0 oy
419 göst.
Aile kategorisinde (482 puan) tarafından
Bebeğim 5 buçuk aylık ve dün hamile olduğumu öğrendim hiç beklemiyordum ama olan oldu yapacak bir şeyim yok kafamın ici darmaduman 2 çocuklu arkadaşlarım hayat nasıl doğum yapacağım zaman 14 aylık olcak kizim

22 Cevaplar

+1 oy
(119,242 puan) tarafından
ilk aylar ruya gibiydi ama reklammis suan zortladim☺️☺️
vaay be 2 cocukda ne var nasida kolaymis diyodum harbi reklammis
ikimci bebis emekleme evresine gelene kadar super emekledimi ortalama 6 ay civari zorluk basliyo hele yurudumu pohu yiyon
(9,556 puan) tarafından
Yenidoğan dönemi çok güzeldi 3 aylık olacagız biz yavaş yavaş zorlanmaya başladım uyanıklık süresi arttı 3 yaşındaki de ilgi bekliyor oda yetişemiyorum
dur bacim siz daha 3 aylikmissiniz hayat yeni basliyo size biz 10 gun sonra 15 aylik olcaz
(9,556 puan) tarafından
Ben şimdiden pes ettim sen yolu yarılamışsın 2ye bişey klmamış
-Reklam-
+1 oy
(740 puan) tarafından
Bende senin gibiyim . Kızım 5.5 aylıkken hamile kaldım . Şuan kızım 3.5 yaşında oglum iki yaşında inanır misin zorluğu oldu evet ama çok rahat büyüttüm kendime bir düzen kurdum ilk zamanlar . Oğlumu doyurdum gazını cikardim uyuttum geri kalan zamanimi kızım ile gecirdim yeni doğan olduğunu için pek birşey yapmadım ama büyüdükçe tam oyun zamanı sevilme zamanı gelince oğlumun ikisyle eşit şekilde ilgilendim . Şuan da aynı düzenden devam ediyorum . Kısacası rahatım 
(740 puan) tarafından
Ha bu arada en büyük yardimcim eşim o olmasaydı kesinlikle bu kadar rahat olamazdım. Çok yardımcı oldu halada olur . Gece ikisi uyanınca eşim kızımı alır ben oğlumu
+1 oy
(7,277 puan) tarafından
Olan oldu artık yapacak bişey yok zormu ? Tabikide zor ama güzel yanları coookkkk büyük 3 buçuk yaşında küçük 11 aylık beraber oynuyorlar gulusuyorlar onları izlemek hayattaki en güzel şey tabikide çok zorlanıyorum ama geçiyor zor günler sakın korkutma kendini zaman çabuk geçiyor bı bakmışsın buyuvermisler hemen ❤️hayırlı olsun sağ salim kucağına alırsın inşallah canım ❤️☺️
0 oy
(6,218 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun çok zor bence
(482 puan) tarafından
Gerçekten mi:(
0 oy
tarafından
Kolay gelsin bacı bazısına çok güzel benim gibilere çok korkutucu gelir 2cocuk 
(482 puan) tarafından
Yaa bilmiyorum:(
0 oy
(5,270 puan) tarafından
Esin yardımcı olacaksa rahat büyütürsün. Hayırlı olsun inşallah
(482 puan) tarafından
Eşim sevmeye gelince sever sadece
0 oy
(1,712 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun diğeri de daha bebekmis kendin bakacaksan zor olur senin için 
(482 puan) tarafından
Evet tek ben bakacam planlı olmadı ya bu hamilelik
0 oy
(6,516 puan) tarafından
1 çocuk ne kadar zorsa onu 2 ye katla o kadar zor işte 
(482 puan) tarafından
Şimdi kızım akıllı bakalım diğeri nasıl olcak
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Tek çocukla hayatım teoetaklak oldu iki cocukl heralde yanperi olurum 
(482 puan) tarafından
İkinci kazadan oldu ya benim
0 oy
(150 puan) tarafından
Bende haftaya cuma iki çocuklu olacağım kızım 3 yaşında herseyini kiskaniyo belki seninki daha iyi olur ikisi bi elden büyür gider insallah kendine güven rabbim sağ sağlim kucağına versin
(482 puan) tarafından
Allah sağ salim kavuşmayı nasip etsin amin canım inşallah ❤️
0 oy
(9,556 puan) tarafından
3 yaş ve 3 aylık aşırı zorlanıyorum sadece karın doyurabiliyorum tek başıma temizlik ütü çamaşır katlama vs yok büyüyünce düzen nasıl olur bilemem eşimin işten gelmesini dört gözle bekliyorum Allah yardımcın olsun seninki daha zor 
0 oy
(30 puan) tarafından
Benim ikisinin arasında 11 ay var. Şubatta doğdu digeri ocakta :) vallahi zorluğu var mı dersen evet var ama çevrene sana yardim edecek kişilerin varliğina, eşine, annenin gelip yaninda durup durmayacagina vs. Vs. Herseye gore degisir :)
0 oy
(48,629 puan) tarafından
casperiye jin yorumu okumaya geldim☺️
(48,629 puan) tarafından
postun içini şimdi okudum.abimle benim aramda 14 ay var ikiz gibi büyüdük
0 oy
(1,638 puan) tarafından
Seninkinin yaşları çok yakın benimkiler arasında 5 yaş var bende önce çok korkmuştum hersey basa sarcak sıfır dan basliycam die bide ben erken uyanmayı hic sevmem her sabah 7 olmadan uyanıyoruz cok şükür Allah sabrını veriyor korktuğum gibi olmadı bide 2. Annelik de bence kafa daha rahat çünkü bu günlerin gececeginin daha da farkındasın Sağlıkla gelsin bebisin :)
0 oy
(625 puan) tarafından
Tek çocukla hayatım darmadağın oldu 2.de ne olurum bilemedim yani. Bi de bu ekonomide 

Allah kolaylık versin. 
0 oy
(465 puan) tarafından

image

anlatmaya gerek yok görüyorsunuz 
0 oy
tarafından
Doğum yaptığımda 16 aylıktı kızım. Oğlum 4 buçuk aylık şu an. Yani bir dakika bile zihnin boş durmuyor. Fiziksel yoğunluğu geçtim. Kendimi yarış atı gibi hissediyorum seyislerim de çocuklarım. Daha nasıl anlatıyım kendim için yaşamıyorum. Seni korkutmak abartmak amaçlı yazmadım ama gerçekten çok zor hele ki ilk çocuğun yaramazsa....
0 oy
(12,580 puan) tarafından
valla bende çok merak ediyorum kızım 1 yaşında 11 haftalık hamileyim

sağlıcakla kavuşun
0 oy
(193 puan) tarafından
Benim için biraz zordu ama sen biraz erken kalmışsın canım ya 
0 oy
(1,122 puan) tarafından
2.doğduğunda biraz zorlandım açıkcası kabus diyebilirim ama şuan 4 aylık abisi onunla konuşunca tepkiler veriyor ve anlaşıyorlar 1.çocuk 2 yaşında tam ve kardeşiyle ilgili sorumluluk vermeye başladığımdan beri daha az yoruluyorum diyebilirim mutfakta işim varsa kardeşini ona emanet ediyorum mesela kardeşinin altı değişecekse bez ve mendil grtirme görevi abisinin bu düzene geçtiğimizden beri kardeşini daha çok benimsedi diyebilirim kardeşi ağladığı zaman gidip oyunlar oynuyor susturmak için susmazsa gelip söylüyor kısacası birlikte vakit geçirmeleri için çaba sarfediyorum ki kardeşine zarar vermemesi için. Sorumluluk aldığından beri zarar vermedi aksine kardeş ben abin diye kardeşini darlıyor

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 235 göst.
0 oy
16 cevap 589 göst.
0 oy
18 cevap 416 göst.
8 Ocak 2022 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,277 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 721 göst.
23 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,159 soru

11,349,732 cevap

34,815 kullanıcı

...