0 oy
235 göst.
Diğer kategorisinde (756 puan) tarafından
Kızlar oğlum 7 aylık şu an düşünmüyorum ama tayinimiz doğuya çıktı aileme yakın Bi yere orda 4 sene kalicaz istiyorum ki aileme yakınken olsun yardım edenim olsun ilk gebeligimde uzaktm lohusayken 3 4 gün annem 1 hafta kayinvalidem durdu geri kalan yalnızdım çok zordu o zamanlar ki hala da zor sizce ne zaman yapılmalı ikinci çocuk  

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Vallahi canım anneye bağlı bu kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman yaparsın 
(756 puan) tarafından
İşte aileme yqkin olursam el atarlar yardım ederler diye düşündüm hamileligim aşırı zor geçiyor ilk 4 ay hayatla bağlantım olmuyor kimse olmayan Bi şehirde daha zor olur
(4,194 puan) tarafından
Busefer hic yorum yapmama karari aldim. Ama kendimi tutamiyorum hicbir zaman diyim gecim bari:)))
tarafından
Puhahahaaaaa geldi çilekeş ana ☺☺☺
(4,194 puan) tarafından
Tam cilekes tam cck iyilesti dinden beri yine burun fisir fisir akio. Bayram onemli degilde helen 4. Gunu tatile gdecez tatil zehir olmasa bari:))
tarafından
Aman Allahim o fısır fısır akma bir haftadır devam ediyor benim yavrumda da bol bol ıhlamur içir şifa olsun inşallah kuzuma
-Reklam-
0 oy
(12,668 puan) tarafından
hazır his edildığınde
(756 puan) tarafından
Hiç bi zaman hazır hissedecegimi sanmıyorum:D oğlum çok zor Bi bebek başından beridir öyle ama bazen Bi cesaret geliyor
(12,668 puan) tarafından
bebek çok etkiliyor canım yorduysa cesaret etmek zor tabı
(756 puan) tarafından
Evet çok zor Bi bebek sürekli ağlıyor hala bu ay oldu
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Tabikide anne ikinci bir çocuğun sorumlugunu kaldirabildigi zaman hem anne hem baba ikinci çocuğa maddi manevi yetebildigi zman yapılmalı
(756 puan) tarafından
Maddi açıdan çok büyük sorunlarimiz yok çok şükür ama manevi olarak hiç hazır hissedecegimi düşünmüyorum rahatıma çok düşkünüm oğlumda çok zor bir bebek hep ağlar çok yıprandım ama eninde sonunda 2inci çocuk olacak hazır aileme yakınken el atanım varken yapayım istiyorum Bi yandan da
0 oy
tarafından
Senin durumuna bakarsam bir buçuk yaşına geçtikten sonra getir bence ailende yardımcı olur 
(756 puan) tarafından
Evet bende öyle düşünüyorum çünkü 9 ay boyunca mide bulantısı çekiyorum gebeligim çok zor geçiyor Bi kaç kez hastaneye yatırıldım aileme yakn olmazsam çocuğuma bakacak kimsem olmaz ama Bi yandan da çok rahatıma düşkünüm çok aşırı yipranacagimi düşünüyorum
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Canım sen öyle dusunuyon ama bakarsın yakınken daha da zor olur. Başkasına guvenipte değil kendine güven canım önce hazirsan istiyorsan tamamdır 
(756 puan) tarafından
Canım kendime güvenim çok da yok yani rahatıma düşkünüm ama bütün ailem orda biri gelmese biri gelir mutlaka en azından çok zor durumda olduğumda el atacak biri olur sonuçta tekrar tayin çıktığı da hiç kimsenin olmadığı Bi yere gitcez daha zor olacak hamileligim cok zor geçiyor
0 oy
(247 puan) tarafından
Anne hazir hissettiginde ve bnm fikrim ilk cocuk biraz kendi isini kendi yapabilmeli en basiti yemegini kendi yemeli tuvaletine kendi gitmeli uzerini kendi giymeli bnm kizim 4 yasinda daha yeni kendi yemegini yemeye basladi uzerini desen daha yeni giymeye basladi bazen giyemiyor tuvalete de ayni yeni kndi gidiyor biz dusunuyoruz 1senedir fln olmadi 5 ay once rahim film cekndim hala olmadi bayram sonru tekrr gidecem doktorum 4 ay sonra olmassa gel dedi ilac baslayacagim icin maddi olarak zorlanacaz biraz o yuzden bayram sonraya attik oldu dogdu diyinceye kadar kizimda biraz daha buyur 
(756 puan) tarafından
4 yaşına girdiğinde başka yere tayine gitcez o zman da yanımda hiç kimse olmayacak o yüzden daha zor olur diye düşünüyorum kimsesiz olmak çok zor çünkü ilk gebeligimde çok çektim dış gebelikti 1 ay hastanede yattm kimse gelemedi 1 hafta sadece kayinvalidem izin aldı doğumda annem 3 4 gun kayı validen 1 hafta durabildi lohusa lohusa hiç bisey yapamadım bebeğim 40 gün 40 gece ağladı yorgunluk uykusuzluk açlıktan sütüm kesildi dahası da çok şey var o yüzden istiyorum biraz
(247 puan) tarafından
Hazir hissediyorsan olabilir canim bnm de ole bi yardimcim olmadi 1hafta kayinvalidem kaldi keske kalmasaydi diyorum cunki gecelik giyip oturup yatamadim hic onlar var diye gorumceler eltim gil surekli her gun geldiler ses ev dagilmasi vs bide ayri oturma olmadi enisteler kaynim beraberdik oturmak zornda kaldim evimde sobali olunca en sicak odada durmak zorundaydim erkekler obur odaya gecsin ddim gecmedi 1hafta annem kaldi annem de benm cok fazla is yapmaz dersem yapar demessm yapmaz bnde is buyuramm geceyi hic demeiyorum sen yat bn bakayim demediler
(756 puan) tarafından
Kendime de hiç güvenim yok zaten bana kalsa tek çocuk yeter ama illa ki bir çocuk daha isteyecek ileride eşim çocuğum kardeşsiz büyüsün istemiyorum Bi yandan da zor valla bacım her türlüsü
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Kızım iki yaşında tuvaletini ve gece uykusunu düzene soktuğumuz da yaptık çok zor olmadı. 
(756 puan) tarafından
2 yas ideal diyorsun o zman
(7,039 puan) tarafından
Tuvalet ve gece uykusu tamamsa bence düşünülebilir bu ikisi çok önemli canım kızım iki buçuk yaşındayken oğlum oldu şimdi altı aylık zaman nasıl geçti anlamadım.
0 oy
tarafından
Bence çocuğun emzirme dönemi bittikten sonra yada bitmesine bı kaç ay kala dusunulmeli hemde ikisi beraber büyür çok güzel olur tabi sağlık sorununuz yoksa hemde hamilelikte doğumda destek çok önemli yaa
(756 puan) tarafından
Emzirmiyorum canım maalesef yalnız olduğum için ilk 40 gün de bebeğim gündüze gece ağladı yalnızdım yemek yok uyku yok sütüm kesildi 40 im çıkınca
tarafından
Ahh çok üzüldüm ozaman ailenin yanına gidince rabbimde izin verirse düşün bilirim yanlizlik zor bu dönemlerde
0 oy
(1,195 puan) tarafından

Yapılmamalı :D o hatadan hemen dön sjsjsjs 

(756 puan) tarafından
Shshhshw :D çok destekci Bi yorum
(1,195 puan) tarafından
Kesinlikle sjsjsjs :D
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Şuan hamileyim doğana kadar 4 yaş 6 ay olacak oğlum ama halen korkuyorum endişeliyim yapabilecek miyim diye Allah güç kuvvet verir mutlaka her anne ilk çocuktan sonra korkuyor eminim ama yapabiliyor bı şekilde tabi biraz büyüsün bence 3 yaş ideal iki çocuk arası diye düşünüyorum 
0 oy
(5,500 puan) tarafından
Bu soru kişiye göre değişen bı soru canım yaşa duruma psikolojik olarak duruma her şeye göre değişir ben hemen yapmak isterim başkası istemez ben mesela 3.cuyu düşünüyorum 1 3 yıl sonra arkadaşım istemiyo
(756 puan) tarafından
24 yaşındayım şu an 7 aylık bebeğim
(5,500 puan) tarafından
Küçük canım bence çok fark da olmicak
0 oy
(6,375 puan) tarafından
Ben özgürlügume rahatıma çok düşkünüm kızım 1 yaşında büyüsün de işime döneyim sosyal hayatına döneyim diye bekliyorum bu yüzden hiçbir zaman ikinci çocuğa hazır olamcam ve dusunmicem. Ben evimde çocuklarımla günü geçireyim diyorsan yap.
(756 puan) tarafından
Diyemiyorum maalesef ama işte ikinci de olacak Bi süre sonra
0 oy
(7,715 puan) tarafından

Bu soru ne kadar soruluyor artik bak bacim oncelkkle

Kendini hazir hissetmelisin 

İlk cocugun uysal sakinse

Wc konusu hallolmussa

Kendini ifade edebiliyorsa

Maddi durumun iyiyse 

İlk cocugunu ihmal etmemeksizin igilenebileceksen 

Esin bu konuda destekcinse yardim ederse 

Ailede yaninda bazende olsa desteklemeye gelecek birisi olursa  (bu şık kismen olmayadabilir)

Vs vs vs vs vs 

Yani diecegim ilk bebene bagli buyukmu yası kaç?

(756 puan) tarafından
Bebeğim 7 aylık canim zaten şu an düşünmüyorum daha tasinmadik bu kişi da atlatıp önümüzde ki yaz için düşünüyorum ama kendimi iki çocukla hayal de edemiyorum
(7,715 puan) tarafından
Bence cok kucuk herzaman herkez yaninda olmayabilir
(756 puan) tarafından
Su an için değil zaten canım önümüzde ki yaz 1 buçuk oluyor doğum yapana kadar 2 buçuk olur
(7,715 puan) tarafından
Valla bilmiorum da oda kucuk benim oglum 3 yasinda kizomda cok yaramaz 2 aylik  cok zorlaniyorum belki sen zorlanmazsin hayirlisi insallah
0 oy
tarafından

Not = hiçbir zaman :D 

(756 puan) tarafından
:D shahshsh
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Yardim edenin varsa 2 yaşına yakın  yap bence 
0 oy
(3,882 puan) tarafından

Yapılmamalı :).          

0 oy
(7,768 puan) tarafından
İlki çok küçük olmadan çokta büyük olmadan bence ideali 2,5 yaş ara çnkü daha fazla olduğunda büyük okula giderken küçükten büyükle ilgilenilmiyo bebekle okula bırakmak zor ödevleri ile ilgilenmek Zor
(756 puan) tarafından
Zaten şu an için değil canım önümüzde ki yaz falan anca yanu çünkü seseryan dogum yaptm zor olur
(7,768 puan) tarafından
Arayı iyi ayarlamak lazım canım 4-5 yaş bırakınca büyüğün okulu zor oluyor
0 oy
(159 puan) tarafından
Normal doğum yaptiysan hemen yap ama sezaryense 2 sene beklemen gerekiyor
(756 puan) tarafından
Sezeryan yaptim ama zaten önümüzde ki yaz için düşünüyorum o zman 1 buçuk sene oluyor hemen hemen
(159 puan) tarafından
Rahim kesiliyor ya hemen çocuk olursa kesik açılıyormus bebek dışarı çıkıyormuş o yüzden pek önerilmiyor bende hemen yapacaktım yapmamami söylediler
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Kendi ailense vd güveniyorsan haklısın eğer ikinciyi dusunuyosun tam zamanı bencede bende annemin emekli olmasını bekliyorum kaynanam ilkinde burnumdan getirdi doğumdan sonra 4 gün annem baktı 6 gün kaynanam baktı 10 gunluktuk evime geldim parkeleri opesim geldi bi daha da minnet etmedim çocuğumun herşeyini kendim yaptım çok zorlandım o yüzden annemi bekliyorum 
(756 puan) tarafından
Kendi ailem canim eşimin ailesine güvenip yola çıkmam asla
(7,043 puan) tarafından
Eğer 2 çocuk düşüncen varsa tam zamanı o zaman 4 yıl az değil buyukde büyür küçükte büyür o zaman en azından kreş yaşı gelir biri okula biri kreşe gün içi oye rahat olursun geri kalan zamanda da kaliteli vakit geçirirsin mis gibi olur valla tam vakti bence hiç durma
(756 puan) tarafından
Aradığım cesaret :D teşekkür ederim canm
(7,043 puan) tarafından
Ay rica ederim ne demek :)
0 oy
(1,032 puan) tarafından
1. Cocuk buyumeden 2. Cocuga kendinizi sartlandirmak dogru dgil diye dusunuyorum. Yani 2. Aradan ciksin demek gibi birsey oluyor. Bence evde yeni bir bebege anne 1. Cocuk  es herkes hazir olmali diye dusunuyorum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 92 göst.
16 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Glsn (64 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 49 göst.
27 Şubat 2023 Tatil-Seyehat kategorisinde Ruya123 (471 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 486 göst.
28 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kdkbdowlk (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 508 göst.