0 oy
913 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Bebeğim bir yaşına yeni girdi. Şekerli gıdalar ve ekmek vermiyorum kızıma. Bulgur arada pirinç şehriye vs yiyor ama onun disinda çok unlu gıdalar yedirmiyorum. Bugün arkadaşlarla görüştük, yaa yazık çocuğa pogoca da mı vermiyosun, tatlı da mı vermiyosun. Bu şekilde cümlelerle karşılaşan var mı ? Bir arkadaşım bir buçuk yaşında bile yok kızına  buskivi, masada hangi tatlı varsa o yani herşeyi veriyor. Böyle mi yapmak gerekiyor? Ben kızımı beslediğim yöntemden gayet memnunum, benim anlamadığım ve takıldığım insanların tavrı. Sanki çok faydalı yiyecekler varmış da ben kızima yedirmiyorum gibi davranıyolar. Mesela sebze yediriyorum diye ot çöp veriyosun düzgün şeyler versene çocuğa bile dediler. 

30 Cevaplar

+11 oy
(25,224 puan) tarafından
Herşeyi verip tattırıyorum kendimizde herşeyi yiyoruz gayet sağlıklıyız allaha şükür. Çok abartılıyor herşey... 
(561 puan) tarafından
Anamında bıyığı olaydi babam olurdu. Ölme essegim ölme Ya bizde yedik herşeyi sen hic birsey yedirmesen bile cocuk olucagi varsa olur
yada akli başına gelmce.gizli sakli yer önüne gecemezsin ondann sonra onu bunu yemeyen her yemegi secen cocuklar yetiştiriyosun ugraşiyo millet. Senin cocugun ne kdar sana kiymetliyse bizimkide bize kıymetli tabikide vermicez dikkat edicez ama fazla abartıyosunuz
tarafından
su postu paylaştığımdan beri asla kimseyi itham edici, eleştirici tek söz söylemedim. Şeker verenler çocuklarına kıymet vermiyor galiba gibi bişey de demedim.  Pardon ama benim kızım daha bir yaşında, yemek seçtiğini nerden biliyorsun ve onunla uğraşmak zorunda kalacak millet kim?
(262 puan) tarafından
İyide sen şimdi yedirmesen o çocuk okula gidince yine yiyecek hatta senden saklayacak bile o zamanda aynı şey bence biraz abartiyosun
tarafından
Neden saklasın ki. Ben asla yiyemez diye birşey de demiyorum, bazı yorumlarda da söyledim. Şuan bir yaşında ve daha abur cubur isteyecek yaşta değil, kendisinin böyle bir isteği olmadan ben mi yedireyim. Eğer ilerde isterse de bir şekilde orta yolu bulmaya çalışırız. Yoksa ömür boyu ağzına suremez gibi bir iddiam yok, malesef çok gerçekçi bir iddia da olmaz bu
(561 puan) tarafından
Annem kardesimin beslenme cantasina ayran koyardi faydali diye kardesim çöpe dökerdi :D
-Reklam-
+3 oy
(44,696 puan) tarafından

Ehehehe bu polemiğe hiç giremiycem çünkü Allah ne verdiyse herşeyden veriyom ben iki çocuğumda turp gibi:P

tarafından
Sanırım siz başka bir hanımın yorumunu okudunuz. Benim kızım bir yaşında ama nereye kadar gidebilirsek bu şekilde gidecez bakalım :)
(813 puan) tarafından
Evet ilk sana yazarkende sadece senin yazdığın için demiyorum aşağıdaki yorumlar çok abartı diye söylemiştim zaten :)
tarafından
Afedersin, gözümden kaçmış o kısım :)
(44,696 puan) tarafından
Genelde burda polemik oluyoda böle sorular yada postlar :D
tarafından
Yok canım kocaman insanlarız, normal bir şekilde fikirlerimizi söyleriz. Ben de aksi fikirlere açık olmasam hiç paylaşmam:) birçok kez söylediğim gibi beni sinirlendiren vermedigim şeyler için çok büyük eksiklikmis gibi a yazık çocuğa demeleri. Bu söylediğim de zateb etrafimdaki insanlar için geçerli.
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Yani ekmek verebilirsin cnm tam buğday ekmeği tahilli ekmekler beyaz ekmek değilde ama tatlı için 1 yaş küçük bence ya
tarafından
Glutene vücut yabancı kalırsa belki ilerde sıkıntı yaşar diye bulgur, şehriye vs kullanıyorum ya da mesela koftesinde un kullanıyorum. Ama bikac kaşık yemek yiyebilecekken ekmekle karnı doysun istemiyorum. Aslında benim asıl takıldığım herkesin farklı bir yöntemi var çocuk yetiştirmede. Mesela bir arkadas tamamen salmış , diyor ki çocuk durmayinca açıyorum bir paket buskivi sesi çıkmıyor. Bu çocuk bir buçuk yaşında değil daha. Asla yorum yapmam çünkü annesi bilmiyor mu onun zararlı olduğunu. Ben de işte aynı saygıyı bekliyorum. Tatlının ne faydası var ki, versem ne kazanacak bu çocuk?
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Herkesin doğrusu ve bildiği kendine. 

Oğlum 16 aylık 12 aydan itibaren tuz ve tatlandırıcı (bal) kullanıyorum vücudun tuzada şekere de ihtiyacı var. Herşeyin b.okunu çıkartmadan vermek lazım
tarafından
Ama işte siz doğal olsub diye bal kullaniyosunuz, onların istediği çocuğa şerbetli tatlı yedirmem :) ki dediğiniz gibi versem de vermesem de bu çocuk benim. İstediğim sadece saygı.
(2,479 puan) tarafından
Boşver ya insanları bu kadar takma ağzı olan konuşuyor. Emin ol onun yaptığı yanlış ama bazı insanlar böyle işte takılma
tarafından
Eskiden çok takilirdim, kendimi sorgulardim hatta  şimdi sadece şaşırıyorum
0 oy
tarafından
2 buçuk yaşında oğlum tuz şeker vermiyorum diye hemşire den azar yedim ve kavga ettik diyebilirim en basiti bu sen düşün hemşire ya en son sanane çocuk benim değil mi dedim bozdum
tarafından
Eyvah eyvah, ben o zaman diğerlerine hiç bişey demeyim. Ben kaya tuzu kullanmaya başladım kızıma ama tabi ki ölçülü yani hala biz ne yiyorsak o da onu yiyor kısmına geçmedim. Ama şeker ne kadar uzun süre yemesse o kadar fayda diye bakıyorum. Hemşire de nasıl sağlıkçı anlamadım, en cahil insan bile biliyor artık şekerin zararını.sok oldum gerçekten
tarafından
Bana yazık çocuğa dedi bende atlattım.orda sanane diye
tarafından
Şeker vermedigin için mi yazık :) ben de çok duyuyorum bunu, sanki çocuk şekerin tadıni biliyor da :)))
tarafından
Evet canım yazık ediyormuşum tuz da sakınca yokmuş buna ben karar veririm anne benim kimseyi de baglmaaz
tarafından
Aynen öyle
0 oy
(1,161 puan) tarafından
  annesi sensen  cocuk senin nasil istersen oyle  buyutursun zaten kimseninde buna karisma  hakki yok zatem
tarafından
Normalde kayınvalide vs karışır benim sağolsun kayınvalidem görümcem çok saygılıdırlar asla bana sormadan bişey vermezler sorarak da vermezler :) ama işte ben de arkadaştan çekiyorum:)
0 oy
tarafından
Abur cubur tatlı bende vermedim 2 yaşında başladı.yavas yavaş yemeye..o da.nadirdir..ekmek falan vermemene saygı duyarım ama çocuğun onlarada ihtiyacı var.bence..disardaki ekmeklere guvenmiyosan.kendin yapabilirsin evde..yani evde.yapilan.anne.pogacasi kadar güzel bisiy yok..arada yapsan tat duyusu da gelişir..yeni tatlara açık olur..
tarafından
Ekmeği belki ilerleyen zamanlarda verebilirim, şimdiye kadar midesi küçük zaten onun yerine bikac kaşık yemek yesin dusuncesindeydim. Şöyle söyleyeyim kızım bir yasina yeni girdi ama bütün kış sebzelerinin tadını bilir  kereviz , enginar, lahana Brüksel lahanası, pazı ,karnıbahar vs. Meyveler, kuruyemişler vs de aynı şekilde. Ben de çok istiyorum tat duyusu gelişsin ama doğru gıdalarla gelişsin istiyorum.
tarafından
Gayet güzel besleniyo..benim oğlumda öyle hala öyledir .ceviz yoğurt süt kefir sebze yemekleri seçmeye basladi ama onuda tek çeşit yapıyorum.mecbur yemek zorunda kaliyo...
tarafından
Uğraşmak gerekiyor işte ama bazı insanlar gerek görmüyor, eşimin yorumuyla da kendi içlerini rahatlatmak için uğraşanlara sariyolar
tarafından
Dışardan hep mudale gelir canım..bizim burda komşu var torunları ikiz oğlumla yaşıt her bakkaldan döndüğünde cips cola hatibi dolduriyo çocuklara poşetlere oğlumu gördüğünde eline veriyo yesin diye vermediğini bildiği halde..elinden alıyorum geri sonra.cocuk.kiyamet kopariyo ver yiyeyim.diye..deli oluyorum bende bana sormadan bisiy verdikleri zaman
tarafından
Terbiyesizlik işte bu, karşıdakinin yaşı kaç olursa olsun farketmez.annesi vermiyosa sen kimsin ki ya. İşte beni sinir eden şeyler bunlar.
0 oy
(863 puan) tarafından
Bende öyleyim zararlı olduğunu bildiğim ve düşündüğüm ne varsa ne kadar geç tanışsa o kadar iyi zaten büyüyünce yicek şimdiden ne gerek var yüklemeye benim annemler başta olmak üzere herkes söylüyor bir kulağımdan giriyor diğerinden çıkıyor 
tarafından
Benim ailem de eşimin ailesi de o konuda cok saygılı Allah hepsinden razı olsun.  Benim arkadaşlarım ya, hatta şöyle söyleyeyim sofrada şerbetli tatlı vardı 16 17 aylık kıza annesi iki tane tatlı yedirdi kimse yadirgamadi, ben yanımda elma götürmüştüm kızım elma yedi ve kan şekerinin firladigini söylediler:)
(863 puan) tarafından
Keşke beninkilerde anlayışlı olsa küçücük yaşta ne gerek var ki tatlıya  günah
0 oy
tarafından
En dogrusunu yapiyorsun bende yapabilirim insallah. Cunku sekerli  meyveyi bile sınırlı vermek lazim. 
tarafından
Benim eşim benden daha katı beslenme konisimda ben vermek istesem o vermez sekerli gida
tarafından
Burda okuyroum daha bikac aylık bebeğe biseyler yedirmeye çalışan babaları, kayinvalideleri. Okurken benim ellerim titriyor sinirden, bebeğim konusunda çok hassasım. Eşini de tebrik ediyorum gercekten
tarafından
Bende burda bebe biskuvisi ve pirinc  unu verenleri okuyunca sinirleniyorum. Cocuga faydasi olmayan kof kilo yapan seyler. Bilincli olmaliyiz ki cocugun beslenme aliskanligi o yonde ilerlesin. Seni tebrik ederim bu konuda
tarafından
Kesinlikle böyle düşünüyorum ben de. Bı arkadsin kızıyla benim kızım arasında üç dört ay var sebze yemiyor şunu yemiyor bunu yemiyor diyo. E yedirmemissin şimdi niye yesin ki. Vermişsin çocuğun eline buskivi, o varken kim sebze yer. Çok teşekkür ederim bu arada :)
tarafından
Aynen oyle çocuklar şeker tatli bağımlısı oluyor oyle oyle Rica ederim guzel anne ben teşekkür ederim:)
0 oy
tarafından
Herşeyin fazlası zarar demişler az az vermeden zarar gelmez 
tarafından
İşte bu da tercih aslında, diyorum ya ister fazla versinler ister az asla kimsenin işine karışmam. Artık ne zararlı ne faydalı herkes az çok biliyor, bir çocuğu annesinden fazla ben düşünemem ki. Onlardan da aynı saygiyi bekliyorum. Azar azar vermeden evet zarar gelmez ben de böyle düşünüyorum ama gerek görmüyorum şuan. Mesela ilerde artık herşeyin farkında olduğunda engel olamadığım zamanlar gelecek zaten şimdiden neden başlayım ki diye düşünüyorum
tarafından
Tabikide senin düşüncen bolca şeker vermeyerek gayet iyi olanı yapıyorsun bende öyle düşünüyorum kendim müdahale ettiğim sürece şekerden aşırı tuzdan uzak tutarım tabi önce nasip olmalı bebek
Annesi sensin tabi
tarafından
Olayın bizden çıktığı zaman illa ki gelecek,illa ki yiyecekler ama işte herseyin zamanı var. İnşallah gönlümüzce olsun herşey :)
0 oy
(11,077 puan) tarafından

Herkesin yöntemi kendine tabi, benim de vermeyi tercih etmediğim şeyler oldu. Fazlasıyla taciz edildim :) şu an evimde tv yok diye ediliyorum mesela :D sen doğru bildiğinden şaşma. Ben kesin zarar olduğunu düşündüğüm bikaç bişi dışında her şey verdim çocuklarıma. İnsanlardan tepki görmekten kurtulamazsın. Duymamayı öğreneceksin mecbur:) 

tarafından
Eskiden çok takiyordum artık takmıyorum gerçekten ama şaşırıyorum hatta hayretle bakıyorum :) mesela bugün kızımla aralarında bikac ay olan bebeğe annesi şerbetli tatlı yedirdi hem de iki tane, kimse yadirgamadi. Ben elma verdim kızıma bana şey dediler, çocuğun şeker fırladı :)))
(11,077 puan) tarafından
Senin yaşadığın durum da iyice komedi tabi :) ben de verdim tatlı bu arada ama seni anlıyorum canım
tarafından
Kimseye verdi diye kesinlikle laf söylemem. Vermemek benim tercihim vermek de başkasının tercihi olabilir. Benim istediğim ben nasil AA yazık çocuğa nasıl şeker verirsin bak şu şu zararlari var diye konuşmuyorsam kimse de ben şekerli şeyler vermiyorum diye kızıma acımasın yani . Ayy sorma valla öyle dediler ya :)
(11,077 puan) tarafından
Sen yine iyisin tatlı bişey değil ki canım, kola vermiyorum diye laf ediyorlar bana :)
tarafından
Eyvah beterin beteri :)))
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Vallaha canim  benim kizim herseyi yiyor et balik tavuk sebze yemekleri meyve kefir..... ama arada bende petibor bisküvi veriyorum  2 3 gunde bir, çubuk krakeri çok seviyor gunde  birkac tane veriyorum. Arada sütlü tatlı yapmışsam birkac çatal veriyorum.  Demem o ki bence cok olmamak şartıyla arada verilebilir bence.  Bu arada bana da bebege hic bir sey vermiyorsun üvey ana gibisin diyorlar 
tarafından
Demek ki her yerde var bu insanlardan:))) benim kızım daha bir yaşına yeni girdi yani çok etrafta gördüğü yiyecekler ilgisini çekmiyor. İlerde tadını bilir, isterse ona göre sınırlama getirip yemesine izin veririm. Ama şuan öyle bişey olmayınca verme gereği de duymuyorum açıkçası. Gittiği yere kadar bakalım :)
0 oy
(794 puan) tarafından
Bnde sekerli seyler vermiyorum hatta karsi olanlardanm ama kizim ekmegi cok sever annesi gibi yer pilav bulgurda veriyorum cnku biz sutlu olan hic birseyi yiyeniyoruz insan ne yedrceginide sapitiyor
tarafından
Alerjisi mi var ? Çok geçmiş olsun. Süt ürünleri olmayınca gerçekten insan şaşırıyor. Ben de bı ara alerji şüphesiyle diyet yapmıştım
(794 puan) tarafından
Sut urunleri yumurta 16 aylik oldu 1 haftadr basladik baklmm cok zordu bizim icin
tarafından
Allah şifa versin inşallah en kısa sürede.kiymayi ihmal etmeyin lütfen, protein eksikliğini güzel bı şekilde kapatır inşallah
(794 puan) tarafından
Yemiyoki yese cikartiyor onu
0 oy
tarafından

Ben bile evde yeri geliyor yiyecek bulamıyorum birde çocuğa seçerek verirsem:pouty: ne yedirecem diye düşünürm zaten büyüyünce herşeyi yiyecekler ve mesela 1 puaca yada simit tadımlık şeylerden birşey olmaz ama aşırısı vermek kimse istemez 

tarafından
Maddi açıdan diyorsunuz sanırım, Allah o konuda hepimizin yardımcısı olsun
tarafından
Hem maddi hem manevi örneğin ünlülere bakıyorum çocuğuna herşeyin organigini alıyorlar herşeyin en iyisini yapmaya çalışıyorlar herşeyden sakiniyorlar falan ama vücudun mikroba diğer bakterilere de ihtiyacı var mesela kızımı ben 1 yaşına kadar o kadar temiz yetiştirdim ki takıntılı olmuştum parktan gelince yıkardm biryeri eledi ki temizlerdim yemek yaparken içine salça tuz katmazdim ama çocuk herzmn hasta olurdu başka çocuklara bakıyorum yerdeki sakızı yiyorlar hiç birşey olmuyor vucud aslında belli bir zmaan alışıyor alışılmısın dışına çıkarsa yabancı bir bakteri mikrop vücuda girerse hasta oluyor bağışıklık düşük oluyor yani yetistirmede çok fark var örneğin bizim cocuklar hergun hasta olurken sokakta yetişen çocuklara bak birde
tarafından
Kesinlikle o konuda katılıyorum sana. asla çocuğumu a ellerin kirlendi deyip sürekli elini silmem, daha bir yaşında ama sürekli toprakta çimde olsun diye hergun dışarı çıkartırım ve gerçekten mikroplara, bakterilere de ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Ama bunlarla savasabilmesi için vücudunun bağışıklığınin kuvvetli olması lazım. Mesela bunun için vücudunun şekere, karbonhidrata, paketli gıdalarin içindeki bin türlü katkı maddesine ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bunlar bağışıklık oluşturacak doğal şeyler değil
0 oy
(3,836 puan) tarafından
bende elimden geldiğince dikkat ediyorum. ha hic vermiyor değilim ama iştahı pek belli olmadığı için sorun yok. istediğim kadar ona özel yapayım yemez bize yaptığımdan yemez. abur cubur ayda yılda bir veririm o da görür de zor da kalırsam onun dışında çubuk kraker de olsa vermem. illa her gün pirinc pilavı bulgur pilavı ya da makarna oluyor kendimize yapmasam kizima yapıyorum. cunku her gün ekmek yemiyor. ve bi yerden karbonhidrat almak zorunda zaten zayıf vücudun o enerjiyi alacak yeri yok. bence de sebze meyve çok önemli daha doğrusu herseyden yemesi önemli 
tarafından
Aslında karbonhidrati sebzelerden bile alıyor ama ben özellikle vücudu glutene uzak kalmasın, belki ilerde alerji gibi bir sıkıntı olur diye ekmek yerine bulguru tercih ediyorum. Ekmeğe nispeten daha besleyici geliyor bana. Kızım şuan küçük, gördüğü şeyleri isteyecek yaşta değil. O yaşa geldiğinde ben de tamamen yasaklamak yerine kısıtlama yoluna giderim diye düşünüyorum. ama şuan kendisinin böyle bir isteği yokken de al şunun da tadına bak demek doğru gelmiyor bana
(3,836 puan) tarafından
herseyi her besinden alabilir ama değeri düşüktür. nasil istersen öyle yap senin çocuğun sonuçta herkes kendi bildiği gibi yetiştiriyor zaten büyüdükçe istediğin kadar kıs yiyecek
tarafından
Mutlaka o zaman gelecek. O zamana kadar kaç gün kurtarirsak kâr:)
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ben herseyi veriyorum  yerse  10.5 aylık  ayırt  etmiyorum çok  sakınmamak lazım  
tarafından
Vermek de vermemek de tercih tabi ki.
(5,949 puan) tarafından
Tabiki  öyle  ama  öyle  kaşık  kaşık  vermiyorum şekeri tabi  tattiriyorum  sonuçta  bünyesinin şekere  ve karbonhidrata da ihtiyacı  war ilerleyen  zaman da problem yaşamasın diye
tarafından
Kesinlikle şekere ihtiyacı yok, eğer kasttetiginiz meyve şekeri ise evet var ama o da kontrollü. Onun dışında pancar şekeri gibi sekerlere asla ihtiyacı yok vücudun
(5,949 puan) tarafından
S3n bilirsin canım
0 oy
(240 puan) tarafından
Canım bana sorarsan tadına baktır en azından. Kuzenim de aynı sizin gibiydi 1 yaşında pastasından bir çatal bile tattırmadı. Hiçbir şekilde şeker yedirmiyordu. Çok nadir pilav bulgur falan sizin gibi veriyordu. Oğlu şuan 7 yaşında şekerli bir şeyler ya da karbonhidrat değeri yüksek şeyler yediği anda kusmaya başlıyor. Bi kaç kere acillik bile oldu o derece. Çünkü bünyesi hiç alışmadı 3 yaşına kadar. 
tarafından
Peki doktor mu dedi bu sebepten olduğunu. Yani belki alerjik bir durumu vardır. Bilemedim yani hiç böyle birşey duymamıştım sasirdim açıkçası
(240 puan) tarafından
Hayır canım alerjik bir durumu yok doktor damak tadı gelişmemiş ve bünyesi alışık olmadığı için bu tarz reaksiyon gösteriyor yediğinde demiş
0 oy
tarafından
Evet canım abur cubur bisküvi vermiyorum diye laf söylüyorlar.süt alerjisi olduğu halde süt ürünleri içeren gıdalar vermeye çalışıyorlar.
tarafından
O kesinlikle çok ayrı boyut. Resmen çocuğun canına kast etmek gibi
0 oy
(171 puan) tarafından

Her şeyi yesin diye bir zihniyeti benim aklım almıyor..bizim bile her şeyi yemememiz gerekiyor. Şeker dediğimiz şeye vücudun ihtiyacı yok palavra. Meyve bile bir porsiyondan fazlasi zararlı. Fazla glutenin bağırsak rahatsızlığı ile birlikte beyin fonksiyonlarini bile yavaşlattı ispatlandi. (Eskiden çok ekmek yiyene ekmek kafa derlerdi) 

En basitinden düşünelim ne kadar az saçma sapan şey yerde o kadar.az yağ hücresi oluşur. Bu da ilerde daha az hastalığı olur daha az şişman olur. 

He bı de biz yiyoruz ama saglikliyiz diyenlere de bakma hepsinin migdesi ağrıyor.
tarafından
Kelimesi kelimesine katılıyorum. Kızım bir yaşında gerçekten abartmıyorum bir yetişkinin tattigi sebze çeşidinden çok daha fazla tatmistir. Damak tadı oluşsun sözünü ben bu şekilde anlıyorum. Ve bunun için bana çocuğa doğru düzgün şeyler ver ot çöp yediriyosun diyen oldu. Ama kendi çocukları sebze yemiyor diye çorbalara gizleyip yedirmeye çalışıyorlar. Şekerli, karbonhidratli şeyler vermiyorum diye gaddar anne oldum :) kızım elma yiyor diye yazık çocuğa yaa dediler, aynı masada bir bucuk yaşında bile olmayan kızına şerbetli tatlı veren kadını kimse yadirgamadi. Asla kızımı sakınmam, sıcaktan soğuktan, mikroptan. Ama beslenmesi konusunda hassasım çünkü bunlardan sakınmamam için bağışıklığınin kuvvetli olması gerektiğini düşünüyorum
(171 puan) tarafından
En doğru tespiti yapmışsın sen "sebzeyi bir şeylerin içine gizliyorlar" :)) herkesin bebeği kendine gerçekten. Sen seni yadirgayanlari boşver. ;)
tarafından
Bütün sebzeleri sevsin gibi bir iddiam da yok, tabi ki o da birey bazı şeyleri daha çok sevecek bazılarını ağzına bile sürmek istemeyecek. Ama bilsin tatlarını ona göre karar versin. Mesela benim tadını bilmeyip kesin sevmem dediğim sebzeler var :)
0 oy
tarafından
Bnde herseyi yedryorum sadece çay vermiyom cips kola falan yani dgerlerinden azarazar veryom zaten abur cubur yiyo oğluşum   ama gayet iyi  gidyoz bn vermedm peynir şimdi ymyoo:))
tarafından
Peynir neden vermediniz peki ?
tarafından
Tuzlu diye cnm tuzsuz bulamdm şimdi azck yoyo labne yiyo oda az az bide krem peynir
tarafından
Birkaç gün suda bekletip alabilirsiniz tuzunu. Ya da süzme yoğurdu labne gibi verebilirsiniz:)
tarafından
Kizz yaptım daha tuzlu oldu ya:))oyuzden süt yoğurt ver demişti doktor onları veryom:))

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 645 göst.
21 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde kediterbiyecisi (1,501 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 340 göst.
0 oy
30 cevap 451 göst.
23 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Elisaa d (1,578 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 162 göst.
12 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Kelebek0707 (1,363 puan) tarafından soruldu

380,238 soru

11,384,052 cevap

34,884 kullanıcı

...