0 oy
451 göst.
Diğer kategorisinde (1,585 puan) tarafından
15 günlük bebeğim ve d vitamini başladığımızdan beri daha bi gazlı. Yani ben d vitamininin yaptığını düşünüyorum. D vitamini vermeyen var mı herhangi bir sorun yaşadınız mı 

30 Cevaplar

+2 oy
tarafından
D vitamini çok önemli kan ilacida aynı şekil.ihmal etmeyin .yenidoganlar gazlı olur zaten ondan değildir ..ihmal etmeyin sakın.d vitamini alabilmesi için çocuğu güneşe 30dk tutman gerekir bu mümkün olamayacağı için takviye sart
(6,076 puan) tarafından
D vitamini gaz yapmaz. Bebeğin bağışıklığı ve kas gelişimi açısından çok önemli. Yediğimiz besinlerden alamıyoruz maalesef. Güneşten alırız ama bu kadar güneş gören ülke olmamıza rağmen d vitamini eksikliği çok yaygındır.
tarafından
Benim yazdığımin aynısıni yazmışsın canim zaten niye yordun kendini kuzum:))
(6,076 puan) tarafından
Takviye kuvvet olsun diye :))
tarafından
Sağol canım :))
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bingildaginin dogru zamanda kapanmasi basta olmak uzere bicok sebeple doktorlar oneriyor muhakkak kullanmalisiniz bence . Gaz konusunda da halinin uzerine bebegi yatirip sırtını sivazlamanizi tavsiye ederim gazini oyle kolay çıkarıyor bebekler bu da uzman tavsiyesiydi bize
0 oy
(7,447 puan) tarafından
D vitamini ile ilgili değil o daha yeni doğmuş gazı olması çok normal 
0 oy
(6,318 puan) tarafından
D vitamini vermedim 

Ve öyle bir aşırı gaz durumumuz yoktu çok sakindi
(6,318 puan) tarafından
Melek bu tartışma uzar asko şimdi linccilerde eklenir✌️✌️

Bayramdan sonra bir gidip baktirmayi düşünüyorum zaten
(10,070 puan) tarafından
Kiz yok beni ilgilendirmezde sebebi varmi diye sordum :) bende hic kan ilaci vermedim mesela. Bikac ayda bir degerlerine baktiriyorum ama. Kan degerlerimiz cok iyi. D vitamini veriyordum birakmistim dusuk cikti mesela yine basladik. Kemik gelisimi beyin gelisimi icin d vitamini onemli dedi doktor
(93 puan) tarafından
Bebeğe kan ilacı mi verdiler bize vermediler ama sorun olur mu
(10,070 puan) tarafından
4.ayda basliyo canim ne kadarlik bebegin
(93 puan) tarafından
36 günlük canım tmm bende acaba bana niye vermediler ki dedim daha varmış zamani teşekkür ederim cevapladigin için anca gördüm bende
0 oy
(2,593 puan) tarafından
Vitamin gaz yapmaz canım yapsa bile vermen lazım. D vitamini eksikliği algı geriliği bile yapıyor.  Bebeğin gelişimi geriden gelir şimdi vitaminleri yetersiz alırsa bir ömür bunlarla uğraşır.  Boşuna verilmiyor vitaminler 
tarafından
Çok haklısınız 25 yaşındayım yüksek derece d vitamin eksikliği çıktı bütün gün dayak yemiş gibi oluyordum. Ayrıca vitamin eksikliği kalp çarpıntısı bile yapiyor
(2,593 puan) tarafından
Allah korusun . İşte gaz falan geçici bir dönem en uzun sürenin 6 ay sürüyor.  Ama depolarinin yeterli dolmamasi ilerde çok sıkıntı.  2 kolik bebek büyüttüm 13 ay aralari hemde . Gazın ne olduğunu en iyi ben anlarım valla :/
tarafından
Benim de küçük oglum çok gazliydi kendi çıkardığı halde damla kullandım şükür geçti bazen arada 19 aylık gaz sancısı tutuyor:( ben mesela kalp hastasıyım doktor d vitamin çok eksik dedi damla verdi zaten ritim bozukluğu var d vitamin de eklenince nabız 180lerde hep
(2,593 puan) tarafından
Çok çok geçmiş olsun canım.  Rabbim şifa versin.
0 oy
(497 puan) tarafından
D vitamini yetiskinlerde karın ağrısı yapıyor kaldı ki bebeklerde yapmayacak. Hemşireye sordum karnı çok agriyor diye d vitamini yapabilir dedi 1 hafta kullanmayı kestim çok daha rahatti ama mecbur geri başladım. Şimdi gene aynı. Sabah uyanır uyanmaz veriyorum geceye kadar etkisi geçsin diye 
(7,447 puan) tarafından
Ben atayım hemen
(497 puan) tarafından
Teşekkür ederim bekliyorum
(7,447 puan) tarafından
Attım bile :)
(497 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım çok sağol deneyeceğim
(7,447 puan) tarafından
Rica ederim canım ne demek ❤️
0 oy
(1,271 puan) tarafından
15 aylik ogluma simdiye kadar kullaniyorum gecen doktora sordum bana 2 3 yasina kadar kullqn eger gunese fazla cikaramiyorsan kesinlikle kullan dedi
0 oy
(7,258 puan) tarafından
Ben vitamin bı dönem kullandım sonra kullanmadım oğlum yine gazliydi 
0 oy
(448 puan) tarafından
Sağlık ocağının verdigi gaz yapar biz ocean kullandık bi problem yasamadık. Ayrıca kullanman gerek d vitamini eksikligi ciddi sorunlara neden oluyor o yüzden kullandığın vitamin markasını degistirmeyi dene. Bir de 15 günlükmüş yavas yavas gaz dönemi başlıyor malesef vitamin yapmamışta olabilir 
(1,585 puan) tarafından
Evet araştırırken sürekli ocean çıktı karşıma. Onu deneyeceğim
0 oy
(710 puan) tarafından
Ben bebeğime ne d Vitamini verdim nede kan damlası. 

Sonuç : 1,5 yaşında doktora gidince aşırı kansızlık, gelişimini etkiler dedi doktor. Hemen başladım kullanmaya.

Maddi durumumuz varsa Ocean dvit ocean demir ilacı alın. İkisi trendyolda var. Eczaneye nazaran uygun. 
(1,585 puan) tarafından
Kan ilacı henüz başlamadılar ama ocean d vitaminini deneyeceğim
(10,070 puan) tarafından
Basta neden vermedin peki canim merskettim sadece
(710 puan) tarafından
Ben başından beri hem ilaç hemde aşı karşıtı biriyim. Devletin verdiği dvit ve kan damlası çok huzursuzluk yaptı. Benimde işime geldi, kullanmadım. Biraz büyüyünce aç karnına siyah kuru üzüm vs yedirdim ama işte onlardan da çok çok tüketmek lazım. E çocuk yese yese 3-5 yiyordu. En son doktor gelişimi için önemli deyince aldım başladım.
0 oy
(269 puan) tarafından
Gaz zaten 15 gün civarı başlıyor. D vitamini çok önemli vermemezlik yapma, sağlık ocağının verdiği bazı bebeklere dokunabilir öyle olursa eczanede parayla satılanlardan al ama D vitamini mutlaka ver
0 oy
(119,442 puan) tarafından
benim yasadigim yerde vermem bebege gaz yapti desem sonu kotuye gider ☺️ d vitaminu vaz yapmaz kii gunluk bizde kullanuyoz ihtiyacimiz var bebek icin cok gerekli vermemezlik yapma
0 oy
(703 puan) tarafından
Ocean verwbilirniz d vitaminini mutlaka kulllanin.buyuk oglum 4 yasinda asiri sekilde haraketli dr gittik dr dedi cok eksik d vitamininde kendi icinde bazi degerleri varmis onlar cok eksik olunca hareket fazlaligi yapiyorumus  bir aya yakindir kullaniyoruz kucuk oglum pramture zaten dogdugundan beri veriyirum
0 oy
(1,070 puan) tarafından
D vitaminini mutlaka ver gaz yenidogan bebeklerde olur gayet normal bir durum bu karnına masaj yap bir de ayak tabanlarına daire çizerek masaj yap çok rahatlatıyor bunun dışında mama kullanıyorsan içine zeytinyağı ekleyebilirsin demişti doktorum ama tabi sen mutlaka doktoruna danış eğer kullan derse kullanırsın 
0 oy
(2,226 puan) tarafından
D vitamini gaz yapar doğru 

14 aylık vermedim TAahlil yaptırdım değeri güzel kışın veririrm gerek olursa 
0 oy
tarafından
Sağlık ocağının verdiğini kullanma. Ocean kullandım ben. Yani bebeğim gazliydi ama d vitamininden kaynaklı olduğunu hiç düşünmüyorum. İçeriğide çok güzel 

D vitamini çok önemli. Her gün bebeğini dışarı çıkarırım güneş görür diyorsan kullanma. Aksi taktirde kullanmalısın. Eksikliğinde bingildagi bile geç kapanabilir
0 oy
(3,120 puan) tarafından
Sağlık ocağının d vitamini gerçekten gaz yapar. O yüzden biz hiç kullanmadik başka marka kullandık iki degerlikli.
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Ben vermedim yazın doğmuştu hergün güneşe çıkardım.. değerleri normaldi her seferinde ama bence vitaminle alakası olamaz vermedigim halde aşırı gazliydi çoğu kez hastanede lavman yapılınca rahatliyordu o derece
0 oy
(2,762 puan) tarafından
hicbir şey vermiyorum. sentetik olan herşeyin mutlaka zararı vardır. çocuklarımız doğar doğmaz eksikli gibi vücutları üretemiyor gibi davranmak bağışıklığa tam bir hakaret
0 oy
(886 puan) tarafından
Bebekler gazını kendileri çıkaramaz, dolayısı ile herzaman gazlı olurlar. Emerken bile hava kaçırıyorsa gaz yapar biberon gaz yapar. D vitaminini lütfen kullanın. 

İlgili sorular

0 oy
61 cevap 654 göst.
6 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,622 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 162 göst.
12 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Kelebek0707 (1,363 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 914 göst.
0 oy
14 cevap 341 göst.

380,763 soru

11,400,201 cevap

34,929 kullanıcı

...