0 oy
444 göst.
Diğer kategorisinde (133 puan) tarafından
Kızlar ilk doğumum ve Altan çok dikişim var yürüyemiyorum oturamıyorum mecburen bebeğimi emzirirken oturmak zorunda kalıyorum çok acıyor nezaman iğleşir. Bebeğim doğumun 2 günü sarılık oldu büyüzden doğum yaptığımdan beri hastane ev arası gidip geliyoruz hiç dinlenemedim çok yorgunum uyuyamıyorum da sürekli emdirmem lazım sarılığı geçsin diye ayak da olduğum için dikişler dahamı geç iğleşir

27 Cevaplar

0 oy
tarafından
Islak bölge oluyor alt kısım o yüzden hava da almıyor geç iyileşiyor geçmiş olsun ben sezeryan lıyım sezeryan dikişi daha çabuk iyileşiyor 
(1,026 puan) tarafından
Aman Allah'ım ben neler okudum ☺ helal olsun size kızlar ❤  ne tacı ne makyajı ne süsü ben çok sefil bi halde çıkmıştım, fotoğraflara baktıkça gülüyorum kendime ☺
(7,444 puan) tarafından
Süs önemli :))
tarafından
Meliksah bende öyle aşko millet taç takmış benım şAftım kaymıştı
(7,639 puan) tarafından
Karşımda bir kadın daha sancı çekiyordu hastanede kadının annesi yanıma gelip gidip kızım gel saçlarını toplayalım deyip durdu istemiyorum teyze doğurunca fotoğraf çekincem diyordum :) ah şu süs ah
tarafından
Ağzım açık okudum ahahha
-Reklam-
0 oy
(829 puan) tarafından
Canım öncelikle rabbim analı babalı büyütmeyi etsin inşallah. Benimde ilk doğumda dikisim vardı ıslak tüt temiz olsun . Hava alırsa çok iyi gelecektir bı de doktorun ilaç verdi mi onları mutlaka kullan faydası illaki olacaktır geçmiş olsun . İnşallah çabuk toparlanırsiniz
0 oy
(575 puan) tarafından
Her WC sonrası pansuman yap canım mutlaka ihmal etme. Hijyenini iyi yaparsan çabucak geçer şimdi daha yeni oldugu için ağrın olması normal ama zamanla azalarak geçer 
0 oy
(5,162 puan) tarafından
Kaç gündür doğumun. 20 güne bişey kalmıyor bende. 
0 oy
(6,175 puan) tarafından
Kaç dikisin vardı ki 

2 normal.dogum yaptım birinde 7 dikis vardı 4 dis 3 iç 

İkinci doğumda hiç yoktu 

Ben 10 güne iyileşti düştü dikişler 

Pansuman yapıp dinlenmen lazım aslında sürekli hareket edince birbirine değip acı yapıyordur canım 
0 oy
tarafından
Kaç dikişin var canım tantilot sür iyi bakman gerek yoksa fena enfeksiyon kaparsın dim sana bnimde ilk doğumda 6 dikiş vardı çok zorlanıyordum ağlıyordum resmen geçmiş olsun Allah analı babalı büyütsün inşallah 
0 oy
(6,138 puan) tarafından
Dinlqnemedigin için ağrıyor kuru tut orayı yiksdiktan sonra batikon sürüp kurutmaya kurutuyordum ben
0 oy
(7,376 puan) tarafından
2 3 hafta da tamamen iyileşir canım benim de çok dikisim vardı temiz tut çabucak iyileşir 
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Valla canım korkutmak gibi olmasın ama ilk doğumda benimde iç dış çok dikiş vardı ve hemen hemen 40 un çıkana kadar ne oturabildim ne yürüyebildim
0 oy
(8,226 puan) tarafından
Canım oraya fito krem al sür düzenli olarak arada odaya cekıl kılodunu cıkar etekle bacakların acık otur hava alsın taharetten sonra kurula gerekırse fön makınası tut. Kurursa cabuk iyileşir bir kantoron bir fito seklınde surebilirsin 
0 oy
(173 puan) tarafından
İlk 1 hafta dişini sık ağrısı 1 hafta sonra ancak azalır benim öyle oldu göz gibi agriyor orası sağlıkla büyüsün geçmiş olsun
0 oy
(7,192 puan) tarafından
Ben kantaron yağı sürdüm her tuvalete gittigimde. Güzelce kurulayip sürüyordum. Benim bebeğimde kuvezdeydi sürekli hareket halindeydim hastanedeydim 10 gün anca sürdü oturamama sorunum 
(7,192 puan) tarafından
Hastanede bebeğim çıkmadan iyileştim yani
0 oy
(3,459 puan) tarafından
Benim ilk 10 gün çok zor geçmişti üstelik bebeğim sarılik olmuştu sırf hastaneye gitmeyelim diye nasıl baktığımı bilmiyorum en büyük korkum dikislerimin atmasiydi sonrasında yavaş yavaş geçti 9 ay oldu doğum yapalı hala bi gerginlik acısı oluyo dikiş yerlerinde
0 oy
(271 puan) tarafından
Canım ben de mahvolmuştum o dikişlerden uzanarak emzir oturma mümkün olduğunca. Pedini sık sık değiştir kuru kalması iyileşmesini hızlandırır. Batikon sür sürekli. Dikişler düşmeden ağrı dinmiyor malesef
0 oy
(391 puan) tarafından

Cnm bnmde çoktu dikişim dr kesinlikle hiçbişey sürme temiz ve kuru tut demişti. Sadece suyla yıka. Wc den çıkınca bile fönle kurutuyordum. Bnmde bebegim hastanedeydi bde uzak git gel bnde hiç dinlenemedim ama merak etme 10 güne geçer max 15. Yan otur yada yan yatarak emzirmeye çalış. 

Bebegini de saglıkla büyüt inşallah hayırlı ömrü olsun:)

(133 puan) tarafından
Teşekkür ederim♡ banada dr hiç birşey sürme dedi temiz ve kur tut fönle kurut dedi inşallah biran önce iğleşir ağrıdan bebeğimin tadını çıkaramıyorum
0 oy
(62 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım geçmiş olsun 
0 oy
(457 puan) tarafından
Pansuman vermiştir illaki doktorun birde orayı kuru tutmak icin doktorum bana saç kurutma makinesiyle kurut demisti sende öyle yap canim belki kuru olursq daha cabuk iyilesir
0 oy
(20 puan) tarafından
Canim biraz zahmetli ama her WC sonrası su serperek yıka kurula ve pedi az gelmiş olsa da mutlaka değiştir günde bi kere gazlı bezle batikon sür 
(20 puan) tarafından
He bı de ped yerine bebek bezi kullan ilk 10 gün
0 oy
tarafından
Benimde dikisim vardi tam 7. Gün bi rahatlama geldi bi hafta surdu yani yuruyemiyodum penguen gibi otururken dikislerin olmadi tarafa dogru yan otur batikonlu suyla iyice taret ol yoksa enfeksiyon kaparsin ben kaptim igrenc bir koku oluyo cekmek dikkat et 
0 oy
tarafından
Rabbim mübarek etsin evladinizi .Benim de oyleydi limonlu su icmek iyi  geldi gunde 1 2 bardak . Zaten su sut artiriyor iltihaba da iyi geldigi icin elhamdülillah ben baya faydasini gordum. Rabbim sifa versin acilen  Dogumdan degil dikisten korkuyorum ..

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 118 göst.
0 oy
2 cevap 72 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Merva90 (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 219 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Merva90 (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 229 göst.
9 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Gulcincim (603 puan) tarafından soruldu