0 oy
515 göst.
Diğer kategorisinde (274 puan) tarafından
Kızım 7 yaşına girecek 7 saat uzakta başka bir şehirdeyiz. Babannesi dedesi önceden de derlerdi biraz büyüsün yazın biraz kalır bizimle falan derdi ben öyle geçiştirirsim ama geçen eşimle telefonda konuşurkren yazın dursun artık büyüdü durur gayrı dedi kayınbaba eşimde hee ya durur falan dedi bende yok ya uzak bir şey olsa ha denilince gelemez 16-17 yaşlarında kalır anca dedim kayınbaba nın zoruna gitti biraz. Zaten yazın gidip 1 ay duruyorum biraz orda biraz annemede takıntı haline gelecek gibi

Siz kalmasına izin verir misiniz. Bunlae bir daha inat edip derse ne diyebildim ki

51 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Bizimkiler hep öyle diyor ama yok ne babaanne ne anane benim yanımda olsun ben nereye o oraya. Daha önce çevremde başına acı bir olay gelen tanıdığım var o yüzden hep derim yapışık ikiz gibiyiz kızımı yanında isteyene anası da geliyor :):) ne zaman büyücek kendi ayaklarının üzerinde durucak ondan sonra istediğini yapabilir. 

-Reklam-
0 oy
(5,960 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Yani durabilir evet ama zorunda değilsem bırakmam. Bence de az daha büyüsün 
0 oy
(1,088 puan) tarafından
Asla bırakmam. Haberlerde görüyoruz başına şu geldi bu geldi diye. Allah korusun başına bisey gelse omur boyu düşman olursunx
0 oy
(7,009 puan) tarafından
Mümkün değil izin vermem. 
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Yedi daha kucuk gibi ya dokuz on olsa evet bırakırım 
0 oy
(8,272 puan) tarafından
Bir çocuğun yeri anne ve babasının yanıdır aranızdaki mesafe çok uzak 7 8 saatten bahsediyorsunuz mantıklı olan dediğiniz gibi beraber gidip kalınması 
0 oy
(590 puan) tarafından
Ben bırakamam 
0 oy
(1,195 puan) tarafından
Ben 10 15 yaşına gelmeden bırakmam ya başlıktan bakarak yorumluyorum 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Yok canim sen çok iyi düşünmüşsun 7 yaş küçük daha, bi de şu devirde çocuğu ayırma gözünün önünden zaten gidiyormuşsun neyine yetmiyor 
0 oy
(1,095 puan) tarafından
Ben küçükken yaz tatillerinde hep köye giderdim 3 ay kalırdım. Çok da severdim köyü. Dedemi babannemi. Ah ah keşke o yaşlara dönsek. Bende bırakamam sanırım . Ama guvenemedigim için değil asla. Sadece içim rahat etmez o sebeple. 
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Hersey bir yana hasta olsa gidemezsin ozledim diye aglasa gidemezsin 
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Bırakmam. Evladım her zaman gözümün önünde olmalı. Ben bile en ufak şeyde sorumluluk alırken korkuyorsam bıraktığımda en ufak şey olduğu zaman da kimse bana hesabını veremez. Giden gittikten sonra da bir manası yok. Nereye gidersem yanımda olur. 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Ben istanbulda oturuyorum ailem memlekette uçakla toplam 5 saate giderim bavul hazırlamak dahil. Bende 1 ay en az kalıyorum gidince. Eşimin de ailesi aynı şehirde ama 1 saat araları ben annemde iken eşimin ailesine bırakabilirim onun dışında ben İstanbula geleyim çocuğum kalsın mümkün değil 
(274 puan) tarafından
Evet canım bende öyle düşünüyorum. Ben şeyi merak ettim bide seninle aynıyız bu konuda eşinin ailesi de aynı şehirdeymiş 1 ay orda duruken annene geçince canları biraz sıkılıyo mu. Bizimkiler biraz eski kafa düşünüyor gelin artık buranın kızı burda dursun daha çok istiyolar da merak ettim seni nasıl ayarlıyorsun
(3,259 puan) tarafından
Yok bacım benim kaynana uzaktan sevenlerden yanına gelince 2 3 gün sonra başlıyoruz birbirimizelaf sokmaya. Aramızda sorun yok ama öyle yani. Ben genelde annemde kalırım. Oğlum olduktan sonra hele oglum 3.5 yaşında ilk defa geçen gitmemde 2 gün bu sefer gitmemde eşimde vardı diye 15 gün felan kaldım. Benimki laf etmez gidip gelmeme. Bide nene var eşimin anneannesi onu da o bakıyor o yüzden de anlıyorum onu yani kimseyi kaldırmıyor kafası da.
En son gidişimde misal köyde oturuyor kaynanam 1 hafta yağmur çamur evin içindeydik 2 3 gün güneş yaptı durduk sonra bi daha yağmur başladı baktım 1 hafta yağmur gösteriyor dedim ben gidiyorum. Eşimde arkadaşlarına gitmişti kalktım geldim anneme. Eşimde benim anneme pek gelmez alışkın herkes artık. Herkes nerede rahat ediyorsa orda
(274 puan) tarafından
Aslında çok güzel ya uzaktasın yani memlekete gidince de doğal olarak annende daha çok kalmak ister insan. Yok benim kayınbabam özellikle torunları özledim diyerek kaynanayı sıkıştırırki buraya gelsinler diye 3. Gün ararlar ne zaman gelecen diye orda da çok canım sıkılıyor. Aslında eşimle yıllık izinde 15 gün genelde orda kalıyoz geri döner beni anneme bırakır ama rahat bırakmazlar beni 1 hafta sonra kesin geri gelmem lazım 1 hafta 10 gün daha dururum sonra buraya dönmeden önce yine 5-6 gün önce yine geçerim annemden oraya gelince kayınbaba nın suratı bi düşük olur zaten.
He ilk evlendiğim de de demişti artık sen ordan çıktın senln evin bura diye
(3,259 puan) tarafından
Ağaç kovugundan çıkmadın canim sonuç olarak herkes evlenip kendi yuvasını kurdu diye anayi babayi cuvala koymadı. ben çok takmam kim neresini asarsa assın kim asacaksa onu bilirler ayrıca eşim de laf ettirmez. Sonuç olarak rahatım.
0 oy
(3,400 puan) tarafından
Benim annemler beni her yaz gonderirlerdi ama bizim ilceydi 1 saat yoldu ama senin mesafen cok ha deyince gidemezsin bence biraz daha buyusun ya da sende git cocugunu yalniz birakma
0 oy
(7,612 puan) tarafından

Ben koymak isdesemde almazlar hahaha kaynanam 4 oglandan sonra benim oglana bunyesi kaldirmiyo:)

0 oy
tarafından
Şimdi devir değişti falan da ben küçükken 6 7 yaşlarında anneannemle dedemle yaylaya giderdim çok da severdim şimdi kendi çocuğumu bırakır mıyım bilmiyorum da bişey olmaz bence 
0 oy
(2,719 puan) tarafından
Kimse kusura bakmasın bırakmam ben beni kalandialr şimdi çocuğumu kualancaklar onlara hizmet mi edecekler o çocuk ta giderde ayağını kırarım çocukla konuş ben gitmek istemiyorum desin bukadar vala. Ne saçmalık ben küçükken kalırdım oda 2gun baba annem beni hep dislardi kızlarının cocukalrina daha çok değer verrirdi yani bu piskoljiyi yaşatma 
0 oy
(6,334 puan) tarafından
Yok canım ya daha çok küçük ben kesinlikle gözümün önünden ayırmazdm ister zorlarina gitsin ister küssünler kızıma bişey olmasından daha önemli değil onların tripleri. 
0 oy
tarafından
Kendi annemle bırakırım yazlığı var annemin oğlum gider kalır 2 ay anneme güvenim sonsuz 
0 oy
(1,922 puan) tarafından
Hastalık sağlık yoksa izin vermem. Kimse kusura bakmasın. 

İlgili sorular

0 oy
46 cevap 392 göst.
11 Mart 2022 Diğer kategorisinde Zehra.. (1,786 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 440 göst.
4 Ocak 2024 Aile kategorisinde Tekcocuk (1,214 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 218 göst.
8 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 630 göst.