0 oy
807 göst.
Aile kategorisinde (1,287 puan) tarafından
Kızlar bugün  kaynanamgildeydk. Eşim mangal yaptı kızımda onun dumanını yakalamaya calisiyomus. 14 aylık bu arada. Gorumcem de gülüyordu ben anlamadm neye güldüğünü 2 kere sordm gene anlamadm. Sonra kaynanam kızım gülme gelin huylanr flsn dedi .Bende huylaniyorm valla dedm. Sonra ben onu  halasiym her şeyi derm ona dedi. Sen benim kızıma dediğin kadar ben senin kziina demiyorm abla dedm. Dalga gecmiyorm onla dedm.ki Gorumcem kızım 4 5 aylıkken esmerdi biraz . Bu kız kara nasl satacaksnz bunu çirkin flan derdi. Bende onun kızına asla bisey demem bu zamana kadar. Kaynanam da o senin ablan saygı göster flan dio. Bunda saygı gösterilecek ne var. Kızlar yemin ederm konusmamz sadece bu. Sonra Gorumcem de artk bisey demem bisey yapmam bundan sonra dedi. Sanki çok şey yaptıda.neyse işte Sonra Gorumcemin kızı kızımın oyuncak köpeğini getirdi gösterdi vermiyo kızımda agliyo. Bende ver diyorm vermiyo 8 yaşında anlamiyo ver diyorm. Sonra elinden aldm. Kaynanam da bırak uğraşma oynama kizla diyor. Sonra da herkes saattli bomba olmuş patlayacak yer ariyo rahatlıkla  batiyo dedi. Kızlar şok oldm. Yanımda Eşim vardı Eşim olmasa gerçekten ona  ne diyeceğimi biliyorum da sırf onun için sustm. Ben rahatim ya rahatlığım batiyo. Sonra Gorumcemin kızı kızımla oynamak istiyo Gorumcem sürekli bırak oynama sen onun annesi değilsin annesi baksn dio. Ya tamm  benimle sorunn olabilir ama o cocuklarn  ne suçu var. O dio kaynanam da dio bırak oynama diye. Hala diye gidio kızımda kucağına bile almiyo. İnsan bu kadar olmaz ya gerçekten. Siz olsanız ne yapardınz

21 Cevaplar

+3 oy
tarafından
İyide halası hoşuna gitmiş gülmüş ne var hem o onun halası canı kanı sen onun çocuğuna bişey diyemezsin ama.o der yano
(1,287 puan) tarafından
Konumuz o degl ama. Sonununuda okuyun benle sorunu varsa vardr . Halası ise o zaman yegenini kucağına almamzlk yapmayacak
tarafından
İyi ben yatiyom iyi geceler
(274 puan) tarafından
Ne demek o der sen diyemezsin bu ne zihniyet. Valla ister danası olsun ister halası kimse benim çocuğuma laf edemez. Canı kaniymis hadi be bı cocuk sadece anne ve babanindir
tarafından
Rica ediyorum benim cevaplarının altına yorum yapmayın demek istediğimi de başka tarafınızdan algılayıp karşı çıkmayın ok
(274 puan) tarafından
Ruh hastasına bak ya :D
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Kadin napsin gülüyor kızıyorsun almiyor yine kiziyorsun yaklaşsam neden yapıyorsun oda uzak durmayı tercih etmesi çok dogal
+1 oy
(2,856 puan) tarafından
Valla mevzu cocugumsa halası danası anlamam ben. Gülüyorsa bende o an nem kaptıysam insan gibi açıklasın. Bana kızabilir beni sevmeyebilir ancak benim üzerimden çocuğuma yaklaşımı farklı olamaz. Hele kucağına almiyorsa cocuk gittiği halde daha dokunmasın mümkünse. Hem halası istediğini diyebilir diye birşey de yok. Herkes haddini bilsin. O senin cocuğuna diyecek sen diyemeyeceksin oldu öyle bir dünya mı var. 
(1,287 puan) tarafından
Hay ağzına sağlık ya. İster halası ister başka  kişi kim olursa kimse kimsenn çocuğuna bisey diyemez.bende dahil ki ben asla onun çocuğu ile dalga geçmem en ufak bisey demem. Madem halasi o zamwn kucağına al çocuğu niye örgütljyosn oynama diye
(2,856 puan) tarafından
Çok çok yanlıs. Ben yorumlara asla katilmiyorum. Benimde yeğenim var bir kere ablama ya da enişteme kızıp tavır almadım asla. Aklı olan yapmaz zaten. Ki eniştemle çok büyük sorunlarım oldu ne o benim kızıma yaptı ne ben yeğenime.
0 oy
(4,227 puan) tarafından
Başta sen yanlış yapmışsın birak halasi cidden gülsün dalga geçsin oynasin ne olacak ki kötü bişey yok bunda sen tepki verince onun zoruna gitmiş bence
(1,287 puan) tarafından
Kız valla anlamadm neye güldüğünü anlasam cidden bisey demezdm. Kaynanam huylanr deyince bende topli olarak dediği laflara dedm. O kadar şey derler kizima doğal olarak huylanirm yani
0 oy
(404 puan) tarafından
Senin zoruna gitmiş esmer bunu kime satcaniz demesi içinden cikartamamissin olur olmadık yerde patllamissin gülsün nolmus yani hoşuna gitmiştir guluyordur 2 kere sorman sınırını bozmuştur onunda 
(1,287 puan) tarafından
Ya gerçekten anlamadm neye güldüğünü yoksa bende gulerdm yanj bunda busey yok. Ama kayannamin yok saygı göster lafı yok rahat batiyo lafı. Tamm ben büyüklerime saygı gösterirmde sizde az  bana gösterin ya gelin alnir mi düşünceleri hiç yok. Herseyi çat çat soylerler
(404 puan) tarafından
Evet canım çoğu öyle zaten sınır ediyorlar sonra olur olmadik şeyler zorumuza gidiyor herşeyin altında birşey arıyoruz ister istemez bizde kaynanan ayıp etmiş
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Bir kere halası ne isterse onu diyebilir. Herkesin büyütülme tarzı farklı çirkin senin için kötü bir kelime olabilir ama onun için değildir. İnsan yeğenini sevmez mi artniyet aramam. Sövüp dövmedikleri taktirde birşey demem. 
(1,287 puan) tarafından
Bende hala olcam yegenime asla öyle tarz şeyler demem başta annesini düşünürüm alinir diye. Malesef onlarda gelin alınır düşüncesi yok. Siz biyle diyosunz da merak ettm gorumcenz var mi veya abiniz kardeşinz
(1,348 puan) tarafından
Evet var bakın şimdi niyetim sizi yermek değil asla fakat şöyle bir gerçek var. Her insanın yetiştirilme tarzı vardır onların kendi aralarında konuşma tarzları bu şekilde ise bunu kabullenmek gerekir. Eğer değilse sadece bu laflar size laf sokmak iğnelemek için söyleniyorsa ozaman araya mesefe koymakta fayda var eğer kabullenemiyorsanız. Benim anlatmak istediğim önce kendi aralarındada böyle konuşuyorlarmı bunu sorgulamanız sonra kabul edip etmemek size kalmış. Siz ne kadar uyarsanızda onların yapısı bu ise cocugunuzun halasi oldugu gercegini degistirmeyecek istesenizde istemesenizde bir araya gelecekler.
(1,287 puan) tarafından
Evet yapilarinda var herkesle dalga geçmek bi sorun bulmak
(1,348 puan) tarafından
İste bu yapı meselesi siz bunu kabul etmişsiniz etmeseniz bile ettiginizi gostermissiniz onlara onlar hicbir zaman siz kirilirsiniz diye dusunmeyecek. Bunu degistiremezsiniz. Oyle gorup buyumusler. Ben kendi kızıma arada zilli diyorum bu benim icin sevgi cumlesi mesela ama baskalari icin hic etik degil. Yani herkes ayni degil. Cocugunuz bu sekilde buyusun istemiyorsaniz ozaman buna bir son verip mesafenizi koyacaksiniz. Yapamiyorsaniz yapacak birsey yok kabulleneceksiniz.
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Kızlar lütfen sonuna kadar okuyun. Herkes benj suçlamış okuyun öyle karar verin
(189 puan) tarafından
Canımın içi sen dolup gitmiş sin bence gülmesi normal hoşuna gitmiştir kızın hareketleri gülmüştür  halası sonuçta ben yegenime kızarım bağırım bile bizim yılan  gelin bile senin gibi yapmaz valla
0 oy
tarafından
Valla okuduklarımdan seni haksız buldum takıntılı birisin sanırım gülmüş se gülmüş yani ne var bunda anlamayı ver neye güldüğüne ne olacak ısrarla ne diye soruyor sun ki hata hatayı doğurmuş 
0 oy
(8 puan) tarafından
Canım sonuna kadar okudum bütün yorumlarında okudum ama herkes haklı bak eltin olsa evet sen haklısın derim ama halası dumanı yakalamaya çalışıyor demişsin tatlı gelmiştir gülmüştür olabilir sen bence farklı şeylere doldun bu bahanen oldu sakın yanlış anlama beni sen tepki gösterincede kırılmış olabilir srvmemezlik yaparmi hiç onunda canından kanından sonuçta kaynanna gelince aranıza girmemesi lazım orda büyük yanlış yapmış 
0 oy
(2,220 puan) tarafından
Abartmissin canım 
0 oy
(13,840 puan) tarafından
O nasıl bir ortam 

Satacaksınız ne demek ya kendisini satmışlar mı
tarafından
Kendilerini ve kız çocuklarını mal olarak tanımlayan bir zihniyet hala bitmemiş demek ki çom yazık +++++
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Sen ayıp etmişsin. Halası sonuçta güler de oynarda ne var bunda. Sen ne diye iki defa sorarsın ki ateşi ilk sen alevlendirmişsin. İkinci meseledede haksizsin. Sinir olan sensin karşındaki de 8 yaşında bir çocuk laftan anlar mı elinden oyuncağı alıyorsun. Yani sözün kısası sen haksizsin sanırım alıngan bir tipin var
0 oy
(753 puan) tarafından
Haklısın ne demek dalga geçecek bırak kucağına almasın hiç umrunda bile olmasın 
0 oy
(189 puan) tarafından
Bence kızının dumanı tutması onun hoşuna gitmiş ola bilir o dumanı tutmaya çalışırken o haleri onu güldür müs ola bilir sen büyütmüş sun gibime geldi 
0 oy
(1,645 puan) tarafından
Halasinin gulmesinde ben bi tuhaflik goremedim cnm. Cocuklar xok tatlilar. Belki o an ki sirinligine gülmüstür halasi. 
(1,645 puan) tarafından
Haa eklemede yapiyim. Sana kizdi diye kucagina da almadiysa o da onun a.ptlliği. cocugun bi sucu yok sonucta. Alabilirdi. Bende yasadim bi benzerini. Benle sıkıntılı diye bebegimin yuzune bakmamisti gorumcem. Ne kadar ***** diye dusunmustum. Halen oyle dusunuyorum:)
0 oy
(49,835 puan) tarafından
mesafe koyar yüz göz olmazdim
0 oy
(829 puan) tarafından
Valla seninki çok birşey yapmamış benim görümcem kızıma başını annene .... Dedi bende çıldırdım o gün bugündür bir diyemiyor 
0 oy
tarafından
Bu kara bunu nasıl satacaksınız dedıgı noktada anan baban senı sattı mı davar gıbı desen bır daha olmaz bu mevzular, aman yaRabbım 2023 senesındeyız yapılan şakaya bak 
0 oy
(11,979 puan) tarafından
Vallahi ben bu senaryoda seni suçlu gördüm halası kötülükle demez canı yani takılır eder. Her şeyden nem kapmayın kadın dokunma demekte de haklı kızına. Sen germişsin ortamı
0 oy
(42 puan) tarafından
Herşeyi büyütüyorsunuz sende, çatmak için bahane arıyorsun halası ilgilenmese bu sefer ilgilenmiyor diyorsun rahatlık batmış gerçekten kusura bakma 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 419 göst.
17 Eylül 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 129 göst.
4 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 1,309 göst.
0 oy
12 cevap 469 göst.
27 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Buglemila (223 puan) tarafından soruldu

397,165 soru

11,879,009 cevap

35,995 kullanıcı

...