0 oy
393 göst.
Aile kategorisinde (10 puan) tarafından
Kızlar 2.5 yıllık evliyim.Evliliğimi ailem onaylamadı.Esim benden 15 yaş büyük ve kaçtım.kendisi öğretmen ben de  atanamamış öğretmenim.Ailemle yeni yeni konuşuyorum.1.5 yaşında oğlum var.şuan 8 aylık hamileyim ve eşimi hala seviyorum.Eşim köyde kalıyor.Annesinin evinde.6km uzakta  lisede çalışıyor.yeni tayin yaptırdı.oglumu ıspartada  ailem kimsem olmadan doğurdum.eşim yardımcı oldu.Fakat şimdi oğlum küçük eşim okulda evde kimse yok ,çalıştığı ilce çok küçük  kadın doğum doktoru yok.3000 lik nüfusa sahip küçük bir ilçe.Ailem ankarada ben de onların yanında doğum yapmak için geldim,fakat annem benim burnumdan geliyor.sürekli atanmadın evlendin yaşı büyük biriyle vs artık dayanamıyorum çok zor durumdayım dün de bana utanmadan karnı burnunda gerile gerile evde dolanıyorsun  diyor ,boşanmış abim ve kardeşim var ,ağlamaktan bıktım.cevap veriyorum boyna beddua ediyor...Söyleyin kızlar ne yapayım.Eşim gel burada doğur diyor denizli 1 saat uzaklıkta,diğer çocuğumu sezeryan yaptım,muhtemelen bu da sezeryan olacak.oglumu düşünüyorum yoksa 1 sn ye kalmam.bakacak kimse yok eşim hastaneye gelse o perişan olacak.Annem ilkokulu bitirmemiş, köyde büyümüş zır cahil bir kadın,beni orosbulukla itham ediyor ,benim ilk evliliğim namusumla evlendim kendimi savunmaktan da yoruldum.kavga etmekten de beni sürekli nerede gunnadınsa git orada doğur diyor ne yapayım kızlar,ölse artık ölüsüne gelmeyeceğim o kadar nefret ettim ...ne yapayım akıl verin zor durumda olmasan inanın kalmam...

14 Cevaplar

0 oy
(625 puan) tarafından
Nasıl anneymiş o yaa yuh olsun... Durumun gerçekten zor, ben de tam olmasa da benzer bi durum yaşadım annemin evinde kaldım doğumdan sonra. Bence kal. Tek başına aşırı aşırı zorlanırsın, en azından faydalan o evden sonra toparlanınca arkana bakmadan çık git evine... 
(10 puan) tarafından
Yeminle odadan çıkmıyorum.Kendim pişirip yiyiyorum.Allah var 8 aylık hamileyim ,hamilelik ayıp birsey mi...Rabbim her şeyi bilir ve görür Allaha havale ediyorum...
-Reklam-
0 oy
(6,320 puan) tarafından
Canım öncelikle Allah annene merhamet versin. Şimdi senin yerine kendimi koyarak cevap veriyorum tamamen empati kuruyorum. Ben eğer destekçim yoksa ailem boyleyse üstelik kaçmışsam zaten hem doğurmak için ailemin yanına gelmezdm hem de zaten çocuğum 1 buçuk yaşındayken hamile olmazdım ki sen 1 ay sonra doğurcan. Bunun bir de bakımı. İlerisi daha fena. İkiside bebek. Bilemedim zor bir durum. Eşini dinle dediği yere git derim. 
(10 puan) tarafından
Eşim hastanede bir yada maksimum 2 gün kalır,oğluma bakacak kimsem yok,onunda kimsesi yok,herkes başka iller de...İnan kendimden vazgeçtim ilk sezeryande çok acı çektim doğru dürüst yatıp dinlenemedim.direk oğluma odaklandım.Ama şimdi hem kızıma hem oğluma yetememekten korkuyorum...
(6,320 puan) tarafından
İstemeyerek oldu sanırım ikincisi. Üstesinden bir şekilde gelirsin de işte olan sana olur. Sonra antidepresan hapları kullanmada
0 oy
(4 puan) tarafından
Canim ne olursa olsun git bence eşinin yanına annen çok değişik bir insan sen evde gerile gerile dolaninca ne olacakmış ki neyi ima ediyor abilerin mi ayyy cümlenin devamını bile getiremeyecegim yerinde olsam istenmedigim yerde durmazdım kadın git evimden diyor insan başına ne gelirse gelsin ne yaşarsa yaşasın gururundan odun vermemeli yani daha neyi bekliyorsunuz ki eşyalarını toplayıp kapıya atmasını mi çık git ordan kocanın yanında doğur bebeğini 
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Git evine gerekirse bir ay bakacak birini tut parayla bune boyle cehennem gibi
0 oy
(588 puan) tarafından
Esin perişan olacaksa olsun da sen bu ağız kokusunu çekme bence. Esin evde diğer çocuğunuza bakar hastanede de paralı hasta bakicilar var onlardan tutun. Ne gerek var bu kadar lafı yemeye.
0 oy
(600 puan) tarafından
Kız Aydın'da olsaydin ben sana bakardım valla vicdansız 
(10 puan) tarafından
Teşekkür ederim, ağlattın beni..Allah senden razı olsun...Diyecek söz bulamıyorum...
0 oy
(1,798 puan) tarafından
ALLAH annene hidayet versin bence eşin zorda kalsın ama bu lafları çekme 
0 oy
(1,010 puan) tarafından
Abla çok çok benzer bir durumu yaşıyoruz ben 19 yaşındayım kaçarak evlendim ailem yüzünden kaçtım yoksa ev eşya yapacaktık ama annem herşeyi mahvetti eşimle bir yuva kuramadık kurduğumuzu da kendi dağıttı maddi olarak evimizi dağıttı ama bizi ayırmadı beni istemedi eşimin ailesi ama bana saygısız olmadılar hiç bir zaman Allah var ama benim ailem eşimi hem istemedi hem hakaret vs. İlk bebeğimi aldırdı annem zorla bakamazsiniz diye şuan yine hamileyim eşim ve ben memelekette gidip uzak olmak istiyorum herkesten eşim şehir dışında çalışıyor para yapıp gideceğiz inşallah bende doğuma kadar burdayım mecbur annemdeyim üvey babam var bana laf çakar kötü davranır eşime küfür eder ben eşimle telde konuşurken annem sesini çıkarmaz beni ezdirir hep bende bunaldım eşimi özlüyorum bir yandan bir yandan bunları çekiyorum ama çocuğum için sabrediyorum. Çok pişman olacan erkenden çocuk yaptın hayatın kararacak gibi laflar duyuyorum annemden ama umrumda değil ben bebisim için pişman değilim olmam da eşim ve benim aramda 10 yaş var gayet iyi bir zamanda yaptım onunda yaşı için uygun bende kendimi hazır hissediyorum bana laf attıkları zaman cevap vermezdim eskiden eşim kızdı sen susutukca daha da ezilecen diye şimdi o üvey laf attıkça altta kalmıyorum oda eskisi gibi laf edemiyor annemin olumsuzluklari da bir kulaktan girip çıkıyor umrumda değil bir an önce eşimizs evimize kavusalim inşallah bizde anne hakkı var ama evlat hakkı da var onlardan bunların hesabı sorulacak 
(1,010 puan) tarafından
Hastane konusunda da aynıyız ancak doğum olunca eşim hastaneye gelir ondan fazla kalamaz üvey babam eşim baya kavgalı zaten bende başka destekçim yok bebek bakma konusunda tecrübeli değilim katlaniyorum eşim de bu süreçte eve çıkma parası eşya parası birikimi yapıyor sağolsun hem birikim yapıyor hemde ihtiyaçlari aldı bebeğin yardım gruplarına yazdım 2.el aldım eşyalarını el insanı bile yardım etti annem bir çorap bile almadı sözde torunu hep komşu yada hiç tanımadığım insankar giyim kuşam konusunda yardımcı oldukar sağolsunlar
(10 puan) tarafından
Aynen,Annenin hakkı varda evlatların hakkı yok mu ,bu yapılanları Rabbim görüyor ya elbet anne de olsa yanına yaptığı kâr kalmayacak...
(1,010 puan) tarafından
En iyisi evlendikten sonra hem eşinin ailesiyle hem kendi ailenle uzak olacaksın kendi çekirdek ailen ile birlikte yiyip içeceksin Bir sorun varsa kendi aranızda çözeceksiniz şişt doğum bir olsa da ikimiz için de hayırlısı olsun inşallah
0 oy
(372 puan) tarafından
Valla kocamın yanında ne kadar perişan olursam olayım böyle bir annenin yanında kalmaktan kat ve kat iyidir git kocanın yanına zaten hastanede hasta bakıcılar oluyor tutarsın birini üç beş kuruşa neyse işini görürsün gelirsin evine hamile halinle o stresi ne çekiyorsun ki sen
0 oy
(245 puan) tarafından
Yapman gereken tek eşey kocanın yanına gitmel bence.sen hastanedeyken bırek annenin oğluna bakmasını, zarar bile verir bence. Hatta sana ve bebeğine bile zarar verebilir bu lafşarı eden insan. Git kocanın yanına
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Yani bence evine git ve doğum içinde kendine birini ayarla eşin memur parasını versin bı haftalik beş yüz falan senin çocuğa bakar sen o ağız kokusunu çekeceğine git eşin hastanede refakatçi kalır biride evde çocuğuna tut birini parasını verin bu kadar üzülmene.degmez olmuş bitmiş bişey yani abilerinde bosanmjs onlara laf soze gelinve erkek 
0 oy
(77 puan) tarafından
Evine gitt... 
(10 puan) tarafından
Öyle yapacağım,Eşimle konuştum önümüzdeki hafta sonu alacak ,gerekirse hastanede özel o da tuttururum, oğlumu kimselere bırakmam.
(77 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun insallah saglikla dogur ve cok uslu bir bebek olsun seni hiç üzmesin insallah
(10 puan) tarafından
Amin...
0 oy
(3,484 puan) tarafından
Kendine de bebegine de bu stresi neden yasatiyorsun koyde dogum yapan binlerce kadin var sezaryenmis zaten planli olacak belirlenen gun hastaneye gidersin seni dusunurse yanina gelir yoksa da kayinvaliden falan varsa onu cagir birkac gunlugune
(10 puan) tarafından
Kayınvalide hasta ve yaşlı ,izmirde oğlunun yanında.O bakardı annem gibi değil...
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Valla gitt esinin yaninda durr onun dedgni yap eger o sana saygi sevgi gosteriyorsa.herseyin ustunden gelirsnz bosver.ben bu kdar hakarete kalmazdim.bike

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 88 göst.
3 Haziran 2023 Aile kategorisinde Aydan12345 (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,772 göst.
18 Mart 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 1,079 göst.
30 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Bircocukannesi10 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 100 göst.
22 Ocak 2023 Aile kategorisinde 175766 (272 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,082 cevap

34,835 kullanıcı

...