0 oy
184 göst.
Aile kategorisinde (590 puan) tarafından
Babam vefat etti .annem köye gitmek istedi uzun mndir gdilmedi diye.ewe fln bi bakmak için.kardesim götürmedi(annemgil ona ev verdi araba verdi).Ben ise yillardr çalışıyorum evliyim arabam yok.yani ailem henüz maddi olarak bna bisey vermedi.esimde buhafta sonu için arabayı yaptırıp götüreyim dedi.

Annem köye başkasıyla gitti geldi.bnada gönül koyuyor el kadar olamadınız dye.ztn üzgün iyice üzmek istemediğim için susuyorum. Arabam yok diyorum.kocanin vardı dio 2 saatlik yere 1 yıldır kimse götürmedi diyor.

Şimdi dicemki oğluna ev verdin araba verdin onun götürmesi lazım bütün yatırımını ona yaptın noldu eşini görünce seni adam yerine mi koymuyor dicem zoruna gidecek.uzulmesin diye demiyorum. 

Bu arada eşim köyü sevmiyor adam beni çocuğunu bile götürmeye gitmek istemiyor

Annem bna gönül koymakta haklimi

5 Cevaplar

0 oy
(2,617 puan) tarafından
Hayir. Esinde goturmek zorunda degil zaten. Ogluna mal mulk vermese bile oglunun once goturmesi gerekir bence. He ikinize birden gonul koyuyorsa o zmn hakli ama sadece sana koyuyorsa haksiz.
-Reklam-
0 oy
(6,236 puan) tarafından
Herkesin düşüncesi kendinedir ama söyle de bisey var hayatta iken bir tarafa daha çok yedirirsen ve hiç bisey yapmadığın kişiden bireyler beklersen orda bir dur derim

Evet ailemiz canımız elbette yanında olucaz elbette maddiyat değil hersey fakat buna rağmen hep bir taraflı hareket ederlerse diğer taraftan da bisey beklemesin 

Oğlu dururken eniştesine mi kalmış 
(590 puan) tarafından
Arabam olsa zaten ben giderim.ikiletmem.
Ama hem benim arabam yok
Eşimin var ama sevmediği için köyü ha diyince gitmiyor.bn gönlünü edip goturtmemisim guya
(703 puan) tarafından
Kesınlıkle katılıyorum aynılarını yazacaktım yazmama gerek kalmadı he damadıdır yapar eder ıcınden gelır ama kıza gönul koyupta kızı arada bırakmak bır annenın yapacagı en son sey olmalı hoş  bır tabır degıl ama kız evlat el kapısında ne de olsa ha kızından ıster dırek yapabılecegı bırseydır amenna ama kocası yapmadı ıstemedı dıye kıza gönul koyması asla dogru degıl ve olayın bırde erkek kardes mal mulk yedırme ama kıza bırsey vermeme durumu var olay orda kopuyor zaten
(590 puan) tarafından
Eşimde diyorki bütün yatırımı oğluna yaptı diyor
(703 puan) tarafından
Haklı adam bende olsam derım yanı
0 oy
tarafından
Oğlu çocuğu da sen degilmisin niye sana bişey vermediler ?ben olsam goturmezdim öyle annem olsa.oglu götürsün eşin mecbur değil .iki saatse otobüse binsin gitsin madem el kadar değerin yok
0 oy
(119,719 puan) tarafından
annen senin ve senij esinin goturmesini istemis olabilir konu nasi ogluna verdigi mala mulke geliyo gercekteb aklim almiyo ogluna aeaba ev yat kat verse nolcak vermese nolcak hersey mal mulkmu yaa eee ornek verim babamin evi arabasi var bana bisi vermedi (asla istemem) bak kardesime araba aldi simdi babam benden bisi istese ogluna araba aldin ondabmi iste demeliyim? anne evladindan bisi istemis 2 saatlik yol dedugin ne ki 1 markete diye cikiyoz eve donesiye 3,4 saat oluyo carsiya ciksak tum gunumuz gidiyo allah gecinden versin annene uzun ömür versin ama hepimiz ölcez annen olmasa gidipde o topragin basinda sen agliycan yine keske goturseydim diye lutfen hayattayken bi dedigini ikiletmeyin bak ilerde sen aglarsin 
(590 puan) tarafından
Benim arabam yok.ustelik hamileyim.arabam olsa niye annemi millete ağız eydireyim.her istediğimizde esimize yaptiramiyoruz.
Konu nasıl oğlunun ev arabasına geliyor biliyormusun azda bana yardımcı olsaydida bende çalışıyorum bi araba alsaydım istediği yere götürür getirirdim.yani şimdi oğlu götürmüyor sorun yok hamile halimle eşim goturmedigi için ben mi suçlu oluyorum sze gore..ehliyetimde var ayrica
(119,719 puan) tarafından
demekki oglundan goturmesini istemedi belki seninle veya esinle gitmek istedi hepimiz hanile olduk hepimizin ehliyeti var abin veya kardesin ya arabani1 gunluk verde annemi birakip gelelim bizde bi hava almis oluruz demek zor degil kii insan konusuna komsusuna bile aracini veriyo kardes verir bak asil konu goturup getirmekden cikip az da bana maddi destek olsaydida araba alip goturseydime geliyo bana gore goturmedigin icin suclu sen degilsin ve yine bana gore annen anne olarak bisi istemis sen abin veya kardesin herneyse ona yaptigi eve arabaya mala mülke baglamissin konuyu kabaca anne aracım yok kardesten istiyim verirse gidelim bizde hava ali0 gezzmis oluruz vermezse ben bisi yapamam desen daha az kırılır insan
(590 puan) tarafından
Annem kardeşimde dedi götürmedi.kimse arabasını vermez götür dye.islerimiz var diolar
0 oy
(7,846 puan) tarafından
Bir yıl demişsin ama hiç mi imkanınız yoktu canım? Biraz haklı bence. Bak bizim de çocuklarımız var.  Ona göre düşünmeliyiz
(590 puan) tarafından
O bir yil dioda ben hatırlamıyorum. Ztn hamileyim.anneme bende şu konuda kızıyorum.hep oğluna hep oğluna.kizimada yardımcı olayım bir araba alsın el oğluna el açmasın demedi.ee şimdide bna gönül koyuyor.adam sevmiyorum köyü dye beni çocuğunu götürmeye yanaşmıyor. Az zorlayincada herseyi oğluna yaptı diyor o götürsün  diyor.bnm arabam olsa ztn kendimde gitmek isterim.
(7,846 puan) tarafından
Elbette yaptığı doğru değil annenin de paylaşım açısından ama yüklenmeye de gerek yok. Bunun da kinini, nefretini sürdürmeye gerek yok.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 167 göst.
17 Ağustos 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aysegul&20 (3,478 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 513 göst.
27 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 81 göst.
26 Haziran 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 31 göst.
25 Haziran 2023 Aile kategorisinde El1997 (1,926 puan) tarafından soruldu

382,453 soru

11,450,247 cevap

35,025 kullanıcı