+1 oy
599 göst.
Aile kategorisinde (196 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar 

25 Cevaplar

+6 oy
(7,704 puan) tarafından
Çünkü düşüncen yanlış bacım o çalışıyor onun parası diye bir şey yok evlilikte 
(196 puan) tarafından
Diyorum mesela ver biraz harcama yapıcam kartta diyelim 80 lira var sadcee diyo ondada çocuğun bezi azaldığı aklıma geliyo onu alıyorum bu bayramda bakim nasıl olucak
(7,704 puan) tarafından
Kuzum annelik işte ya paramız kalmazsa diye bez alırız ye düşünüyorsun ama onu sen değil babası düşünecek sen alırsın o 80 TL yi harcarsın iki gün sonra bez bitti dersin baba olarak almak zorunda gerekirse iki işte çalışacak
(196 puan) tarafından
İşte o da iyi biliyo parayı kendime harcamıycagimi evde eksik bişey alıcagimi ve başkasındsn borç aliyo zoruna gidiyo milleten istemesi
(7,704 puan) tarafından
Sende yüzüne vur canım sen kendine bunları aldığın için biz kendimize birşey alamıyoruz sonrasında milletten borç almak zorunda kalıyorsun de
(196 puan) tarafından
O gün harcama yapmıştı 300 lira yemege Arkadaşıyls beraber yemişti şimdi onun lafını yapcaktim dedj çocuk sürekli kendisi ısmarliyo ama bana demedi ben harcamalarından gördüm dedim sende o zaman gitme çay iç evine gel o da yok tabi
-Reklam-
+1 oy
(1,964 puan) tarafından
Dinimizde erkeğin maaşı diye bir şey yok.

Kadının parası kadınındır ama erkeğin parası hanenin parasıdır. Erkek hanesinin ihtiyacını karşılamak zorundadır. Kendi üstüne başına ya da keyfine harcarken size borç var olmaz deme gibi bir hakki yoktur.
(2,705 puan) tarafından
++++++
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Geçim sıkıntısı çekiyorsa kendine de almasın. Yada ek iş vs yapsın senin ihtiyaçlarını alsın.  İhtiyaç sadece boğaz dolması değil maalesef 
(196 puan) tarafından
Vala haftasonlari çalış dedim böyle olmuyor o da yoruluyo dinlenemiyo ağır halı taşıyo zaten yemek desen kimse yemiyo işçilere değer sıfır oda askerliği uzattığı için mecbur çalışıyo
0 oy
(17,633 puan) tarafından
Sizin evlilik olmamış be gülüm senin benimmi olur onun görevi hepinize bakmak bakamıyosa yuva kurmayack
(196 puan) tarafından
Yeni evliyiz ya ilerde daha iyi anliycagini bekliyorum şuan da sıkıntıdayiz sıkmak istemiyorum
(17,633 puan) tarafından
Başta nasıl alışırsa öyle gider dikkat et
0 oy
(4,146 puan) tarafından
Yanlış bir düşünce bu canım eşin çalışamayacak durumda olsa sen çalışsan benim param der sadece kendine mi harcarsın bence öyle yapamazsın o yüzden eşinden de bunu bekleme onun parası diye bir şey yok evlendiniz sizin paranız eşinde düşüncesiz sanırım kendine gelince alıp sana gelince borç diyorsa bencillik ediyor bende şu an çalışmıyorum ama eşim kendine bir ayakkabı alacak olsun içine sinmez illa aynı değerde sende al der bak benim var ihtiyacım yok desemde tek kendime alınca içime sinmiyor al işte beraber yeni giyelim der evlilik bu demek çünkü bende çalışırken alıp veriyordum erkek adamsın sende para bulunsun diye o da aynısını yapıyor 
(4,146 puan) tarafından
Aynen öyle canım sen onu bu kadar düşündüğün için adamın kafası rahat nasılsa benden bir şey istemez bari kendime harcıyayım modunda yaşın kaç bilmiyorum ama Bi abla kardeş tavsiyesi olsun erkeklere çok acıma gün gelir senin kıyamadığın parasını o yedirecek biri olur bu başka kadın olur iş arkadaşı olur ailesi olur ama bol buldu mu parayı karışan eden olmadı mı emin ol bulur yani o yüzden yapma har vurup harman savur demiyorum ama en temel ihtiyacından üstünden başından da kısma yani
(196 puan) tarafından
Çok sağolun Cesaret verdiniz deniycem şimdi aklıma gene Kredi borçları geliyo geri çekiliyorum ister istemez
(4,146 puan) tarafından
Dene dene bir şey kaybetmezsin borç dedi mi sadece bana mı borç var kendine alıyosun beni de düşünmek zorundasın üstümde hep aynı şeyler mantık olarak kocam sen oldugun için senin Beni düşünmen lazım ya hani falan de canım ☺️
(196 puan) tarafından
Diycem harfi harfinize çok alıngan birisi ya kırılmaz inşallah zaten borçları bı tek ben dert ediyorum bunu anladimn
(4,146 puan) tarafından
Etme işte bacım etme sorumluluğu bu kadar üzerine alma bırak biraz senin de kafan rahat etsin
0 oy
(7,557 puan) tarafından
Burdaki birkaç kişi tarafından linç edilebilirsin haberin olsun 
(196 puan) tarafından
Linclere açığım boş boğazlık yapana cevabim olur;)
(7,557 puan) tarafından
Daha önce de birkaç kişi senin başlığından post açmıştı demediklerini bırakmadılar ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯
(196 puan) tarafından
Merak etme kuzum öyle insanlar burda çok karşıma çıktı ağzının payını alıp defoldular burda çok var öyleleri :D
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Oldu her ay kendine bisi alsin sen deyince borç harç vs çalışayım de o da yok. Doğruyu söyleyince zoruna gitsin. Neresi mantıklı bunun
(196 puan) tarafından
Kendine bişey alınca ben diyorum hani alsın almasın değil ama bizi de düşünsün ama yanlış anlama oluyo
(4,651 puan) tarafından
Aynen alsın tabi dee. Yanlış anlamak da işine geliyo sanki. Oysaki yanlış anlaşılcak bir durum yok ortada
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Borç harç düşünülen adam kendi üstüne alırken borç  tatile mi çıkıyor  
0 oy
(4,599 puan) tarafından
Canim evlilikte sen ben olmaz asla varsa beraber yoksada beraber 
(196 puan) tarafından
Evet oyle olması gerek ama bizimkine kaç kez dedim ama yanlış anlıyo sürekli
(4,599 puan) tarafından
yanlis anlamiyor istedigi gibi anliyor cebinde akrep var sanki
(196 puan) tarafından
:)))ay vala iyi yaşayın çok güldüm bu lafı diycem ona
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Evde is yapiyorm diyosun ya yap kazan parani al ustune basina o rencide olsun ben bakamiyorum demekki demeye kalsin madem borc dusunuyo sen istedginde kendindede dusun cek ozaman 
(196 puan) tarafından
Şimdi aklımda o var zaten Allaha şükür işimde kolay hep devam ederse ihtiyaçlarımı alırım
(1,575 puan) tarafından
Ben oyle yapiyorm valla istedgimi aldiriyorum ama kendime laf getirmiyorm enazindan ben yaptim diyebilcek biseyi yok yani
0 oy
tarafından
Bı erkek nasıl alisirsa öyle gider neden kendine ve çocuğa gelince yokta kendine var çalışıyor olabilir ama siz ailesiniz sonuçta benim param onun parası olmaması lazım . Görevi size bakmak zorunda yani . Sende çalışıyor olsan sende sonuçta eve yapacaksın 
(196 puan) tarafından
Ben mesela dediğimde kendine üst baş alma konusunda diyo sen çok karışıyosun diyorum bazen adam çalışiyo istediğini alır diye ama bizide düşün kaç kez dedim ama işine gelmiyo sanırım
0 oy
(2,376 puan) tarafından
Gecim sikintisi olmasini anlarim ama kendine alabiliyorsa cokta sikintida degil esin anladigim kadariyla. Yani kendine alirken sen yuk olmiyim, yok onun parasi vs demen cok sacma. O sana yapmak veya eve bakmak zorunda. Bakamayacaksa evlenmeyecekti. Gerekirse iki is yapacak. Bu kadar kocani dusunme, madalya takmaz sana kimse.
(196 puan) tarafından
Hafta sonları boş değil kuzum çalışıyo yük olmasındann kastım şu ben bu zamana kadar kendim ihtiyaçlarımj hep kendim alırdım babamdan hayatta istemezdim oda zaten vermezdi laf yapar diye ondan kalma galiba
0 oy
(6,216 puan) tarafından

Bir laf var ayranı yok içmeye tahterevalliyle gider ....... 

Bu mantığı anlamiyorum cidden. Kocan hem borcum var diyor hem kıyafet mi alıyor ? Kendime ya da çocuğuma hiç bayram elbisesi almadım durumumda müsait ama bana saçma geliyor. Evinize biseyler almaya para kalmamış kıyafet almak istiyorsunuz. Aslında olması gereken şu değil mi ne olur ne olmaz diye kenara para atmak lazım. Çocuğa lazım olur size lazım olur. Kuruşsuz ayı bitirmek parayı yönetememek demektir. 
Tamamen sizi düşündüğümden diyorum kıyafete para harcamak yerine ek iş yapıp birikim yapabilirsin borçlarınızı kapatabilirsiniz. 
0 oy
(113 puan) tarafından
Onun parasi seninde paran düşüncen yanlış canm + her ay kendine alip size almiyosa buda olmaz madem borçlarınız var tek size borçları yok kendine gelince niye alıyor 
0 oy
(1,726 puan) tarafından

Aynı bende böyleyim kızıma hep ben bir şeyler alırım yardım parasıyla eşim ne para verir ne de hadi gelin bugün alışverişe gidelim der bu para nereye gidiyor bilmiyorum biz eşinizi idare ettikçe kaybediyoruz sanırım eltim kaynima acımıyor hep para istiyor bir şeyler alıyor aldıkça da paraları artıyor biz harcamıyoruz diye para da nereye gidiyor nasıl gidiyor bilmiyorum

Bildiğim tek şey yardım parası olmasa boynum bükük kalacak :ermm:
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Evliliğiniz tak oturmamış gibi aile olmayı öğrenince düzelir bende yeni  evlendiğimde çekinirdim istiyemiyordum valla şimdi çocuklarımın kendimin ihtiyaçlarını istiyorum alıyorum benim kide borç var diyordu sürekli onların borçları hiç bitmiyor yaşayıp görcen bak :))
0 oy
tarafından
düzenlendi
Ne yapacaksın bu kadar kibar hassas davranmaya  şunu alicam bunu alicam diyeceksin direk alacaksın, borcu varsa kendinede almasın önce çocuğa alınır bizim evde sonra hangimizin daha çok ihtiyacı varsa ona alinir çoğu zaman eşimden ben istemem bile alır geçerim yani alıştı bizimkide sonuçta bir aile olduk tabikide kendi ihtiyaçlarimi bebeğimin ihtiyaçlarını alacağım kıyafet vs de dahil kaç. Para alıyor nereye gidiyor hesaplı bir şekilde oturun konuşun sanada bir bütçe ayarlasin 
(196 puan) tarafından
Harcamalarina bakmasam herşeyinne inaniyodum ama kendisinin dürüst bı şekilde söylemesini beklerdim hafta sonları bı yere giderken bı yerlerden alıyo ister istemez tuhaf oluyorum hani sıkışık durumdayız sırasımiydi diye ama yanlış anlıyo beni söylemiyorum
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Cok yanlış düşünüyosun,ne demek çalışıyo kendi parası evlendiyse senin paran ve sen ömür boyu da calismasan dana bakmal ihtiyaçlarını almak zorunda,sen böyle düşündüğün için sana para harcamıyo zaten 
0 oy
(392 puan) tarafından
Valla baci o adamın koynuna girmeye çekilmiyorsak kendim içinde diyorum çünkü bende çalışmıyorum parasını harcamaya da çekinmememiz lazım❤️
tarafından
Aboooooo kazasız belasız olsun inşallah balım ohhh keyfinize bakın ☺ sende haklısın bak ☺☺❤
(392 puan) tarafından
Sonuna kadar haklıyım Amin inşallah ablacım benim❤️❤️❤️❤️o araba ile sizin evin önüne gelmekte nasip olsun inşallah❤️❤️❤️❤️
tarafından
Ayyy aminnnnn inşallah nasıl mutlu oldum son yazdığına kuzummm  ☺❤❤❤❤
(392 puan) tarafından
Hepsinin içinde en içten yazdığım da o abla❤️❤️❤️❤️❤️sen hep mutlu ol inşallah ablammmm
tarafından
Hep beraber kuzum benim Allah razı olsun ❤❤❤❤
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Sen de çalış canım 
(196 puan) tarafından
Ek iş olarak çalışıyorim zaten evde de boş boş oturmuyoz evin işi gücü temizlik çocuk yemek diyene kadar akşam oluyo zaten
(1,211 puan) tarafından
Kendisine alırken borç yoksa sana alırken de olmaması lazım. Ne istiyorsan işte boşver. O zaman kendisine de almasın

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 522 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Minik1mucize_ (383 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 474 göst.
15 Kasım 2021 Diğer kategorisinde akcanurr (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 715 göst.
8 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+3 oy
25 cevap 694 göst.