0 oy
83 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından

Merhabalar. 39+4 haftalık gebeyim. Nstde 1 defa sancılandım. Bebeğimin başı şuanlık 9.56cm. Gittiğim doktorum bununla alakalı bir değerlendirme yapmadı keza çatı muayenesine dahi hala girmedim. Normal doğumda zaten açılma 10cm oluyor. Kesi atılabilir ama bunun bana geri dönüşü ileride neler doğurur? İdrar kesesi sarkması annem yaşadığı ve ameliyatını olmak zorunda kaldığı için de korkuyorum. İlk ameliyatında hiç açılma olmamış, ebeler zorlayarak kesi atarak doğum yaptırmışlar. Doktorun bana tek dediği bebek baş aşağı pozisyonu almış, ölçüleri bunlar vs 42 haftaya kadar beklemeyi tercih edebiliriz bu normal ama geç doğum olarak nitelendiriliyor, eğer doğmaz bu haftalara kadar sorun da olmazsa bebekte suni sancı ile en son çare doğurursun dedi. Benim aklım çok karıştı bunları duyduktan sonra. Beklemek mantıklı mı değil mi? Normal doğum olmasını çok istiyorum ama bebeğimin zaten baş ölçüsü sınırda. Farklı bir doktora gitmeli miyim? Kafam çok karıştı, ne yapmam gerekiyor?

2 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hiç kendini strese koyma benimde gelmese suni sancı dediler zamanı ne zamansa o zaman gelir mutlaka benimde 40+3 olunca geldi kesi her şekilde oluyor zaten yırtılma söz konusu olunca doktorlar düzgün olması adına kesi atıyorlar. Yürüyüş yap hurma ye az kalmış zaten sağlıkla alırsın inşallah kucağına 
(1 puan) tarafından
1 aydır uzun yürüyüşler yapıyorum. Bu hafta itibariyle alt bacaklarım artık tutmamaya başladı. Sanırım çok abandım kendime diye düşünüyorum. Hurmayı da 1 aydır yiyorum. Acile gitmiştim 3 4 gün önce bebek hareketi azlığı sebebiyle açılma görmemişti acil doktoru, tuşe yaptı hatta. Ardından lekelenme yaşadım 2 gün sürdü. Kendi doktoruma anlattım oda bana "doğumun artık başlasın diye yapmış, nişan değil" dedi. Yırtılma olabilme ihtimali beni çok düşündürüyor baş büyüklüğünden ötürü :( çatı muayenesi olmadığım için korkuyorum daha çok. Başka bir doktora gidip olmak mantıklı mı sizce?
tarafından
Ben 40+3 kadar hiç çatı muanesi bile olmadım sadece sancım oldu kanamam oldu gittim o şekilde baktılar sonrada doğum oldu zaten düşünme kötü şeyler akışına bırak herşey yolunu bulur dua oku ben abese süresi 20. Ayeti okudum faydasını gördüm sende doğum anında sancı anında oku sürekli dua da şu sümme sebile yeserahu
-Reklam-
0 oy
(461 puan) tarafından
Bol bol squat yap riskin yoksa ağırlik taşıyarak da yapabilirsin uzun yürüyüşler merdiven çıkma hurma yemek gibi ben iki doğum yaptım ikisinde de kesi atıldı hiçbir sıkıntı olmadı sezeryan olmaktansa iyidir hem her anne kesili doğum yapacak diyebisey yok perine masajı yapabilirsin 
(1 puan) tarafından
Doktorum bir risk durumundan hiç bahsetmedi. Artık kemiklerim tutmuyor elimden geldiğince devam etmeye çalışıyorum egzersizlere ve yürüyüşe. Perine mesajını hiç duymadım, araştırıp onu da deneyeceğim

İlgili sorular

+1 oy
37 cevap 1,680 göst.
26 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 235 göst.
0 oy
4 cevap 116 göst.
27 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Delinin biri (2,405 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 86 göst.
4 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Viyanaltinn (282 puan) tarafından soruldu

379,935 soru

11,373,656 cevap

34,856 kullanıcı

...