0 oy
319 göst.
Diğer kategorisinde (748 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Dip köşe ev temizliğine giriştiğimi kaynanam görüyor ama kör muamelesi yapıyor resmen. Bugün mutfağa girdim temizledim ama öldüm terden biraz hava alayım diye balkona çıktım baktım ki kaynanam aşağıda asma yaprak topluyor.  Dedim kolay gelsin.  Oda sağol toplayayım da bayrama gorumcenle sarin dedi.  Bende anne kusura bakma ben bayrama kadar anca evimi temizlerim yaprak saramam dedim. O niyemis dedi dedim senin işin yok.  Sen kendin sar. Diyor çıraklar dururken ustanin iş yaptığı nerde görülmüş. Dedim kusura bakma. ben temzilik yapacağım sürat asti kapıyı sert vurdu cıktı yukarı.  Yav anasi satdığım zaten 1.5yas bebekle anca evimi temizliyorum sabahtan akşama kadar yatıyorsun kaldır g'otunj sar dimi

8 Cevaplar

0 oy
(1,886 puan) tarafından
Benim eşim böyle bir muhabbet olduğunu duysa annesine demediğini koymaz. Enayi mi saniyorlar gelinleri bunlar. 
(748 puan) tarafından
Valla öyle sanıyor.  Ya ben ev işine başlıyorum benim işimi kim yapacak diyor.  Ya ben bebekle zar zor kendi işimi yaparim kendisini 18 lik kızı var yapsınlar dimi bugünde yaprak için öyle deyince ben sinirlendim
tarafından
MasaAllah yaa tebrik ederim eşini helal olsun vAllahi.. Bizimkiler de yapmasak laf ederler.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kız niye öyle dedin biricik kaynana tiktokcular gibi olamadın mi al akşamdan yapraklari ortaya bir tepsi pilavı pişir yaprakları koy etrafına onud Akbayram günü köy yere de ki yeni nesil gelin sarması bu :D bidaha karismazlar
(748 puan) tarafından
Yav bacı benim sabrım iyice tükeniyor valla bak
tarafından
Kız aman boşver sanki o çok mu takiyor şimdi gidip snei cekistirir gelin olup sa bir sarma sarmadı diye gelin olunca hizmetçi oluyoruz sanki
(748 puan) tarafından
Çok çekiştirmesi bir yana Dursun küsmesi de var
0 oy
(8,778 puan) tarafından
Çıraklar dururken ustanın iş yaptigi nerde görülmüş vayy be kendi ne ara usta olmuş ustalik belgesini nerden almış acaba sorsaydın 
(748 puan) tarafından
Onu henüz goremedik
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Anlamadiklari şu fesatlik yapmasa gercekten iyiligini dusunse  heer seyi 3 5 dakikaya sigdiran bir kadin o yapragida sarar.ama insan kullanildigini hissedince  yagmurlu havada su vermek istemiyor
(748 puan) tarafından
Bak bacı gerçekten yani benim kötü günümde gelip elimden tutsa ben daraldığımda gelip yardımcı olsa ben kendi işimi bitirince inan yardıma da giderim. Elalemin evini para ile temizliyor kendi evini benden bekliyor artı bana faydasindan çok zararı var
0 oy
tarafından
Ben bi benimki böyle sanıyodum. Kız biz yapıyoruz da yine de görünmüyor. Bugün resmen evi kaldırıp indirdik eltilerimle kızına telefonda diyo ki biraz temizlediler. Gel de iyilik yap.. 
(748 puan) tarafından
Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir yani bu laf benim gerçekten favorim bu tip insanlar gerçekten görmek istemeyen Körler ya da nankörler
tarafından
Aynen öyle ikisi de geçerli dediğin gibi.
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Bayramda insanlar önüne çıkıcak sarma usta yapsin daha iyi olur deseydin ya kafayi yemis ya evin isi bitti sarma kaldi
(748 puan) tarafından
Ya sorma bebeğim Bak bu saat oldu daha işe başlamadım dedim şu çocuğu uyutayım öyle yapayım hem zararları çok hem faydaları yok ama konuşmaya gelince diyor cırcır böcekleri
0 oy
(455 puan) tarafından
O tip insanlardan nefret ediyorum. Valla bu güne bugün kaynanam bir kere bile iş buyurmamistir her işini kendi yapar.
(748 puan) tarafından
Benmki kendi işimi başkasına yaptırıp dışarıda parayla ev temizliği yapmaya bayılan bir tüp
0 oy
(1,250 puan) tarafından
E kaynanalik yapacaklar illa benimki ede ben yaprak salamura götürdüm akşamdan isla çok tuzlu yaptım diye uyardım her seferinde sudan geçirip direk sariyo sonrada yaprak tuzlu yaprak tuzlu yaprakta tuzluydu  diyip duruyo e ben sana dedim diyom anlamamazliktan geliyo mahsus yapiyo bir daha asla ona bir çöp bile yapip vermicem haketmiyo bu Kaynanalar sonra gelin niye böyle oluyo adimiz
(748 puan) tarafından
Gerçekten iyilik yaramıyor
tarafından
Kız verme yaprak filan ya kendi alsın yada kendi yapsın boşver. Bazılarına iyilik yaramıyor
(748 puan) tarafından
Yaprak vermedim almadım da kendi asma yaprağı sadece sarmak için söyledi oda ben yapamam
tarafından
Diğer arkadaş demiş ya yaprak verdim diye ona dedim ben

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 295 göst.
15 Mart 2024 Aile kategorisinde Hayatnur (254 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 241 göst.
27 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Merva90 (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 639 göst.
18 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Selda41 (435 puan) tarafından soruldu