0 oy
1,659 göst.
Aile kategorisinde (33 puan) tarafından

Kızlar kaynakları çekiştirmeyin ya bence gerek yok onlar size eş verdiler anneler değerli kızlar bence bu kadar kaynanalari çekiştirmeyin varsa yanliskaru alhaha bırakın butyn günahlarını topluyorsunuz farkında mısınız?

22 Cevaplar

+2 oy
(673 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Benim kayınvalidem bi tane yaa ❤

-Reklam-
+7 oy
(751 puan) tarafından

Bence yanlış düşünüyorsunuz kimsenin kaynanasıyla düşman olduğu yok yeri gelince herkes de saygısını gösteriyor aile arasında ister istemez sorun yaşanabilir biz bayanlar biraz hassasız bu konularda.. Birde hamilelik eklenince ... Dertleşecek insan arıyoruz ailemize anlatamadığımızı burda paylaşıyoruz yardımcı oluyoruz birbirimizi burdaki sohbetin adı zaten gebelik dışı sohbet .. 

(33 puan) tarafından
Olabilir kaynana kötü olabilir siz üstünüze düşen iyiliği yapın baskıların yarası kayananam benimde kayananam dört dörtlük değil ne gerek var ki anlatmaya varsa bişey kaynanazin yüzüne söyleyin hiç korkmayın bundan
(751 puan) tarafından
Söyleyen söylüyor zaten kimsenin ağzı kilitli değil ama size gelip derdini anlatan Bi arkadaşınıza bana anlatma mı diyorsunuz....?  Bizde burda sorunları olan insanlara bize anlatma diyemeyiz sonuçta hepimiz hamileyiz ve birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.
+6 oy
(218 puan) tarafından

Sende acıp okuma ozaman kimse durduk yere kaynanasından şikayetci olmuyor eee herkeze herşey söylenmiyor burda insanlar dertleşip rahatlıyorlar 

+5 oy
(90 puan) tarafından

Derdi sana mı kalmis arkadas ya .. kimse boş yere kaynanasini anlatmiyor icimize mı atAlim bize eş vermeleri bizimde bir anne evladı oldugumuzu unutmalari,hatta bizimde bir anne olduğumuzu  unutmus olmalari anlamina gelmiyor .. o zaman onlar bize eş verip değerli oluyorsa bizde onlara torun veriyoruz soyle bakalim niye kaynana kayinpeder gözünde degerli olmuyoruz?? 

(90 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım .. Zor biliyorum Allah ıslah etsin öyle kötü kaynanalari ben kaynanam bana cektirince tek birşey diyordum hala da öyle bulasinca bana benim günüm bana yasattiklarin kizlarina kısmet olsun onlar binbeterini yaşasın diyorum .. şükür öylede oldu ben eşimle kaçarak evlendim evine ilk girdiğim zaman ogluma kov gitsin bosayacaksin bunu diye tutturdu ana eşim tuttu elimden çıktı o evden halada bana zarar vermesine izin vermez ben o gün kızına aynı bana arzuladigin herseyi Allh yaşatsın dedim olduda evlendi görümcem kaynanası kaynanamdan beter çıktı bosadilar kızını utanmaz işte ona rağmen duzelmedi
(107 puan) tarafından
Aynen evlatlarından buluyorlar ama yinede akıllanmıyorlar. Ne diyim kuzum . Rabbim korusun cümlemizi:/
(90 puan) tarafından
Aminnnn canım
(661 puan) tarafından
Hayr seni bosatp napcak nasl bi gelin alcak , yazk gunah degilmi  , bak ne guzl esin sahipckmis neoldgnu anlams annesinin  sen mutlu ol emguzel cevabn o olsn onlara rabbim bir sekilde cikariyor zaten onlerine
(90 puan) tarafından
Aynen öyle canım rabbim versin cevaplarını
+3 oy
(3,151 puan) tarafından

Tabiki her anne özeldir annelik kutsaldır ama anne olana. Doğru burda çekiştirip günah kazanıyoruz ama kimisi de dertlesecek kapı arıyor kendine napsın. Benim kaynanam kendi oğlunu evlattan saymaz umursamaz canının yandığını üzüldüğünü zor durumda olduğunu görse uzulecegine hoşuna gider sadece islerini yaptiracak hamal parasini yiyecek enayi olarak gorur kendi agziyla dedi bana bunlari böylelere de ana denmez kimse kusura bakmasın. Ayrıca onlar bize es verdiyse benim anam da onun oğluna es vermiş. Ona hizmetçi mi doğurmuş.

(661 puan) tarafından
Anne özeldir kutsaldır ama anneligi bilene becerene
(3,151 puan) tarafından
Aynen öyle sokaktaki köpekte doğuruyor anne oluyor ama yeri geliyor o bile daha güzel annelik yapıyor vallahi.
(661 puan) tarafından
Aynen oyle canm keske biraz onlardan ibret alsalar  da insan olsalar ama olmuyor
(3,151 puan) tarafından
Ah ahh aynen oyle valla
+3 oy
tarafından

Dertlerini paylaşıyorlar ne var bunda sanki gidip kafa göz dalıyoruz kimsenin ne çektiğini bilemezsiniz o yüzden karışmayın bence.

(2,865 puan) tarafından
Ya ablacım burda kimse kimseyi yargılamıyor beddua etmiyor sadece yaşadığı olayları yüzeysel anlatıyor.. İsteyen istediğini paylaşmakta özgür boşverin günahı sevabı kişinin kendisine ne istiyorsa Onu anlatsınlar kimine göre terapi bu anlatıp rahatlıyorlar karışmayın bu kadar
tarafından
Ne dinliycekmisiz onlar annede bizim annelerimiz ne oluyor ? Büyütsünler versinler birine onun annesi oğlunu çok seviyor diye kızını mu üzsün karşı tarafa lafla bile anlatamazsın bunu onlar sadece kendileri doğurmuş kendilerinin çocuğu var sanıyorlar.
tarafından
Ağzına sağlık
tarafından
Aynen öyle. Sonuçta el kızı oluyoruz onların gozunde
tarafından
Buyuyumuz diyip agzimizi acmiyoryz ama buyuk de yerini lafini bilmeli. Kadinin stresinden sutum kesildi esimle aram kotu oldigunda aman oglum canim oglum oluyor biz iyi oldukta bir huzursuzluk cikariyor. Sanki kaynanalari keyfimizden cekistiriyoruz
+3 oy
(2,332 puan) tarafından

Çekiştirmek mi ? Burda onlarla ilgili yaşadıklarımızı yaptıklarını anlatmak onlar hakkında fikir alıp dertleşmek ne zamandan beri çekiştirmek oldu ?? Tabiki Eşlerimizin anneleri saygı göstermek zorundayız ama kimseyi sevmek zorunda değiliz ve bizde birer annenin evladıyız. Hem topluyosak biz topluyoruz günahlarını siz dert etmeyin.

+2 oy
(4,994 puan) tarafından

Zâten Allah görüyor biliyor en güzelini bu dünyada bizler bir şey yapamayız onlara ama Rabbim öteki tarafta bütün alınan ahların hesabını soracaktır 

(33 puan) tarafından
Tabiki onun için onların günahları ni toplayıp onları günahsız bırakmayın bırakın alllaha
+2 oy
tarafından
Haklı olabilirsin günah bakımından ben o yüzden  hiç bahsetmiyorum istiyorum ki ateslerde cayır cayır yansın iki cihanda da hiç bi kaynana benimkinin eline su bile dokemez:)!
tarafından
Tabi canim sen ne sandin  sen buna bahsetmek mi diyorsun adını bile anmam hiç  tövbe :)))
tarafından
Anliyorum canim :D
tarafından
Sanmıyorum :)
(33 puan) tarafından
Bilemem onu :))) Allah bilir canım Allah kimsenin ahini kimsede bırakmıyor ama inanın Allah'a bırakmak en güzeli varsa bi hatasi yüzün e söyleyin kocanız dan bile çekinmeyin
tarafından
Benim kocam aileci küçük kardeşi bile bak kufur eder sesini çıkarmaz odlegin teki ailesi soz konusu olunca  ama bana canavar canavar iyi olduğumuz zamanlarda oluyor elbette ama yine de asla cekinmem bana laf sokarlar bende aynı şekilde karşılık veririm siz de boylesiniz derim o yüzden pek buraya yazma taraftarı değilim icimde kalmıyor çünkü tabi öncelikle Allaha havale ederim zaten çıkıyor da acısı
+2 oy
(912 puan) tarafından

Sanada benimki gibi bi kaynana verselerdi gorurdu. Canim seni 6 yasindaki oglu ayaklarini yalayip dilini kizimin agzina katiyo o pis sumuklu burnunu kizin agzina kati kaynanaya soyleyince oglum harammi diyi gelde sev boyle kaynanayi he bide afra tafra yapi 

+1 oy
tarafından

Bencede haklisin canim. Tanimadigimiz insanlara yagdiriyoruz hakareti belki gunahini aliyoruz kendi mizanimizi dolduruyoruz varsayimlarla. Bizlerde anne olucaz kaynana olucaz haksizsalar bile burda dedikodusunu yapmak cok gunah. Onun etinden yemis gibi olucaz oldugumizde hesaba cekildigimizde. Yorumlarimizi ona gore yaparsak cok daha iyi olur bencede

(33 puan) tarafından
Aynen öyle canım iki tarafı da dinlemek lazım bu devirde kötü kaynana fazla kalmadı İnan biz gelinler de az değiliz
+1 oy
tarafından

Yani bu konu tartışılır canm ya. Tamam dedi kodu gıybet etmek falan günah bişey. Ama insan içini birisine de dökmeden rahatlyamyor hemde burda sadece dedikodu değil istişare yapılıyor sizce kim haklı falan diye sorulduğunda eğer gelin haksızca cekinilmeden söyleniyor oda hatasini anlıyor ztn çoğunlukla o yüzden yani pek normal bir yazı olmamış bu . Tamam iyi niyetinden hiç şüphem yok inan bana canm. Ama geniş çaplı dusunmelisin.

+1 oy
(66 puan) tarafından

Qaliba sen kaynnananin ne oldunu bilmiyorsun anladima gore senin gibisi coook du burda sonunda onlarda bura yazdilarki biktim kaynananamdan biktim=) hadi bakalim senide gorucez napicaksin kaynanani seve bilirsin ama bigun kaynanalik yapdinida görüceksiniz o zaman bakalim boyle dusunuyomusunuz biz kimsenin arkasiyca konsmuyoruz her kes soyluyor qoyulan sayqiya saqi qoymuyorlar 

(33 puan) tarafından
İnan yanlış düşünüyorsun yine benim kaynanam da bana hiç bir şey yapmadı beni çok üzdü de ben anlatma gereği bile duymuyorum önemli olan da o işte
(66 puan) tarafından
Senin kaynanan esini uzaklara gonderiyorumu para kazansin diye aylesinden uzak tutuyomu boyle seylere dayana biliyosan ne diyimda
(33 puan) tarafından
Onları da yaptı merak etme ben onlar Melek demiyorum sadece kimse kimsenin derdine derman olamaz onu anlatıyor um
(66 puan) tarafından
Bizde kimsenin arkasiyca konusmuyoruz seni esin anliyomu ona danisomusun bu olanlari anlatsaqda inanmazlar ben sahsen kendi adima konusuyorum  akrabalarinin yaninda bana kizimdiyib arkamca bin laf eden kaynana olmaz olsun bizde hamile insanlariz derdimizi anlatiyoruz onlar gidip elalemin yaninda bin laf ediyolar gelinim oyle gelinim soyle diye biz o insanlarla karsilasdimizdada kotu gelin gibi taniniyoruz yinede kendi adindan konus lutfen burda kaynanadan konusduklari zamanda okuma canin sikilmasin seninde
(90 puan) tarafından
Canım canin sikiliyorsa moralin bozuluyorsa başlıkları görünce gecersin olur biter gereksiz konusmalara hiç girme bence kimse kimsenin derdine derman olmuyor diyorsun ama olmadigimiz ne malum hiç olmazsa psikolojik yönden birbirimize destek oluyoruz bence dert aynı dert sonuçta ben burda paylasinca Azda olsa rahatliyorm yalnız olmadığımı biliyorum.
0 oy
(454 puan) tarafından

Ben kaynanamin qiybetini kirmam ..aynen siz soyleyen gibi biz nasil zorluklarla   hamilelik sureci geciriyosak ..onlarda biźe o zorluklarla evlat verdiler ..ama benim kaynanamin  kkaynabas var 85 yasinda milletin buyuyu Namaz kilar dualar eder ..bu ise sanki dunyaya beddua etmek icin yaratildi ..hamileyim 6 seneden sonra .. basima karaliyor beddua ediyor esime seni ekmek yuzune hasret kal diyor .. hic bir cevap vermiyorum ..ama piskolojik olarak cok yorqunum .. baykus derdim ama baykus guzel bir ****** .. kaynanama soyluyorum sen nasil dayandin bunca sene diye .. buna dayanmak deniyorsa dayandim diyor o kadar  kotu bir insanki bir tek Allah bilir o derece evladinin birini 6 yasinda agliyor diye oldurmus biri 27 yasinda kendini asmis . Simdi 4 evladi var onlarda olsudi rahatlatdim diyor ya olsunler yada ekmek yuzune hasret kalsinlar .. ben eni evlendiyimde babaannemi kaybetdik .. o yuzden buna sayqida kusur etmedim banyosunu bile yaptiriyodum sacinin kinasi koyuyordum .. bir lokma tatli birseyi bile yalniz yemiyordum .. ama bu cadi kari bir kes bile tesekkur etmedi beddua ustune beddua ediyor ..sinirdayim artik Allahtan korkuyorum ama boylesinin yasamasi niye?  ALLAH SABR VERSIN 

(33 puan) tarafından
Amin Allah sabır versin kuzum ama hep
0 oy
(1,865 puan) tarafından

Öyle şey mi olur. Her annenin evladı değerlidir. Bir kız ebatta değerlidir bir erkek evlatta değerlidir. Fakat toplumda ataerkil yapı baskın olduğundan erkek çocuklarını bazı aileler daha farklı benimsiyor. Keza gelinleride çocuklarıyla eş olan bir birey yerine onlara hizmet bakım için yaratılmış gibi görüyorlar. Yanı gelinleri hor görüyorlar. Burada birçok kişi anne ya da anne adayı ki hepsinide bir anne dünyaya getirdiğine gore anneliği gayet iyi biliyor. Ben daha önce paylaşmadım ama bana eğitimli mesleki olmama rağmen(gelin olunca bunlar bir anlam ifade etmiyor) bana acik ve net benim ağzımdan girip kulağımdan çıkacaksın sabah akşam arayacaksın bana danışmadan birşey yapmayacaksın dedi ancak kendisiyse beni doğurmamış olduğu için hiç bir zaman kızı olarak görmeyecekmiş. Sanki oğlu bulunmaz hint kumaşı üstelik bunu eşimin yanında söyledi Bende arada bir de sen beni ara dedim bütün bu ifadelere ama arayamazmış çocuk olursa ararmış. Tabi ben damizligimya :) Benim hayatımda tek olumsuz kişi şuan o ve hayatımda çıkartmam mümkün değil. Ancak kayınvalide durumu eşle olan ikili ilişkiyi ciddi anlamda etkiliyor. Benim öz annem abimin eşine nasıl davrandığını da gördüğüm için iyi kaynana kötü kaynana var bu dünya da. Onları hayatımızdan çıkartmamız mümkün değil fakat bu stresle de baş etmemiz gerekiyor. Onların da bizi bir birey olarak fark etmesi paylaşım yapılması gayet olumlu bence. Şuana kadar kaynanaya zarar verici gram birşey paylasilmadi.

(1,865 puan) tarafından
Benim şahsen en çok kırdığım konu da her kaynaşmayı dahil etmiyorum tabi anne şefkatine sahip olanlar dışındakiler gelinlerde birer kadın. Kadın kadına daha yakın ve anlayışlı olmalı.
0 oy
(515 puan) tarafından

Hep gelinler suçlu die bişe yok onlarda biraz akıllı olsun adı üstünde kaynana yaşını başını almis 

(33 puan) tarafından
Evet öyle ama  işte dediğim gibi biz gelinler de az değiliz  bnce gerek yok şikayete zaten annemiz gibi olamazlar ama öyleleride var
(661 puan) tarafından
Valla yapsamda yapsa  haklilik payi var derim  cektgmi bir ben bir Allah bilir neler yasadgmi , o yuzden az degiliz flan bos laflar , demekki sen kaynanana cektiren gelinlerdensin ama herkes ayni degil , ben kac senedir ne bi saygisizlk etmisim ne de kirici bi laf soylemisim , ama onlara bakarsan yapmadgm seyleri bile yapiyorm  , bu yuzden bana kmse melek demesin ,
(515 puan) tarafından
Valla kimse kimsenin annesi gibi olmaz zaten zamanla bizlerde kaynana olcaz biraz diline sahip olacaksın herseye karismicaksin oğlunu kiskanmicaksin susmayi bileceksin kimse kimseyi çekmek zorunda değil
(661 puan) tarafından
Aynen öyle canm , valla ben kaynanamla evlenmisim sanki  afedrsn utanmasa lavaboya bile bnle gelicek hem ediyo hemde pesimi brakmiyo cok sukur kurtldm , daglara taslara  ,  herkes haddini bildkten sonra gul gibi gecinilir ama bunlar varsa yoksa ogullari , gelinleri bosatmak istyo ogullarindan resmen kmse kusura bakmasn agzima edicek okadar ben de biryere kadar dayanrm sabir tasi degilm , paylasmi yapan arkadasm benim yasadklarmin bir kismini yasasa benm gibi sessiz kalrmiydi merakediyorm , bende eskiden kotuleyenlere kizardm , bnm kaynvalidem birtane derdim ama hersey biryerekadarmis gercek yuzunu gosterince o dusunceler gidiyor
(515 puan) tarafından
Kim kime nasıl davranirsa karşılığını o şekilde alır canım bana bı adım gelene ben bin adım giderim benimkiler arar evlerimiz. Beş dk gelmez gitmez ben de gidip gelmiyorum hiç de kimse umrumda bile değil
0 oy
(51 puan) tarafından

Ahhhh canim arkadasim ahhhh neler yasadim bir bilsen yinede anne anne die pesinde dolasiyorum kimin ne yasadigini bilemezsiniz  canimdan v vazgectim yavruma kiyamadim yargilamayin kimsegi kolay kilmayin  kimsege soyleyemioruz annemize babamiza anlatsak uzulecekler yada yuvamiz yikilacak bizde buraya dokuoruz  derdimizi herkes ana kuzusu ona bakarsan bizimde annemiz bizi ne emeklerle zorluklarla buyuttu yetistirdi ele verdi ama bak benim annem babam  uc gun once daha evimden kovuldu 8 aylik hamileyim  dayak yedim bak ama yine biliyorum  kiymetini nie cunku esimi bana verdi degil mi ???

(33 puan) tarafından
Bilirim anları m da Zor bunlar ama kimse kimsenin derdine derman olmuyor daha çok gaza getiriyor lar bazıları onun için her zaman Allah'tan sabır canım hepimiz geçiriyoruz yanı buralarda o kadar kaynana gündem olmamalı
(51 puan) tarafından
Derman olmuyor belki ama icimizi dokup rahatliyoruz  bence siz bos kalmissiniz  insanlar neler neler yasio klavyeden yargilamak kolay tabi benim de annem babam var tasin deliyinden cikmadim  ama bak artik hic biriyle gorusemiorum bir komsuya gidemiorum kapiya pencetrye cikamiorum napalim ? Kime anlatalim ? Buraya kimin ne yazacagina siz karar veremezsiniz ustelik kimin ne yasadigini bilmeden ben burdaki kardeslerimi cok iyi anliorum ama gorunen o ki siz anlamamissiniz anlamadiginiz seg icin insanlari yargilamayin ozaman gormeyiverin sizde o postlari cok ta zoruna gittiyse git kaynanalri  koruma dernegi ac
0 oy
(1,350 puan) tarafından

Herkesin derdi kaynana olmus bazilari gercekten coook abartiyor . Herkesin herkesle sorunlari olabilir ama bazilari sirf kaynana gelin anlasamaz kafasina fazlasyla girmis her lafi kulagina batiyorrr

(33 puan) tarafından
EVET yani haklı yanları elbet var ama kimse kimsenin derdine derman olmuyor hatta burda yazınca bazılari aa ne kadar kötü a niye öyle dese bile onlar biraz daha nefret etmeye başlıyor onun için gerek yok diyorum
(90 puan) tarafından
Tatlım kimse gelin kaynana anlasamaz kafasina girip sorun çıkarmaz düşüncen çok yanlış derdimizde kaynana derdi değil çekmeyen bilemez sizin gibi konusur tabi kimse sorun yokken sorun çıkarıp huzurunu bozacak değil
(1,350 puan) tarafından
Cnim bu benim dusunvcem ayrca kimin ne cekip cekmediginide kimse bilemez burda oyle seyer goruyoruz ki belli ediyor baxilari kendilerini niye zoruna gidiyor ben bazilari abartyor dedim ? Evet mesela bi arkadas esi annesini hastnye gotryr diye kaynanam oyle boyle demisti ben bu tarz insanlara abarti diyorim millet neler cekiyor onlari gorseler sukreder boyle kisiler. Benim dusuncem saygi duymak zorundasn
0 oy
(1,933 puan) tarafından

Canm yanlış düşünüyorsun belki sen cekm3missindir ama çeken bilir

0 oy
tarafından

Kaynanam yok 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 616 göst.
14 Mart 2021 Aile kategorisinde Berivanadnan (341 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 486 göst.