0 oy
170 göst.
Diğer kategorisinde (24 puan) tarafından
Merhabaaaa kızlar Allah nasip ederse Cuma gün bebegimi kucagıma alıyorum ilk annelik heycanım rabbim isteyen herkese nasip etsin..Özelde doğum yapıcam sezeryan olucamm tecrübeli annelerin yardımına ihtiyacım var benim yanımda refakaci olarak annem kalıcak eşimede yatana kadar yanımda dur veya görüş saatine kadar diyorum kayınvalidem erkekleri almazlar öyle yerlere anca eve geçince görür çocugunu filan diyorr anlam veremiyorum hayır neden kalmasın erkek eşinin dogumunda yanında olmasın odadan çıkıncaa filan böyle bisey var mı devlette öyleydi bizim zamanımızfa diyor kaynanam erkekleri almazlar diyorr böyle bisey var mı özellerde bilgisi olan anneler var mı ?

17 Cevaplar

0 oy
(44 puan) tarafından
Özelde böyle bir şey yok. Normal doğum yaptım doktor doğum anına da girebilir dedi ama eşim cesaret edemedi kapıdan.bakabildi. Benimde annem ve eşim kaldı aynı odada kaldık eşime bir şey demedi kimse. Ama sonrası sarılıktan dolayı 3 günlük bebeğimle devlet hastanesinde  yattık eşimi almadılar içeri refakatçi de almadılar ikimizdik sadece 
-Reklam-
0 oy
(40 puan) tarafından
Canım devlette öyle ama özelde aliyolar merak etme eşin çok rahat görür sizi inşallah 
0 oy
(4,603 puan) tarafından
2020de karsta acil sekilde sezeryan oldum annem vardi yanımda esim sadece annem uyuyacakken cikmisti kapinin onunde bekliyordu annem uyansin diyede surekli kapiya vurup kaciyordu.d hele ozelde ogum olacaksan iki kisi bile kaliyor yaninda saglikla al bebegini yanina 
0 oy
tarafından
Sezeryenle özelde oldum ilkini Eşim ve kız kardeşim yanımda kalmıştı hiçte sorun olmuyor tek kişilik odayı veriyorlar özel sonuçta bu bize neden iki kişi diye sormadilar ayrıca ben ikinci doğumuda devlette oldum iklk gün eşim ikinci gün görümcem kaldı 
0 oy
(12 puan) tarafından
Özel de alıyorlar benim ilk doğumum özelde oldu hem eşim hem annem kaldı hatta pandemi dönemiydi ona rağmen aldılar zaten tek kişilik odalar o yüzden sorun olmuyor. Eltim de aynı şekil özel de 2 doğum yaptı ikisinde de hem annesi hem eşi kaldı yanında. Yani sorun etmeyin eşiniz 2 gün boyunca da yanınızda durabilir özel de sorun olmuyor. 
0 oy
(12,506 puan) tarafından
devlette doğum yaptım geçen sene. Eşim son gerçek sancidan gözum kararana kadar yanımdaydı. En son onu çikarıp görümcemi aldılar yıkadı beni doğurdum zaten

sağlıcakla kavuşun
0 oy
(9,936 puan) tarafından
Ozelde gorus saatide yok canim. Esin istedigi kadar yaninda kalabilir. Benim 2.dpgumda esim eve gitti gitti geldi. Gece bile geldi sabaha karsi gitti. Gitti uyudu yine geldi
0 oy
(1,359 puan) tarafından

Canim bence iki kisi gerekiyor. Cunku birinin bebekle birinin seninle ilgilenmesi lazim. Bebek topuk kani vs islemler icin odadan iki kez hemsireler tarafindan goturuluyo bu islemlerde asla bebegini yanliz gonderme. 

İkinci olarak sezeryan sonrasi senin yurumen gerekiyo gaz cikarmak ve iyilesmek icin. O esnada bebek tek kalmasin odada diye.
Tuvalaette yardima ihtiyacin oluyo ilk etapta yine seninle biri ilgilenirken bebege goz kulak olmasi icin. 
Benim tecrubelerim bunlar . Ozel hastane herturlu kabul ettir . Cazgirlik yap. Ben diger insalar rahatsiz olmasin diye sadece esimi odadan pek cikarmadim sadece
0 oy
(645 puan) tarafından
Özelde yapacaksan alırlar eşini hatta refakatçi olarak alan özel hastaneler var bizim burda 
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Canım özelde öyle birşey yok beni eşim yürüttü hep.yanimda kaldı ve diğer bayanin öyle oldu 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Özelde öyle bise yok her oda tek kişilik benim eşim oğlumun dogumda sabah 8den gece 12ye kadar hastanede durdu kizimda da oğluma bakması gerekiyo diye sadece 3 4 saat durabildi sonra eve gitti oglumun uyku saati geldi diye,doguma girdim ciktim herkes ordaydi ama durdu yani odada babam annem kardeşlerim ablam eşim oglum herkes vardi kimse gık demedi 
0 oy
(159 puan) tarafından
Tabiki oyle birşey yok kaynanan kendi kalmak istiyor diye düşünüyorum

Bende özelde dogum yaptim esim ve annem kaldi eşe sinir yok zaten korona doneminde baba+1 refakatciydi

Doğum yaptığım hastanede refakatçi sınırlaması yoktu ben oyle teecih ettim)
0 oy
tarafından
Devlette almıyorlar ama özelde sorun yok canım. Merak etme rahat ol. Hastaneye girişimden hastaneden çıkışıma kadar eşim yanımdaydı. O koltukta uyudu ben yatakta. Bebeğimizde aramızda olması gereken yerinde uyudu. 
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Özelde öyle bir durum yok çünkü tek kişilik odada kalıyorsun.oglumu dogurdugumda babası gece de kaldı annemde yanımdaydı.ha birşeye yararlari olmuyor adamlarin ama olsun :D
0 oy
(990 puan) tarafından
Ben de ozelde dogum yaptim. Oda tek kisilikti. Gun boyu esim annem kardeslerim istedikleri zaman girip ciktilar. Gece de istese esim kalabilirdi ama eve gonderdik annnemle kaldim.  Sabab tekrar geldi. Ozel hastsnede oda tek kisilik ise karismazlar diye dusunuyorum
0 oy
(3,431 puan) tarafından
Ozelde kalabiliyo ben ogle dogum yaptim geceye kadar esim durdu yanimda gece ablam geldi sabah erkenden yine gelmisti esim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 79 göst.
6 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,595 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 109 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Yeni (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 177 göst.
14 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Keremalimm (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 86 göst.
29 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Zeynep51 (46 puan) tarafından soruldu

377,939 soru

11,312,500 cevap

34,745 kullanıcı

...