0 oy
625 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar daha doğmadı tabi linç edeceksiniz biliyorum ama kızım 2 yaşına gelince göndersem diyorum sizce nasıl Bi düşünce kreş kuran kursu var onunla. Giderim diye düşündüm 

22 Cevaplar

+1 oy
(3,036 puan) tarafından
Allah ile açanlar solmazlar.
tarafından
Allah razı olsun canım
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Niye linç edelim ne güzel işte ama 2 yal erken biraz daha büyüsün 
tarafından
Yok linç sebepleri doğmamış çocuk niye düşünüyorsun erkenden doğsun derler
(25,224 puan) tarafından
Kime ne bende doğmadan şunu yapcm bunu yapcm dedm
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Kuran kursu değilde kreş linç edilecek bişey yok bunda ole kuran öğreten kreşler var vereblr sn yaşı küçük alırlar mı sadece o işte 
tarafından
Kreş var 1 yaşında falan gönderen de ondan sordum
(1,307 puan) tarafından
Ha ole kreşlere alan varsa süper ağaç yaşken eğilr göndermeniz çok iyi olur bende düşünüyorum vercm de hatta Allah nasip ederse
tarafından
İnşallah hayırlısı ile doğsunda yavrularımiz
(1,307 puan) tarafından
İnşallah canm ytr ki sağlıklı olsun lar da
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Simdi yazan olur onun daha yaşı kucuk anneye ihtiyacı var büyüsün öyle gönder fallan fillan gevezelik ederler...

Niyetin cok ama cok guzel Allah canima saglik verirse zeynebimi gondercm bende ağaç yaş iken eğilir..

Ne kadar erken bilgi edinirse o kadar guzel

Çocuğumun ilk kelimesinin bile Allah olmasini cok isterim.. çabam o yönde 

Senin hayalinde gerçek olur insAllah

(27,352 puan) tarafından
Cokkk guzel niyetin insAllah olur daim tut niyetini senin gibi anneler lazim bu dunyaya inan. Kimsenin sozune asla ama asla bakma
tarafından
Ben etrafımda çok çocuk gördüm annesi bakmayan örnek eltim kızına öğretmiş kaynbabama küfür etti
(1,307 puan) tarafından
Ay ne güzel hafız mı bnde çok istemştm olmak ama mesuliyeti var diye yapamadım inşallah evlatlarımıza nasip olur kimseyi ilgilendirmez bnm çocğm kötü bir şey ypttmıyoz ya
(27,352 puan) tarafından
Al iste Rabbim evlatlarımızı korusun
(1,307 puan) tarafından
Aynen öyle canm ne güzel Bn. Yiğenm ide küçük kn verdiler 2 yaşında değildi ama 4 5 vardı Yasini okuyordu ezbere ne kadar güzel bir şey ole değilmi
0 oy
(48,700 puan) tarafından
neden linc edilesin ki.

2 yas erken bence
tarafından
Tam öğrenme konuşma yaşı olduğu için dedim canim
(48,700 puan) tarafından
kizim 2 yasinda. suan cami yanindan gecsin amin diyo ellerini açıp dua okuyo kendince. ezan okununca tv sesi kisiyo. Allah deyince.hemen amin diyo mesela esim Allah rahatlik versin diyo amin diyo. 2 yasinda evde kendin temel atarsin sonra 3-4 yasinda gönderirsin tabi senin kararin benim fikrim bu
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Ağaç yaşken eğilir canım birşeyleri ne kadar erken öğrenirse o kadar iyi kapar çocuklar bu sadece kuran içinde geçerli değil her alanda öyle 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
2 yaş küçük canım o yaştaki bebe daha altına eder yemek kendisi yiyemez biraz daha büyüsün sonra işlerini kendi halledebildigi zaman gönder ki daha çabuk kavrasın çok güzel bir eğitim alır o zaman 
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Linç edilecek konu değil ama yaş olarak erken bence wc eğitim vs ver biraz daha kelime kapasitesi artsın ben şimdiden kızım 1.5 yaşında Allah diyo Allah 1 diyo  amin diyo namaz kılına anne ne yaptı diyorum  amin diyo mesekema (maşallah) sorduğum da böyle kendim söylüyorum öğretiriyorum ama şahsi düşüncem 2 küçük evde eğitim olur ama dışarıda virus mikrop çok bulaşır bağışıklığı az daha ablam oğlan küçük kreş gitti de çok mikrop kapardı yavrum 
0 oy
tarafından

Ben kizimi gonderdim canim 4 6 yas arasi kuran kursu hemde ana sinifiyadi o kadat cok faydasini gorduku namaz sürelerini ezberledi cüzü bitirip kuran-i kerime geçti cok guzel gelistirdi kendini şimdi 8 yasinda ama hamilelikti dogumdu derken fazla ilgilenemedim yavrum unutmaya baslamis hepsini :'(

0 oy
(1,567 puan) tarafından
Benim kızımda şuan kücük ama bnde göndermek istiyorum  4 5 yaşına gelince sübyan okulu diyolar kreş diyede geçiyo çok güzel eğitiyolar çevremde oraya giden çocuklar var  ögrendikleri okudukları dualar o kadar özendimki en güzel eğitim bnce
0 oy
(357 puan) tarafından
Canım ben daha anne karnından başladım :) sesli okuyorum ki duysun doğar doğmaz ninni yerine ayetler ilahiler ile uyumayı düşünüyorum şimden 2 ilahiyi çok sık dinliyorum ve söylüyorum kızıma aşina olsun diye :) ben zaten çocuklara ders verdiğim için evde kendim tecrit vs eğitimi vermeyi düşünüyorum ama çocuk konuşmaya başladığın da aşina olmalı bana göre .. saçma sapan ingilizce şarkıları vs ezberliyorlar ... hem çocuk gibi hemde eğlenceli öğrenmeli diye düşünüyorum sıkmadan güle oynaya 
0 oy
(222 puan) tarafından
Okul öncesi Ögretmeni olarak kreşlerde Kur'an öğretimini doğru bulmuyorum. Eğitim laik olmalıdır... Herhangi bir gruba bağlı yerlere çocuğunuzu göndermenizi tavsiye etmem... Elbetteki Kur'an'ı öğrenmeli; fakat Diyanetin açtığı Kur'an Kurslarında... 
(222 puan) tarafından
Çünkü hepsi ayrı bir gruba baglı, herkes kendi görüşünü din diye öğretmeye çalışıyor; bu kurumlarda çalışan arkadaşlarım da var, işleyişini az çok biliyorum... Ve açıkçası çoğu kreşlerde çalışanların öğretmenlik ve ya ilahiyatçılık diploması yok... Kendim de mecbur kalmadıkça böyle yerlere cocugumu göndermem
(222 puan) tarafından
Tarçinlikurabiye hanim subyan okulları adı altında boyle egitim veren kreşler var ondan bahsediyorlar
tarafından
İlk defa duyuyorum bencede ögrenilmesi gereken yerler ayrı ayrı bi gruba ait olmaması gerek yanii kuran kursları var bazen kadınlar evde çocuklara da ögretiyor mesela arkadaşim parasiz çocuk aliyor binadaki leri ögretip gönderiyor yada sen biliyorsan senin vermen daha iyi olur
(222 puan) tarafından
Son dönemde Diyanet de açmayı planlıyordu bu tarz yerler ama ne oldu bilmiyorum
tarafından
İlk bu tarz kreşleri  belediye ve diyanet tarafından ilk ızmirde açtı kuran kurslarının içinde resmi olarak çocuk gelişimi ve manevi eğitim olarak ilerliyor
0 oy
tarafından

Beraber gidin hem sende okursun bende evde kızıma ögreticem inşallah :) ne kadar erken başlarsa okadar iyi bizi tek kurtaracak şeyler bunlar digerleri boş linç edenınde ne bilim........ 

0 oy
tarafından
3 buçuk  yaşında kızımı göndermek istedim ağır gelir dediler kaldıramaz dediler . Hatta yazdırmaya götürdüm ordaki görevli bile zayıf bu çocuk ezerler bu çocuğu burda dediler.  Göndermedim.  O kadar pişmanım ki şimdi.  Evde kendi imkânlarımla bir iki dua ezberlettim ama ezberi çok kuvvetli göndersem bütün duaları öğrenebilirdi.  Sakin kimseyi dinleme ben çok pişman oldum
tarafından
Uğraşmak istememiş olabilirler 3 yaşında 4 tane öğrencimiz vardı hatim etmesi veya o sene kurana geçmesi tabiki de beklenemez ama oyunla bir şekilde dualar kulaklarında yer ediyor ve bir çok şey sene sonunda öğrenmiş oldular
0 oy
(1,358 puan) tarafından

Cok guzel birsey ama kurani ogrenip okuyup buyudugunde ihmal etmesi cok gunah diye biliyorum. O yuzden bebeklik zamaninda degilde cocukluktan ergenlige gecerken gondermek daha saglikli bence <3

0 oy
tarafından
3 sene çalıştım 3 yaşından küçük almadık biz kesinlikle tavsiye ediyorum biz sabahtan çocuk gelişimi anaokulu etğitimi öğleden sonra manevi eğitim veriyorduk zihinleri o yaşlarda çok açık ve herşeyi alıyorlar her kurum bir değil iyice araştırıp güvenilir bir yere Göndere bilirsiniz 
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Kuzum 16 aylık 3 yaşını geçince bende özel kur-an kursu var burada çok güzel şeyler öğretiyorlar bende göndericem. Ama sanırım 2 biraz erken sensiz durmaya bilir az daha büyüsün 
tarafından
Yanına giderim ya sknti yk çalışmıyorum
0 oy
(664 puan) tarafından
En uygun yaş 4 yaş mis canım 
0 oy
tarafından
Allah nasip ederse bende göndermeyi düşünüyorum ama 2 yaş bana erken gibi geldi canım 4 yaşında göndermeyi düşünüyorum.
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Ys bende çok istiyorum bunu ama boyle tamamen Peygamber efendimizin yasam tarzını ve İslami hic bi etki altında kalmadan öğretecek bir yer lazım. Bebeğim 1.5 yasında 2 yaşından sonra düşünüyorum bende.. Zaman kotu evlatlarimiza Peygamber ahlaki ogretmeliyiz. Abime sormustum nerden bulabilirim  diye o da en iyi eğitim yeri önce evden baslar demişti. Ben hic namaz kilmiyorum aslında hata ediorum

İlgili sorular

0 oy
73 cevap 1,705 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 229 göst.
28 Nisan 2024 Diğer kategorisinde prensbioglum (250 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 626 göst.
1 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Ruhugencanne.. (620 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 181 göst.