0 oy
1,725 göst.
Diğer kategorisinde (1,937 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar eşimle konuştuk daha verimli olsun diye yazın iki ay boyunca hafta içi orada hafta sonu eve gelecek beş günü orada yatılı kalacak 4. Sınıfa gidiyor 11 yaşında bir yanım hem onun hem bizim için zor olur daha önce birkaç saat dışında hiç ayrı kalmadı bizsiz hiç uyumadı ayrı odada olsak sonuçta aynı evde uyuduk kişisel temizlik bakım Adana yaz hafta bir banyo zor orada olması gerekiyor yapamaz bir yanımda kızının geleceği için devletin sınavla alan okullarına göndermek istiyorsun buda onun ahireti dini eğitimi bende kararsız kaldım gerçekten oda bizde zorlanır mıyız yoksa göndermelimiyim dip not devlete ait oranın lisesinde ben okudum hocaların yüzde seksenini tanıyorum babamın kuzeni oranın Ortaokulunda müdür 

73 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben üç yıl yatılı kuran kursunda hocalık yaptım. Sen buranın düşünce yapısını bilmiyor musun burda paylaşıyorsun. Saçma sapan şeyler yazmışlar. Diyanete bağlı ortamını hocalarını derneğini bildiğin bir kursa gönder. Banyoda manyoda problem olmaz. Çocuğunun eşyalarını banyo havlusu terliğini banyodan çıkınca üzerine pratik giyinebileceği eşyalar koy yeter. Banyo alışkanlığı kazandırmak için yapılan bir uygulama süreler kısa 15 20 dakika max ama eve gelince kendin yıkarsan yıkarsın. Ders saatleri belli teneffüs süreleri belli giren çıkan belli. Odaya çıktıklarında yatma süreleri belli. Art niyetli ve kötü davranışlar sergilenmesi zaten kısıtlanabildiği kadar kısıtlanıyor. Burda yazanlara dikkate alma. Yaş olarak bir kaç yıl daha bekleyebilirsin çünkü genelde 12 yaş grubunun altındakiler zorlanıyor. Disiplin biraz zorlayabiliyor ama aklın kalmasın. Hangi şehirde hangi kursa göndermeyi düşünüyorsun? Sormak istediğin aklına takılan bir şey olursa sorabilirsin.
(1,937 puan) tarafından
Adana'da Tepebağ kız Kur'an kursu biliyor musun
(1,937 puan) tarafından
Lisesinde ben okudum hocaların yüzde seksenini tanıyorum babamın kuzeni oranın Ortaokulunda müdür biz dışında şimdi aradılar iki kişi daha gideceklermis
-Reklam-
0 oy
(7,287 puan) tarafından
İyi bir yerse gönder ben 9 yaşımdan orta son olana kadar her yaz yatılı gittim hiçte bir kotulugunu görmedim iyiki gondermisler gittiğim yer de hiç boş kalmadım kuran ilmihal sure herşeyi öğrettiler çok şükür 
(1,937 puan) tarafından
Çok şükür canım
0 oy
tarafından
Ahireti için çok güzel düşünmüşsün ağaç yaş iken eğilir ama ben guvenemezdim daha yaşı küçük yatılı kalmak için 
(1,937 puan) tarafından
Bakalım nasip artık canım
0 oy
tarafından
Keşke babamda beni zamanında gönderseydi
(1,937 puan) tarafından
Neden öyle dedin
tarafından
Daha iyi dinimi ögrenirdim ben de küçükken gitmeyi çok isterdim
(1,937 puan) tarafından
Nasip canım hâlâ geç değil
tarafından
Evde öğreniyorum ben
(1,937 puan) tarafından
Ne güzel
0 oy
(1,753 puan) tarafından
Asla asla ama asla yatılı hiç bir kursa vermem o yaşta. Bence tekrar tekrar tekrar düşünün.
(1,937 puan) tarafından
Daha verdiğim bir karar yok bir ay var
(1,753 puan) tarafından
İyi düşün canım gündüz gidip gelsin bence benim için rahat etmezdi ben uyuyamazdim. Evet tamam çok iyi insanlar da var ama bu dünya artık bizim çocukluğumuzun dünyası değil ne yazık ki.
(1,937 puan) tarafından
Bunların hepsini biliyorum zaten kararsız kaldım bu yüzden sordum sizlere
0 oy
tarafından
Ben 15 yaşında 3 yil gittiğim halde zorlanmıştm kızın daha küçük bence şimdilik gitsin gelsin 
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Evde hem hayatı hem de dinini öğretmek daha mantıklı olur. Malesef devir kötü. Sadece cinsel istismar açısından demiyorum. Psikolojik istismara da oluyor çoğu zaman. Karar sizin fikir sizin neticede sizin cocugunuz
(1,937 puan) tarafından
Veremezsin dört dörtlük okul eğitimi için 12 yıl gönderiyorsak dörtlük dini eğitim içinde yatılı olmasa bile bir yerlere gitmeli
(2,223 puan) tarafından
Ben evde gerektiği kadar dini eğitimin anne babalar tarafından verileceği kanaatindeyim. Sizin görüşünüz öyleyse gönderin çocuğunuzu tabi
(1,937 puan) tarafından
Buda sizin tercihiniz
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bn olsam yatılı göndermem
(1,937 puan) tarafından
Buda bir düşünce
(7,768 puan) tarafından
Neden camiye göndermiyosun
(1,937 puan) tarafından
Buda devletin canım sadece yatılı daha iyi bir dini eğitim alır diye düşündüm
(7,768 puan) tarafından
Yatılı zor olacaktır hem onun çok istemesine bakma 1 haftada ayrılık acısı koyacak bence yatılı için yaşı çok erken
(1,937 puan) tarafından
Bakalım canım bende hemen akşamına göndermiyorum zaten bakacağım bir ay var ince eleyip sık dokuyacağım
0 oy
(13,407 puan) tarafından
Kızımı veya oğlumu bir hafta boyunca annemde veya kayınvalidemle bile Allah korusun ölüm hastalık durumu olmadıkça bırakmam. Dini eğitim düşüncesi çok güzel tabiki ama neden yatılı. Herkesin kendi evladı kendi fikri ama bana çok mantıksız geliyor 
(1,937 puan) tarafından
Buda bir tercih saygı duyuyorum
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Şuan yorumların bir çoğunu okudum ne zihtiyeti vahşete kapılmış insan sürüsü varmış gördüm kız kuran kurslarına erkek giremez neyin kafası bu benim kızım da o yaşlara gelsin bende göndermek istiyorum oğlum bu yaz gidecek din olunca neden herkes yok istismar yok şu bu diyorsunuz anlamıyorum sadece dini mercilerde mi istismar oluyor yüzme yerlerinde kamplarda felan olmuyor mu 

Neslimizin güzel olması için temel eğitim şart anne baba dini eğitimi yeterince veremiyor çocuk yabancı birinden daha iyi alıyor eğitimi ve orda sabahtan akşama kadar da kuran öğretilmiyor bizlerde kaldık yıllarca eğitmenlik de yaptık çocuklarla oyunlar oynanıyor filmler izleniyor onlar pikniğe gezmelere götürülüyor lütfen konu din olunca kör olmayın arkamızdan bir fatiha okiyabilecek nesil yetişsin 
(1,937 puan) tarafından
Kesinlikle öyle bir anda da hoca ile konuşuyorum çok güzel etkinlik planları varmış
(1,538 puan) tarafından
Ya tabikide var olduğunuz yerin güzel gezilecek yerlerine götürürler yemeklere götürürler evde bile böyle eğlenceli zaman geçiremez belki yaz boyunca evde telefon tablet tv başında beyin öldürmektense Allahı sevsin bilsin öğrensin vede eğlensin
(1,937 puan) tarafından
İnşaallah olur canım ya
(1,538 puan) tarafından
İnşeAllah canm en iyisini yapıyorsun kursa göndermekle biz hep gittik abim hafız kardeşim de kursta bende kuran kursu mezunuyum her telden bir ses çıkar sen kulak asma kalbini dinle
(1,937 puan) tarafından
Aynen öyle canım nasip artık
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Hiç mi korkmuyorsunuz 
(1,937 puan) tarafından
Neyden kızım okula gidiyor erkek dolu kızımı cam fanusta değil kendisi koruyan her daim ne yapması yapmaması gerektiğini bilen bir birey olarak yetiştiriyorum
(12,861 puan) tarafından
Yatılı okuldan bahsediyorsunuz neler okuyor izliyoruz düşünceniz çok güzel dinimizi en güzel şekilde öğrenicek ama artık kimseye güven yok maalesef
(1,937 puan) tarafından
Bu okuduğumuz şeyler Sadece orada olmuyor elbette haklısınız zaten karar vermedim daha bir ay var
0 oy
(1,854 puan) tarafından
Ben gecen sene oğlumu 11 yaşında 8 haftalık Mahmut Efendi'nin kursuna gönderdim aynı haftasonu eve geldi haftaiçi gitti.. devlet daha iyi olur tabi erkekde giremiyor demişim... Ama tek sorun benim oğlum istemedi çok zorlandı bizden ayrı kalmaya.haftasonu resmen eve aç geldi 1 hafta simit yermiş.. baktım çok zayıfladı sadece 4 hafta gönderdik.diğer 4 hafta servisle git gel yaptı hergün.. eğer güvenilir bir ortamsa bence deneyebilirsiniz hem siz hem çocuğunuz..
(1,937 puan) tarafından
Nasip bakalım artık
0 oy
(993 puan) tarafından
Bence sakınca yok verilebilir ama gerekli tedbirler alınmalı sık sık kontrol edilmeli çocuğun her hareketine çok dikkat edilmeli malesef bu konularda çok fazla sıkıntı yaşadığımız için esktra tedbirli olmak lazım bu bütün kurslar için gecerli
(1,937 puan) tarafından
Kesinlikle öyle katılıyorum bende öyle yapacağım gönderir isem
(993 puan) tarafından
İnşallah verimli olur ve dini yönden guzellikleri de öğrenir :)
(1,937 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
tarafından
Ne olacak hafizmi
(1,937 puan) tarafından
Eğer nasip olursa Eylül döneminde düşünüyorum kızım çooook istiyor
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Hiçbir tarikata cemaate yurda vakıfa kuran kursuna güvenmiyorum. Yazları camilerde bayan hocalar oluyor eger orda varsa ona gönder sabah gidip öğlen gelsin
(1,937 puan) tarafından
Buda devletin canım bende özele gönderme taraftarı değilim
0 oy
(7,878 puan) tarafından
Dusuncen cok guzel ama ben yavrucumdan ayri kalamazdim bilen birisi ogretir yada tvye takilan kurani kerim ogreniyorum cdleri oluyir yada netten ogrenir yada  camiye gider gelir okullarin kurslari oluyor onlara gider gelirdi yani esimde hatim inmis hocalik yapmis bi sure esim bile ogretir
(1,937 puan) tarafından
Buda sizin tercihiniz elbette ama evde dört dörtlük bir dini eğitim verilmiyor
0 oy
(268 puan) tarafından
Yatılı olmasın canım çok küçük
(1,937 puan) tarafından
Bakalım canım ya nasip
0 oy
(8,368 puan) tarafından
Kendisi istekli mi bu konuda öncelıkle onu bılmek lazım. Dinini erken yaşta öğrenmesi kesınlıkle daha iyi. Deneyin olmazsa diğer senelerde bır daha denersiniz bu sorun degıl bunun ıcın sana kızmadık ne zaman istersen gelebilirsin ama orada farklı deneyımler kazanabılırsın bunu degerlendırmeyi dene diyebilirsin 
(1,937 puan) tarafından
Kendi de çoooook istiyor
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Alışması çok zor olur bence gönderme 
(1,937 puan) tarafından
Nasip daha bir ay var bakalım kendisi istiyor
0 oy
(5,912 puan) tarafından
Kuran kursuna göndermen çok iyi olur ama yatılı değil bacım. 
(1,937 puan) tarafından
Buda devletin canım ama yatılı kendisi istiyor ama bakalım nasip artık
(5,912 puan) tarafından
Ya şuan yatılı olan hiçbir kursa güvenim yok benim çok şey yaşandı Allahım evlatlarımızı esirgesin
(1,937 puan) tarafından
Amin cümlemizin evlatları inşaallah

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 627 göst.
22 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 132 göst.
7 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,085 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 232 göst.
28 Nisan 2024 Diğer kategorisinde prensbioglum (250 puan) tarafından soruldu