0 oy
743 göst.
Diğer kategorisinde (108 puan) tarafından
Kesinlikle saçını yıkamaya izin vermiyor köpürtemeye bile izin vermiyor ne yapmam gerek saçlarını mı traş etsem inanın o kadar çaresiz ve yorgun ,yıpranmış hiss ediyorum ki ne yapacğımı bilmiyorum artık... Belki kenardan bakınca sade bir konu ama beni o kadar yıpratdı ki konuşuyorum sakince anlamıyor durmuyor sinur kriİ geçirdim o ağlıyor ben ağlıyorum bağırdım ne kadar kriz geçirdim resmen ((( bedenim titremeye başladı ,hamileyim ağrım bile tutdu o kadar sinleniyorum o kadar yıpranıyorum asla düzelmiyor hiç bişey hiç bişey düzelmiyor saçlarını kısaltdım zorlanmayalım diye yine aynı terane 

36 Cevaplar

0 oy
(91 puan) tarafından
Canım bunu oyunmuş gibi yapsanız belki ozaman tepkisi farklı olabilir bir kere alışsa aynı tepkiyi vermeyecektir yaz havası zaten havuz gibi bişeyin içindeyken sizde saçınıza su dökün oyun yapın belki işe yarar 
-Reklam-
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Cnm benim oğlum son 1 aya kadar sıkıntısızdi 1 ay öncesinde kendi benden önce girdi bütün sampuanini boca etmiş kafasına gözü yandı haliyle ondan sonra her banyo yaptircam dememe yaptirmama bas bas bağırdı  nasıl astigimiza gelince oğlum bende yapicam seninle dedim birbirimize şu atarak oynayarak yapalım dedim  ıslanıyorum ama napayim bir iki taş şu atiyo gönlü oluyo ağlamadan çıkıyoruz sende böyle şeyler teklif etsen oyun oynarken halletsen hemen benimki de 32 aylik
0 oy
(1,763 puan) tarafından

image

bundan al çocuk banyo şapkası 
(1,763 puan) tarafından
Bir de kulak burun bogaza götür geniz eti sıkıntısı olabilir nefes alma az olduğundan bogulacakmis hissi olur çünkü
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Banyoyla ilgili kitaplar alın derim saçlarını yıkamazsak çok çirkin oluruz anneciğim deyin kızmayın gerçekten annenin stresi çocuğa geçiyor kısık sesle sakin Bi şekilde anlatın illa ki anlayacak eline değişik oyuncak verin yada kovanın içine sevdiği bebeği ile banyoya girsin müsaade edin bu ara da sağ salim kucağınıza alırsınız inşallah yavrunuzu
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Sakin ol çünkü bnm oğlum su ile oynamayi çok sever ama oda kafa kısmında aynı her çocuk böyle sinir olmadan yaptığın kadar yap. Nolck zmnla alışır 
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Kisacik kestir aman zaten yaz geldi bosver kiz karnindakini de düşün olmaz oyle
0 oy
(506 puan) tarafından
Benim kızda öyle.Banyo yapmayı çok istiyor ama yok yok diyor saçı aklına gelince.Halbuki ben hassas olsun hep.Oyun haline getirdim yined eoyle falan durdu bugüne kadar.Ama zulüm cidden .Başıma dökme suyu,sabun yapmada vücudumu yıka kafasinda 
0 oy
(4,682 puan) tarafından
oyle yaptiginda bende onunla yikaniyorhm ilk kendi kafami kopurtuyirum kopugu burnuna falan suruyorum sonra eline sampuan dokuyorum kendi bi kac dakika sonra brnden gorup yapiyor 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Aparat var yüzüne su gelmesin diye al ondan bir tane belki birden bire su iniyor ya ondan korkuyordur 
0 oy
(2,223 puan) tarafından
E bebekte banyo şapkaları var ondan alıp denesene canım pahali bı sey değil 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Oğlumda aynı saatlerce suda oynar çok seviyo ama asla başına su değdirmiyo ne yapcam hiç bilmiyorum çok zor 
0 oy
(1,099 puan) tarafından
Oyuna cevirsene. Mesela banyo ettirirken oyuncak bebek al sen ona deki . Çocuğum sen bu bebeğin saclarini kopurt, bende senin saçlarını kopurtim beraber yikanalimm. Huyuna gidip oyuna cevirirsen yapar. Bide duşa sevdiği oyuncaklardan da köy. Bak bakalım ise yaricak mi . Benim kızım da bazı konularda beni zorladiginda oyuna çeviriyorum. Mesela kıyafet değiştirirken bı ara çok zorkuyordu .. abrakadabra yaparak giydirdim . Yada ki pıtı pıtı yaptık 
0 oy
(13,048 puan) tarafından

Kızım da çok severdi suyu 3 yalına girmeye yakın kafasını yıkatmak istemiyor daha sürmeden saçına gözlerim yandı diye ağlıyor :)

0 oy
(10,533 puan) tarafından
Saçını kessende aynı kızım 4 yaşında asla banyo sevmez istediğin kadar saç kes gene kafasını yikayacacaksin o yüzden saçlarına hiç kıyma 
0 oy
tarafından
kulagina su gidiyor belki ondwn sevmiyor kulagi icin bisi alabilirsin yani istemese de o oynasa yikayacaksin yalcsk bisi yk
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Ayyy seni o kadar iyi anlıyorum ki aynı yaşlarda bizde de bu sorun vardı kavga dövüş bağış çağrış yıkanırdık aman Allahım burada benimki de ağlıyor diyenlerin çoğu bu şekilde yaşamıyordur eminim bu cok ayrı bi durum resmen sudan öcü gibi korkar gözleri buyurdu asla ama asla zorla su dökme kafasından daha büyük travma yaratıyor :(( ben sorunu nasıl aştım soyliyim tatilde annemlere gitmiştik farklı bir banyo oluşu biraz cezbedici oldu oyunlarla yani bayağı maymunluklar yaparak suya sokmaya alıştırdım yavas yavas. Kuvetin dibine az bi su doldurdum ben girdim içine o dışarıdan bana bakıyor girmem diye ben şarkılar söylüyorum suları elime alıp havaya atıp şovlar yapıyorum neker neler en son hadi gel sadece oradan ayagini uzat dedim ayağını soktu dışarıdan hosuna gitti o şekilde sonra iceri gir suda zipla falan dedim öylece girdi ilk kez kriz yaşamadan o gün yikayabilmistim yani anlayacağın sabret ve oyunlarla dene ama zorlama daha beter oluyor tecrubeyle sabit

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 585 göst.
17 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Mhmd8mrn (5,941 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 125 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde pembesever (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 428 göst.

380,381 soru

11,389,262 cevap

34,894 kullanıcı