0 oy
374 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hanımlar merhaba günlerdir kafama takılan bir durum var size danışmak istedim. Biz 4 eltiyiz eşimden küçük bi erkek kardeşi var. 3 yıllık evliyim ve kayinvalidemle altlı üstlü oturuyoruz. Şimdi; ben vlenmeden önce benim oturduğum evde diğer eltilerim sırayla oturmuşlar evlendikçe yerine diğer gelin gelmiş diğerleri de başka bir binamız var oraya gitmişler. En son ben geldim ama dediğim gibi bekar bi kaynım var. Diğer binada da boş bir daire var kayinbabamla kayınvalidem bu son zamanlar kaynının evlendirirlerse oraya oturtacaklarini söylüyolar ben simdiye kadar bişey demedim. Geçenlerde kayınvalidem eşime söyledi eşim de "Babam nasıl yapmak istiyosa öyle yapsın'' dedi. Eve gelince bu durumu konuştum haksızlık olduğunu söyledim eşim de bana hak verdi ama kalplerini kırmak istemediği için bide gözü evdeymiş gibi olmasın diye böyle davrandığını söyledi. Siz olsaydınız nasıl tepki verirdiniz nenderdiniz?

13 Cevaplar

+2 oy
(1,808 puan) tarafından
Hepsini deneyip kullanılmaya en müsaitini seçmişler gibi geldi bana
tarafından
Evet ya. Bide eşime dedim belki kardeşin evlenene kadar bizim 2. Çocuğumuz olur bana da yazık değil mi hem çocuklar hem 2 ev yani zor olur. Sen sabah gidip akşam geliyosun sana rahat tabi dedim
(1,808 puan) tarafından
Güzel bi dille eşinizi ikna etmeye çalışın bence onlardan kaçıyo gibi değil de diğer evde daha mutlu olacağınızı fln söyleyin çünkü aileleri için söylenen herşey ters tepiyo
tarafından
Çok doğru.. Yani şey dedim kimseye haksızlık yapılmamış bize de yapılmasın dedim. Zaten yeni gelen gelin tek olur bana çoluk çocukla zor olur bana da yazık. :(
(1,808 puan) tarafından
Zaten öyle olunca diğerleri elini eteğini tamamen çekiyo herşey uyumlu olan bi kişinin üstüne kalıyo. Umarım gönlünüze göre olur herşey ☺️
tarafından
Çok teşekkür ederim :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
oturtacaklari ev daha mi luks nesine takildiniz.. evet ayni ev degil ama takildiginiz sadece qyni ev olmamasi mi
tarafından
İşte çok söylemem gereken yerler oluyo da ben hep çekindiğimden bişey diyemiyorum. Eşimi denemek istedi belki de o sırada eşim tepkisini belli etseydi iyi olurdu o da bişey demedi
tarafından
ne desin ev onun degil ama sakayla karisik hepimizden nesi farkli falan diyebilirdi
tarafından
Yani aslında hep birlikte çalışıp yapıyolar yapılan herşeyi yani evde esimin de hakkı var bence
tarafından
tabi her cocugunun var bunu anne babanin dusunmesk gerek
tarafından
Aynen öyle dediğin gibi bakalım hakkımızda hayırlısı olsun
0 oy
(4,148 puan) tarafından
Ben de eltilerim gibi sıramı saldım de öyle bir şey olursa canım sanırım küçük kaynın giderse Bi ömür altlı üstlü oturmak zorunda kalan sen olacaksın bu da çok kötü ya 
tarafından
Yaşı daha küçük aslında Kasım'da askere gidicek. Ama kayinbabam şimdiden evlilik muhabbeti yapmaya başladı.
(4,148 puan) tarafından
Ha o zaman bu konuyu sen şimdiden onlara açma ters teper ama yanında da bu konu açıldı mı her gelin bu evde oturmuş ve çıkmış şimdi çıkma sırası bizde biz çıkarız onlar buraya gelir tabiki diye fikrini belirt ama dediğim gibi konuyu yok yere sen açma ki şimdiden bunun derdine düşmüş demesinler ama lafı geldi mi de söyle ayrıca eşini de bu konuda her fırsatta işle tatlı dille güler yüzle hayatım bizim de kendimize özel alanımız olmasın mı her zaman birlik olmuyor bazen süslenip sana özel sofralar kurmak istiyorum bizde kendi evimizde geçersek bu tarz konularda daha rahat oluruz vs falan de :))
tarafından
Evet konusu açılmadan hiç diyemem zaten de. Konusu açılınca da dilim tutuluyor utanıyorum :) Eşime de dedikleronim aynısını söylüyorum bakalım hayırlısı olsun hakkımızda ya
(4,148 puan) tarafından
Utanma işte canım bak yoksa şöyle olacak anne babanın tüm sorumluluğu ölene dek sizin üzerinizde olacak her şeyi ilk sizden bekleyecekler eltilerin gelince onlar misafir modunda olacak yeyip içip duracak sen ev sahibi sayıldığın için sürekli onlara hizmet edeceksin ve eğer kadir kıymet bilen insanlar değillerse bu yaptıkların hiç bir zaman göze görünmeyecek Allsh razı olsun İyiki o var demeyip görevi tabiki yapacak diyecekler
tarafından
Zaten şuanda öyle durumumuz
0 oy
(4,403 puan) tarafından
aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık ileriyi dusunmek gerekirse orda eltilerle oturacagına burada kaynana kayınpederle oturmak daha mantıklı çok çok ılerıyı dusundugun zaman allah gecinden versın de bir süre sonra suan oturdugun evde siz tek kalacaksınız sen rahatlayacaksın  ama onlar 3 elti didişip dedikodu yapıp perde arkasından birbirlerini gözleyecekler
tarafından
Hahahaa :))) Kız Allah iyiliğini versin eşimle aynı mantıktasın yaa :D Eşimde öyle diyo bi yere bile gitsek gözleri uzerimizde olucak diyo
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Evin en küçük erkeği genelde sorumluluk verilmediği icin şımarık büyür bu yüzden kaynanan muhtemelen onun bulacağı kizdan da bize hayır gelmez mantığı ile hareket ediyor ve sizi güvenli liman olarak görüyor.. Haksizlliga uğradığınızi düşünüyorsanız vakti geldiğinde bunu dile getirirsiniz olur biter zorla tutacak halleri de yok 
tarafından
Aslında kaynım sorumluluk sahibi çalışkan bi çocuk kız mevzusunu da annesine bırakıyor. Ama dediğiniz gibi vakti geldiğinde kırmadan soylerim bende
(1,135 puan) tarafından
Sen niye ayaktasin bu saatte kiz benim gibi gece kuşu musun :)
tarafından
Uyku tutmuyo yaa hamilelik uyku düzenini bozdu gündüz de kalkamıyorum sonra :D
0 oy
(824 puan) tarafından
haklısın oraya geçmek en çok sizin hakkınız da bence sen bişey söyleme eşin varken sana düşmez onun söylemesi daha mantıklı 
tarafından
O da sessiz kalıyor işte ben söylesem kötü olucam bu sefer
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Eşinin bu ise el atmasi lazim sen soylersen kotu olursun ama esin soylerse kimse bisey diyemez
tarafından
Aynen öyle eşime kabul etmediğimi söyledim ama bişey de demiyo şuanlık konuyu kapattılar
0 oy
tarafından

Gececiler fikrini söyledi.  Gündüzcüler sizde söyleyin bakemm :)

0 oy
(48,508 puan) tarafından
aman arada da kirilsinlar ya esit davransinlar tabi eltilerinle.oturmak istiyor musun oda var
tarafından
Eltilerim hepsi kendi evinde ikisinin bi zararı yok bana diğeriyle de pek muhabbet etmem
0 oy
(5,813 puan) tarafından
Kesinlikle sana haksızlık oluyor eşin söylemeliydi
tarafından
Evet bence de bikaç kere eşime kabul etmediğimi soyledim vakti geldiğinde yine bişey demezse ben derim napim
0 oy
(829 puan) tarafından
Niye sen sırayla gitmiş madem diğerleri ona göre yapsınlar. Benim de kaynnamlarin alt katı boştu eşimden bir büyük iki  de küçük vardı ilk eltim 7 sene falan oturmuş sonra anlasamamislar onlar çıkmış sonra bizim düğün oldu 3 seneye yakın da ben kaldım benden sonra gelen elti hiç oturmadı eşimin küçüğü olan kaynım evini almıştı eltim direk oraya geçti sonra eşim annesinin her isteğini yapıyor anneci olduğu için bizi bırakmak istemediler küçük kaynım evlenince kiraya geçsin siz burda kalın eve masraf ettiniz diye halbuki derdi o değildi bizi sömürmek çünkü ne diğer oğulları ne diğer gelinleri bizim gibi yapardı kan kustururlardi bana esimin yanında ayrı arkasından ayrı davranırlardi bana aileme anlattım destek oldular ev aldık çıktık şimdi en küçük kaynım evlendi o oturuyor kaynnayi ne takıyor ne ilgileniyor ama pekte kıymetli kendisi 
(829 puan) tarafından
Valla kimse destek çıkmadı onlardan şimdi ikinciye hamileyim eşim kaynimin alacak verecek meselesi yüzünden kurşunlandı. 5 aydır yürüyemiyor hamile halimle ona bakıyorum kendi evimin işleri 2 yaşında da bı kızım şimdi de bayram geliyor el atan yok nu kadin nasıl yapavak diyen yok insan düşmeyegorsun
tarafından
Allah yardımcın olsun yaa Rabb'im bizlerin iyi insanlara denk getirsin eltilerimden fayda yok görümcen filan iyi değil mi bari Allah rızası için destek olsalardı yada kendi ailen yakınsa hiç onlara muhtaç olma annenden veya varsa kızkardeşinden yardım işte bence
(829 puan) tarafından
3 görümcem 3 eltim ve kaynnam var hiçbirinden hayır yok işlerine geldikleri gibi annem rahatsız zaten bacım bakıyor eşim istemedi gelmesini ilçede kalıyor ailem eşim burdakiler gelip yiyip içip gidiyor biri de demez mi bı el atalım diye bacın gelmesin yazık kaç parçaya bölünecek kız dedi. Yapma öyle kalsın kimsede birşey diyemez dedi doğumda kız d
Kardeşim yanima gelecek birkaç gün o arada yapacam dedi abla sen yapma diye ama yine de elimden geldiğince yapacam gücümün tükendiği yerde birakacam mecbur
tarafından
Allah yardımcın olsun ya boşver senin ve bebeğin sağlığı daha önemli öyle çok yorma kendini Allah korusun sonra tehlikeli sonuçlarla karşılaşabiliyo insan.. Kendini yorma dünya işi hiç bitmiyo boşverrr
(829 puan) tarafından
Amin canım öyle valla çok haklısın
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Valla eşin desin  yeni evde ben oturacam diye sonuçta diğerleri geçti ise seninde hakkın var yeni yere geçmeye he eltilerinle iyi anlaşamıyorsan şuanki yerinde düşmanda fayda var 
tarafından
Eltilerimle bi sıkıntımız yok ama eşim ağzını açmıyor işte ailesine karşı
0 oy
(404 puan) tarafından
Eşin pasif belliki canım o sesini çıkarana kadar senin orda ömrün geçer sende iyi hanım bir kızsın belliki sendede iş yok çingenelik yapman lazım herkes nasıl geçiyosa bizde geçmek istiyoruz haksızlık yapmayın kırılıyorum demelisin ama diyemezsin gibi geldi o yüzden içine atıp kabullenip orda oturacaksın gibi gözüküyor.birde eltilerle aynı binada olmakta iyimi bunu düşün,hayırlısı olsun 
tarafından
Eşim aslında dobra istediğini pat pat söyler babasına annesine karşı ama bunu dünyalık bi mal olarak gördüğü için kendini geriye tutuyor bilmiyordum nasıl olacak hayırlısı bakalim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 109 göst.
19 Aralık 2022 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,679 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 530 göst.
16 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Kralice177 (482 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 340 göst.
1 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 306 göst.