0 oy
303 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar 38 günlüğüz kucakta uyuyor gecede emerek uyuyor asla kendi başına dalmıyor siz nasıl yapıyorsunuz

20 Cevaplar

+1 oy
(8,955 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Vaktin varken kendi kendine uyumaya alıştır 45 gunluguz sadece gece memede uyuyakalıyor... gündüz hafif uykusu gelmeye yakın koyarım yatağına o uyur sallamak zaten alistirilmamasi gereken bisey kucakta uyutmakta öyle 
(11,646 puan) tarafından
Biz bildiğin haldir huldur sallardik öyle titreşim falan paklamadi bizi  :D
(11,646 puan) tarafından
Uyuduğunda hala parmak ucunda yürüyoruz  :D
(8,955 puan) tarafından
Çok şükür bizimki sese gürültüye uyanmaz en baştan sese gürültüye alıştırdım yoksa çıt sesine uyanan Bi bebe olurdu Allah korusun tepesinde davul zurna calsak uyanmaz sallamaya alisan bebek hem normal şekilde uyuyamaz hemde uzmanlar sallamanin beyin hücrelerine zarar verip çocuğu sersem edeceği için onermiyor bende bilim insanlarının sözlerini her zaman ciddiye alan biri olarak sallamadim sallanmasina izin vermedim:))))
(11,646 puan) tarafından
Aynen senin gibi düşünüyordum canim ama maalesef bunları ben uygulamaya dokemedim gündüz asla uyumadı zaten afedersin Wc ye gidemezdim insan bi yerden sonra uyusun da nasıl uyursa uyusun diyor oturduğum yerde memede mi uyutmadim ayakta kollarımda sallayarak mi uyutmadim o nasıl ister nasıl uyursa öyle yaptım hiç sakin bi bebek olmadı tv veya herhangi bi sese karşı sorun yok ama biri konuşsun veya bisi almaya girelim odaya o sese kalkıyor maalesef elimde olmayan nedenler hep  :D
(8,955 puan) tarafından
Biraz bebelerin keyifleriylede ilgisi var anne baba istemez mi sanki sallamasin koltuğa yatağa koyduğunda uslu uslu uyusun veya rahat dursun hiç ağlamasın Bi çok insan bunun için uğraşıyor ama bazen dediğin gibi olmayınca olmuyor
-Reklam-
0 oy
(2,759 puan) tarafından
bende 33 ay emzirdim hep meme de uyudu. bugün kreşte öğretmeni de ben bu kadar,sakin kendine güvenen bir çocuk görmedim diyor. güvenli bağlanma olayını tamamen sağlamışsınız dedi. diğer çocuklar annelerinin yanına 10 dakika da bir geliyordu. ben ne yatağını ayırdım ne meme dışında uyumasını sağladım. sakin huzurlu bir çocuk istiyorsan bu durumu hic bozma :)
tarafından
Memede uyuması iyi ama gündüz illa kucağımda gezdirmem gerekiyor ki uyusun buda artık kolumu ağrıtıyor bu arada sizede maşallah
(2,759 puan) tarafından
saol kuzum meme büyük rahatlık zaten. allah nasip etsin sende bir o kadar emzir :)
0 oy
tarafından
Daha bebişin dünyaya geldiğinin bilincinde değil ki uyku düzeni olsun. Zamanla oturur. Benim kız 11 aylık daha yeni yeni oturuyor uykusu. İlk zamanlar yatarak pış pış yapıyorduk hasta oldu etti derken kucakta sallanmaya alıştı. Artık öyle uyuyor
tarafından
Uyku düzeni değilde yani kucak zor oluyor :), ilk gebeliğim tecrübesizim merak ettim inşallah zamanla daha iyi olur keşke desteksiz uyuyabilse
tarafından
Keşke canım. Evet kucakta zor oluyor. Ben de günde 3 öğün 11 kiloyu 15-20 dakika kadar kucağımda pışpışlıyorum. Hasta olmadan önce güzeldi ama birde halası babası hep kucakta salladı onlar alıştırdı bir nevi
0 oy
(1,538 puan) tarafından
18 ay emzirdim hep emerek uyudu şimdi de babasına sarılıp uyuyo bazen bazen de ayakta sallanarak uyuyo
tarafından
Bizimde de inşallah az büyüsün babasına sarılır umarım bende az da olsa rahat uyurum :)
(1,538 puan) tarafından
Valla cnm ben şuan gebeyim kızım da 24 aylık karnımdaki de 26 haftalık o yüzden daha çok eşime düşmesini sağlıyorum kızımın gece onları bir yatırıyorum ben rahat yatmak için çabalıyorum ki kızım saolsun eşimle bir arada olmamıza izin vermiyor elimi tutsa kızıyor
0 oy
(12,946 puan) tarafından
o günlerde emzirıp sonra  nini açardım uyurdu  

şimdi 13 aylık nini açip piş pat yapıyorum
tarafından
Aslında bizde ilk öyleydik sonra bi ara sanırım benim yediklerimden iyi ğazlandı bende gazını çıkaramadım ama o sıra kucağğa alıştı sonra ben gaz çıkarmasını öğrnedim ama iş işten geçti
(12,946 puan) tarafından
daha küçük annesı büyudukçe oturur düzeni ben kaç sene sonra çoçuğum oldu sarılıp yatıyordum uyansa duyamam diye hiç da alışmadu kucağa şimdi ihtiyacı var sana
tarafından
Dogru söylüyorsunuz etrafım sürekli laf ediyar kv. Kucağa alıştırmıssın işin iş bilmem ne diyorum çoçuk benim çoçuğum tarlaya işe ğitmiycem alışsın diyorum ama genede moral bozuluyor
(12,946 puan) tarafından
takmayın . İhtıyaci  var şimdi.
 dinlemeyın dünyaya yeni geldı bi sizi biliyor sarılmak istemesı çok normal
0 oy
(2,587 puan) tarafından
12 günlüğüz.Emerek dalıyor uykuya.Cok nadir beşikte sallayarak uyutuyorum
tarafından
Bende öyleydim sonradan değişiyor :) inşallah senin bebiş değişmez
0 oy
(8,710 puan) tarafından
Sürekli sallanarak uyuyor canım 1 yaşında şuan berbat alıştırdı eşim 
0 oy
tarafından
İkiside besigine koyardım uyurdu halen öyle :)
0 oy
(2,142 puan) tarafından
21 aylığız. Daha şimdi kendi uyuyor. Meme yeni kestim. İlk 8 ay kucağımda uyudu asla koyamadım hep uyandı. Yatagında hiç uyumadı. Sonra uyku eğitimi aldım 4 ay kendi uyudu sonra bozuldu. 9 ay emerek uyudu gece bile ağzındaydi. Şimdi meme kesince çok şükür. 
0 oy
(441 puan) tarafından

Ben o günlerde emzik aldım hatta ayağımda salladım şuan 5 aylık güzel idare etti beni :D zamanla azaltacağım inşallah

0 oy
tarafından
Doğduğundan beri hiç sallamadım küçükken emzirirdim yatağına koyardım öyle uyuyordu şuan 2 yaşını geçti uykusu geldiği gibi olduğu yerde uyuyor ya da anne uykum var diyor yatağa götürüyorum uyuyor kendi kendine 
0 oy
(7,158 puan) tarafından
Beşiğinde uyuyor. 
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Canım daha dış sunyaya adapte olmuyor farkında değil yani dış dünyada olduğunu büyüdükçe kavrayıp düzelecek 
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Ben nasıl denk gelirse öyle uyuttum bazen memede bazen bıraktım kendi uyudu şimdide kucağımda koluma sarılıp uyur çok uykusu varsa yatar bı kenara kendi uyur hiç sallamadim 
0 oy
(4,477 puan) tarafından
Vallahi bacım ben ilk kızı nerdeyse 4 yaşına kadar emzirdim memede uyurdu hep sonrs bı saldim kendi kendine uyumaya başladığı an kestim memeden şimdi ikincide öyle çok zorlanirsan bebek arabasinda gezdir ben öyle yapiyorum hala küçüğü baktım direniyor arabaya koyuyorum salonda iki tür sonra yatkta pıt gidiyor:)
0 oy
(48,988 puan) tarafından
suan bagirarak saat olmus 12 hala uyumamak icin direniyo bebekken emerek uyuyodu
0 oy
(7,446 puan) tarafından
Karnını doyuruyoruz yerlerine yatırıyoruz 
0 oy
tarafından
Ninnniyle uyuyor canım 31 aylık 
0 oy
(582 puan) tarafından
Emerek uyuyor çoğunlukla emerek uyumadıgi zamanlar hemen uyku sersemiyken ayağıma alıyorum sallıyorum onun dışında 4 ayına kadar kucakta uyuyordu şuan 9 aylık 
0 oy
(11,646 puan) tarafından
Canim daha çok küçük ben 4 ay sallayarak uyuttum e dese salladım gece de gündüz de kolik ve gazliydi çünkü 4. Aydan sonra eğitim verebilirsin 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 152 göst.
0 oy
17 cevap 201 göst.
8 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (605 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 750 göst.
0 oy
25 cevap 270 göst.
20 Mayıs 2024 Aile kategorisinde PrensAnnesi6 (187 puan) tarafından soruldu

385,402 soru