0 oy
371 göst.
Aile kategorisinde (1,937 puan) tarafından
Kızlar lütfen tartışma kaldıracak halde değilim gerçekten yardımcı olmak isteyenler yazsın benim buzdolabı 12 yıllık o zaman kayinvalidem gil küçük aldılar bende 16 yaşında İdim kimse fikrimi bile sormadı neyse artık çocuklarım büyüdü artık okula gidiyorlar misafirlerim çok buzluğum yetmiyor derin dondurucu almak istiyorum parada biriktirdik 10.000 kadar paramız kadar almayı düşünüyordum ama kayinvalidem burak kesmek istiyor oda 10.000 eşimle normalde yarın gidip alacaktık o kadar saçma sapan bir şeyden dolayı küstü ki anlatamam sabahtandir sırf yarını iptal etmek için başka bir konudan tartışma çıkardı ya kendi akilsizligi yüzünden bir arkadaş kavgasına karıştı hapse girdi 9 ay Yargıtay da dosyası avukat yakın zamanda sonuç çıkar demiş bende hâli ile korkuyorum ne olacak diye 3 buçuk yıl yatarı var daha eee benim suçum günahım ne kendi etti kendi buldu bu mahkeme sürecinde yaşadığının çok fazlasını ben ona yaşatmışım ne yapmamışım dedim asıl sen yapıyorsun sırf derin dondurucu almamak için anana kaç aydır kendimizden kısıp biriktirdigimiz parayı vermek için söylediklerin yaptıkların çok kırıcı asıl sen kocalık babalık görevlerini yerine getirmedin arkadaşına uydun bizi bu hallere koydun hayatımıza hep 3.kisileri dahil ettin huzurumuzu bozdun dedim tartıştık ettik sonra ayrı odalara gittik şimdi ben kızlarımla uyuyorum oda diğer odada gerçekten ne yapacağım bilmiyorum artık ailem arkamda olsa bugün boşanır idim yaşattıkları yüzünden panik atak hastası oldum psikolojikmen çöktüm en ufacık şeyi bile kaldıramayacak hâle geldim 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Senin paranla kurban nasıl kesiliyormus ki öyle seymj olur .kaynanan kendi parasıyla kessin kesmek istiyorsa.bu kocalar anneci mi hep karılarını ne olarak gouyorlar anlamuyorum
tarafından
Hayatımda duymadım .herkesin inanışı farklı bişey diyemem .bende kurban anladım buragi yanlış yazdın sanmistim
tarafından
Batıl birşey galiba.
(1,937 puan) tarafından
Aslında daha çok ölülere kesilen bir kesim Burak ama diriler de kendi adına kesip yarın öbürsü gün çocukların belki kesmez arkamdan yapmaz düşüncesi ile yapabilirler İslam'da öyle bir şeyler yoktur yani İslam dininde maalesef yok ama uygulayan çok bunu yapmak yerine işte ölünün hayrına veriyorum demek daha mantıklı ve kendi hayrıma dağıtıyorum demek daha mantıklı yani hocalar da öyle söylüyor ama öyle bir inanç olduğu için veriliyor
tarafından
Onun yerine kurbanda kessin canım.
Oda zaten ahiret için kefaret
(1,937 puan) tarafından
Ya ne niyetle keserse kessin benden Uzak olsun yeter
-Reklam-
0 oy
tarafından
Akıla ihtiyacı olan sen değilsin kesinlikle esin. Ben bu anaci eşleri anlamıyorum gerçekten hadi anacisin ama karin çocukların senin 1. Ailen artık onların istekleri arzuları senin için en önde olmak zorunda bunun bilincinde olmadan evleniyorlar madem sadece anana önem vericen başkasının hayatını evlenerek mahvetmiycen o kadar kızıyorum ki Allah ima şükürler olsun ne kaynanam la konuşuyoruz ne başkasıyla eşim bana çok düşkündür Allah ondan razı olsun gerçekten keşke ailen arkanda olsa bu adamı bir onur çekmesen 
(1,937 puan) tarafından
Keşke kendimi geçtim çocuklarıma üzülüyorum büyüyorlar ve nasıl bir babaya sahip olduklarını görüyorlar
tarafından
Özellikle kızlar için baba çok önemli aslında Allah yardimciniz olsun
(1,937 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(8,848 puan) tarafından
Ayy gazlamak gibi olmasında ben o parayı alırdım gider dolabı tek başıma alır gelirdim.kaynannan kurban kesmek istiyor sanırım kendi parası ile kesmesi lazım snein dişinden tırnağı dan ayirdigunla değil 
(1,937 puan) tarafından
Para benim hesabımda arkamda bir ailem olsa idi yapardım
0 oy
(2,706 puan) tarafından
Bence ailenin arkanda olmadığını bikdikleri icin boyle davranıyolar. Kocan da kendi kendine bahane bulmuş hicbi sey olmasa gözünün ustunde kasin var derdi. Allah yardimcin olsun
(1,937 puan) tarafından
Amin inşallah canım kendi yaptı kendi buldu ama sanki suçlusu ben mişim gibi davrandı çok sinirlendim
0 oy
tarafından
Ah kardeşim abla tavsiyesi bir insan yedisinde neyse yetmisindede odur..inanki bu tip insanları hayat8ndan çıkarıp kendiniz ise girip çoluk cocugunla dursan daha rahat edersin..
(1,937 puan) tarafından
Canım benim yani maddi olarak bir problemim yok zaten ben bugün istesem çalışabilirim sadece bebeğim küçük diye çalışmak istemiyorum yaşadığım coğrafyada maalesef ki boşanmak zor baba evine kefeniyle gelmek nasip olsun diye evden gönderilir kız
tarafından
Geri kafalılar bakma bu devirde kefenleri beklemek ailen seni koca orda sana istediğini yapsın çek sineye vay be
(1,937 puan) tarafından
Malaesef öyle
0 oy
(304 puan) tarafından
Asla verme aslaaaa
(1,937 puan) tarafından
Vermem zaten

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 812 göst.
0 oy
10 cevap 408 göst.
31 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,225 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 154 göst.
12 Ağustos 2023 Aile kategorisinde P-erdemtok (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 526 göst.

374,706 soru

11,208,249 cevap

34,514 kullanıcı

...