0 oy
339 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Dün akşam oğlumu apartmanın önünde bulunan parka götürdüm. Ağzında emzik vardı ( 22 aylık oğlum ) gün içerisinde canı isterse iki memesi ile geziyor bazen bir kenara atıp unutuyor. Aşağı inerken de memesi ile inmiş çok önemsemedim. 

Salıncakta sallarken bir adam geldi oğlu ile beraber. Oda yanımızda ki salıncağa bindi. Oğlum , onun oğluna bakiyordu bende gülümseyerek bak annecimmm arkadaşta ne güzel sallaniyormus dedim büyük bir tebessüm ile. 

Adam durdu durdu , emzik vermekle ne büyük hata yapmışsın ! ( Sert ve bilmiş bir ton ile ) konsantre bozukluğu ve konuşma geriliği olacak haberin olsun dedi. 

Şöyle bir suratına baktım , Hııııı evet bırakmaya çalışıyoruz dedim. 

Biz en başında vermedik dedi daha fazla muhatap olmadım kafamı çevirdim.

Elin adamı ile daha fazla muhatap olmak istemedim uzasa tartışıcam çünkü. 

Kendince iyi niyetli birşey söylemek istemiş olabilir ama öyle ukala ve bilmiş ki size anlatamam. Kendinin dışarıdan ne kadar komik gördüğünü şişen egosundan görmüyor. 

Şimdi ben bu adama ne anlatabilirdim , yani ne diyeyim bebeğim kolik bir bebekti , mememi tutmadı , yalancı meme ucunu dahi tutmadı aylarca sütümü sagdim verdim , meme ile zor sakinleştirebiliyorduk mu diyecektim. Tabiki demem. 

Yani aslında demem o ki , insanların kendi hayatlarında ne durumlarda olduğunu bilmeden , Ccccooooook bilmiş edalar ile konuşan insanlardan varsa aramızda ! Yapmayın inan komik ve sinir bozucu. 

Ayrıca tonlarca para veriyorum ortodontik emzik alıyorum her 30 günde bir değiştiriyorum. Bunların açıklamasını , işin aslını bilmeden boş boş konuşuyor insanlar. 

Akşam çok sinir olmuştum. Kadın olsa karşımdaki cevap vermeyi çok isterdim ama adam ile bir yere kadar muhatap olabildim. 

Sizlerle de paylaşmak istedim , siz olsanız ne yapardınız.?

15 Cevaplar

+1 oy
(640 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
7 yaşına kadar gizli gizli emzik emdim. Konsantrasyon bozukluğumun veya konuşmamda bir problem olduğunu düşünmüyorum. Öğretmen oldum yani :D insanlar çok hadsiz ya. Bir de bebek bakımını çok abartıyorlar. Şunu yapın şunu asla yapmayın falan filan. Bir doktor o iyidir diyor başka doktor şunu asla yapmayın diyor. Çocuğun ihtiyacı olan sevgi dolu bir aile. Gerisi hallolur. 
tarafından
Hemen başa sabitleyecegim. Çocuğumu hep bu şekilde büyütmeye çalışıyorum. Sevgi , şevkat görsün , yürüme konuşma hoplama zıplama hepsi olacak. Ama bazı insanlar çok bilmiş maşallah
(6,681 puan) tarafından
Bende bir tek ben 1ci sinifa kadar emzik emdim saniyodum :D hatta emzikden sora 1 kaç yılda parmak emdim :D ama çok şukur ne konusmamda bi sorun var nede konsantrasyon bozukluğu diye bir sorunum yok
tarafından
Ama o babaya göre var. Lütfen konuşman bozuk gibi davran :)
-Reklam-
+2 oy
(236 puan) tarafından
Bizim analarımız bizi tek tip emzikle büyüttü belkide ablamın emziğini bana kullandı bilemeyiz emzik yokluğundan ellerimizi parmaklarımızı emerdik.Şuan 3 kız konsantre bozukluğu yaşıyoruz ablam zeka geriliği ve konuşma bozukluğuyla hafız ve arapça hocası oldu... Bendede aynı sıkıntılar var tıbbi sekreterim 2 üniversite bitirdim. Kardeşimde hukuk fakultesi mezunu ondada bozukluk oldu dizşlerimizde çok berbat durumda .. hepsi emzik yüzünden
tarafından
Ya sen beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün ya :D
(4,668 puan) tarafından
Tövbe bismillah ne okudum ben diyorum:D güldürdün beni :D
tarafından
:D:D:D
(5,108 puan) tarafından
İlk okuyunca ironi olduğunu anlayamadım ama çok b
Güldüm :d Ddd
(236 puan) tarafından
Tabikide kuzularım ironi yaptım. Hamdolsun 3ümüzde eğitimli verimli bireyler olduk emzik buna engel olmadı
+1 oy
(2,962 puan) tarafından
Benim oğlumda sadece sallanmayi seviyor. Bir  yaşlı amca gelip sallama cocugun beyni sallanir kulağı duymaz dedi. Oralı olmadim. Ertesi gun bir daha söyledi birsey olmaz dedim. Sonra ki gün gene söyledi ben dellendim karışma bana ne çok biliyosunuz herseyi kaynanalar bitti siz başladınız dedim sustu. Belki fazla tepki vermiş olabilirim ama insanlarinda üzerine vazife olmayan şeylere ısrarla karismalari beni benden aliyor
tarafından
Evet zaten insanın sinir olduğu durumda o. Allah'tan kafamı çevirince devam etmedi. Vallahi ayaklarımdan başlamıştı sıcaklık yukarı çıkmaya :)
(2,962 puan) tarafından
Ahaha iyiki susmuş :)) bende birgün sabir iki gun sabir dedim ama üçüncü gün ayagimdaki sicaklik tepeme çıkmıştı :))
tarafından
İki gün iyi sabır etmişsin. Gerçekten insanlar anne baba olduktan sonra evrim geçiriyor ya ( Bazı kadın ve erkekler herkes için değil tabiki ) ama inanamıyorum. Bir edalar bir havalar. Hayır seninki de çocuk benimki de. Nedir ki bu kadar
(2,962 puan) tarafından
Ben sabırlı insanimdir :)) öyle dünyanın en iyisi annesi babasıymış gibi davranıyorlar. Halbuki insanca konuşsalar ne olur sanki. Kimse kimseden ustun değil.
tarafından
Bana insan gibi söylese inan böyle sinir olmazdim ki muhtemelen gün içerisinde dışarıda muhakkak herkes birşey söylüyor çocuğu görünce :) aman şapka tak ( Kafasında şapka olduğu halde ) ne bileyim yani türlü türlü. Ama herşeyin bir üslubu var
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Kısa kesip cevap vermişsin ne dicen daha 
tarafından
Birşey dicem demedim kuzum nedir bu ters cevap aşkınız ya :) yaşadığım şeyi anlattım siz olsanız ne derdiniz dedim ? Daha ne diyeyim demedim. Sağol cevabın için.
(6,669 puan) tarafından
Hayır diyorsun ya ne deseydim diye diye kısa ve öz yerinde olmuş onu diyorum
tarafından
Deseydim derken yani adam ya sonuçta bunları söyleyemem anlamında dedim birtanem yani yazarken çok anlatamamisim sanırım :) anladım canım ;)
(6,669 puan) tarafından
E tabi kadnlar gibi detaya giremez insan çok bilmişlik te tasliyor sa herşeye bı cvp yetiştirirdi zaten başından atmış oldun :)
tarafından
Adamdaki edayı bir görsen kadından beter sorsan o doğurmuş sanki öyle bilmiş öyle bilmiş :)
0 oy
(236 puan) tarafından
Çok merak ettim oğlu mamayı yada sütü bardaklamı içmiş 6 aylıkken yada yenidoğanken ? Onun ucuda emzik ucu ne farkeder hergün 1 2 saat biberona maruz kalıyor ozaman onun cocugundada konusma bozukluğu olacak ? Ya çok merak ediyorum bu başkalarına akıl veren anne babalar cocuklarına 4 4 lükmü muamele ediyor ? Eminim evde eline telefonu verip susturup keyiflerine bakıyorlar. Yine iyi emzik daha masum dişleri ya.muk olacak zihniyeti ya.muk olmayacak ....
tarafından
Sırf ***** olmasın diye diş yapısına uygun alıyorum kuzum ya. Ama her çocuğu olan bir anda profesör anne baba oluyor. Ben bir annenin yada bir babanın yanlış yaptığını düşünsem bile söylemiyorum karışmıyorum beni ilgilendirmez ki onun doğrusu odur yani
(236 puan) tarafından
Bende emzik kullanıyorum aventin emziği zaten uykuya dalınca ayıyor şurda yarımsaat cakcak yapıyor atıyor ağzından. Mamada vermiyorum anne sütüyle besleniyor. 2 yaşından sonra buraktırmaya çalış emziği. Zekasına bilmiyorum ama galiba dişlerine damak yapısına zarar vereblir. Benimki 3 aylık daha
tarafından
Ben zaten bıraktırmaya çalışıyorum ama inan ileride göreceksin o kadar kolay olmuyor. Bende istemiyordum ama bu sefer eğer aklına geldiyse ve ısrarla vermezsem kendini oradan oraya atıyor:)
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Sana yine kocaman adam demiş benim kızımı parka götürdüm kilolu bir çocuk hersey kontrol altında tabi bünye aliyor herseyine bakıldı falan yemek yemesi normal belki bizden daha az bile yiyor 2 tane 10 yaşlarda cocuk kızıma bakıp çocuğa bak nefes alamıyordur dedi bende onu diyebilen bir insan cocuk olamaz diye açtım ağzımı yumdum gözümü sonra içime dert oldu çocuğuma oyle dediler diye oturdum ağladım kimse ic yüzünü bilmiyor anca boş boş konuşuyor iste
tarafından
İşte onları yetiştiren anne babalar çok bilmiş insanlar. Onlarda ne görüyorsa onu yapıyor
(5,240 puan) tarafından
Evet özür dilemeyi bile bilmiyorlar yani hem ana baba hemde yeni nesil bir tuhaf değişikler  sizde zaten demişsiniz diyeceğinizi kocaman adam boş boş konusmus işte sanane yani sen kendi çocuğuna bak yok illa burun sokarlar
tarafından
Aynen öyle herkes kendi çocuğu ile ilgilense olay bitecek zaten. Ya kimseye dönüp dememisimdir bu zamana kadar bak sakın bunu yapma şunu yap. Banane ya. Sorarsa söylerim sormazsa haddime mi düşmüş
(5,240 puan) tarafından
Aynen oyle her anne baba çocuğunu zaten kendi halinde kendi dogrusuyla büyütür kime ne
tarafından
Aynen kuzum
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Ben olsam seninle aynı şeyleri söylerdim heralde. Zor bir bebekti son çare verdik şu anda bırakmaya çalışıyoruz teşekkürler bende biliyorum emzik kullanımının zararlarını derdim.
tarafından
Anladım kuzucum
0 oy
tarafından

Ayyy tövbeeeeeeeee ne dengesizz insanlar var yaa :angry: boşver canım zaten cevabını almış ahmakk

tarafından
Bosverdim kuzum da adaminda bu kadar bilmisi düşman başına :D
tarafından
Demi canım Allah karısına sabır versin o zaman ☺
tarafından
Amin amin
0 oy
(12,779 puan) tarafından
Keşke cevap verseydin canım çocuk doktoru mu bu konuda uzmanlığı var mı bu konuda yorum yapma hakkını ona kim vermiş ben vermedim vermeyi gerekli görmedim verme diyen doktorlar ver diyen aile büyüklerim oldu ben annesi olarak böyle yapmayı tercih ettim dedim kimseyi de konuşturmadım hele böyle ukala bir üslupla asla tahammül edemezdim 
tarafından
İnan zor tahammül ettim kuzum. zaten iki dk hava almaya çıktım oda zehir oldu sinirden
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Her çocuk aynı değil huyu farklı karakteri alışması herseyi kendi cocuklari gibi sanıyorlar hep
0 oy
(3,034 puan) tarafından
 En olsam şimdi sizinle oturup da çocuğumu emziğe başlatma serüvenimi konuşamam deyip konuyu direk kapatırdım. Cevap verirse de emziğe sıra gelene kadar çocuklar için daha zararlı bir sürü şey var dedim. Huyum kurusun haddini bilmeyene bildirmeden susmam. Herşeyi bu kadar ayrıntılı düşüneceksek önce cebimizdeki telefonlardan evdeki televizyon. Marketten alınan paketli gıdalardan da kurtulmamız lazım. Söylediğiniz doğru olabilir fakat %100 bunların yaşanacak olduğu anlamına gelmez. Sigaranın  onca zararına rağmen içen herkes kanser olmuyorsa emzik kullanan her çocuk neden konuşma geçikmesi yaşasın derdim. 
(3,034 puan) tarafından
Şunu da ekleyeyim. Emziğin zararlı olduğunu düşünmüyorum. Üstelik özellikle yeni doğan döneminde bir çok doktor emzik kullanımını öneriyor. Uykuda boğulmayı önlüyor. Ben oğluma emzik kullandım. Senin ki gibi iki emzikle geziyordu evin içinde. Şuan 19 aylık neredeyse tüm dişleri çıktı hiç biri de ***** değil. Konuşma geçikmesine gelince eninde sonunda nasılsa konuşacak. Böyle durumlarda kâr zarar değerlendirmesi yapmak gerek.
tarafından
Kesinlikle sana katılıyorum. Fakat adam pek tartışma fikir alışverişinde bulunacak bir adam değildi. Eşim balkonda uzatsam hoş olmayacak. Mecburen susmak zorunda kaldım ama aklıma geldikçe sinir olmaktan kendimi alamadim
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Bende aynı kısa ve öz cevap verir gerisini getirmezdim hiçbir şey bilmeden konuşuyorlar işte bir çocuğu annesinden iyi mi tanıyacakmis
0 oy
(830 puan) tarafından
Tanıdığım bir kadın var tedavi sürecindeydim oğlumu anneme bırakıp tedaviye gidip geliyordum üstelik yürüyemiyorm eşim kucakta götürüp getiriyor üstüne oğlum 13 gün kuvezde yattı  ve psikolojik olarak yıprandm ben gelene kadar mama veriyordu annem duymuş bunu  dengesiz gelmiş bana o halde benimki anne sütü alıyor diyor o kadar üzüldüm kii içime oturdu.

Sonra öğrendim kii kendisi 6 ay emzirmemis mama veriyor 3 yaşına kadar bazıları kendilerini mükemmel olarak gösterip aslında olmadıkları için eleştiriyorlar 
tarafından
Ah kıyamam ya
Benimde böyle çok var anlatsam öyle üzülürsün ki. Karşıda ki insanın insan herşeyden önce bir anne olduğunu unutuyorlar hadsizler
0 oy
(710 puan) tarafından
Herkesin her dediğine inansak bacım başımızın ağrısı hiç dinmezdi emin ol .ağzı olan bilmiş bilmiş konuşur böyle . Kimisi çocuğa 6 ay boyunca hiç su verme der  süt ayari dengelidir kimisinin de sütü sekerlidir çocuğu yakar su verilmesi gerekir ama uzaktan bunu gören birisi su hiç verilmemeli diye anlar yani anlayış gitligi yaşayan insan çok bu devirde. Benim kaynana da her şeye bı lafı vardı onu yapma bunu verme şunu yeme diye yapma dediği ne varsa yaptım çünkü o kadar saçmalar ve boş konusyorlar ki anlatamam en basiti benim sağ yanağımda gamze var kocamın da iki yanağında gamze var doğumu yaptım kızım gamzeli doğdu . Bu tutturmuş gelene gidene ne anlatıyor biliyor musun yanağına bastırıp çekmiş öyle gamze oluşmuş yoksa gamzeli olmayacakmış benim kızım onuda geçtim bu millete anlatıyor kızları da annem yanağına bastırdı ondan gamzeli oldu bu kız diyorlar şaka gibiler gorumcelerim de aynı b.ok vla   bunun gibi saçmalığın daniskasi işte herkes bilmişlik tasmalayi sever tartışma he de geç :)
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Banada diyorlar yok çenesi bozulmuş yok dişleri emzik yüzünden yamukmus dedim alakası yok benim teyzemin kızı 12 yaşına kadar emzik emdi 3 e gidiyordu tenefüste gizli gizli emzik emiyordu hiç bir şey de olmadı 
tarafından
Ayy tenefüste emzik emmesine istemsizce güldüm :) affet kuzum ama var yani böyle çocuklar. Bu arada kınama amaçlı gülmedim yanlış anlama :)
(7,376 puan) tarafından
Anladım canım bizede komik geliyor ama böyleydi artık emmiyir tabi söylerken kendi bile gülüyor

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 374 göst.
20 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 109 göst.
19 Aralık 2022 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,679 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 530 göst.
16 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Kralice177 (482 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 306 göst.