0 oy
366 göst.
Diğer kategorisinde (467 puan) tarafından
Annemin bu rahatsızlığı var sürekli bir anda kalbi sıkışıyor böyle nefesi gidiyor iki üç dakka sonra aspirin içiyor kan sulandırıcı geçiyor. Kaç kere gitti hem mideye baktirdi hem kardiyolojiye gitti kalbe baktirdi ama kalpte bisey çıkmıyor. Doktor astım demiş hava gibi olan ilacı vermiş bir ara gitti gaz demiş onun içinde ilaç kullandı. Ama yine aynı acaba gizli kalp falan mı tahlillerde de kalp temiz çıkıyor. Aksam yine oldu birden kalbi sıkıntıları girdi nefesi daraldı ambulansı arayacaktım aspirin çiğnedi hemen 2 3 dakka sonra geçti bbilgisi olan varmı neden böyle korkuyorum artik

30 Cevaplar

0 oy
(1,082 puan) tarafından
Herhangi bir sıkıntısı var mı kafaya taktiği birşey. 
(467 puan) tarafından
Genel olarak yok ama illaki sorun oluyor
(1,082 puan) tarafından
Benim annem ve babam arası iyi değildi annem çok kafaya takıyordu... Onun da öyle sıkıntıları oluyordu mide bulantısı kusma baş dönmesi kalp sıkışması bunların hepsi mevcuttu defalarca götürdük serumlar tahliller filmller ne gerekiyorsa hepsine götürdük ama hepsi tertemiz çıkıyordu... Ne zaman ki babamla arası düzeldi o da düzelmeye başladı.
-Reklam-
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Annenizin sıkıntısı var bence üzüntü den oluyor genelde
(467 puan) tarafından
Bilmiyoruz neden oluyor bizde
(1,189 puan) tarafından
Anneniz biseh takıyor kafaya size söylemiyor içine atmış olabilir
0 oy
(191 puan) tarafından
Bende de oluyor ritim bozukluğu var bende acaba annede de mi var hiç bişey çıkmıyor mu
(467 puan) tarafından
Hayir annemde cikmamis
(191 puan) tarafından
Genelde sıkıntı stresten oluyor acaba size anlatamadığı bir sıkıntısı mi var
0 oy
tarafından
Allah korusun anksiyete başlangıcı olabilir. Genelde fizyolojik bir sıkıntı yoksa piskolojik sebeplere bağlı rahatsızlıklar çıkabiliyor böyle durumların altından.
0 oy
(1,861 puan) tarafından
Çok zor zamanların ardından kalbim sıkılmaya başladı kaç kere acile gittim bişiy yok dediler acil dr ları durum aciliyetine baktıkları için rahatlayamadım  özelde muayene oldm kalp kasından dedi bişiy yok dedi o gün kesildi o yaşadıklarım yani demem o ki stres sıkıntı yaptığı şeyler varsa ondan da olabilir 
0 oy
(235 puan) tarafından
Psikolojiktir canım. Aspirin icince gecmesi de kendisini o sekilde şartladığı icindir. Bi gidin psikologa orda sifa bulur belki
0 oy
(3,007 puan) tarafından
Panik atağı olabilir mi acaba 
0 oy
tarafından
Psikolojik bir durum olabilir mi :/ 
0 oy
(242 puan) tarafından
Panik atak olabilir canım ama annene sakın söyleme panik atağın ne oldugunu anlatma eğer bilirse psikolojik olarak panik atak belasına düşecek asprin içip rahatlaması da psikolojik ama söyleyin yani psikolojiktir bak tahlil sonuçlarını felan temiz çıkıyo diye
0 oy
(886 puan) tarafından
Bir anda kalp çarpıntısı baş donmesj ve mide bulantisiyla doktora gittiğimde vertigo teşhisi koydular bana zaman zaman oluyordu bütün tahlillerim yapıldı kulak kristallerim yerinden oynamış bu durum panik atağı tetikliyormus hem kalp hem de vertigo ilaci kullanıyorum geçmiş olsun 
0 oy
tarafından

Hemen söylüyorum panik atak net:D

Efor testine bile gittim dusun

0 oy
(469 puan) tarafından
Panik atakdir
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Astım kalp kirizi benzeri ağrı yapar nefes aldıkça kalbe batma geliyor. Derin nefes aldırmıyor. 
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Aynı halamı anlatmışsın, onunda böyle ve her doktora gitti. Sonuç stresten oluyomuş
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Psikolojik olablir mi
0 oy
(3,336 puan) tarafından
Corona olduysa onun yan etkisi olabilir ciğerlerine hasar bırakmış  belli ki cnm
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Üşütmus olabilir canim.  Mesela benimde  adet olmadan 1 hafta once kalp agrim oluyor 
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Psikiyatri bolumune gittiniz mi panik atak vs olabilir
0 oy
(688 puan) tarafından
Psikolojik olarak olabilir aspirini çok kullanmasın hatta bence hiç kullanmasın panik hastalığında oluyor böyle şeyler mesela aspirin içtiğinde gececeğine inandığı için geçiyor yoksa asprpin anında etki edermi sizce. Qğrı kesici içiyoruzda en az 20 dk sonra etki ediyor. Tahlilleri düzgün çıkıyorsa kendinin bişeyi olmadığına inanması lazım bazen biz kendimizi hasta ediyoruz.
0 oy
(356 puan) tarafından
Anneminde aynıydı şikayetleri yıllarca ona kalp ritim bozukluğu dediler alakası yokmuş kadında yüksek tansiyon varmış tansiyonuna baktırın birde 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 100 göst.
21 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 98 göst.
6 Eylül 2023 Diğer kategorisinde dunyali _birisi (205 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 205 göst.
4 Haziran 2023 Aile kategorisinde El1997 (1,905 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 405 göst.