0 oy
284 göst.
Diğer kategorisinde (113 puan) tarafından

Oğlum 2 hafta sonra 2 yaşına girecek hala mama ile besleniyor son 3 aydır sabah 2 tane yumurta beyazı öğlen bir kase makarna akşam da 3 veya 4 tane yaprak kanat yiyor bazen de yoğurt yer  sadece ama sadece bunlarla besleniyor bunlar dışında hiç bir şey yemiyor bu da beni üzüyor benimle aynı durumda olan var midir bunlar biraz da olsa gelişimi için yeterli midir :(

12 Cevaplar

0 oy
(3,048 puan) tarafından
Ara öğün vs yemiyor mu ? Sulu yemek yemiyor mu ? Mamayı kesmen lazim bu arada .
(113 puan) tarafından
Asla yemiyor sulu yemegin tadini bilmez mama içmeden uyumuyor gecede 1 biberon iciyor gün içerisinde de 2 3 kere iciyor
(3,048 puan) tarafından
Biraktir mamayı artık yani gece uyumadan çorba içir biraz zorlanirsin belki ama
(3,076 puan) tarafından
Çok mama içtigi için az yiyor bence günde 1 kere ver max. 2 yaşında bir çocuğun bu kadar mamaya ihtiyaci yok
-Reklam-
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Benimki şu an 20 aylik sadece beni emiyor ek gida almıyor malesef mama vs de veremiyorum umarım bigun kendi biseyler yemek ister sizinki kaç kilo
(113 puan) tarafından
12 kilo civarı benimki de son 3 aydır falan yiyor şimdiye kadar hep mama ile beslendi
0 oy
(1,910 puan) tarafından
21 aylığız. Bizde günde 1 kere mama içiyoruz oda gece uykusuna geçmeden. 2 yasında kesicem. Ama gün icinde mama mı içiyor? Tek tip beslenme sağlık sıkıntısı yaratabilir. Meyve çerez falan yemez mi? 
(113 puan) tarafından
Gün içerisinde 2 3 kere bazen 4 kere iciyor.  Meyve çerez vs hiç bisey yemez
(1,910 puan) tarafından
Bu gidişe dur de.
0 oy
(4,959 puan) tarafından
Cnm belki alıştığı için bunları yiyor olabilir mi. Birde yanlış anlamazsan sorcam da neden hala mama . Yemeği yemesinicin mamayı kesmen lazm bence . 
(113 puan) tarafından
Mama vermeyince kriz geçiriyor resmen yüzlerce yemek denedim asla başka bisey yemiyor
(4,959 puan) tarafından
Mama yüzünden cnm o yemedikleri hem azalta azalta unutturablrsn yaşi artık yemek yeme çağında bnm kızım 23 aylık vala ne yemese bilerek agzna tıkıyorum alışsın diye .  Yoksa baş edemem bı kardeşi daha var yeri gelyr çizgi film izletyrm misal kahvaltıda pek peynir yemez izlerken agzna koyuyorum mecburum yoksa yemiyor . Bnce kesin mamayı bırakmaya cals aç olsa yemek yer  inşallah
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Meyvee çok önemli benimki 1 yaşından itibaren günde 2 kere 2 yaşına yakında günde 3-4 kere meyve ve kuruyemiş veriyorum 1 avuc üzüm ve 1 avuç ceviz gibi 
(113 puan) tarafından
Ne güzel maşallah benim ki asla yemiyor
0 oy
tarafından
Doktora götürdün mü değerlerine bakıldı mı 
(113 puan) tarafından
Bakıldı sorun yok şükür sadece bol bol su içsin dedi doktor onu da içmiyor tabi ki
0 oy
(912 puan) tarafından
buna ragmen kilosu ne kadar benmkide yemiyo mamayi bile uyumaya yakin yer
(113 puan) tarafından
12 kilo civarı canim
0 oy
(7,236 puan) tarafından
Bence sadece gece ver mamayı bı süre mamadan dolayı yemek yemiyor. Emen çocuklarda emdikleri için yemiyor sonra kesince yemeye başlıyor onun gibi
(113 puan) tarafından
Ya aslında yemek istiyor ama ağzına ne koysam geri tükürüyor seçici mi acaba diye düşünüyorum
0 oy
(1,136 puan) tarafından
Mamaya güvendiği için yemiyor canım, bir şekilde kesmen lazım 
0 oy
(274 puan) tarafından
Benim oğlumda 25 aylık 9 kilo doktora götürdüm aynı yemek yemiyordu sadece yoğurt bi kaç kahvaltılık yiyordu mama kullanıyorduk cok zayıf olduğu için raporlu mama verdi tadını beğenmedi içmedi iştah açıcı şurup verdi düzenli kullandım iştahı acıldı yemek yemeye başladı 1 hafta önce Aptamil mamasını bıraktırdım ağlicak isticek diye cok korktum ama istemedi cok şükür birde 1 yaşında kardeşi var ona verirken görüyor istemiyor bir anda bırakın yoksa cok zorlanır 
0 oy
tarafından
Canm ara öğünün yok mesela meyve kuru yemiş kefir bunları vermelisin . Benm kızım patates yemeğini kızartmasını fırınlamasını mücverini çok sever bunları denedinmi . Artk mamayıda bırakmam lazm mama içtiği için yemiuor 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Mamaya güvenmiş olmaz azalta azalta bırak eline elma armut ver salatalik ver yesin sabah kahvaltısı öğlen corba akşam ne yemek varsa aralarda sevdiği  şeyler ben bu sekil yapıyorum iki kızıma 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 295 göst.
0 oy
3 cevap 85 göst.
7 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Neşe26 (397 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 246 göst.
20 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 385 göst.
7 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Elvinimm21 (1,264 puan) tarafından soruldu