0 oy
593 göst.
Aile kategorisinde (1,082 puan) tarafından

Kızlar kızım 14 aylık annem dahil herkes 2. Çocuğu da yap diyor o olana kadar kızın 2 2.5 yaşında olur diyor. Banada arada geliyor bu periler sonra kızım küçük daha diyorm kıyamıyorum. Eşim zaten daha düşünmüyor ona kalsa tek bile yeter :)) ben en az 3 4 yas olması tarafiym . Şuan 29 yaşındaym. İkinciyi dogursam  32 33 yaşında olcam. Gerçekten çocuk büyütmede yaşında etkisi var. O yüzden aradaki farkı acmaym diyorm. Hadi yorumlarda bulusalm hanımlar:) sizin çocuklarınızn arasi kaç yaş veya sizce kaç yaş olmali

40 Cevaplar

+6 oy
(6,219 puan) tarafından
Yapilmamali ✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️
(3,477 puan) tarafından
Kocan yaninda olsa coktan ikinciyi getirmistin esma :)
(6,219 puan) tarafından
Semantin yok kız çok zor oğlum çok hareketli bezdirdi beni
(3,477 puan) tarafından
Benimki de oyle ikinciyi vursalar yapmam derdim bir anlik kafa karisikligina gaza geldim hahaja:))
(6,219 puan) tarafından
Ya ikinci olur ama oğlum kendi işini kendi halletmiyene kadar olmaz sjsj

Kocam gelir gelmez hamile kalmam umarım sjsj
(3,477 puan) tarafından
Aman dikkat :) biraz tadini cikar :)) tuvalet vs ogrendikten sonra olmasi daha iyi
-Reklam-
0 oy
(636 puan) tarafından

İlk çocuk tuvaletini öğrenip isteklerini söyleyince olmalı bence

Benimkilerin arasında 2 yas var ilk başlarda çok zorlanirdim şimdi o tempoya alıştım :)

0 oy
(2,472 puan) tarafından
Kendim adina cvp veriyorum hicbir zaman Rabbim tum ummedi Muhammed in evlatlarina iyilik saglik versn 
0 oy
(5,307 puan) tarafından
Üç buçuk yaşında. Ben 31 yaşındayım ikinciyi düşünmüyorum. Ama ikinciyi düşünseydim wc eğitimi kendi kendine yemek yemesi filan olsun derdim. En azından büyük çocuk kendine azda olsa bakabilmeli yoksa anne için zor olur 
(2,393 puan) tarafından
3.5 yasinda kendi kendine yemek yer be ablacım benden çok büyüksün o yüzden abla diyorum) :)
Benim cocuk 18 aylıktan beri kendi yiyoreline versen yer aslında güven bebise
(5,307 puan) tarafından
Her çocuk aynı değil evet kaşığı tutuyor makarnayı çok güzel yiyor çorbayi istemiyor yine mecbur ben destek veriyorum yemesine. Benim kastettiğim çocuk bilinçli olacak en azından bence 5 yaşında olmalı. Herkesin kendi görüşü sen ikinciyi düşünebilirsin çocuğun yiyormuş ama ben düşünemem ayrıca  daha fazla ilgi istiyor oyun istiyor daha fazla hareketli oluyor üç yaş. Şimdi küçük bebeğim olsa çok zorlanirdim ben çünkü kızım hiç yerinde durmuyor
(2,393 puan) tarafından
Ben asla ikinciyi yapamam diyenlerdenim :D  ben cocuk yapmak için söylemedim onu kendi yer diye söyledim:D yanlış anlama :)
(5,307 puan) tarafından
Ay evet yanlış anlamışım kendi sevdiği şeyleri yiyor ama sebze yemeği olunca sen yedir diyo yada istemiyo ya bazı konularda zorluyor. Dondurmayı bıraksan paketiyle yer:)
(2,393 puan) tarafından
Hahaha benimki de dondurma aşığı hergun yiyor :D sebzelerden bi tek semizotu seviyor ne yazikki :/ çocukların çoğu aynı ya sebze sevmiyorlar
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Ya hic yapmayacan yada 2 sene arayla yapacan rahata alisinca insanin zoruna gidiyor sil bastan
0 oy
(1,404 puan) tarafından
Tek cocuk dusunuyoruz simdilik ama bence en az 7 yas olmali oğlum  4 yaşında hâlâ cesaretim yok
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Yani illalki bı çocuk daha istiyorsan ilk çocuk kendini kurtarmalı. 2.5 yaşında olduğunda inan ki rajatlamicaksin. Tam oyun çağı sana daha çok ihtiyacı olacak. Bide ufak bebeğin daha olacak ilgilenilmesi gereken. İlki mahrum kalacak. Bence en ideal fark 5 yaş. İlk çocuk kesinlikle kendini kurtarmalı yemeğini yemeli uykusu düzene girmeli biraz uslanmali diye düşünüyorum. 
0 oy
(1,706 puan) tarafından

2 yaş sendromunu gör ondan sonra yap derim :))) benim oğlum 26 aylık ve şuan sendromu tuttu ara ara krize giriyor ve ben 1.5 aylık hamileyim ☺️ umarım çabuk atlatırız bu sendromu :angel:

0 oy
(7,444 puan) tarafından
30 dan sonra doğurmak istemedim peşpeşe olsun istedim beraber büyüsünler istedik şimdi bir oğlum 23 aylık diğeri 5 aylık ve iyi ki ❤️
0 oy
(562 puan) tarafından
Şuan çok ilgiye muhtaç çok zorlanirsin bence canm benim kızımda şuan 2 buçuk yaşında biraz babaci olduğu için başıyla oyun oynuyor fazla bana karışmıyor ama yine zorluğu bize onalr işteyken bende şuan hamileyim oda doğduğunda Allah izin verirse 3 yaşını 3 ay geçecek benim kızımda çok çocuklara düşkün çok canı sıkılıyor du evde kardeşi olsa oynar diye bende istedim
0 oy
(410 puan) tarafından

Ben ilk oğlumu 4 yıl önce kucağıma aldım ikinci oğlumu da 4 ay önce 24 yaşındayım şu anda ikisi de çok uslu maşallah kolay benim için ileride nasıl olur bilemem seninki eğer kızın usluysa yap gerçekten birlikte büyümeleri daha güzel oluyo yine de senin kararın :)

0 oy
(5,278 puan) tarafından
2 yaş 3 ay var aralarında çok iyi arkadaş oldular. Zorlandım tabiki ama iyiki diyorum asla kardeş siz olmaz diyenlerdenim. 

Tek çocuk yalnız çocuklara üzülüyorum. Çocuklarımı dışarda gören yalnız çocuklar yanlarından ayrılmak istemiyorlar

Ama yinede biraz daha bekle bence 2yaşımda bebek düşün
0 oy
(6,992 puan) tarafından
İki buçuk yaş var benimkilerin arasında ben de yaş geçiyor diye yaptım çok zorlanmadım şu ana kadar. 
0 oy
(12,490 puan) tarafından
3.5 yaş var ideal bu yaş 
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Hiccc birr zammmanannne  :D
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Aralarinda 3.5 yaş var. Sağolsun kızım sayesinde oğlum kızlardan nefret ediyor artık :D
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Takdir ediyorum sizi 14 aylik bebekle 2.yi dusunuyosunuz :) 20 aylik oldu hamileyken 2.cocuk fikrim vardi dogunca gecti :) 2 kisi yetisemiyoruz enerjisine. 

2.cocuk icin en az 4 yas olmali diye dusunuyorum. Anneye bagimlilik azalir. Kendi oz bakim becerilerini kendisi yaoar. Biraz laftan sozden anlar. Krese gitme yasi gelmis olur. 

Diger turlu bebeginiz kucuk bence tamda 2 yas sendromu zamani kardes olursa zor olur. Tuvaletini ogrenmemis olur, kendi kendine yemem yiyemez. 

Onun haricinde maddj manevi yetebilmek lazim. Sahsen benim psikolojim 2.cocuga hazir degil. 
0 oy
(2,677 puan) tarafından
Sırf kardeşi olsun diye ya da millet yap da aradan çıksın, yaşın küçükken yap da sonra rahatla, ikisi peş peşe büyür yap yap diyenler için ikinci çocuk yapılmaz yapılmamalı. Ben ikinci çocuğu düşünemiyorum, her ailenin dinamiği farklı kendinizi ne zaman hazır hissediyorsanız o zaman yapın. 
(5,307 puan) tarafından
Bide şey var yaş geçiyor evlen :) bu iki grup aynı bence
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Hiç bir zaman:)) şaka bir yana 13 arayla çocuk yaptım şuan bir hunim eksik ama araları biraz olsa daha iyi olurdu 
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Aralarında tam 3 yaş var bana göre tam zamanında oldu :)

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 292 göst.
28 Mart 2022 Aile kategorisinde arzu07 (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 434 göst.
15 Kasım 2021 Aile kategorisinde Jajajhvx (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 503 göst.
13 Ekim 2022 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 489 göst.