0 oy
88 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (196 puan) tarafından
Kızlar bayramda baklava açmak istiyorum o kadar canım istiyoki hamileligimden bu yana tatlıya aşırı düşkün oldum ama şerbetli normalde bekarken 1 2 dilim yerdim şimdi tabak tabak koyuyorum bildiğiniz ve Kendi yaptığınız bire bir uyan tarif istiyorum internettekilre fazla güvenmiyorum malzeme çöp olmasın diye burdan yazmak istedim 

1 cevap

0 oy
(9,626 puan) tarafından

101den hazır yufka al hic uğraşma :D

(9,626 puan) tarafından
Bazen sıcak bazen soğuk döküyoruz yani hangisi sicaksa biri soğuk oluyo ya bazen şerbet sıcakta denk gelebiliyo,bence azcık ceviz al küçük bi tepsi veya borcama hazır yufkayla dene begenirsen bayrama büyük tepsi hazır yaparsın begenmezsen el açması yaparsın
tarafından
Ve kesinlikle ara sıra kaşıkla kaldırıp altına bakın pişti mi diye üstünün de güzel kızarması lazım ona göre yoksa çöp olur
tarafından
Bir de ben şerbetini sütle yapıp üstüne çikolata rendesi ve kakao döküyorum gerçek soğuk baklava tadında oluyor bayılıyorum
(196 puan) tarafından
Siz nasıl yapıyosunuz.tarif verirmisin canım
(9,626 puan) tarafından
Canim 1 paket margarin veya duruma göre yarim veya bi tane daha eritirsin..ben baklavalık yufkayi tepsiye 3er  3er şeklinde diziyorum her 3 katın arasına yağ sürüyorum atıyorum mesela yufkada 50 kat varsa 25 kat dizip arasına ceviz koyup diğer 25 katı koyuyorum ama her 3 dizimde yagliyorum ama bocalamana gerek yok çünkü tepkinin tamamı bittikten sonra kalan yağı üzerine dök 1 paket yetmeyebilir 1 buvuk paket erit onu fırına atıp 175 180 derecede kızarana kadar pişiriyorum daha sonra o firindayken hemen şerbeti kaynatıp soğumaya bırakıyorum dilersen baklavaya başlamadan önce şerbetini yap sen baklavayı hazırlayıp kızarana kadar o iyice soğumuş olur baklavayida çıkarır çıkarmaz üzerine dökersin

Şerbeti içinde 3 bardak suya 4 su bardağı şeker koyuyorum azcık kıvamlı olsun diye ama sen dilersen 4e 4 yapabilirsin veya 3e 3
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 174 göst.
0 oy
6 cevap 195 göst.
24 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 126 göst.
4 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde ayse.gul (582 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 141 göst.
25 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Birhilall (1,082 puan) tarafından soruldu

379,294 soru

11,353,316 cevap

34,824 kullanıcı

...