0 oy
391 göst.
Diğer kategorisinde (2,603 puan) tarafından
Erzurum da oturuyorum 1.5 milyar ev sahibi kirayı artir demiş Rabbim hayırlısiyla kira sahiplerine içinde de bana nasip etsin ev sahiplerinde hiç merhamet yok kendi nefsime de söylüyorum. Sadece kendi ceplerini dusunuyorlar demiyorlar ki herşey ateş pahası geçim sıkıntısı var herseyehergun zam geliyor bide benmi artiricam kirayı 

14 Cevaplar

+2 oy
(3,025 puan) tarafından
Yavrum sana gelen zamlar ev sahibine de geliyor seni çıkarsa en az 7-8e verir evini kiraya
-Reklam-
+1 oy
(1,618 puan) tarafından
Ben ev sahiplerine de bir şey diyemiyorum çok abes bir artış yapmadığı müddetçe. sonuçta hayat bize pahaliysa onlara da pahalı. Geçim onlar için de zorlaşıyor, bize hayır yapmak zorunda da değiller. Bizim kiramız 1450'den 2500'e çıktı ama bir şey demedik çünkü etrafımızda 5-6 bin liradan aşağı ev yok. 
(2,603 puan) tarafından
5.6 milyar abes değil mi zaten tmm ben 500 artırım ama bu zaman da 6 milyar ne demek ben asgari ücretle geciniyorum 6 milyar ev sahibine versem ben evimi nasıl gecindiricem
(1,618 puan) tarafından
Kiraların bu şekilde olması denetimsizlik sonucu olan bir sey..biz evden çıksak ahır gibi evlere abartmıyorum 4bin lira vermemiz lazım. Bu tabii ki normal değil ama etraf da bu sekildeyken ev sahibi de ben enayi miyim niye bu fiyata kira alayım derse haksız değil. 6bin lira kiraya cikartsa birden haklısınız ama ev sahibi de beğenmiyorsan çik dese yine zararda olan biz oluruz kiraci olarak
+1 oy
tarafından
Geneli 5-6-7 demiş kiralara ben bu ara Aydın'da 15 binden aşağı kira duymuyorum. Ama Balıkesir de evimiz var kirası 3000 bile değil , bizde onu artirmazsak eğer devlet eve ortak oluyor resmen, vergisi,sigortası derken 5-6 kiramiz devlete gidiyor. Ev sahiplerininde artırma sebebi zamlardan dolayı , vergisi, sigortası birde sen çıkınca eve bakım yaptıracak . Yani herkes tarafından mağdur olunan bir durum. Malesef ki Türkiye bu durumda artık. Paran varsa yaşarsın yoksa düşünürsün çok üzücü:(
(1,865 puan) tarafından
Balikesir'de nerde eviniz? Ben de oradayım kiraları çok merak ediyorum.
tarafından
Toygar Mahallesi'nde, sefa köy diye geçiyor sanırım bende gelin gittim tam bilmiyorum. Aslında şuan için g
Kira ederi o değil ama kiracimiz ev yaptırıp çıkacağım dediği için bu sene daha normal şekilde artırdık kirayı, gerçi böyle giderse hep fiyatı evini de yaptırmaz:) o mahallede hep evler güzel yeni yapılmış geneli 3 ay öncesi 7-8 duymuştuk şuan artmıştır kesin
(1,865 puan) tarafından
Balıkesirliyim ama pek bilmiyorum orda da okudum aslında. Aşırı artmış kiralar
0 oy
(6,222 puan) tarafından
Eee tamamda adaminda tek geliri o evse sana geçim sıkıntısı olan onada oluyor muhtemelen
(2,603 puan) tarafından
Adam zenginmis
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Makul ölçüde ir artırım ise sıkıntı olmaz herhalde hayat herkese pahalanıyor maalesef çok pahalı hayatta kira geliri de bir işe yaramıyor maalesef 
0 oy
(994 puan) tarafından
Ya onlarında tek geçim kaynağı o kiraysa ? Burdan da bakarsak ev sahipleride haklılar afaki bir rakam olmadıkça yılda belli oranda artış yapılması normal bizim icin nasıl ki herşey pahalıysa onlar içinde geçerli.Allah herkesin kendisine nasip etsin cidden günümüz şartları zor.
(2,603 puan) tarafından
Ev sahibi zenginmis ben tanımıyorum ama zenginmis
(994 puan) tarafından
Ama siznki gibi bir durum kötü ve vicdansizlik ne demek 1500 olan kirayı 6 bin yapmak asgari ücretle geçinen herkes sürünsün mü
(2,603 puan) tarafından
Smdi düşündükleri o karnım doysun cebim para görsün gerisi beni ilgilendirmiyor
(994 puan) tarafından
Evet ayıp olmuş
0 oy
(1,743 puan) tarafından
Benim kardeşim 3 aydır kiralık arıyor ev sahibi çık dedi..ve 7 binden aşağı kira bulamadı aldığı maaş zaten 9 yada 10 bin nasıl geçincek kara kara düşünüyor.. 7 bin dediği evleride bi görseniz 90mt küçük eski evler..hiç vicdan yok kalmadı
(2,603 puan) tarafından
Yok kalmadı Rabbim kardesinn de yardımcısi olsun... Smdi de yeni bahaneleri oğlumu everecem evden çıkın oğlum oturacak
(1,743 puan) tarafından
Bunun sebebide kızım boşandı geldi yanıma onu oturtacam demiş bakalım doğrumu
(2,603 puan) tarafından
Allah iyi etsin
0 oy
(280 puan) tarafından
Hayat sirf kiracilara pahali degil. Hem ev sahibiyiz hem kiraciyiz. Annem kiracinin kirasini arttirmadi ama simdi kendisinin artacak. Kara kara dusunuyor neyi nereye yetistiricem diye. Allah bu gunumuzu aratmasin. 
0 oy
(438 puan) tarafından
Ekonomi kötü. Maaşlar yada kazançlar belli, gideler belli. Herkes haklı olarak geçimini düşünüyor. Sonuç olarak birbirimize düşünüyoruz. Allah sonumuzu hayretsin. 
(2,603 puan) tarafından
Aminn
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Herseye her gün zam geliyosa ev sahipleri baska ulkede mi yasiyo?
0 oy
(7,768 puan) tarafından
1. Yılın dolduysa evet arttırman gerekiyor oturalı ne kdr oldu
(2,603 puan) tarafından
6. Ay once artirdi.5 yıldır oturuyorum
(7,768 puan) tarafından
Yapamaz sadece yıllık yapabilir sözleşmeniz var mı
0 oy
(804 puan) tarafından
Vala iyi oturuyorsun yani suan 6 7 bin olmus fyatlar bnde Erzurumdayım üst katımdakiler 3500den oturuyorlar 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Bizimki 1700 liraydı 3750 oldu. Buna da şükür diyorum. Çıksak evden 5 6 bine zor buluruz 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 123 göst.
0 oy
30 cevap 713 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
30 cevap 628 göst.
30 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 120 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,603 puan) tarafından soruldu