+1 oy
111 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (272 puan) tarafından
Dolapta nasıl saklarım haşlanmış ama öyle koymak istiyorum olurmu siz nasıl yapıyorsunuz yapan varsa

4 Cevaplar

+1 oy
(9,923 puan) tarafından
Cok haslama cikinca dagiliyo. Biraz suda cevir soguyunca koy buzdolabi posetine at
-Reklam-
+1 oy
(7,204 puan) tarafından
Ben taze koyuyorum haslamadan deste deste kırılmayacak şekilde poşete koyup. Çıkarınca kaynar suya atıyorum direk 
0 oy
tarafından
Hasliyorum biraz sonra süzgeçten süzülürken sonra buzdalabi poşetine kot at buzluğa aynı çıkıyor hep öyle yapıyorum 3 kilo attim yine
0 oy
(5,625 puan) tarafından
Instagramda gördüm deneyen var mı bilmiyorum. Kuru bir şekilde kavanozlara koyup içine peçete yakıp atıyorlar kapağı kapatıyorlar. Hiç su, tuz vs yok. Deneyen var mı acaba? İşe yarıyor mu?

Biz salamura yapıyoruz hep onda da illa suyu taşıyor
(5,625 puan) tarafından
Ha sıcakken konserve gibi yapıyorsunuz. Ya ben kavanoz kapağı kapatma özürlüsüyüm :) ancak eşim evdeyken deneyebilirim bunu:)
(219 puan) tarafından
Bende hiç birşey eklemeden kuru bir şekilde katlayarak koyarım yapraklari hiç bir şekilde bozulma olmaz.
Ve tavsiyem kapağını kapatırken iki defa geriye çevirin tık tık ses gelecek iki defa daha sonra sıkıştırın kapatma yönünde çok sağlam oluyor
(7,218 puan) tarafından
Yaprak kuru oluyor sadece kapağını kaynatıp hemen kapatirsan tutuyor zaten canım biz hep öyle yapıyoruz salamuradan daha güzel bence
(5,625 puan) tarafından
Himmm. Kapatma olayını biliyorum normalde ama.ne zaman ben kapatsam o kavanoz bozulur:) kuru kuru koyup sadece kapağı kaynatacam. Bunu deneyeceğim. Teşekkür ederim
(219 puan) tarafından
Yaprakları iyice bastırıp aralarında boşluk bırakmamaya dikkat et canım yoksa o zamanda bozuluyor

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 102 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Alisimm (2,355 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 140 göst.
13 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
10 Mayıs 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 157 göst.
5 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,351 puan) tarafından soruldu

377,743 soru

11,305,815 cevap

34,732 kullanıcı

...