten bu birliktelikte evlilik amacınız ne idi önce oturun bunu düşünün biz neden evlendik neden boşanmayı düşünüyoruz heşey çocuk için değil kendiniz için olmalı sonuçta o çocuk ihtiyaçları karşılandıktan sonra herşekilde büyüyor ama  sevigin sadakatin güvenin olmadığı bir yerde büyümek o çocuck için ceznın en büyüğü olucktır  keni dominatlığınıxı törpüleyip eşinizdede vars onunda törpüleyip yerğne farklı şeyler eklemenizi öneririm 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 975 göst.
6 Aralık 2021 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu
+2 oy
23 cevap 910 göst.
4 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 407 göst.
3 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 472 göst.
10 Aralık 2019 Aile kategorisinde mertmirzaninannesi (106 puan) tarafından soruldu

378,374 soru

11,325,732 cevap

34,778 kullanıcı

...