0 oy
233 göst.
Aile kategorisinde (1,157 puan) tarafından
Kizlar ben durumu iyi olan bir ailede büyüdüm hani her istediğimi aldım her istediğimi giydim yedim içtim. Eşim ise maddi durumu kötü olan ve cimri bir babayla büyümüş o yüzden hep parası olsa da harcamaya kıyamıyor birşey istiyorum parası var fazlasıyla var ama almıyor. Dışarıya yemeğe çıkıyoruz bu ay bı daha cıkaramam bak ona göre diyor ve ya birşey alıyor bozmayın sakın bı daha almam diyor. Örnegin ayakkabı alıyor eskiyene kadar ikinciyi almıyor aldığı zaman evet en iyisini alıyor ama ikinciyi almıyor sürekli kemer sıkma politikasındayız diyor ya gına geldi artık evlendik evleneli durumu gayet iyi hep yatırım yapıyor ama sürekli ağzında para yok lafı ve ya birşey alırken morali bozuluyor çok sıkıldım bu durumdan 

11 Cevaplar

+5 oy
(6,164 puan) tarafından
Maddi sıkıntıya katlanırım gelir geçer derim, cimri adama hiç katlanamam hele de coluguna çocuğuna harcamayacaksa daha neye lazım o para kefenin cebi yok en nihayetinde..
(1,157 puan) tarafından
Sürekli maddi sıkıntımız var gibi hissediyorum işte bu yüzden
(1,653 puan) tarafından
+++ kesinlikle
(6,164 puan) tarafından
Maddi sıkıntınız yok yavrum fazlasıyla var diyorsun eşin cimri bu belli Allah yardımcın olsun
(5,726 puan) tarafından
Kendi ailesindem gördüğünü yapıyor o da , onu doğru zannediyor. Evet yatırım yapmak iyidir ama insan hiç keyfi para harcamaz. Cimrilik çok fecii
-Reklam-
0 oy
(3,447 puan) tarafından
En bastan oyle birisini tercih etmezdim diyelim ki once fark edemedim sonradan kabullenilecek seyler var kabullenilmeyecek seyler var isleri iyiyken bir anda kotu olur idare ederim ama durumu iyiyken cimriyse ben buna katlanamam ben de rahat buyudum guzellikle konusup anlasma yoluna giderim olmuyorsa calisir kendim kazanir kendim yerim.
(1,157 puan) tarafından
En baştan saçıp savurdu paraları bekarken hep düğün için para biriktirmiş hiç borca girmeden tek başına düğün yaptı kına gecemi bile kendisi yaptı benim aileme yaptırmadı evlendikten sonra aynı evin içine girince işte herşeye gereksiz demeye başladı. Bende artık çalışmayı düşünüyorum bunun yüzünden aslında evlenirken çalışmak istemiyorum demiştim ama çalışmak zorunda birakiyor
(3,447 puan) tarafından
Yani farkli olmus biraz ama huy edinmişse zor degisir mecbur ya calisacaksin ya katlanacaksin
0 oy
(999 puan) tarafından

Yorumsuz kaldım katlanır mıyım acaba :angel: zamanında anne evinde zorluk içinde büyüdüm , belli bir zamandan sonra maddi durumumuz düzeldi ondan dolayı katlanırdım ki şuan maddi durumumuz standartın çok üstünde ama genede para harcamaya kıyamıyorum :D zorluk içinde büyüyen genelde öyle oluyor canım   . eşimde de öyle bir sıkıntı yok ama kendine çok pinti . Bu durumda ne yapılmalı bilinmez 

0 oy
(4,612 puan) tarafından
maddi sikintiya dayandim fazlasiyla ama cimri adamla yapamam ben esim her zaman iyi kaliteli mal meraklisidir bende aksine ucuz cesit merakliyimdir elinde olunca asla istemem varken kendi der masalla sana su kadar para ayirdim ustune basina al diye o butceyi gecsemde aman aman laf etmez gecen kendi dedi 4yildir ayni kiyafetlerim vardi genelde memlekete giderken annem yanindayken onu giydin baska bisry yokmu demis ben anlamamisim o laf agrina gitmiş beyimin kendi dedi 9 10tane tsort al gkt diye esinin kendini degistirmeai lazim cimrilik bi sure sonra tat vermez
(1,157 puan) tarafından
Eşime kalsa o da yıllarca aynı kıyafetleri giydirecek ama ben her ay alıyorum sen kendine alma çok kiyamiyorsan parana ama ben kadınım istiyorum alacaksın diye zorla aldiriyorum
0 oy
(2,397 puan) tarafından
Esimle ben gibi. Bizim durumumuz hic kotu olmadi ama benim babamda para harcamayi cok sevmez, esimin ailesi de aksina kazanilan bisey olarak gorur. Babam gecmisten gelen birine muhtac olmiyim kafasinda hep kendini sikar. Hos kotu bisey mi degil, hic bi zaman kimseye muhtac olmadik. Parasiz olmadik, yeri geldiginde herseyin en alasini yaptik ama sıkıcı bir durum evet. Neyseki esim oyle degil, bazen bende tedirgin oluyorum ama ya parasiz kalirsak diye ama esim bi sekilde yapariz kafasinda bende artik ona uyuyorum ve rahatim. Bence esinle acikca konus, parayi mezara goturcek halimiz yok sonucta.
(1,157 puan) tarafından
Konuşuyorum araba alicaz ev alicaz sana kalsa elimize geçeni harcayalim diyor hicbirsey sahip olamayalim diyor. Arabamız vardı sattı şimdi de araba fiyatları yükseldi alamıyor ben satma demiştim o yüzden beni ilgilendirmez gerekirse ek iş yapsın alsın bir şekilde ben kisamam kendimden
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Bu anlattigin maddi sikinti degil cimrilik ve katlanmam olmasa tamamda varsa niye sakliyo
0 oy
(388 puan) tarafından
Canım başlığı değiştir cimri bi adama katlanırmısınız olarak maddi durumu olmayan insan bi yerden bi şekilde bulur eşinin istediğini fazla fazla alır gözünü bırakmaz bi şeyde senin eşin baya cimri ve nefret ederim cimri insanlardan her zaman
(1,157 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun
0 oy
(11,165 puan) tarafından
Maddi sıkıntı ayrı bisi canım cimrilik ayrı bisi ben yokluk da gördüm zamanında evlenmeden o yuzden bende de hep bi kenara atma şeyi var veya bisi aldıysam 2. Ye gerek duymuyorum eşim de öyle diyebilirim ikimiz benziyoruz yani cimrilik başka bisi tabi ihtiyaç varken almamaksa eğer bi yerden sonra tabiki katlanamaz insan
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Bende baba evinde prensesler gibiydim koca evinde kul kedisi oldum ama katlanıyorum ama eşim asla cimri değil mert cömert eli açık biri bir dediğimi iki etmez 
0 oy
(4,969 puan) tarafından
Maddi sıkıntı ayrı cimrilik ayrı. Eşim de bazen bu ay biraz idareli olalım diyor tamam diyorum çünkü biliyorum ki böyle diyorsa hakkaten sıkışmıştır. Senin eşininki tamamen cimrilik. Ben katlanamazdım şahsen 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 314 göst.
30 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Secoo (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 860 göst.
22 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 211 göst.
18 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 307 göst.